Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kajca50
8. říj 2009

Ahojte kamošky trombofilky. Chcela by som Vás poprosiť o radu , tiežm mam heterozy. ale moc o tom ešte neviem, pretože mi stratili všetky papiere na hemat. v TN. Beriem acid. fol. 3x denne , b kompex 3x denne, 2x denne pyrodoxin , mam hraničný homocis. a na 99 % som tehotná ale úplne v začiatkoch. Pichá sa fraxiparín hneď ako žena zistí , že je tehotná? Mám dve neúspešné teho. za sebou v 7 tt. A musí to napísať hemat. alebo aj gyndoš?

zulok
8. říj 2009

CUKOR..nie dalsieho nezbednicak este neplanujeme..ale zaujimalo ma to..tak nech viem..co noveho v liecbe, ked ma postretne v zivote take stastie, ze sa ma to bude tykat 🙂

LENOCKA..jeej..super, ze tak haja..a myslim, ze keby vam MAroska vymenili.hned by si zistila.ze akosi nosis ovela lahsie babatko 😀
myslim, ze LMWH nema vplvyn na hmotnost..ja som si pichla acele tehu..jedal kooopec beciek a M bol malicky a to som mala este tehu cukrovku, kde byva predpoklad velkeho babatka.. no..je to zdrave babatko..co sa malo v brusku uuzasnee a strazili ho krasni a ti naj naj anjlecikovia..no kto by nerastol..ked bolo onho tak postarane..to , ze to nedje do hlavy lekarom..nie vsetko maju v ruakch lekari... 😉

KAJKA.jeej.drzim palcee... najlepsie je pichat si hned..este k tomu ked nevies..ktoru mutaciu mas...injekcie vaccsinou pisu na hematologii..ale daktori tiez na gynekologii.. drziii palcee 😀

zulok
8. říj 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
daco o EMICKINEJ BEATKE..
dufam, ze sa EMicka nenahneva...nasla som par infoo..isto sa budete tiez tak tesit..
tak je to uz velka slecna a
boli an neurologii a vseetko je vporiadku 😀 Jo a vážíme už 4,18kg 😀 😀 😀 normalen maly hrosiiik 🙂 no je to holka sikovnaaa 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

szkyka
9. říj 2009

Ahojte ,nechodim sem,no citam Vas.Tiez mam problemy s krvou,no DR. sa este k nicomu nedopracovali. Hlavne chcem odkazat emicke,ze som velmi rada ked sa Beatke tak skvele dari.Kocky,moooooc som Vam to priala. 😵

cukor
9. říj 2009

renko 74....nie si sama s tými problémami.....aj ja ich mám ako si ich popísala a ešte k tomu zníženú buničnú imunitu.....ale nestrácam nádej....zatni zuby a bojuj 😀

a malej beatke.....hlaaaaavvvnnne vela zdravíčka .....velmi vám držím palce 😉

lenka_66
9. říj 2009

hedva,ja som akurat ten pripad.tiez mi chceli dat injekcie az po potvrdeni srdiecka.no ja som sa ho 3xnedockala.tak ked som naliehala dr. mi predpisala clexane no a teraz som HAPPY 😵 😵 😵

lenka_66
9. říj 2009

hedva v 3-4tt

lenka_66
9. říj 2009

lenoc , no mne sa zda ze sa ti nasi ,, tuckovia" aj trosku podobaju.
my sme sa v utorok vazili 6015g

emicka , beatka - len tak dalej

lenka_66
9. říj 2009

vh , no vsetko nie.je maly tak sa tam vela nezmesti 😀 .no inac pohodicka 😵

renko74
9. říj 2009

Jaký je rozdíl mezi Clexane, Duphaston, Utrogestan? A můžou se brát už při plánování těhu? Holky, příště to dám, snad už se ten osud smiluje. Jinak jdu na podzim s dělohou pod kudlu...

zrnik1
9. říj 2009

caute babule
ako sa mate?
dlho predlho som nebola na nete
ale asi to napravim,om si kooonecne kupila laptop...

