Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kell
7. zář 2009

Ahojky!
Všechny vás moc zdravím,dlouho jsem tu nebyla a tak mám co číst. Vidím spoustu nových spolubojovnic......., tak vás tu holky vítám.

Já jdu ve čtvrtek na hysteroskopii, tak už mám předem průjem ☹ . Doufám, že to bude O.K.
Jinak jsem si ještě hned po tom posledním potratu dělala antifosfolipidové protilátky. Mám je naštěstí negativní.

Sandy, já jsem už potratila 3x a vždy mezi 5-6tt, jednou jsem měla mimoděložní a to skončilo v 8tt.

Ani se mi holky nechce moc psát, jsem teď taková divná 😢 😢 😢 ! Mám z toho všeho už úplně deprese. Už pomalu přestávám doufat, že to jednou skončí dobře!

Mějte se krásně a dám vám pak vědět jak jsem dopadla! Ahojky 😉

margarita
7. zář 2009

kell - je to strasne tazke dufat, najma po tom vsetkom, co mas za sebou, ale tu v teme je cim dalej, tym viac stastnych koncov 😉 takze preco by si prave Ty mala byt vynimka?

zdravim aj ostatne snazilky a tehulky a cerstve maminky a ich drobcekov 😵

lora
7. zář 2009

Dievcata som tu nova, mam prave po MA v 9. tt a bojim sa aby sa to nezopakovalo. Poistovna vraj preplaca geneticke a krvne vysetrenie az po druhom potrate. Bojim sa aby sa to nezopakovalo a chcem si taketo vysetrenia zaplatit. Mozete mi poradit kde v BA sa to da ? Napisete mi kiektora prosim do internej posty ? Dakujem moc !!!!

pet.s
8. zář 2009

Ahoj děvčata, jsem taky nová. Je mi 39, jsem po umělém v 11tt a včera mi sdělili výsledky genetických testů, na které jsme šli ještě před umělým. Jsem homozygot MTHFR genu. Včera, když mi to říkala dr, tak mi to přišlo jako nějaká banalita,ale ted jsem se hrabala netem a zjistila, že je tam velké riziko pro miminko.
Jste tu taky nějaká těhule? Kam chodíte k dr. Který dr tohle řeší? A co s vámi dělají? Mám gynekologa, ale ten těhotenství bere jen jako jiný stav, takže kontroly jednou za 6 týdnů stačí. Možná v normálním těhotenství ano, ale já čekám první dítě, v 39 letech, jsem na inzulínu a ještě po umělém. Nezeptal se mě ani jak se cítím. Jestli nechci neschopneku(stejně byc ji nechtěla).Nevystavil mi ani těhotenskou průkazku.Prostě mám pocit, že bych měla mít větší sledování a kontroly.
Jaké máte zkušenosti vy?

lia
8. zář 2009

lora,zaplat si ich sama,nie je to az take drahe,navrhni to svojmu gyndosovi.
kell,drzkaj sa,je to hrozne to cakanie a lietanie po lekaroch,ani ja som tomu neverila a pozri kde som.injekcie pomohli 😉
pet.s:ja som mojmu povedala ,ze musim si pichat injekcie,doniesla som a aj donasam mu do poradne vysledky z hematologie.on ma viac uz takychto pacientok

pet.s
8. zář 2009

lia, no jo jenže já žádné jiné než genetické vyšetření nemám.Kdo ti dal doporučení na hematologii?

lia
8. zář 2009

a ako vies,zre si MTHFR homo??tak mu odnes vsetko co mas.
aj si pichas injekcie??
moj gynekolog mi nic specialne nerobi,len mi povie,ze si mam davat pozor a neviem ci ma viac sleduje.hlavne je,ze chodim na tu hemosku.

lenka_66
8. zář 2009

kell, mas krasne motto tak sa nevzdavaj.

lora, tak povedz ze mate v rodine niekoho kto mal trombozu.je to dedicne tak ti to mozno takto preplatia 😉

lenka_66
8. zář 2009

baby, lenoc este nic? uz by sa patrilo abo nie?

bzzmajka
8. zář 2009

ano lia, momo či hetero??

