Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

astrinka
21. kvě 2010

Ahoj holky, Vavenko gratuluju k miminku 😵 Preju vam hodne spokojenosti a at vam mala krasne roste 🙂
Jinak koukam, ze se bavite o kys. listove....zrovna ted nedavno jsem cetla o ni clanek, ze i kdyz se doposud verilo, ze nadbytek nema zadne nezadouci ucinky, tak podle nejakych novejsich studii se ukazuje, ze dlouhodoby nadbytek muze skodit .... v nekterych pripadech zvysuje riziko rakoviny tlusteho streva a konecniku....ALE u zen ktere chteji otehotnet se samozrejme doporucuje a myslim si, ze vzhledem k tomu , ze ji bereme prechodne a ze v nasich pripadech je dost dulezite ji brat pred a behem tehotenstvi se nemusime tolik obavat 🙂 🙂
Vsechny zdravim a preju krasny vikend 😉

vavenka
22. kvě 2010

Ahojte,

astrin dakujem 🙂

Ako sa tu vsetky mate? Nejake nove tehule? Pozeram ze Betty uz ma 35 tt, pekne, drzim palce aby si to potiahla aspon do 38cky 😉
A co cukor? Co nove?

Inak som sa vyprdla na pichanie po porode - teda v nemocnici pichali vsetkym fragmin, ja som uz nemala svoj clexane a doma mi ostalo asi 5 injekcii a na kontrolu mam ist az 28.5. - a som chcela si aspon kazdy druhy den pichnut ale pri malej na to furt zabudnem 😀 😀
Tak dufam ze nebude ziaden problem 😕

zulok
22. kvě 2010

VAVENKA..ahoj maminaaa..tak nech sa vam pekne dariii.. a hadam neuskodi, ze si nepichas.. pamatam si, ako som si vzdy ledva stihla pichnut a ovela viac to bolelo, ako ked bol v brusku.akosi zmizla motivacia🙂

cukor
24. kvě 2010

ahojte baby,.....vidím,ze je tu nejak ticho...tak ja pridám niečo aktuálne.práve som prišla z nemocky.nechcela som predčasne sa radovat preto som nič nepísal.dnes som 6tt+1.v stvrtok som zacala trosku krvácat tak som bezala do nemocky.tak som tam prežila 4 dni.zatial je to o.k. aj ked som tam chytila zapchu a ani po ricínovom oleji som ešte nebola.tak potichučky sa vytešujem aj ked mam velký strach.........tak sa všetky opatrujte

denisocka
24. kvě 2010

cukor,gratulujem !!!!!!!!! držte sa !!!!!! teším sa,juuuj

vveru
24. kvě 2010

Cukor, držím moc palečky 😉

lenka_66
24. kvě 2010

cukor , velmi tichucke JUPIIIIIIIIIIIIIIIII 😵

lenka_66
24. kvě 2010

to sa mi paci , ked sa narodi babenko niektora najde // 😵 😵 😵 .
spravne sme to rozbehli len tak dalej nech sa kazdej ujde jeden uzlicek stastia 😉

lenka_66
24. kvě 2010

Kam zmizla vasen?

Manzel vlezie do postele a zasepka nezne a vasnivo do ucha svojej
manzelky:
- Som bez treniek.
A zena mu odpovie:
- Nechaj ma spat... zajtra ti jedny operiem

sarafortuna
24. kvě 2010

lanka, dobrý vtip... poviem večer manželovi...

CUKOR, držím veľmi veľmi palce..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sarafortuna
24. kvě 2010

lenka, sorry za preklep - som s teba spravila mladučkú srnu... 😀 😀

lenka_66
24. kvě 2010

@sarafortuna , boli casy teraz som uz len stara korcula 😀

cukor
25. kvě 2010

@denisocka
@vveru
@lenka_66
@sarafortuna ....
🙂 velká vdaka babenky a drzte mi palce 🙂

vveru
25. kvě 2010

Cukor držíme 😉

denisocka
25. kvě 2010

@cukor ,držím , aj tie na rukých,aj nohách,aj toe v bruchu ti držia -takže od nás máš 20 kusov držadiel 😀 . ja som špinila pri šimonovi hned na začiatku a potom už ani raz ,až tesne pred porodom pri hlienovej zatke .... pri tomto 3x som krvacala v 12 - 14 - 16 tt a sme tu , musi to dopadnuť dopbre ak si v rukách odborníka, ver tomu 😵

zulok
25. kvě 2010

CUKOR siilno drzime vsetci palceee.. pri MAtuskovi som tiez krvacala.. 5 tt a 12 tt.. vsetko bude dobre..drzte sa naaaaam 😵

cukor
25. kvě 2010

@denisocka ....si zlatá,ze 20 ks drzadiel 😉
@zulok ...aj tebe vdaka

fiallinka
25. kvě 2010

cukor, taky držíme všichni všechno 🙂

cukruska1920
25. kvě 2010

Ahojte dievcata....cukor aj ja sa pridavam ku gratulacii 😉

babenky chcem sa spytat...dnes som bola na kontrole na hemoske a mam FBG 4,30 a DINOV 430....je to vela???

zusika
25. kvě 2010

Cukor blahozelam!! pssst teda som, aby sme to nezakrikli.... opatruj sa!

denisocka
25. kvě 2010

baby,dnes som si všimla,
že po včerajšomClexane do brucha tam mam čosi tvrdšie a bolave ... čo to je

fiallinka
25. kvě 2010

denisočka: asi jsou erupce na slunci, protože já zatím ok a před dvěma a třema dny se mi taky udělaly tvrdé a nepříjemné hrčky...

denisocka
25. kvě 2010

Xixi. Chcem skusit do stehna,ale neviem ci to bars neboli

cukor
26. kvě 2010

@fiallinka
@cukruska1920
@zusika aj vam dakujem babenky 🙂

denisočka....aj mne sa urobí obcas hrčka.....treba to potierat heparoidom.........no a do stehna to mna dost bolí ešte lepsie sa mi zdá do ramena.

matelko1
26. kvě 2010

ahojte.
cukor co to citam......po tichucky ti blahozelam a opatrujte sa.

zusika
26. kvě 2010

cukor - mozem otazocku.... ? ake si mala pocity tesne pred datumom MS? bolelo ci nebolelo ta podbrusko? a kolko po vynechani si testovala?? Ja som uz taka strasne nedockava..... tyzden pred MS je vzdy taky nekonecny.... 😒

cukor
26. kvě 2010

@matelko1 ...dakujem....aj ja sa len potichučky vytešujem.. 😉
@zusika ....ja som presne v období MS zacala spinit,bolelo ma aj podbrusko aj krv tam bola ale len trosku a trvalo to 2 dni .ani som neverila,ze tam budu //.a testla som sa presne ako som zacala spinit.a bolo to presne 2 tyzdne po inseminácii.

zusika
26. kvě 2010

Aha....no tak o to viac drzim palce! my skusame prirodzene.... zajtra, pozajtra by mala prist MS..... podbrusko raz citim, raz nie.... inokedy mam stavy akoby som bola tehu - zavrate, mierna nevolnost, citlivost na vone..... som zmatene.... ale dufam a verim.... tiez by som sa rada tesila, tak ako ty (ved ktora nie, ze??)

cukor
26. kvě 2010

@zusika ......tak ti velmi drzím palceky, aby sme sa mohli spolu potichučky vytešovat 😉

zusika
26. kvě 2010

kujeeeeem...... tfuj-tfuj-tfuj.... 😉