Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenoc
19. zář 2009

Andys, ahoj, 2 fotečky už teda sú vložené. Musela som odísť od počítača, malinký plakal, bolelo ho bruško, tak sme masírovali bruško a cvičili nožičkami, no už je dobre a spinká.
ďakujem.

Vieš, že sa mi ani nezdá taký ťažký? Ale to len preto, že nemám s čím porovnávať. Keby som držala najprv ľahšie bábo a potom jeho, určite by som hovorila niečo iné.
Tak šup-šup, nech si už zajtra zbalená a prekvapko z kinderka môže ísť von na svet!

lenoc
19. zář 2009

Zuločka, až teraz som si všimla, že si písala aj ty. ďakujem krásne. 🤐 🤐 🤐
Joj, ale nenarodil sa presne ako dvojičky, s nimi som mala termín o trošku skôr - 29.8.

margarita
19. zář 2009

lenocka, naaaadherny chlapcek - riadny macko je to veru 😉 neboj, za chvilu sa tak spolu zohrate, ze svagrinu nebudes potrebovat. Ale je super, ak Ti aj ma kto po porode pomoct, ja som to veeeelmi ocenila.

Tak nech sa vam dari, pekne si to uzivajte 😎

lia
20. zář 2009

jeeejjj lenoc,kazdy ta tu vykukavam ci uz ste domka 😵
vitajte 😵 😵 zelam vam hlavne najviac zdravicka,stasticka a lasky 😵 😵 😵 .Maroško je naaadherne chlapciatko,poriadna chlapina,ziadny krpec 😉 😀
aj kojis??
ako sa citis po cisaraku??mne sa uz snivaju blbosti,uz som 2x porodila a jednu noc este k tomu sa mi snivalo,ze po troch dnoch som zistila,ze som si mala malu prikladat a zabudla som na to 😅 😀 ze cela vyplasena som bola z nej 😀 presne taka budem,uz to vidim 🤐

zulok
20. zář 2009

LENOCKA..nadherna ste rodinka..MArosko je rkasnunky a ta jeho pusinka 😀

ANDYS..drzim palce..keby sa uz daco rozbehlo 😀

kell
20. zář 2009

Lenooooockaaaa!!!! Hrozně moc vám gratujluji k malému Maroškovi. Je to nádherné miminko!!! Přeju hlavně hodně zdravíčka a ať vám dělá jen samou radost. Je krásňoučký. Musím zatlačit slžičku a doufat, že se taky brzo dočkám 😉 .

V úterý na gyn jsem se domluvila s Dr., že tu imunologii zrušíme a budu baštit prednison bez vyšetření. Stejně ho prý nasazují ikdyž nic nenajdou. Jinak jsem objednaná na čtvrtek na hematologii, kde se starají o těhotné. Tak tam vezmu výsledky, co už mám a uvidíme, jestli ještě něco přiordinují nebo se rozhodnou podle nich. Ale myslím si, že mi tam naordinují LMWH, protože jedna moje známá má už jedno dítko, a když chtěli druhé, tak už bohužel dvakrát potratila. Jednou v 9tt a teď měla zamlklý ve 13tt.Poslali ji tam, a ikdyž nic nenašli, tak ji pro jistotu nasadili inj. Tk uvidím jak tam dopadnu.

Mějte se všechny moc hezky a přeji pěkný zbytek neděle.

