Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lucinocka
6. črc 2011

@vierka0 5000 IU..na kontrolu ku gyn 20.7, potom na krv, a s vysledkami do Splitu do perinatologickeho centra a tam mi daju zase mesacnu davku injekcii...

vierka0
6. črc 2011

@lucinocka joj, prajem ti aby si mala lepsie vysledky a nemusela tolko pichat..
@kaciatko81 ja tiez picham v miernom uhle..fakt je to v pohode, viac nez som cakala 🙂

lucinocka
6. črc 2011

@vierka0 ja mam geneticku mutaciu, ich nezaujimaju vysledky,proste si to budem pichat do konca :(

kaciatko81
6. črc 2011

@vierka0 je to v pohode. ja som sa tiez na zaciatku bala, ale nakoniec pekne zvladame a to uz taham na 140 :D

chomik
6. črc 2011

@lucinocka No ja si to pichala do okolia kolena - jedine tam sa mi dala urobiť riasa...a teraz si to pichám do vnútornej strany stehna - mám pocit, že tam je najmenšia šanca zasiahnuť sval 😀 ale teraz si pichám clexane a ihla sa mi zdá "jemnejšia" ako tá na fraxiparíne, pri pichaní fraxíku som mala častejšie modriny ako teraz...ale zase vstreknutie bolo menej bolestivé ako teraz 😖 najviac mi vyhovovalo rameno, ale nemá mi kto robiť riasu, tak preto tá noha 😒 ale s tým bruškom Ťa chápem, ja sa tiež nemôžem prinútiť si to pichnúť do bruška, hlavne teraz - maličké je strašne aktívne a veľa sa hýbe, tak skrátka nemôžem

vierka0
6. črc 2011

@lucinocka nepaci sa mi to..klik !

kaciatko81
6. črc 2011

@lucinocka na mna sice nereagujes, ale neboj, da sa to 🙂 zvladlo to vela kociek pred nami, zvladneme aj my 😉

vierka0
6. črc 2011

@kaciatko81 no mne nastastie ich dnes vysadila, takze mam radost 🙂 dala mi to len preventivne..ale uz mam dobre vysledky 🙂

lucinocka
6. črc 2011

@chomik mno ja brusko este nemam, este som len 9 tt podla MS a plod ma len 6 tyzdnov.. tak to asi este potiahnem do brucha a potom to vymenim za nohy..tiez si neviem celkom predstavit na natiahnutej kozi na velkom bruchu robit nejaku riasu :-/

lucinocka
6. črc 2011

@kaciatko81 joj prepac , asi som precitala len 🙂 ja viem ze zvladneme, sak su aj horsie veci, napriklad cukrovkari si pichaju cely zivot🙂 len je to take neprijemne a clovek ma zly pocit pichat si nieco do brucha, ked vies ze tam vo vnutri rastie maly cloviecik...pred dvoma rokmi mi to vobec nevadilo 🙂

eviq
6. črc 2011

ahojte, chcela by som sa vas opytat ci pri trombofilii sa moze brat duphaston. Kolegyna ma totiz zistenu trombofiliu a este sa len snazia a jej lekár jej na podporu otehotnenia dal duphaston. Ja mam tiez trombofiliu, ale ked som bola tehotna, tak mi ho odporucili nebrat, pise to aj v pribalovovm letaku. Je pravda, ze duphaston zhustuje krv? Mali sme dnes taku babsku debatu a vysledok je, ze nevieme, ako to vlastne je 🙂 dakujeme za vase skusenosti 🙂

kaciatko81
6. črc 2011

@vierka0 ja mam vysledky stale viac-menej ok, ale mam dve mutacie, tak radsej pekne picham 🙂
@lucinocka ja som tiez mala z toho na zaciatku zly pocit, ale dr mi vysvetlila, ze vlastne ta ihla je kratucka, brusna stena dost hruba a nemam sancu mu nijako ublizit. a vlastne sak to robim, aby som mu pomohla. povedala, ze mozem do bruska pichat, kym nie je velke, stale je male, ale uz pekne citim, kde je maternica, tak som sa posunula viac do bokov aby som bola uplne mimo radsej 🙂
@eviq ja som brala utrogestan, ale pichala som aj injekcie

vierka0
6. črc 2011

@eviq mne predpisali fraxiparin prave kvoli tomu, ze som brala duphaston - ten zhustuje krv..teraz mi ho vysadili a uz mam dobre vysledky ..

nonika
6. črc 2011

Ahojte, chcem sa vas opytat ci niektora z vas nepotrebuje Clexane 0,4 ....zvysili sa mi dve balenia a je mi to luto vyhodit, ked nam tak pomohol a 1.aprila sa nam narodila mala Alexinka...ak ma niektora zaujem napiste mi IP s adresou a poslem 😉

cukor
6. črc 2011

@bettynka222 ...ahoj betty.....my sa mame fajn,len mna od vccera večera zacal boliet prsník.dávam si chladné obklady,snažím sa to pred kojením rozmasírovat...ale hrozne to bolí.nemám tam žiadne hrcky,ani teplotu nemám.....sakra pol roka kojím a nič a teraz problém.

miumia
6. črc 2011

Ahojte tiez mam mutacie jednu PAI-1 homozygot a MTHFR hetero.. Uz dvakrat som potratila v 5-6tt, teda plod bol stale bez akcie.. Teraz som zase tehotna 5+2tt tak len trpnem kedy pride sono a ako to teraz dopadne.. 5 dni pred ms ktora neprisla som si zacala pichat fraxiparine 0,3, beriem kys.listovu, duphaston, femibion..
Mate s tym nejake skusenosti? Ake mam sance ze donosim zdrave babo?
Prosim napiste mi ak sa to niekomu takto podarilo!!!