zuzub
8. zář 2009

ahojte, chcem sa spýtať čítam tu, že vás počas tehu sledujú aj na hematoške, mne tam doki povedala, že len podľa potreby, že krvný obraz mi budú sledovať na gynde , tak neviem čo si mám o tom myslieť.Mám Leidenskú mutáciu - heterozygot, a niečo s proteinom C no veľmi tomu teda nerozumiem, momentálne si pichám 1x denne Fraxiparine.Myslíte, že by ma mali počas tehu sledovať aj na hematoške? 😕

pet.s
8. zář 2009

Udělali mi před umělým genetické vyšetření. A já mezi tím otěhotněla. Nic si nepíchám. Gynekologa mám naprd. Zítra se objednám k jinému.

zulok
8. zář 2009

PET.s
gratulujeeeem k tehulkovaniu, nech sa pekne dariii...
super, ze vies, ze mas trombofilku.. urcite to chce teraz ale viac pozornosti od lekarov.. odporucanie an hematologiu ti da aj obvodna lekarka..staci, ze jej ukazes vysledky z genetiky.. a aj gynekolog..ale ked ho mas, ako vravis, dost nanic..tak skus obvodneho..
ak si budes pichat..bude to trosku horsie s inzulinom.ten si tiez asi davas do bruska..ale to zvladnes.. sak aj do nozicky mozes pichat tie injekcie na riedenie krvicky.. 😉 na diabetologii si ta pekne postrazia a na hematologii tiez..ale uricte im na hematologii povedz, ze si pichas inzulin..aspon na teba daju este vacsi pozor...
a asi bude naj zmenit gynekologa.. jej..citam, ze uz sa hodlas..jemu tiez vsetko spomen..
taaak a teraz uz len drzat palce...verim, ze vsetko pekne zvladnete..inak, tiez mam kamosku na inzuline a brala cle tehu aj anopyrin na riedenie krvicky a vsetko pekne zvladli.. 😀
a kym pojdes na hematologiu...skus nejake tie vitaminiky, kyselina listova, B6..ale kukni zlozenie..ci prave v tom lieku od tej a tej firmy.. ten liek mozes, kvoli cukrovke 😉
papaa

zulok
8. zář 2009

ZUZUB, super..ze si pichas..to je to hlavne..no mohli by ta aj odsledovat..ale ak ams sikovneho gynekologa, co s a v tom vyzna..tak by mohol postacit..ale pri tej tvojej zbierke trombofilnych mutacii bys a zisla castejsia kontrola..pripadne chod na konzultaciu k inemu hematologovi..to sa moze.. 😉

a kde je LENOCKAAA?? zeby uz??? 😀

Kell.ahoj zlatusik..drziim palce na vysetrenie..velmi drzim palce..aby si sa uz dockala toho vytuzeneho stasticka..cmuk

lordik
8. zář 2009

ZUZUB ahoj tak ja taky mam stejne jako ty a pod cas tehotenstvi urcite mas hodit na hemotologiji, a urcite budes pihat ten fraxsik

lenoc
8. zář 2009

ahoj mojenká, tak ja to vidím na ten pondelok na cisarák alebo na víkend (môj doky je tuším od štvrtku do nedele niekde mimo, tak si krpec určite naschvál zmyslí ísŤ von vtedy). Už sme ho aj "vyvolávať" skúšali (no sranda - od začiatku febrára nič a až teraz - s takým bruchom 😀 ), nezaberá.
Zajtra zas kontrola.
aj náš malý sa tu v brušku prevaľuje, asi by si chcel aj on s vami popísať, no nijako mu neviem vysvetliť, že na to musí ísť von.
Zdravím nové trombošky (a aj všetky "staré").

Kell, vo štvrtok sa nám držkaj.

Lora, no ja nevem, mne robili testy na trombofíliu už po 1. potrate, na genetiku som sa "vypýtala" po druhom.

Zuzub, pri tvojej mutácii by podľa mňa neboli odveci častejšie kontroly na hematológii. No ak ti bude gyndoš brať krv na krv. obraz a zrážanlivosť častejšie a nielen 2x za celé tehu a vie tie výsledkay aj vyhodnostiť - najmä teda zrážanlivosť, tak by to mohlo stačiŤ. A že si picháš Fraxík, to je fakt super.