bettynka222
20. zář 2009

jeeej leni, ked som dnes okukala maleho maroska, tak som videla tvoje bruso v 38 tt...fiiiiha...ty uplne chuducka ale brusko bolo pekne natiahnute. drzim palce, nch s aco najskor s malymi dohodnete a aby uz nebol ziandy plac 😉 ty si sikovna maminka a vidis, maroska ti poslali tvoji traja anjelikovia a pekne ti ho strazia 😵

hviedzicka super ze uz za tri mesiace...to mozeme theulkovat spolu 😀 ajked u mna to teraz vyzera troksu beznadejne. po tom komplikovnaom potrate odisla ovu a teraz j napriek clostilu i uz zase zacina ruzovy hlien....cize z t toho urite bude spinenie 😝

hviezdickamaria
20. zář 2009

lenoc:
blahozelam k synkovi 😀 tak nech ste hlavne obidvaja zdravi 😉 a synak nech pocuva rodicov 😅

bettynka:
jasne ze mozme tehulkovat spolu 😀 bodaj by to bola pravda. Ale som pocula ze prvych 6 mesiacov po potrate abo porode je velmi plodnych 😅 ale je to smola, ze ti odisla ovu? to ako je mozne? kolko mesiacov po potrate uz si? 5? a este si nemala ovulaciiu? strasne... 😔 ja len dufam, ze so mnou to take komplikovane nebude, kedze aj po prvom potrate som otehotnela hned v druhom cykle, ked sme to uz mali dovolene... mozno to teraz vyjde hned v prvom... ved vianoce su casom zazrakov 😎

krasny zvysok nedele prajem vsetkym 😵

w_h
20. zář 2009

lenoc:
ahojda, tak jsem taky koukala na maroska, peknej cvalda, jen tak dal, at vam dela radost

kell:
no a u vas se taky neco deje, budes zajistena po vsech strankach, tak drzim palce, at to klapne

veselinka
21. zář 2009

Dobré ráno 🙂 ,
Lenocka - moc gratuluju ke krásnému Maroškovi, přeju vám hlavně zdravíčko a ať vám dělá samou radost 😵 .
Janula2- píchám stále pořád do stehen, do břicha jsem se ještě pořád neodvážila a kdo ví, zda odvážím 😕
Jen by mě holky zajímalo, kdo z vás měl nějakou alergickou reakci na ty injekce a dostal jiné, za jak dlouho vám zmizeli ty fleky? Já už si budu skoro týden píchat Clexane a zatím fleky pořád jsou 😒

cukor
21. zář 2009

lenoc....krásny.....prajem všetko dobré do života ....

lenoc,lenka,tanitka......všetky ste pre nás velkou inšpiráciou a nádejov,že aj k nám ostatnym priletí raz bocian.....

tanity
21. zář 2009

cukrik 😵 😵 😵 prileti moja, musiiiii...aj ked, svojho casu som neverila ☹ ale prisla nova nadej a teraz mame nadherne milovane chlapciatko, ktore je take dobrucke, ze sa to ani opisat neda-len sa smejka, krasne papa, spinka, hra sa, je bystry, culy-proste mame vynahradene za vsetku tu bolest 😉

lenocka, pozrela som maleho-je nadherny ako tam spinka 😀 maly macko 😀 pozrela som aj fotky z tehu a poviem ti, bruska sme mali rovnake, ale z mojho "vyliezol" len trojkilovy chlapina 😀 kazdy mi tipoval velke babo, ale kuk-malay chrust prisiel 😵 teraz je vsak uz chlapina, som na teba minule prave myslela, ze vas marosko uz je skoro taky, ako nas brunko po 2 mesiacoch... 😵 a kojis leni? ako ti to ide? vsetko v poriadku?

lenka 66 a ty ako? dojcenie?

kell, moja drz sa silno-myslim, ze ten prednison moze len pomoct, tak drzim paluchy-a tiez na hemoske 😉

tehule nase-lia, wh, veselinka, andys (jooj andys, tebe sa to krati 😀 )-drzte sa nam a pekne tehulkujte, pohladenie malinkym v brusku..xxx

a maminkam s babatkami velky pozdrav vsetkeho dobreho prajem-ma byt babie leto, tak krasne teple prechadzky xxx

snazilkam nasim vela zdaru a optimizmu, nech sa nova nadej skoro usidli vo vasich bruskach 😵

proste vsetkym pekny dnik 😵
papa, maly ma vola 😵

bettynka222
21. zář 2009

hviedzicka aj ja som otehotnela hned dalsi mesiac....ale dr. si myslela, ze sa vo mne este vyvija ten stary plod a napichala ma injekciami na tsiahnutie maternice. tolko ma terorizoval aa stresovala a pichla tie injekcie, az doslo k dalsiemu potratu a krvacala som mesiac vkuse... 😒 a odvtedy sa mi vsetko v tele pokazilo....

