Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

smejka
27. únor 2009

ahojte 🙂
margaritka z vasej temicky ma uz po tom....teda Kristinka je uz na svete ...kuknem este tie miery a napisem 🙂 ....dnes o 12:30 😵

smejka
27. únor 2009

takze 4130g a 53 cm ma novy cloviecik 🙂

maova
27. únor 2009

smejka, moc děkujume 🙂
A margaritce a Kristince veliká gratulace 😵 😵 😵

zrnik1
27. únor 2009

supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, velmi tesime.Pekne meno.
Takze Margaritka ma Kristinku.
To je take krasne 😀 😀 😀 😀 😀

zulok
27. únor 2009

KRISTINKA...VITAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ..NECH SA TI TU PAAAAAACI A RODICOM VEEEEEEEEEEEEELKAAAAAAAAAAAAA GRATULAAAAAAAACIAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.JUCHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU...
MAminka, tak zvlaadla si to sikulaaaaaaaaaaaaaa....
teeda ale Kristinka je riaden kus baby 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andys004
27. únor 2009

Moooooooooc gratuluji paráááda 😀 😀 😀.Krásné jméno Kristinka tak ti přeji abys v životě dosáhla všeho co si jen budeš přát a provázelo tě jen štěstí a hlavně ZDRAVÍ.No to je teda kus ženský tak hlavně odpočívejte a naberte hodně sil 😵 🙂 .

lenusska
27. únor 2009

Jeej Kristiinka nasa 😵 ...Pozdravujem ked je niekto bude sms 😵

lenoc
27. únor 2009

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej! 😵 😵 😵 😵 😵
Moc moc gratulujem čerstvým rodičom a slečne s krásnym menom a krásnymi mierami prajem do života všetko naj, základ už má - milujúcich rodičov.
Ach jaj, slzičky sa mi tlačia do očí.

ktovie, čo je s Mounty....

Mao, andys,tak pyzamková kultúra funguje. Pyžamo je aj tak edié, čo ma netlačí, okrem teplákov teda, no pod tými zas musím mať nohavičky a tie tlačia. Všetky. Neviem prečo. 😕

margarita
27. únor 2009

Ahojte, tu je Margaritiak, teda Margaritin muz,
Margarita aj Kristinka sa maju dobre, len sa cudujem, kde sa take velke babo skryvalo v tom brusku...
a pokial viem, tak Mounty porodila tiez po obede, prakticky paralelne s Margaritou, aj ked v inych nemocniciach

veselinka
28. únor 2009

Krásné ráno, včera už jsem nestihla nakouknout a dnes ráno zprávy o to nádhernější. Jsem na tom podobně jako Lenoc, slziček mám plné oči. Velikaaaaaaaanská gratulace oboum maminkám. Kristýnka je kus ženský, přeju hlavně zdravíčko a štěstíčko. Jsem ráda, že jste to tak krásně zvládli.
Holky, já vás znám sice chvilku, ale jsem ráda, že jste. Už se těším na další miminečka...je mi z toho moc hezky u srdíčka. Přeju krásný víkend

martiika
28. únor 2009

Margaritka,Mounty BLAHOZELAM VAM 😵 😵

zulok
28. únor 2009

joj a este spravicka od Mounty... sa neviem dockat.dufam,z e sa moc netrapia 😒

Lenocka skus take nizsie gatky alebo potom bavlnene a ked ich bude prat zaves si ich tam v pase za gumicku... viac stipcov, abys a ti roztiahli..mna tiez tlacili vsetky gatky a ako som mala brusko niizko..tak mi nbeoli dobre ani tie nizke a vysoke ani napad..tak som si klasicke blavlnene vytahala.. 😖

nunik
28. únor 2009

Moc gratuluju oběma maminkám a přeju jenom to nejlepší. 🙂

w_h
28. únor 2009

Margarita a Margaritiak - mooc gratuluju ke Kristince 🙂)) skvela zprava
Mounty popreju, az se tu objevi, abych neco nezakrikla

jinak ja jdu v podneli po mesici a pul do prace, vubec si nedovedu predstavit ranni vstavani a nakej pravidelnej rezim, ale jinak - musim zaklepat - je mi fajn, zacnu taky konecne cvicit, ale musim, rict, ze oproti kyretazi je laparoskopie zlata 🙂)
jinak jsem mluvila s pani doktorkou z genetiky, jestli ma vyznam vysetrovat myho muze a domluvili jsme se, ze zatim je cas, ale at si klidne picham fraxik uz pred otehotnenim, kdyz jsem mthfr homozygot (hematolozka rekla, ze nepichat...tak to vidite), ale jeste uvidim, co mi reknou v Praze ohledne endometriozy

vsem tehulkam - at se dari a miminka rostou 🙂))

pekny vikend 😀

kell
28. únor 2009

Margaritkaaaaa obrovská gratulace k nádherné Kristince! Je to teda pekný cvalda! Ta musela dát zabrat!!! Oběma přeju hodně zdravíčka!!! To ostatn přijde samo 😵