kajuska09
6. črc 2011

@miumia ahoj, my dve sme si uz myslim pisali, tiez mam po dvoch potratoch a teraz som 6tt plus jeden den. Chcem sa Ta spytat, ci si trosku nespinila z toho Fraxiparinu a Duphastonu. Lebo ja som vcera trosku spinila, aj predvcerom. Dnes uz nastastie nic, ale ma to vystrasilo, tak preto cely den lezim. Vcera ma dost dlho bolelo brucho, nie krce ale bolest ako na kramy. V piatok idem k lekarovi, tak trpnem ci bude vsetko ok. Ale musime verit ze to donosime, kamoska mala to co my dve a teraz ma zdrave babatko 🙂

lume
6. črc 2011

@nektarine Uz to mas za par, drzim palce, aby bolo vsetko OK. Ja idem zajtra na hematologiu na kontrolu a o tyzden na ultrazvuk, kde budu vsetko merat, ci je vsetko OK. Som zatial v 12. tyzdni.

miumia
6. črc 2011

@kajuska09 ahoj ano pamatam sa🙂 nespinila som ale take menstruacne bolesti brucha mavam hlavne rano a vecer ale aj cez den to je snad normalne..ty hlavne lez a pohni sa len ked ides na wc, kracaj pomaly a nic nedvihaj, ked lezis vstavaj zadkom hore tak ze sa prevalis na bruskO.. Drzim palce na kontrolu ja neviem kedy mam ist nech hned viem na com som.. Pocali sme urcite maximalne v strede cyklu alebo skOr cize sediecko by malo byt v tOm 6tt?
Strasne som dnes nervozna hladam kadejake fora clanky akurat ma to stresuje..

kajuska09
6. črc 2011

@miumia ano srdiecko by malo byt priblizne v 6.tt. ja idem na gyndu teraz v piatok a to budem 6t plus 3 dni, tak mozno uz bude srdiecko. A ty si kedy bola u gyndosa na potvrdenie tehu? povedal ti ze Ta bude objednavat castejsie ako je zvykom?

miumia
6. črc 2011

@kajuska09 tak ja som bola v den ocakavanej ms na krv, hcg bolo 410 a na sone povedala ze je tO este nieje vidiet ale mala som velmi vysoku sliznicu a hlavne vylucila mimomaternicove.. No a mam prist 12,18,alebo 26.7 tak neviem co mam robit.. Ty si mala kedy poslednu ms? 6+3 si vo februarovkach nie? A kedy si si zacala pichat fraxik a brat duphaston? Vlasne ako tO vsetko prebiehalo kedy si zistila tehu a kedy si isla k dr, hcg,sono atd?

kajuska09
6. črc 2011

@miumia chod radsej toho 12.teho, aby si mala dobry pocit, to uz tam musi nieco byt. Ano teoreticky som vo Februarovkach, ale chodim castejsie sem, ved je to v podstate jedno 🙂 ja som robila asi 5 tehot.testov, a vzdy bola druha ciarka, ale nie velmi silna. A ked stale neprisli kramy, asi na 35. DC som sa isla objednat k lekarovi. Objednali ma az na tento piatok, ale potom som si uvedomila ze ci to uz nebude neskoro, predsalen, mala som uz dva potraty, tak som zavolala ze potrebujem aspon potvrdit tehu a nasadit Duphaston a injekcie. Tak som bola teda na gynde minuly piatok, cize 1.7. a doktor mi to potvdril, ze je to este malinke a vyzeralo to na 5.tyzden. Hned mi aj predpisal lieky a sestricka mi pichla Fraxik aby som vedela ako na to. Takze tieto lieky beriem len 6.den, tak pevne verim ze mi to aj pomoze a konecne donosim babatko 🙂 krv mi zatial este nebrali, mozno teraz v piatok 🙂

miumia
6. črc 2011

@kajuska09 tak ja sa hlavne bojim ze pojdem 12teho a povedia ze este nieje srdiecko a mam prist o tyzden dva co bude zase zbytocne dlhe natahovanie trapenia ale v podstate sa trapim a stresujem aj teraz tak je to jedno🙂
Velmi drzim palce nam vsetkym co mame taketo problemy nech uz mame nase vytuzene malinke!
Takze ty v piatok ano?

kajuska09
6. črc 2011

@miumia ano ja idem tento piatok, tak budem hned hlasit ze ako bolo 🙂 chod toho 12.teho, naozaj budes kludnejsia. Treba mysliet pozitivne, lebo aj tak nic nezmozeme, co ma byt to bude 🙂

miumia
6. črc 2011

@kajuska09 suhlasim aj ja zmyslam presne ako ty len dnes mam taky blby den ale drzim sa aj mojho oblubeneho co ma byt bude 🙂
Urcite mi napis ako si dopadla budem cakat a drzat palce !!! O ktorej ides?🙂

kajuska09
6. črc 2011

@miumia dakujem pekne, v piatok idem na 13.40 🙂 musime si navzajom drzat palce a urcite sa nam to potom podari 🙂

miumia
6. črc 2011

@kajuska09 tak to si pis ! 🙂 odkial si ?

kajuska09
6. črc 2011

@miumia som z Bratislavy 🙂

chomik
6. črc 2011

@lucinocka Ja som si do brucha pichala do cca 20 tt ale potom som dostala alergickú reakciu na fraxiparine a začala som hľadať iné možnosti 😖
@eviq ja som tiež brala duphaston a na to som začala užívať aj fraxiparine, duphaston som brala kvôli hroziacemu potratu, tak to by mi určite nevysadili kvôli trombofílii...brala som ho až do 16 tt

lume
7. črc 2011

@chomik Stale pichas Fraxiparin, aj ked si nan alergicka?