Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukruska1920
3. pro 2009

margi.....ale som pocula ze len Anopyrin nestaci... ze to je slabe... ☹ boze baby ja sa tak bojim ze mi zle nastavia liecbu

cukor
3. pro 2009

cukruska....hlavne klud,nerob paniku........tiez si myslím,ze mas tu lahsiu formu trombofílie a ked si tehotná tak ta na hematologii zoberú........a niektorým babám ten anopyrin stačil.

lenoc
3. pro 2009

Janulka, jeeeej, ty máš v pase ale kráásnu bruškatú fotečku. 😵 Nepripomína ti naša dokyna výzorovo Lenku Čvirikovú (čo moderuje šport na jojke)? ale neviem, možno to robí len ten účes...

Vavenka, aj my budeme stavať svojpomocne, ale mažel je murár,vie aj obklady robiť a všeličo iné, takže to hádam pôjde rýchlo, že na Vianoce 2011 už hádam budeme vo svojom. 😵 😵 😵

Zuzik, vy bývate vo svojom bytečku?

idem za krpcom, neskôr dopíšem. cmuk

klongova
3. pro 2009

baby dík za podporu no asi mi neostáva nič iné len sem tam skočiť na koňa, robiť ručné práce a dať sa na tv seriály. Ak zvýši čas tak MOŽNO navarím a poriadim. Ale obávam sa že ten čas nebude.

cukor
3. pro 2009

tak na hysteroskopiu idem az v januari.....teraz majú uz plno.......tak musím vydržat.... 😀 .chcela som to mat čo najrýchlejšie za sebou ale musím byt trpezlivá.....len neviem dokedy 😠

zulok
3. pro 2009

Lenocka..hej , sme stale v nasom bytiku..je to 3izbak..tak nic ine neriesime..je nam dobre..len nech je Matulko pekne zdravucky 🙂

Cukor..jaj..januar..nech uz je tu.. drzim palce..nech ti to pekne rychlo ujde..

Cukruska..ten strach poznam..je hrozitansky..ale treba verit..ze vsetko sa podari a hotovo a zvladnes to aj s anopyrinom..ak by si hned nedostala injekcie..ved kuk na Lenocku a Margi.. 😉

Aknomis..jeejda..tolko cakat na vysledky..to hadam ani pravda nie je :(

cukruska1920
3. pro 2009

babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy................. 😵 😵 😵 😵 😵

walle
3. pro 2009

dievčatá zdravím...ja som nováčik v tejto téme...

dnes som bola na hematologii pre prvé výsledky, neviete mi poradiť, čo to znamená? lekárka sa so mnou nestretla, musela súrne odísť...tak iba sestrička mi podala výsledky , vzala mi znova krv a povedala, že mám zajtra zavolať...

citujem:

- mutácia fibrinogénu G455A homozygotná forma
- mutácia MTHFR A1298C heterozygotná forma
- funkčná porucha trombocytov

Laboratórne zistená trombofília sa v.s. podieľala na strate plodu v roku 2005

😔 rozumie tomu niekto? 😖 😲

Ďakujem moc.

cukruska1920
3. pro 2009

wale....ahoj....mne zistili tiez MTHFR...ale len gynekolog...v stredu idem este na hematologiu...

margarita
3. pro 2009

cukrus , aj ja som pocula, ze len Anopyrin nestaci... ze to je slabe... 😀 dokonca lekar, u ktoreho som rodila, sa v 35tt zhrozil, ze mam LEN Anopyrin a prirovnal to k odplutiu do umyvadla, ze to je asi take ucinne...a hned mi nasadil on, nie hematolog !, injekcie. A vidis, tu som 😉
Niekto musi byt aj zazrak mediciny, nie?
Budem sa opakovat, ale aj ked mame rovnake mutacie, neznamena to, ze aj liecba musi byt rovnaka...na to su uz labaky na hematologii, oni sa v tom predsa len viac vyznaju, kedze to robia denne 😵

walle, nie som doktor, ale byt Tebou si pockam na dalsie vysledky a urcite Ti blizsie vysvetlia o co ide. Z toho, co si napisala, je len jasne, ze mas viac mutacii, takze si Ta hematolog vezme do parady 🙂 nasadia Ti nejaku liecbu a nabuduce to uz dobre dopadne, ak BOh da 🙂