Pet.s, mne bral krv na tieto mutácie gyndoš a keď sa ukázala jedna pozitívna, vypísal mi papier na hematológiu. No ak ti ho nedá on, pýtaj od obvoďáka. Tiež si myslím, že vzhĺadom k viacerým okolnostiam by si mala byť o niečo viac sledovaná.

posielame všetkým pusu. 🤐

pet.s
8. zář 2009

Zulok...moc děkuji za radu...zítra vyrazím ke gynekologovi.Uvidím jak pořídím. Zulok píchání mi vůbec nevadí. píchám si 5x denně inzulín,píchala jsem si hormony při stimulaci. Píchám do břicha, do nohou a někdy i do ruk. Prostě jak to vyjde. 😀 Inzulín skoro nebolí, je to taková malí jehlička, mám pera. 😉

bettynka222
8. zář 2009

keeeeeel nemsut, aj som bola v lete este dost nestastna, ale som si uz povedala,z e kaslem na vsetko. neviem,a si tomu pomohli aj tie hormony, co sa pomalicky dostavaju do normalu...ajked ma torsku stve, ze ine baby boli v poriakdu hned a hned im aj povolili snazilkovnaie a ja asi nebudem ok ani po pol roku.... 😝

zuzub ked ti bude gyn. kontrolovat koagulaciu, tak ot staci. tam je vidiet, ked sa nieco zvrhava

pet.s tie vyslekdy proste zober na hemosku (ako ti radili ostatne babule), tam uz sa o teba postaraju, ak mas cukrovku a uz aj vyssi vek na tehulkovanie, tak by si urcite mala byt pod riandou konrolou aj bez toho mthfr

lenociatkooooooooooo, no vidis ako sa pekne drzkate, ani "vyvolavacky" nezaberaju 😀 leni si pisal ao genetike. ty si bola na vysetreni karyotypu? aj ti tam nico zistili? izaj baby, minule ma niekto strasil s toxoplazmozou, ze ci mi ju po potratoch vysetrili...ale ja pochybujem, ze ju mam, mne staci trombo 😀

lenoc
9. zář 2009

Betty, ano, vysetrovali nam karyotyp tuším + sa vypytovali na choroby a potraty v rodine. Nezistili nám nič.
keď spomínaš toxo, ja som si dala robiť vlani v novembri testy aj na ňu, tesne predtým, ako sme sa pustili do snažilkovania. Aspoň teda, chcela som aj toxo, ale výsledky som nikdy nevidela, tak neviem, čo všetko mi robili. Viem len, že všetky dopadli negatívne. To som skákala po zborovni meter dvadsať do výšky ako kozľa (ešteže to bolo chvíľu po zvonení a bol itam len dve kolegyne 😀 ).
Dala som si to robiť, lebo mi jeden doktor cez net radil, že aj toxo môže spôsobiť potraty v neskoršom štádiu tehu.

w_h
9. zář 2009

ahoj holky

kell:
moc drzim palce na HSK, urcite to dobre dopadne, jdes v LA nebo CA?
a jakou mas vadu? nevim kde mam tu tabulku, a uz sis nekdy pichala fraxik? nebo neco podobnyho?

lenoc:
jee, drz se taky, holka, moje segra na tom byla podobne, furt ji staveli kontrakce a kdyz uz mela rodit, tak to nak neslo, ani po vyvolavackach, tak ji nakonec rizli - a byla spokojena
ale uz to asi moc neutika, co? drzim palce

