Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

amadora
11. srp 2009

gratulujeme a veľa zdravíčka želáme 🙂 🙂 🙂

lenoc
11. srp 2009

Jeej, co to citam, tak gratulujem mamina Lenocka, vela zdravia mamine, drobcekovi (a aj tatinovi), 😵 😵 😵

Joj a zaroven gratulujem vsetkym nasim Zuzkam k dnesnym meninam.

My sme dnes boli na hemoske, uz poslednykrat, po porode uz nemusim pichat vcelicky a dalsia kontrola bude az po sestonedeli. 😵

lia
11. srp 2009

uz nemusis pichat po porode??jeejjj,tak to je supeeerr,konecne sloboda,ze lenoc?? 🙂
ja som stale na nervy ako ma to boli,co mam robit?? ☹

mima11
11. srp 2009

Ahojte!
Leni, gratulujem!!!!!!!!!!!!! Prajem Vám hlavne veľa zdravíčka!!!!!!!!!!

Juj Lenoc, tak to je super, už nech je drobec vonku a zbohom hematológia!

margarita
11. srp 2009

Lenka gratulujeeeem! a uz to ma dalsia za sebou 😀 😉
kto je na rade?

k vasej diskusii o Anopyrine pred a pocas tehu: ja ako MTHFR homozygot som pred tehu nebrala zhola nic (kedze mi diagnozu oznamili az v 6tt 😀 ) a potom az do 36tt som brala ten praskovy cukor 😉 a dokonca "len" 30mg raz denne. A moj hematolog je zase toho nazoru, ze kazdej len to, co jej treba a ze mne to staci...a mal pravdu. Keby bolo na nom, on mi ten Anopyrin da az do porodu, len gynekolog mi nakazal od 36tt Fraxiparine.

Viem, ze mnohe to uz viete, ale mame tu aj kopec novych babuliek, tak to pisem hlavne pre ne 😉
Cize : vsetko je mozne, aj prezit tehu s "praskovym cukrom". Len treba byt v dobrych hematologickych rukach, to je hlavna zasada 😉

zulok
11. srp 2009

Lenkaaaa..velka gratulaaciaaaa..teda krasne mieryy.juchuuu 😀 😀 😀 😀

Lenocka..dakujem za blahozelanie..a tebe gratulujem k poslednej navsteve na hemoske..tak uz len drzta palce na porod..ktovie kedy to priiide 🙂

ja som tiez fungovala na anopyrine..asi tyzden..a to fakt cukrova davka..30mg 😀

bettynka222
11. srp 2009

lenka gratulujeeeeeeeeeeeeem 😉

lenoc aj tebe sa to uz blizi 😎

veselinka
12. srp 2009

Ahojky všem,
Leni, moc gratuluju k Marečkovi, přeju mu hlavně zdravíčko a štěstíčko a to samé i pro rodiče. Ať vám dělá samou radost 🙂
Teď je na řadě nuník a pak Lenocka, držíme pěstičky.
Lia, mě to také ze začátku docela hodně bolelo do stehna, teď už jen někdy, držím palce, ať si brzy zvyknete. Někdy to opravdu bolí hodně, jindy to skoro necítím.

cukor
12. srp 2009

tak aj ja ...lenke a jej krpcovi prajem v živote veeelllaaa štastnych dní........všetko naj.....mama

w_h
12. srp 2009

ahojdaa
tak lence moc gratuluju
je to kluk? a je to marek? at vam roste a dela radost 🙂

obnovuju muj dotaz ohledne antiXa koncentrace
kdo berete LMWH - nabiraji vam krev na vysetreni antiXa 3 nebo 4 hodiny po pichnuti?
diky

lia
12. srp 2009

w_h,ani neviem o com hovoris?? 😅
margarita 😀 😀
mne povedal gyndos,ze by mi nestacil praskovy cukor 😀 sa mi to paci 😀 ale hemoska mi pov.,ze to je jedno ,bud injekcie alebo anopyrin,ja som bola za injekcie radsej,neublizia,tak uz som nechcela zazit to co predtym.
veselinka dakujem za odpoved 😉 w_h,ty pichas este do brucha??