Mounty taky popřeju až se objeví!!! Stejně jako W_h 😉.

přeji pěknou neděli!!!

lenka_66
1. bře 2009

margaritka BLAHOZELAM .mala je nadherna. sekne vam to spolu 😉

mounty ????

prehrala som stavku nevadi hlavne ze drobcekovia s mamickami su v poriadku

benjina
1. bře 2009

martiika: odpovídám ti sem do témy.Ascorutin ještě neberu, ale chci ho zkusit tento měsíc po ovulaci jestli mi nepomůže na to špinění co mám dlouho před mrchou a také na ty modřinky, ale zítra jdu k doktorovi tak uvidím co mi řekne na ty modřiny. 😉

lenka_66
1. bře 2009

lenoc to s mojimi tt som si skusala prehodit v pase na termin porodu podla usg.uz mi ho 3 povedali 2.8. a nie podla mrchy.no mala som v tom aj ja chaos v ktorom som vlastne tt.
v pase mam udaj podla poslednej mrchy
a v albume podla usg.

martiika
1. bře 2009

benji,pytala som sa preto,lebo mne ho moja gyn. predpisala nato,ze pri mrche odchadzaju kusy zrazenej krvi.Povedala,ze je to tym jak sa odlupuje sliznica-vo vacsiej miere.No a na to ten ascorutin(lamavost krvnych vlasocnic.

lenoc
1. bře 2009

ahoj dievčence, krásne nedeľné popoludnie prajem! U nás krásne svieti slniečko a za chrbtom mi pochrapkáva manžel a Donka - naše nové šteniatko jazvečíka, "ktoré bude spávať v pivnici a dovnútra nepôjde." 😀

Zuzi, vďaka za radu ohľadne nohavičiek, mne je vlastne cez deň dobre, to len keď ma chytia moje "ranné" nevoľnosti, všetko ma tlačí a omína, ešte aj paplón. nosím vlastne len takéé nízke nohavičky, lebo ja také vysoké ani ako "netehotná" neznesiem.
Malo tam byť napísané, že "pyžamo je JEDINÉ, čo ..." ale asi ste sa vysomárili. Utekali písmenká po klávesnici.... 😉

W_h, drž sa v práci, dúfam, že si čoskor rýchlo zvykneš a hlavne, že tam potom nezostaneš dlho. vidíš, môj gyndoš by bol asi najradšej, keby som si pichala (ale naznačuje to len tak jemne, aby som sa nezľakla), na genetike tiež odporúčali nejakú liečbu, len hemoška si furt myslí, že načo.

Leni, aj ty si stavila na Mounty? Ale ešte nie je všetko stratené, veď Margin muž písal, že mounty rodila pribl. v rovnakom čase, možno minúty budú rozhodujúce. 😉 Neveša hlavu 😝 , uvidíme, čo nám napíše mounty, aký presný čas. Ešte sme možno neprehrali! (ale veľmi tomu neverím)
Aha, tak záhada okolo tvojich tt je vyriešená.

videli ste už fotečky malej Kristínky v albume? Je kráááááááááásna, vlasatá a velikááá - aspoň teda na fotke tak pôsobí. A konečne vidím aj margaritku zbližša.

bendy25
1. bře 2009

Jeeeeeeeeeeeeeeej.......Margaritka, blahozelam ku krasnej dcerke.... 😀 😀 😀 😀 😀
To su mi dnes same dobre spravicky...sice som to trosku presvihla, pretoze som tu skoro dva dni nebola....ale aj tak gratulujeeemmm rodicom malej Kristinky....
Aj Mounty? Kym sa neozve, tak tiez gratulujem potichucky...

kapp
2. bře 2009

Ahojte kinderka!

Ozývam sa až po týždni – musela som väčšinou ležať, kvôli tomu, že hlavička malej už silne tlačí na krčok = tak aby sme vydržali aspoň do 38tt.
Dnes som bola na CTG, mala som ísť aj na prietoky – ale pokazil sa im ten UTZ, takže ma objednali až na 9.3. CTG sme mali úplne ukážkové. Ale keďže som otvorená už na 2 prsty, treba oddychovať a polihovať – citujem dr.: „NEVYMÝŠĽAŤ“, takže zas sa dostanem k PC až o týždeň – inak zdravím všetky ešte kinderká, aj už mamičky ...
Pekný dníček...

lenka_66
2. bře 2009

kapp , nevymyslaj a lezkaj

baby neviete mi povedat , podla usg mam pupocnik na 3 cievy.co to znamena? dobre / zle?

zrnik1
2. bře 2009

no chyba mi tu moja spolubojovnicka emicka.Kde je???
joj kappuska tak ti zavidim v dobrom, ze uz finisujes.Co by som ja za to dala.Uz nechcem ten stres.
Zacina krv trocha blbnut.Mala som nejake horsie vysledky, tak cakam co bude. nastastie mam kontrolu 12-teho.