pet.s:
ja mam tu samou vadu, jeste teda zalezi na tech cislech, ja mam 677t
hematolozka taky rikala, ze neni problem a ze si nic pichat nemam, ze mi, abych byla v klidu, necha miminko castejs merit, jestli nezaostava ve vyvoji a bude kontrolovat d-dimery - ale prvni tehu nevyslo, tak jsem se na druhy zaridila podle svyho (i kdyz vetsina doktoru mi rekla, ze je to opravdu zbytecny) a zacala si pichat fraxik, ten se vetsinou dava az po vice nepovedenych tehu
jinak tuhle vadu v heterozygotni forme ma skoro polovina populace, homozygotni asi 10%, ted nevim presne, a uz se proste nepovazuje za trombofilni mutaci
jo a koukala jsem, ze mas uz 2 velky deti, takze asi s tehotenstvim nemas problem
spis je zajimavy, ze ti nedali nizkomolekularni heparin treba uz pri stimulaci pri IVF
udajne by melo stacit jist FEMIBION - hodne odkazu na nej je na www.porodnice.cz - poradna dr. Kouckeho - tomu verim a femibion taky beru, je v nem kyselina listova uz zpracovana, protoze my s MTHFR mutaci to neumime
takze kdyz si budes pichat LMWH, nic by se tim nemelo pokazit, ale pokud ti ho nikdo nenapise, tak je dobry brat femibion a treba jednou za 6 tydnu nebo za trimestr zkontrolovat koagulaci - pokud ta by byla nejak posunuta, pak by ti hematolog napsal nejaky injekce asi bez problemu

vsem drzim palce a preju pekny den
a myslete pozitivne

😉

cukor
9. zář 2009

ahojte trombošky......tak nám s manželom dovolenka v tunise akosi nestačila a tak sme vypadli ešte do vysokých tatier....krásne počasie bolo ale mam takú svalovicu 😀 ......to viete,ked sa blokoši vyberú na túry.....no ale som fakt oddychnutá,zajtra nastupujem do práce a v piatok idem na hemato.....tak som zvedavá čo bude...
od potratu ubehli už 5 mesiace tak snád bude všetko o.k. a môžem íst na to...
....no uvidím

kell
9. zář 2009

Holky díky, je to fajn, že se vám tu můžu vykecat. Doma už s tím manžela nechci zatěžovat, tak se tvářím, že je vše O.K. Je z toho už taky celý smutný, tak mu nechci přidělávat další starosti.

W_h: Mám MTHFR C677T homozygot a GP1a heterozygot, jinak nic nenašli, v třetím těhu jsem si píchala clexane, ale bohužel bylo mimoděložní. No a teď v tom čtvrtém jsem baštilauž skoro s měsíčním předstihem anopyrin, ale asi to nebylo nic platné, zakopyný pes bude někde jinde. Prednisonu se zřejmě nevyhnu. HSK budu mít v celkové anestezii. Za necelé dva roky to bude už 4.

No nic, jdu se psychicky připravit na ten zítřek. Dám vám pak vědět, jak jsem dopadla.

cukor
9. zář 2009

ahoj kell.......ja tiež beriem prednison....ale vôbec mi nerobí dobre.....ale čo už ...musíme niečo vydržat 😀

tak držím palce

lenoc
10. zář 2009

Ahoj mojenká!

Včerajšia poradňa - monitor ok, z moču mi vyšlo dačo s pečeňou (ani sa nečudujem, veď koľkokrát cítim na pravej strane pod rebrami až také pálenie, keď sa tam malý tlačí), ale že do pondelka to v pohode vydržím, otvorená som stále len trochu, tak ak sa cez víkend nič neudeje, v pondelok ráno nastupujem a budú ma rezať. Už teraz poriadne nespím, všeličo možné sa mi preháňa hlavou, tak neviem, čo budem robiť v nedeľu. Drahý zo mňa asi zošalie. 😀 Veď už teraz sa mi slzy tisnú do očí, len si spomeniem na pondelok, taká zmes strachu a totálneho dojatia z toho drobčeka.
Doktor mi vysvetľoval, čo so mnou budú v pondelok robiť a hovorí: ... a potom sa vás opýtam, či chcete spať alebo nie.... No hneď som mu oznámila, že chcem spať. 😀 Nechcem spinál.

W_h, a vieš, že mi to stále ide rýchlo. ani sa nenazdám a bude to tu a čoskoro bude mať drobec mesiac, dva,...
ako ide čas tebe?

Cukor, krásne ste si oddýchli v tunise (s pár mačkami 😉 ) aj v Tatrách. Piatok je tu hneď, tak sa drž!