tanity
12. srp 2009

jeeeeej lenka, veeelika gratulacia a veeela zdravicka hlavne, ostatne pride 😵 😵 😵 krasna sprava, tesim sa z dalsieho cloviecika, ktory k nam pribudol, a aj k nam tu do trombofiliek-dalsi zazrak maly 😵 😵 😵 drzte sa leni xxx

wh ano, ale stacilo tusim 3hodiny...stale som si pichla rano o 6.30 a potom som sla na tu na 9.30-10hod....takze ano, treba pichnut skor, nie je to vsak az tak striktne, ale myslim, ze tie 3-4hodiny su spravne 😉
drz sa aj s bobatkom xxx

pekny dnik babule xxx

cukor
12. srp 2009

co je to ten práškový cukor? 😕

lenoc
12. srp 2009

Tanity, Brunko je nádherné bábo a na tebe vidno, aká si šťastná mamina. 😵 😵 😵

no veru, aj nám sa to blíži, stále si užívam tehu aj s veľkým bruškom, no zároveň sa teším, ako prvýkrát uvidím a pritúlim si nášho drobčeka. 😵 😵

w_h, mne krv na antiXa neberú vôbec, tak neviem poradiť.

liuš, neboj, keď budeš už pár dní pichať do stehna, nebde to tak bolieť. Aj mňa to zo začiatku bolelo viac, keĎ som začala do nejakého nvého miesta pichať a po cca týždni už to bolo dobré. Napr. keď v nemocke najprv bruško, potom rameno a doma som prešla na stehno už, tak to bolelo. Inak ja pichám do stehna tak zhora - ani z vnútornej strany ani z vonkajšej. Ono je to asi jedno, záleží na tom, kde sa ti najlepšie dá spraviť "riasa" a mne to ide najlepšie zhora asi tak v strede nohy, trošku bližšie ku kolenu.

Na začiatku po // som mala anopyrin polovicu z 30mg (to ani "cukor") 😀, po pár dňoch celú 30mg tbl., tuším od 6.tt 50mg a Fraxík od 17tt - aj to vlastne preventívne, krv som mala chvalabohu viac-menej v poriadku.

Zuločka, no, dobre si kukala na tie fotky- no, takto teraz vyzerám, že najprv bruško potom dlho nič, potom zvyšok tela a napokon zadok. a počkaj, keď tam zas nahodím nejaké aktuálnejšie!😉 Veď aj ty si mala isto také tenučké nožičky, keď si ležala s Matúškom. To preto, že ich mám ochabnuté ako huspeninu. Len počkaj, ke¨ˇd začnem behať okolo nášho bubáka.
Ozaj, asi bude Maroško, ale teda isté to bude až potom, keď bude vonku a bude mať meno aj v rodnom liste.

Ktovie, čo je s Lenkou - zrnik, ako sa majú s bábom, ešte nám nestihla napísať po pôrode. ☹

Leni, pekné meno ste vybrali bábatku - Marek, aj mne sa páči (ale tatovi niee 😠 ) Mne sa zas napr. síce Maroko páči, ale nie ažtak ako jemu.

Betty, mima, cukor, ste tu minule debatili o tom, že nepociťujete neustále túžbu po deťoch. To je asi úplne normálne, aj ja som mala striedavo také pocity, dokonca občas ešte aj v piatom mesiaci tehotenstva ma prepadli také stavy. 😀

mirip, tak to máš super hematológa, keĎ ti predpísal aj 3 balenia najeden recept, mne vždy len dve a tak sa mi párkrát stalo, že som musela ísť do GA aj mimo kontroly dať si predpísať Fraxík.

zdravím aj garneliu a lucku.b.

lenoc
12. srp 2009

cukor, to akože podľa niektorých hematológov keď máš nejakú trombofíliu a dávaš si len slabší Anopyrin, tak to môžeš jesť rovno práškový cukor = nemá to podľa nich žiadny účinok.

A samozrejme, zdravím aj ostatné babulky. cmuk

cukor
12. srp 2009

no dik,ja si budem od septembra pichat fraxiparine a potom môžme ist na IUI.no skrátka nasávam tu informácie čo ma asi tak čaká.....ale nevadí....teším sa na to....hlavne ked sa nám podarí 😲

lia
12. srp 2009

ahojte 🙂

lenoc dakujem 😉 no akurat sa mi blizi moja hodina,tak vyskusam inde, ci to tak stipe.tak je jedno kam si to do nohy pichnem??hned nad koleno si ty pichas??
mne vzdy predpisuje tri balenie,chodim raz za mesiac k hematologicke

lenoc
12. srp 2009

Liuška, odmerala som ti to - je to tak cca 17cm vyššie od stredu kolena. 😉 Podľa mňa je toviac-menej jedno, či vpravo či vľavo, zvnútra či zvonka, hlavne, aby sa do toho miesta tebe dobre pichalo.
aj ty to máš potom super, že ti napíše tri balenia. Nechápem, prečo sa to niekde dá a inde nie. 😠