hviezdickamaria
21. zář 2009

no tanity, tak si toho stihla napisat 🙂 kazdemu 😀

pocuj ty chodis na hematologiu do presova? ku ktorej doktorke?

lenka_66
21. zář 2009

zdravim len tak na rychlo, sorry ak niekoho pozabudnem.

my uz ficime prevazne na nutrilone.tak raz denne mu dam co sa mi podari odsat smiesnych cca 50.ja tomu hovorim ze zakusok pre mareka alebo vitamin.odsavam uz asi 3 tyzdne (mliecko uz asi bude koncit)lebo mlady pan bol nervozny ze mu to pomaly ide a len zo sebou nadhadzoval.tak ja som odsala a marek bleskom stiahol flasu 😀 .inac je to aj vyhoda ked idem na rehabilataciu moze aj niekto iny nakojit 😀 .trapi nas kolika a dr. zakazuje aj viac papkat.tak plackame pre hlad a koliku.inac sme zlatucky 😵 .marek ma apetit polrocneho babatka ale brusko nestiha preto ten hlad.
este sa pochvalim mali sme krstiny a moja mamka mu dala upiect tortu(kuk album).po marekovi torta druha hviezda krstin 😝 .

lenoc no krasny macko - marosko 😵

kell - dobru chut k prednisonu a drzim s mareckom vsetky 40 palce 😉

tehulky krasne a uspesne tehulkovanie.

snazilky tffffuj na vas nech sa uz daco nalepi

cukor
21. zář 2009

ahojte trombošky

lenka 66.....krásny je ten tvoj marek....a tá torta....ja by som ju hádam nedala nikomu zjest....klobúk dole pred tym majstrom čo ju upiekol 😝

kell....ja tiež papám prednisom už 3 mesiace....čo už .....ale velmi som to nechcela....ale mne k tomu kázala aj wobenzym...
......odkedy som tu medzi vami rodia sa tu len chlapci......no na rade je andys....čo to bude?

verca80
21. zář 2009

Ahojky holky, prosim o radu. Mam za sebou nekolik biochemickych tehotenstvich-vzdy v 5tt. A ted mi zjistili z krve mutaci MTHFR double heterozygot C677T a A1298C. Vysetreni mi delali na imunologii a doporucili jit jeste do trombotickeho centra. Jenze nemam zadanku na vysetreni a na netu jsem se docetla ze tato mutace neni zase tak zavazna. Tak ted premyslim zda je vubec nutne si zadanku zarizovat nebo mi bude stacit jist jenom kyselinu listovou. Zajimal by me prosim vas nazor-zda by tohle mohlo byt pricinou bioch.teh. (cetla jsem ze MTHFR se projevuje az ve vyssim stadiu tehotenstvi). MOc dekuji za vase nazory.

verca80
21. zář 2009

cukor ja take beru prednison ale uz 3/4 roku, jsem uz i po kontrole a mame povolene snazeni ale pul roku se nedari. Tak ted zjistuji zda by i MTHFR mohlo mit vliv na otehotneni ☹ A tobe byli take zjisteny protilatky v Praze?

cukor
21. zář 2009

....mne zistili protilátky na slovensku...kedže ja idem na budúci mesiac na IUI ,tak ja si už pichám fraxiparine...neviem posúdit,či ti stačí kyselina listová ale ja by som išla na hematologiu...aj tak musíš byt sledovaná keby si otehotnela....

verca80
21. zář 2009

cukor diky za odpoved. Asi si zadanku radeji na hematologii sezenu u obvodni dr. A co beres na protilatky a v jakych davkach?