Kell nám možno už spinká.... Hlavne, aby ju lekári potešili dobrými správami, keď sa preberie.

bettynka222
10. zář 2009

ahojteeee

kell drz sa nam. chapem ze to uz nechces manzelovi rozpravat. tan moj bol tiez upln ehotovy, ked som musela ist na kyretaz a este som mu stale doma plakala po tom hnusnom zakroku. chlapi sa o nas strasne boja a je im luto, ze my nezne polovisky musime trpiet a najradsej by si to s nami vymenili...no co uz, to maju pripravu na porod 😅

lenocik aj ty sa drz. do pondelka nejak vydrz..ajked lahko sa to hovori 😅 to ked presne vies ten termin, to je horsi eako cakat kedy to vyhupne prirodzene, ze?

cukor aj my sme po mori islo navstivit tatricky..a to hned dvakrat 🙂

bettynka222
10. zář 2009

fiha nikde nikto?

inak pozdravuje vas maovka nasa 🙂

lenocik ako si na tom? a lius ty co? pohariky posluchaju? 😀 sorry moja, musela som rypnut 😀

cukor
11. zář 2009

pozdravujem všetky trombošky...tak dnes som bola na hemato a od dnes si budem pichat fraxiparin.včeličky sú už doma z lekárne....a v oktobri môžem íst na insemináciu.len dúfam,ze sa dovtedy nič nestane...to myslím nejaká chrípka a tak....to by ma dost nahnevalo...alebo nasralo?

kell
11. zář 2009

Ahoj děvčátka!

Díky za držení palečků, zvládly jste to na jedničku 😉 ! po gynekologické stránce jsem naprosto O.K. V děloze naštěstí nic nenašli a vejcovod mám volně průchodný. Pan Dr. byl velice hodný, a navíc je to asi první gynekolog, co se po výčtu mých potratů a mimoděložního netvářil, že o nic nejde, tak už jen kvůli tomu mi byl hrozně sympatický, no po hystetoskopii mi řekl, jsem po té gyn.stránce v pořádku, a že by to viděl na tu imunologii a doporučil mi, ať si ještě zajdu na hematologii někde jinde a ať si od začátku raději píchám clexane. Tak tomu jsem fakt nemohla ani uvěřit, že by někdo opravdu připustil, že by to mohlo být i v té krvi.

No, v úterý jdu na kontrolu ke své gyn a zkusím se s ní domluvit ohledně té imunologie. Už mi minule vypsala žádanku, ať si zajedu do Prahy, ale čekací lhůta je 3 měsíce, pak další 2 měs. budou trvat beztak ty výsledky a nakonec ještě léčba. Takže se s ní chci domluvit, ať mi ten prednison napíše rovnou bez vyšetření a bude. Nechce se mi zase čekat. Pořád s to jen prodlužuje. Tak to je asi tak všechno!

Lenka: Mareček je úplně takové to pusinkovací miminko, je moc roztomilý.

Lenoc: Tobě držím moc alce ať to máte brzy zdárně za sebou. Už se moc těším na fotečky prcka.

bettynka, hormony jsou potvory - vím to ze své vlastní zkušenosti, co půl roku to se mnou pořád nějaké období mává, už mi to taky leze na nervy, ale vždycky se to spraví, neboj, budeš za chvíli v pořádku.

Cukor, já jsem prednison jedla asi před necelým rokem, taky jsem z něho nebyla nadšená, zůstal mi po něm pěkný špek na břichu a myslím si, že se mi po něm i dost zhoršily vlasy, ale co už....., když to bez něj nepůjde, nedá se nic jiného dělat. Jak já někdy závidím těm ženským, co otěhotní a pomalu ani neví, že jsou těhotné. Jooo, někdo si to musí vyžrat s celou parádou.

Moooc vás všechny zdravím a přeji vám krásný víkend!!!

tromboska
11. zář 2009

Caute trombosky,

kedze v poslednej dobe nestiham prispievat,
tak Vas aspon vsetky pozdravujem a prajem pekny vikend 🙂

w_h
11. zář 2009

lenoc:
tak to je dobre, ze ti to utika, moje segra rikala, ze ty posledni tydny a dny se desive tahly a uz se nemohla dockat, me to zatim utika az moc rychle

kell:
tak to je dobre, ze hsk je ok
zkus si zavolat k prof. ulcove-gallove
http://www.fnplzen.cz/ulcovagallova/
nevim, jestli to bude kratsi, ale za telefonat nic nedas, ne?