Cukor, s fraxikom sa isto podari. 😉

nunik
12. srp 2009

Leni moc Ti gratuluju k miminku!Snad tě budu brzo následovat. 😉

bettynka222
12. srp 2009

jeeej takto o tyzden tu uz medzi nami bude male nuniciatko 😵 a potom aj lenociatko 😀

tanity super foto. je krasne vidiet ako sa velmi tesis. a aj si na nas obcas najdes cas, to je od teba pekne...pri tych vsetkych povinnostiach 🙂

cukor
13. srp 2009

tanity...ten tvoj brunko je krásny...gratulujem......vidiet,že ste štastná rodinka...

kočky chcem sa spýtat,či sa niečo aj dopláca za ten fraxiparine....

lia
13. srp 2009

dakujem lenocik 😵 dnes vecer beriem meter a ideme na to 😀
lenocik,mas uz vsetko nachystane??ako to dopadlo nakoniec s nakupmi pre drobca??
ja za fragmin,par centov doplacam

katapola
13. srp 2009

Ahojte, tak jsem dnes byla dát krev na vyšetření trombofilních mutací. Toš jsem zvědavá, jak to dopadne.

w_h
13. srp 2009

lia:
jo-o, picham do bricha, mam uz ho docela velky, ale jde to
uz jsem tu psala, ze segre rekla doktorka, ze jinam se to pichat nema, a ze az uz neudela rasu, tak ma jen napnout kuzi na brisku mezi dvema prsty a pichnout, tak picham taky jen do bricha, ted jsem presla vys nad uroven pupku, segra pichala (teda jeji manzel) vic na bocich, tam sla ta rasa udelat skoro az do konce tehu

tanity:
to jsi mi docela udelala radost, protoze ja se sekla, a sla jsem na naber o hodku driv, teda za 3 hodiny, ted si nadavam, mela jsem vysledek 0,21 - teda dolni hranice a nekde jsem se docetla, ze maximalni hladina je za 4 hodiny, takze by to mozna jeste stouplo, tak asi budu dal pichat fraxi O,3

lenoc:
ja vim, ty jsi rikala, ze mas porad O,3, vid?
kdyz je v poradku zbyla koagulace, tak to mozna neni potreba nabirat, ani nevim, jak je to drahy vysetreni

tak dekuju za reakce
pekny den

cukor
13. srp 2009

....to všetkym babam z tejto témy zistili trombofíliu až po niekolkých potratoch?

lucia_b
13. srp 2009

Ahojte dievcata, prosim vas o radu. Tiez picham Fraxiparine, tiez som mala kazane pichat do bruska, najskor to bolo bezproblemove a ani to nebolelo. Za posledny mesiac mi vsak niekedy ani nejde brusko (alebo boky) prepichnut, boli to dost a aj ta krvicka sa vzdy objavi. Navyse, tak na kazdy treti vpich sa mi vyhodi okolo miesta vpichu alergia - 3-4cm cerveny flak, ktory svrbi a na treti den zmizne. Hematologicka povedala, ze mam skusit ramena, opat tri vpichy vpohode a teraz opat alergia. Mali ste tiez niektora na Fraxiparine alergiu? Moze takato reakcia ublizit babatku? Dakujem.

tromboska
13. srp 2009

Ahojte dievcence,
ja si vas citam casto, ale zatial som nic nepisala....ja som tiez tromboska 😝
Ale co je zaujimave, mne to zistili z krvi, ked mi robili testy. Mam velmi pedantnu hematologicku a ta mi dokonca
zistila ze mam iny typ krvi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ nech aky mi lekar povedal ked som sa narodila....a doteraz na to nikto neprisiel az ona.............takze tak.

tromboska
13. srp 2009

Ked som k nej zasla po prvykrat tak mi zistovala komplet vsetko z krvi....sice trvalo to dlhsie,
ale aspon viem ze typ krvi mam iny....A to som bola aj na operacii s tym, ze som este o novom type krvi nic nevedela. Tak chvala Bohu ze mi nedavali transfuzku. 😎

cukor
13. srp 2009

ahoj tromboška...a tebe tiež prišli na trombofíliu až po potratoch?

tromboska
13. srp 2009

praveze mne sa nejako nedari otehotniet...ale trombofiliu mi zistili, ked mi hemoska robila len tak pre seba
kedze je pedant vysledky, ze ked idem na operaciu, tak aby aj ona bola spokojna ze nemam nic vazne a tak....
no a vlastne pri tej prilezitosti mi potom povedala vslatne vsetko co mi nasla v krvi....
najzabavnejsie bolo ked som ju prehovarala ze to su vysledky niekoho ineho lebo ja mam 0-lku nie A-cko....
tak mi robila vsetko este raz....a vysledky boli take iste. Takze zatial som nebola tehu.