cukor
21. zář 2009

len prednison 5 mg ráno ...a k tomu wobenzym 3x3, femibion- že vraj najlepšie čo sa tyka kyseliny listovej , a este b-komplex a vitamín e.asi je doho dost 😀

verca80
21. zář 2009

ja take beru prednison ale ted uz jenom 2,5 mg. NO beres toho taky dost. K prednisonu take beru wobenzym, ale kyselinu listovou jsem jeste nezacala brat, radeji ji zacnu brat az budu mit po kontrole na hematologii. O femibionu jsem take cetla ze je nejlepsi... Doufam ze ti IUI vyjde, budu drzet palce.

cukor
21. zář 2009

....no tu kyselinu listovú je dobré brat uz pred otehotnením....neviem ako si na tom ....ale aj ja ti držim palčeky 😉

margarita
21. zář 2009

verca, zozen si ziadanku a isto chod na hematologiu...aj ja som citala na nete, ze to nic nie je ☹
a mam za sebou 2 potraty v 6tt. som MTHFR C677T, ale homozygot. A tu zrazu pod liecbou do tretice som donosila a stastne porodila 😉 takze radsej chod tam, a ked Ti po odberoch povedia, ze Ti staci listovka, tak aspon budes kludna...a ak nestaci, oni si tam ti doktori s Tebou uz poradia 😎

leni, slintam si tu na klavesnicu, ako som kukla na tu foto torty 😝 😝 😝 😝
😵

zulok
21. zář 2009

VERCA..roozhodne na hematologiu.ja mam MTHFR C677T homozygot a tiez sa podarilo az na 3krat. az .ked som uz bola liecena...drzim palceee

nannynka
21. zář 2009

Ahoj, chtěla bych se s vámi poradit. Při předoperačním vyšetření před OPU mi zjistili zvýšenou hladinu fibrinogenu. Řekli mi, že to pro OPU nevadí a že to teď má každej, ale moje obvoďačka trvala na dovyšetření. IVF se zatím (klep klep) jeví jako úspěšné a zítra jdeme na první UTZ. Podařilo se mi i objednání do trombocentra, genetiku mi nikdy nedělali. Nenašli u někoho z vás nejdřív tohle a pak se z toho vyklubal buď Leiden nebo MTHFR (švagrová i manžel ho mají) ? V minulosti mě potkala ve 12.tt zamklinka...Díky.

cukor
22. zář 2009

ahojte trombošky....tak som si pozerala fotky tych vaších ratolestí.....
brunko,mareček,maroško......takí krásny .....spokojnučkí.....to budú ale šuhaji... 😝
....zuločkyn matúško...ten je už parták pre ocina....
....no ale margaritkina kočka....tak tá nemá chybu....to štastie z nej len tak srší...nádherná...a tie vlasy 😲 ...strašne zlatulinká...

tak malým trombošiatkam vela,vela zdravia a nech maminám robia len radost.....

lenka_66
22. zář 2009

ahojte, davam link na tu babu co to robila .
ked som klikla na 3Dtorty sanka mi spadla.ja by som ani tu snurku do topanky nezvladla

http://www.tortyodmamy.sk/user/175/images

janula.k
22. zář 2009

ahojte trombofilky 🙂 dlho som tu nebola. Gratulujem Lenočke k syncekovi 😵 Ja som bola dnes na hemato kontrole aj na glukozovy test...na hemato mi doktorka uz zakazala pichat do bruska, aj ked nemam vobec ziadny problem s tym...ale ze uz mam velke brusko a mam si pichat do nohy, alebo ramena...tak dnes som asi posledny krat pichla do bruska 😒
vsetky vas pozdravujem a tesim sa z babatiek a novych tehuliek 😉

lia
22. zář 2009

preco uz nesmies ked nemas problem janul??
mnammm lenka,aku tortu ste mali ☹ dobra bola??