Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

ppetuskaa
14. srp 2011

Ahojte..prosim Vas kocky...dnes rano asi pred hodinou mi zacalo slabulinke krvacanie ktore som objavila na zachode..mala som predtym hnede vytoky..ale teraz to bolo väcsie a bola jasna krv..inak som mala trosicku i bolesti brucha ktore hned presli...uz raz som potratila...som cca v 6 tyzdni...a neviem co s tym..uzivam lieky acorutin a utrogestan picham si inekcie...budem lezat a uz hadam to nebude...ale verim v tomu ze to bude ok..stretli ste sa s niecim podobnym?vcera som len trosku viac upratovala bola som v zhone...asi som nemala..ale nemyslim ze to bolo z toho..mam to pokladat za menstruaciu, za menstruaciu pocas tehotenstva?stretli ste sa s niecim podobnym...

fiallinka
14. srp 2011

@duplinka ahoj, mně hematolog říkal, že z jeho pohledu není sekce nutná, že klidně můžu rodit přirozeně, akorát není dobré přenášet. Nakonec jsem teda sekcí taky podruhé rodila, ale měla jsem ještě jiné indikace... ono se asi u tebe taky uvidí, pokud by to u tebe před termínem na porod nevypadalo, tak buď ti porod vyvolají (ale to se dělá, pokud už máš za sebou císaře, jen tehdy, pokud už jsi na porod jakž takž připravená, nemůže se vyvolávat moc z ostra, aby nebyl problém s velkými kontrakcemi a jizvou) nebo tě stejně šmiknou... ale prostě jen kvůli té krvi to nutné není.

@atreyu ono je to tak, že každé hormony, včetně duphastonu, představují určité riziko - nicméně já jsem třeba po ivf (a je nás tu víc) a tam dostáváš ještě mnohem větší dávku hormonů a stejně i při trombofilii se ivf podstupuje, nicméně člověk je víc hlídaný, případně má injekce... rizika tam určitá jsou, jenže stejně je každý podstoupí, protože kýžený výsledek za to riziko stojí 🙂

mima9
15. srp 2011

@ppetuskaa ahoj,vies co to je tazko povedat,ale ja som spinila prve 2 tyzdne do 6 tt,odvtedy nie a teraz som v 9 tt,beriem duphaston a picham fraxik. Chod k lekarovi,ak je tam krv,nech ti spravi sono alebo len cakaj, viem je ti tazko ale snaz sa nezufat a nepodavat strachu. Vela stastia prajem 🙂

lume
15. srp 2011

@ppetuskaa Veru, ak je tam krv, chod radsej k lekarovi.

laola
15. srp 2011

Ahoj holky, po píchnutí Fraxiparinu (předevčírem) se mi udělala modřina a dnes jsem si všimla, že mám kolemí ní ještě takové zarudlé "olemování"... foto v albu. Nevíte, co to může být? Díky

poleva
15. srp 2011

@laola to je úplne normálne,ja som bola celá taká modrá,treba pichať inde

laola
15. srp 2011

Jo, modřina je v poho, těch mám plno i zatvrdlin, už si připadám, že píchám do hrocha 😀 Ale to červené kolem toho... Zase kdyby to byla alergie, tak to bude svědit nebo tak něco, že?

poleva
15. srp 2011

@laola mna aj brucho svrbelo...

laola
15. srp 2011

@poleva děkuju 😵 \no snad je to jen nějaká podlitina...

nena13
15. srp 2011

@lucinocka Určite Ti ich dali neskoro,lebo pri našich mutáciach prichádzame o bábätka aj oveľa skôr...Ja som prišla 2x a som odhodlaná si injekcie vydupať hneď ako prídem na to,že som tehotná-do tretice by som to už asi neprežila...

nena13
15. srp 2011

@ppetuskaa Radšej by som s tým čo najskôr šla k lekárovi-nemusí to byť nič,ale ...U mňa to nedopadlo dobre☹Nič za to nedáš...

nena13
15. srp 2011

@vanuska Išla by som k inému lek.Myslím,že Ti tie injekcie potrebuješ a mala by Ti ich dať čím skôr.

markytt774
15. srp 2011

Ahoj holky tak jsem dnes byla u dr. potvdril těhu, a zítra jedu na hematologii tak jsem zvědavá jestli mi ty injekce dají

atreyu
15. srp 2011

Tak ja som bola u hemošky na krv a výsledky mám dobré tak mi znížila dávku na 3x do týždňa 🙂

poleva
15. srp 2011

@nena13 ja som mala 2 potraty a potom som si pichala celé tehu a máme dvojičky 🙂))

velvet26
15. srp 2011

@erika12345 tak poradna je za nami, mala ma 6260 gramov a to ma 13 tyzdnov, ja som vraj tolko mala ked som mala polroka... 😀 a ako sa dari tomu vasmu drobcekovi, uz pribera urcite lepsie dufam, ze..

cukor
15. srp 2011

@nena13 aj ja ako poleva som 2 x potratila a potom s injekciami sa to podarilo.
@velvet26 ...tak to má dianka krásnu váhu....my máme 7 a pol mesiaca a asi 8200g.....a lezieme jedna radost.