cukruska1920
3. pro 2009

margi... sak uvidim v stredu idem na odbery...neviem sice kolko budem cakat na vysledky ale hlavne je ze to uvidim aj hematolog...a potom jednoznacne budem trvat na injekciach aj ked budu hovorit ze to netreba

mib
3. pro 2009

ahojte kocky, trosku vam do toho vstupim ... tiez mi zistili trombofilne mutacie. ja som isla do tehu cez IVF. do stimulacie hormonalnymi tabletkami som brala anopyrin. ten je volne dostupny v lekarni. od dna stimulky mi doki nasadila fraxiparin. vraj sa anopyrin v tehotenstve nesmie uzivat, tak neviem.

bettynka222
3. pro 2009

ahojte 🙂

akomis nebude smutna, ja som po potratoch dopadla presne ako ty - bez ovu. doki spravil dvakrat folikulimetriu, ovu bola prilis neskoro, tak spravil hormonalny profil, nasaidl clostil a bolo to 🙂

lenka myslim, ze vacsine mamiciek po porode vypadavaju vlasy

cukrauska ani ja nepicham injekcie a mam MTHFR. uvidis, mozno ti ich ani hemato nepredpise...u kazdeho to je individualne. mne listovka z B12 a B6 znizila homocystein na polovicu...

cukruska1920
3. pro 2009

bety..ja listovku beriem aj teraz ...ja by som bola najdradsej keby mam injekcie....a to na hemato zistia ze co mi treba?

bettynka222
3. pro 2009

neee, to hemato sa rozhodne, ci ti to treba...mne v tt povedali z emi staci volnopredajna listovka a ze mi nic nie je. no a hemato v BA mi sleduje krv a je vraj ok. vraj pri MTHFR je hlavny problem ten, ze nie sme shopne metabolizovat listovku a teda plod, ktory v prvych tehu tyzdńoch listovku velmi potrebuje, odumiera. ale napriklad moja stara mama mala tri potraty aj emboliu, aj kopec inych problemov s krvou, aj stary otec a aj krstna mama....

ozaj mama otazku. wh myslis ze staci ked mi gyn sleduje len ten fibrinogen (a este tych par zkladnych veci) a nie homocystein a faktory? asi zavolam hemaotlogcike...ale zas t aje v BA a ja nemozem cestovat....pomoooooc

cukruska1920
3. pro 2009

bety... no to som pocula ze vela zien ma problem vstrebat listovku... vraj nato je dobry femibion lebo obsahuje latku ktora pomaha vstrebavat a vstrebavaju ju aj zeny ktoru obycajnu listovku nie

bettynka222
3. pro 2009

ano presne femibion beriem, ale k tomu aj listovku 10 mg, raz za tri mesiace mi pichaju B12 a este beriem magneB6. v pondelok idem na kontrolu tak fakt dufam,ze to vsetko staci....

cukruska1920
3. pro 2009

ja som zvedava co povedia mne..len neviem kolko budem cakat na hemato vysledky..v stredu idem na odbery

aknomis
3. pro 2009

cukruska:
ideš na hemato v NR? ja musím čakat na výsledky 2 mesiace. pýtala som sa či to nejde urýchlit, lebo na genetiku som čakala 3 mesiace a vraj nie... tak čakám, 19.1. by som mala mat výsledky..

cukruska1920
3. pro 2009

anomis...hej do nr..

lenoc
3. pro 2009

Margi nestraš, veď Kikuša má už 9 mesiačikov, to ti stále tak padajú vlasy? 😲
Veď dovedy oplešatiem.😕

Klongova, ja som počas tehu normálne aj zabudla obyčajnú ryžu variť. Fakt, nerobím si srandu.

ale usím vám napísať, že tak, ako funguje tehudemencia, funguje aj maminkovská - dnes som sa rozprávala s mamou a držala kočík - konštrukciu, vanička na ňom už nebola a ja vozííííím hore-dole. okrem toho večne pri počítači sa točím na stoličke do bokov ako pri uspávaní Maroška (aj keď ho nemám na rukách) a keĎ na mňa skáče pes, namiesto fuj! mu poviem Donka, nono! 😀 šiši. 😀

Cukríček, hysteroskopia a HSG je t isté?