lenka_66
9. říj 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeej zrnik vitaj 😉

margarita
9. říj 2009

renka, Cleaxane je nizkomolekulovy heparin urceny na riedenie krvi, ak to potrebujes
a Duphaston aj Utrogestan su podobne preparaty - nieco ako progesteron, hormony potrebne k dobremu uhniezdeniu embrya. Nie som medik, takze takto laicky Ti to dufam staci 😉
Myslim, ze rozhodne su na predpis, takze sa opytaj lekara...ja som Duphaston dostala az v tehu, ked som spinila, na udrzanie, ale viem, ze niektore baby to dostavaju aj uz pocas snazenia. a tiez tak aj Cleaxan.
Treba konzultovat s Tvojim lekarom.

zrnik, vitaj u nas - po sto rokoch. Ako sa mate vy?

zdravim aj vsetky ostatne mamicky tehulky snazilky babulky 😵

zrnik1
9. říj 2009

maly Matejko je v Bozich Rukach. Bojuje na JIS-ke o zivot.Je to krasne a mile dietatko.Robi nam velku radost a som vdacna za kazdy den s nim, aj ked to nie je o tom, ako u vacsiny z vas.Este nebol nikde, iba v nemocnici, ale aj tak sa na kazdeho usmieva. Ukazal mi o com je naozajstny zivot a co je dolezitejsie ako materialne zabezpecenie.Take veci uz vobec neriesim a dufam, ze nikdy nebudem.
Dovera v Boha je to najviac, co tu na Zemi mame.

Pekny a pozehnany den
Lenka a maly velky bojovnik Matejko

Mamicky, ktore sa obavate o svoje dietatka kupte si deviatnik k sv.Gerardovi.Je to velky svaty, ktory pomaha a uzdravuje...

mirip
9. říj 2009

Ahojte po dlhej dobe som sem nakukla a čo to vidím, zrnk a čo je maličkému 😔

zrnik1
9. říj 2009

potrebuje transplantovat pecen, ale kedze to robia az od 5kg a on ma 3kg, tak sa mu snazia doktori pomoct ako mozu....
maly bojuje ako drak 😉

janula.k
9. říj 2009

Ahojte 🙂 Zrnik, pekne si to napisala o Bohu, nech za Vas i za nas vsetky sv. Gerard oroduje 😵 verim, ze malicky to zvladne.
Mirip na porod sa este necitis? 🙂

mirip
9. říj 2009

jej zrnk to som nevddela tak držím všetky prsty nech to nakoniec dobre dopadne 😉
janula nie zatial stále len na 1 prst teda v stredu to tak bolo a to je tak už tretí týždeň, ak do pondelku nič tak v utorok idem aj tak na príjem 😒

zulok
9. říj 2009

ZRNIK..jeejda,..siiilno vam drzim palce..Maytejko to isto zvladne..je`sikovny bojovnicek a ty si neuveritelne statocna maminka..

hedva
10. říj 2009

lenka_66 - Jsem opravdu ráda, že jsem k té druhé doktorce šla. Mám z toho lepší pocit, že se něco děje a nenechávám všechno náhodě. V pondělí mě čeká kontrola na gyndě a v úterý na trombo, tak uvidím. Pro změnu ale zase přítel chytil nějakou virozu, tak se modlím, aby to nebylo nic vážného a abych to nechytila od něj. To by mi tak ještě scházelo. 😖

Zrnik - držím malýmu moooc palečky. Zvádnete to

mima11
10. říj 2009

Zrník, veľmi silno držím palčeky!!! Napísala si to krásne, prajem Vám, aby všetko dobre dopadlo a už aby ste mohli byť čím skôr s malinkým doma a zdravučký!!!

cukor
11. říj 2009

zrník.....čo k tomu napísat...tažko sa hladajú slová....tak vela síl celej tvojej rodinkke a velmi,velmi,velmi držím palce......určite to zvládnete...musíte verit.