Verite tomu, ze Margaritka a mounty uz maju svoje pokladiky??? Teraz si pocitali tt a uz su stastne. Ja sa taaaaak tesim.
Teraz bojujeme tri lenky ja lenka, lenka 66 a lenocka. Zelam aj lenusske aby sa k nam pridala.

Lenka ja som teraz vo faze, ze cim menej viem, tym sa citim spokojnejsia.Strkam hlavu do piesku, radsej nechcem nic vediet. Citim sa ok, baby je tiez urcite ok. Sprijemnujem si chvile hladanim vhodneho kocika 😀. Ty uz mas nejaky vybraty??
Papa

lenka_66
2. bře 2009

zrnik, tak ja kocik mam vyhliadnuty.svagrina pouzila kocik maximum 15x.
bola som inac vcera v madarsku na tehu veci.detske sa mi pacili no neako som ich nepozerala.ja mam predtsvu o postielke no nevidela som nikde taku. ☹

bendy25
3. bře 2009

Lenka66: Myslim, ze tie 3 cievy su OK... 😉

emicka1
3. bře 2009

Ahoj holčiny moje 😵
Já se omlouvám,že jsem se taaaak dlouho neozvala,ale jsem teď nějaká nepoužitelná 😅 Měla jsem nějaké běhání okolo daně a ještě to nemám dodělané 😠 .pořád si užívám super migreny,třeba dneska teda fakt pěkně 😠

MARGARITA moooooooooooooooooc gratulujiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A Kristínce všechno nejlepší do života!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je paráááááááááááááááááááááda 😀 😀 😀 😀 😀

Zrníku neboj,bojuju zdárně s tebou ( s vámi) a přidávám se do klubu Lenek 😉 Ať je nás víc 😀 a Jsem na tom tak nějak jako ty,taky toho zatím nechci moc věděť 😅 😵

Jinak holky těhullky,už máte vybrané kočárky? My teda nemáme ještě ani ťuk,ale zítra jedeme na ten velký utz a uvidíme,jak to všechno dopadne a hlavně jak to bude vypadat kvůli těm triplům,co nám vyšly zvýšené 😠 Takže se vám zítra určitě ozvu 😵

Jsem moc ráda že vás má a že jste všechny v pořádku 😵 😵 😵

lenka_66
3. bře 2009

ahojte, dnes som bola na hematologii.dr.ma vobec nepotesila .zas som husta ☹ .silnejsie injekcie som bola riedka.teraz idem skusat na striedacku utorok a piatok tie silne ostatne dni tie slabsie.kontrola az 8.4. ma porazi do vtedy ☹ ☹

lenoc
3. bře 2009

Ahoj babule,

Kappuška, drž sa nám! A hlavne malá nech sa drží zubami nechtami.

Leni, pupočník má byť trojcievny, to je akurát. 🙂 Len občas sa stane, že sú cievy len dve, vtedy treba dávať na bábo väčší pozor.
Ja som zas lúštila, čo znamená v tehu knižke NT 1mm, NB+. Teda, NT viem, čo je, ale to NB som netušila. No dnes som čítala nové mamaaja a tam sú skratky z tehu knižky, a NB je tá nosová kostička, tak mi odľahlo. 😉

Joj, zrnik, tak držanie palčekov bude fungovať toho 12.3., čo to máš s krvičkou?

Emi a tebe rovnakooooooooooo na zajtra a nech sa Rozárka ukáže, či bude Rozárka alebo budete musieť hľadať iné meno. Joj, ale hlavne nech je zdravučká. a nejaké lieky na tú migrénu môžeš? Minulý štvrtok ma hroze bolela hlava celé poobedie, tak som na teba myslela....

Kočík ma zatiaľ vôbec netankuje, ja mám ešte čaaaaaaas, ani nad menami nejak nerozmýšľam, už som sa na takých veciach popálila. 😢 Ale to neznamená, že vy nemôžete.

Ja som bola dnes na hemoške, zobrali mi krv, zajtra budem volať za výsledky, no a vraj mi "hrozia" injekcie.
😵 😵 😵 Homocysteín je síce v norme ,ale nakoľko mám za sebou dva potraty a navyše ten druhý v 2. trimestri, bez zjavných príčin, tak by dokina vraj aj nasadila injekcie. Že pre istotu. No ešte to závisí od výsledkov.

Bábená by už mohli pomaly aj domov, nie?

Zuločka, ako? Kočík ste už naštartovali?

lenoc
3. bře 2009

Leni, hlavu hore, uvidíš, že teraz so striedaním injekcií to už bude akurát. 😉 Ani riedka, ani hustá krvička.