Zuločka, jasné, aj bytík je super, ja len, že som si nepamätala, či je váš alebo len prenajatý. my by sme tiež nestavali pri dnešných cenách pozemkov nebyť toho, že máme pozemok od našich - za ich záhradou sa (konečne) robí nová cesta, tak tam zo záhrad vznikajú stavebné pozemky.

Cukruš, anopyrin pri niektorých mutáciách nestačí, no pri MTHFR by mohol. Závisí aj od hematológa aj od výsledkov KO a homocysteínu. ale jasné, že pri injekcách si budeš istejšia, aj ja som na ne ledva čakala, kým mi dokyna bude ochotná predpísať ich. dočkala som sa v 17tt.
to sa ti ako podarilo, že ideš v sredu na hemošku? 😵 😵 a kam?

Walle teraz je podstatné, čo to znamená pre teba pred a počas tehu - závisí teda od hematológa, ale zrejme papanie kyseliny listovej a iných B-vitamínkov a tipujem aj niečo na riedenie krvi - buď tabl. anopyrin alebo aj injekcie.

Mib, čo doktor - to iný názor. ale injekcijky sú isto lepšie. 😉

w_h
3. pro 2009

betty:
zakladni koagulace (APTT, PT, INR, TT, fibrinogen), navic je AT III a D-dimery
ale v tehu se asi nejvic hejbe fibrinogen, D-dimery - ty budou zakonite vyssi, to ma kazda, jen jde o to o kolik vyssi
ja osobne jsem si nenechala nabirat ani homocystein, faktory uz vubec ne, to je zbytecny, co bys na nich chtela videt? to spis u tech, kterym chybi

cukruska:
s femibionem mas pravdu 🙂

cukruska1920
3. pro 2009

lenoc.. no podarilo 😵 len neviem kolko budem cakat na vysledky

lenoc
3. pro 2009

Neboj, hlavné je, že sa tam dostaneš už teraz a nie niekedy o dva mesiace.

cukruska1920
3. pro 2009

no ved to...skoro som odpadla ked mi doktorka povedala ze mam prist v stredu... lebo najblizsi termin volny bol az marci 😕

walle
3. pro 2009

ahojte babenky - špeciálne pozdravujem cukrusku, margaritu a lenoc...ďakujem veľmi krásne za odpovede... 🙂

stále som si vás iba tak letmo všimla , že existuje aj táto témička...skôr sa motám okolo IVF a tak....no odo dneška už mám s vami spojitosť...a možno aj nachádzam odpoveď na môj 7 ročný problém... 😔takže ideme ďalej...

ináč, našla som si na nete, že tá mutácia MTHFR je tak najmenej závažná z troch mutácií...
o mutácii fibrinogénu G 455A som nenašla nič... 😔

dobrú nocku vám všetkým...nech krvička pekne pracuje... 😵

vavenka
3. pro 2009

Walle bola si v hemomedike dnes v KE? 😉 ja som tiez bola na kontrole a doktorka nebola...
Ja mam tiez mthfr heterozygot, fbg mam takisto homozygot a potom este tusim F XII mam heterozygotne zmutovany... Ale tiez ti velmi nepoviem o com to je....
Akurat viem ze pri fbg mutacii sa nam vyrazne zvysuje riziko infarktu 😖

klongova
4. pro 2009

lenoc to nemyslíš vážne ja som vyučená kuchárka tak dúfam že mne sa to nestane a čo si prosím ťa jedla celé dni či varil tvoj manžel ?

matelko1
4. pro 2009

ahojte.
walle vidim,ze sa aj v tejto teme budeme stretavat.ja mam tiez mutaciu MTHFR heterozygot.ano tato mutacia je najmenej zavazna.

lenka_66
4. pro 2009

zdravim ja len na skok bo marek akosi nespokojny je.v stredu rano ako som pisla 38,3 poobede 39,3 a o polnoci 38.vcera iba na obed 37,8 do teraz uz pojoda az nato ze sa nesmiem vzdialit.spat tazko kocikujem po byte 40 min.aby 20 pospal 😠 .dr.povedala ze vraj to zubok nie je a ani nevie co bo sme prisli velmi skoro a este na nicom nie su zmeny.dala mu ATB sirup ale ze mu ho mam davat ak bude mat horucky viac ako 24 hodin.

nooo a vitam novacikov a nech sa cim skor nakazia od // 😵

lia ako?

janka ty uz tiez pomaly prebehnes cielovou paskou 😉