andys004
11. říj 2009

Zdravím kočky,
Dnes nás propustili z nemocnice bohužel jsem nemněla přístup na net tak proto vás ta dlouho napínám.Narodil se nám kluk jako buk Šimon 3350g 51cm a narodil se 13.10h.Porod probíhal vcelku dobře a rychle ale nakonec se musel udělat císařský řez.U prvního jsem ho měla také,ale proto že porod nepostupoval a malej začal mít problém.Tentokrát porod postupoval dobře otevřela jsem se úplně ale malej nesestoupit dolu a ani po hodině tlačení to nešlo takže opět císař.Bohužel pořád měli doktoři času dost a pak to bylo na honem a dost dramatické.Melého po porodu museli oživovat a hned šel do inkubátoru naštěstí to je pašák a zvládnul to.A já dopadla taky dost smutně bohužel došlo k prasknutí dělohy po předchozím císaři takže i kdybych porodila normálně tak by mě zákrok neminul.Další těhotenství mi nebylo doporučeno a prý kdyby se náhodou stalo tak bude porod určitě císařem.Já si vždycky přála mít tři děti takže tato zprávami mě dost mrzí. ☹ Jelikož měl drobeček tak složitej příchod na svět tak podstoupil nějaká vyšetření a na ultrazvuku mozečku mu našli dvě cysty,prý by to mělo ale být v pořádku a časem zmiznout.Musíme k neurologovi kde nás budou hlídat tak snad to bude v pořádku.Jinak Šimonek je hodnej pěkně papá a pořád spinká.Jen co budu mít chvilku tak přidám foto.Bohužel jsem neměla čas vás dočíst ale všechny vás moc zdravíííííím.Akorát jsem postřehla co trápí Zrník a to je mi vážně hrozně líto a budu se za vás modlit aby vše dobře dopadlo ,chápu jak se cítíš nejhorší je mít strach o své dítě držíme všechny prstíky co máme.Mějte se a opatrujte se.

zulok
11. říj 2009

ANdys..mamulka gratulujem k SImonkovi..teda je to sikulaaaak..akosi cim dalej citam..nejak sa v tom zivote musi neustale bojovat :( drzim vam palce a verim, ze sa mu tie cysty vstrebaju..teda toolko toho zvladol, ze je vporiadku.tak toto isto hravo zvladne..teda ale ten strach..musi byt nesmeirne tazky..ved ja sa boji, i ked ma MAtusko len nejaku beznu chorobu :( Andys..Simonko urcite zvladne vsetky nastrahy..ktore vas postihli a to bude divoch , ze bude o nom vediet cele okolie.. a ak Boh da..tretiemu babatku na svet nic nezabrani..cmuk vam vsetkym

renko74
12. říj 2009

Hezké ráno, tedy Andy a Zrnik, neznám vás holky ale vaše příběhy mě úplně sebraly 😢 . Držím vám všem palce!!!

cukor
12. říj 2009

andys.....gratulujem k šimonkovi.....a mame tu dalšieho chlapa 😀 .....vela zdravíčka,štastíčka vám prajem......teraz by sa mali rodit aj nejaké nevesty pre tych chlapov......nemyslíte?

cukor
12. říj 2009

.....a dnes je tuším mirip na rade....a myslím,ze čaká dievčatko.......tak jej silno držme palce,nech k nám pribudne dalšie babo.....

w_h
12. říj 2009

andys:
mooc gratuluju, byly jsme tu vsechny moc zvedavy, kdo se vam narodil
mas hezky jmena pro kluky, at vam Simon pekne roste 🙂
jsem si myslela, ze deloha v dnesni dobe uz moc casto nepraska
muzu se zeptat, kdes rodila?

zrnik:
taky krasny jmena
ale co ze je Matej takhle nemocnej, strasne mu i vam rodicum preju, abyste to co nejlip zvladli, a vlastne i braska Risa, musi to bejt pro vsechny hodne narocny
a jestli ti nevadi o tom mluvit, mohla bys rict, co presne ma Matej za nemoc? a ta transplantace by mela byt od tebe? chjo, to jsou trapeni
tak drzim palce

renko74
12. říj 2009

Andy a kde jsi rodila? Taky jsem si zažila 22 h dlouhý porod, pořád to nějak nepostupovalo a doktoři a sestry se chtěli nejdřív dodívat na seriál a vůbec byli pořád v klidu, než jsem začala hodinu tlačit a furt nic a dítěti se přestávalo ozývat srdíčko. Tak i když jsem prosila o císaře, končilo to kleštěma. Naštěstí je dneska kluk v pořádku, studuje gympl. Já akorát dostala při porodu trombózu. Přeji vám oběma hodně zdraví, aby ty neveselé začátky byly brzo zapomenuty a čekala vás jenom radost!

lenka_66
12. říj 2009

andys, gratulujem

matejicek a simonko drzim palce nech ste zdravucky .a vasim mamkam vela sil