nena13
16. srp 2011

@poleva
@cukor Dievčatá,takže mi odporúčate aby som nástojila na tých injekciách?Pretože mám pocit,že ma bude chcieť odbiť vitamínami, teraz mi totiž hematologička dala B12 si pichať 5 týždňov pred plánovaným otehotnením-každý týždeň jednu...Neviem,ja si myslím,že Béčka sú málo a zas to môže zle dopadnúť...

cukor
16. srp 2011

@nena13 ....no ja som mala šťastie na hematologičku.skus sa ešte raz s nou porozprávat a zo zaciatku ti myslím môze aj gynekolog predpísat heparín.a kup si aj femibion a ddaj predpísat acidum folikum.

poleva
16. srp 2011

@nena13 ja by som radila lekárkou

lume
16. srp 2011

@laola No mne sa najprv vytvoril po fraxiparine cerveny flak a svrbiet to zacalo o nieco neskor. Niektore cervene skvrny mali u mna priemer aj okolo 5 cm a potom to svrbelo dost. Hematologicka mi potom fraxiparin vymenila za Clexane.

lume
16. srp 2011

@markytt774 No ako si dopadla na hematologii?

markytt774
16. srp 2011

@lume Po dlouhém přemlouvání mi napsal fraxiparine

velvet26
16. srp 2011

@markytt774 no super, chvalabohu za tie injekcie a nechapem ako mozu byt niektori dr. ako skala neoblomni, ale hlavne ze si ho presvedcila, drzim palceky, urcite to dotiahnes do uspesneho konca.. 😉

mirka200
16. srp 2011

ahojte,máte niektorá skúsenosť s anopyrinom 100mg v tehotenstve?mne ho hematologička predpísala a budem ho brať skoro celé tehu.

fiallinka
16. srp 2011

@mirka200 brala jsem první trimestr - u nás v car to píšou při ivf všem 🙂

evale
16. srp 2011

Ahojte babulky, tak ja sa asi tiež pripojím do klubu. Som v 36 TT a teraz mi zistili poruchu zrážanlivosti krvi, pravdepodobne trombofíliu. Ja som mala tiež problém otehotnieť. Pred dvoma rokmi mi zistili anémiu z nešpecifikovaného chronického zápalu tenkého čreva. Brala som Acidofolan vo vysokých dávkach po roku sme sa s manželom rozhodli pre bábo. Lenže sa nedarilo a ja som dva krát prišla o malé, ale bolo to biochemické tehu. Tak mi gynekologička odporučila trošku pribrať- mala som pod 50 kg. Nakoniec sa mi po polroku podarilo otehotnieť. Mala som len bežné tehu problémy až do piateho mesiaca, kedy sa mi veľmi zvýraznili genitálne kŕčové žily a začala ma dosť pobolievať ľavá noha. Bolelo to a nemohla som ani chodiť, tak mi dokino dal Daflon, to sme ešte žili v Belgicku a viac to neriešil. Po tých liekoch sa mi uľavilo. Lenže pred mesiacom sme sa definitívne vrátili na slovač a môj doki na sk ma poslal na hematológiu pre istotu a v tom čase mi už bolestivo opúchali nohy a tento týždeň mi dokina povedala túto parádnu diagnózu. Chcela tiež nech ma pozrie nejaký cievkar, či nemám tormby. Je ale problém narýchlo nájsť cievne, ktoré by ma zobralo do pôrodu. Takže som z toho akurát nervózna, lebo môj starký zomrel po operácii na emobólku a zomlelo sa to tak rýchlo. Doteraz som bola spokojná, že okrem tých krčákov mám bezproblémové tehu. Malý je vraj ale v poriadku, tak dúfam že to tak bude aj po pôrode. Pred aj po mi majú pichať do brucha Clexane a hneď po pôrode mám začať cvičiť s nohami. O mesiac mám výsledky z genetiky, čo to vlastne je, ale dovtedy budem tŕpnuť. Držím palce snažilkám aj tehulkám 🙂

nena13
17. srp 2011

@cukor
@poleva No ja už beriem potajomky femibion aj kyselinu listovú-keď som sapýtala mojej gynek.že či mám brať nejaké vitamíny-povedala že :Nie.Ale ja beriem kys.l. už vyše roka každý deň a femibion asi len týždeň-dva.Snažiť začíname až teraz-ale to bude bezvýsledne,lebo plodné dni mám až koncom augusta☹.2 x sa nám podarilo na prvý šup,ale oba razy som hneď v prvých týždňoch potratila...Som po genetike,hematol.-okrem krvi všetko ok...Ja to nechápem,žeby to naozaj spôsobovala tá heterozyg. mutácia...Neviete ešte čo by som si mala dať vyšetriť?Ale zas ak ste mali to čo ja,hádam to bude pre tú krv.Každopádne Vám veľmi pekne ďakujem dievčatá,človeku to padne perfektne sa poradiť a keď Vám niekto dá nádej🙂

cukor
17. srp 2011

@nena13 ...niektoré baby si nepichali ale brali anopyrin.

markytt774
17. srp 2011

Ahoj potřebovala bych se zeptat holky kam jste si píchali nebo píchate, do břicha nebo do stehen, včera mi sestra u dr. řekla že bych si to kvůli těhu měla spíše píchat do stehen