Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
4. led 2010

ahojte....tak na tú hysteroskopiu idem az o mesiac....pokazil sa prístroj 😀 ........zase dalsí mesiac v napätí.....a dala som sa na PN....seklo ma....robila som kotrmelec s 5 ročnou neterou a takto som dopadla ☹

bettynka222
4. led 2010

cukrik teda...davaj si na seba pozor. inak s tym pokazenym pristrojom, ja si v poslednom case hovorim ze vsetko zle je na nieco dobre. napriklad vdaka tym predchadzajucim potratom sa prislo na tu trombo, ktora by vo vyssom tehu (ale ja na zaciatku) mohla robit problemy. navyse teraz pojdeme s babatkom do nasho noveho domceka a keby sa narodilo vteyd boli by sme u svokrovcov atd.....vzdy si nieco najdem 😀
no a teba teraz seklo, tak mozno lespie, ze nepojdes na to az o mesiac, nie? 🙂

cukor
4. led 2010

no dik betty.....to je ale povzbudenie......ale mas v niečom aj pravdu........ale ja uz nemam tolko času!!!!!......
....a pekny tyzden mas v pase.....

chaarleene
4. led 2010

tak tentokrát hlásím dobré zprávy z hematologie - za těch 14 dní se mi D-dimery snížily z 3,7 na 2,07, takže mi paní doktorka nechala fraxík 0,6 1x denně a kontrola až za 3 týdny 🙂

vavenka
5. led 2010

Chaarleene tak super, dobre spravicky 🙂
Ja mam kontrolu vo stvrtok, tak som zvedava......
Vcera som mala poradnu, secko ok, mala uz ma takmer polkila 😀 😀

Cukor klideeek, viem ze si nedockava, ale mesiac hore dole... Hlavne ze sa uz s tebou nieco zacne diat, hm?

matelko1
5. led 2010

charlene tak to su super spravy.
ja som tiez na tom lepsie,tiez sa mi D-dimery zlepsili,ale injekcie si picham dalej.
bola som na utz,tak drobci maju 2370g,1810g.porod mi budu musiet vyvolat v 36 tt.tak dufam,ze este priberu na vahe.

cukor
5. led 2010

matelko....tak na to ,ze cakáš dvojičky je ich váha pekná......no urcite mas co robit......tak sa drz,mas krásny tyzden....
vavča......so mnou sa stale niečo deje.....pol kila.....to je super ako ti priberá....tak aj ty oddychuj a raduj sa z toho polkiloveho zazraku 😉

fiallinka
5. led 2010

matelko: váha není špatná, ten větší je myslím až víc jak v normě a u toho druhého zas těžko říct, na kolik je pravdivý odhad 🙂...jinak mně kluci poslední měsíc na váze přibírali 200 g za týden každý, ale oni byli fakt každý přesně v průměru, jako by to dvojčata ani nebyly... na transfůzní syndrom tě asi kontrolují, že jo?

ob.soklina
5. led 2010

Ahojte holky konečně jsem Vás přišla pozdravit v tom novém roce a ještě jednou přeji jen to nej nej a samá zdravá miminka a spokojené maminky 🙂

Mám opět jeden dotázek - spíš už asi pro holky co jsou maminky - kontrolují nějak potom děti, co se týká jejich rozředěnosti atd???? Nějak mi to poslední dobou vrtá hlavou, když si celé těhotenství pícham Fragmin tak malej to má taky, tak jak se asi bude pokračovat po????
Jinak mi teda bylo sděleno, že budu mít taky vyvolávaný porod a vypadá to na 38. týden. Ach to letí 😉

Všem přeji krásný den a já utíkám domů, dneska jsem se stavila v kanclu a jak vidím to pačasí mizím do tepla peřin. papa

martina39
6. led 2010

Mě říkali, že miminka nekontrolují. Dcera má 4,5 let a říkali mi, když jsem se na to ptala, že kdyby chtěla v pozdějším věku antikoncepci, tak se bude kontrolovat.

chaarleene
6. led 2010

mně doktorka na genetice řekla, že mimčo by se mělo na leidena vyšetřit co nejdřív, aby se vědělo, jestli ho má nebo nemá...

jinak když jsem byla těsně po trombóze, tak mi pak cévař popisoval, jak se to v těhotenství dělá - že se v těhotenství píchají injekce, protože tenhle typ heparinu neprochází přes placentu, a že po porodu se přechází na warfarin, protože ten zase nepřechází do mléka... ale když jsem si pročetla příbalový leták od fraxíku, tak tam píšou, že se moc neví, jestli to přes placentu projde nebo neprojde 😒 tak teda nevím, co si o tom mám myslet 😅

janula.k
6. led 2010

Ahojte trombosky 🙂 tak sme Vas prisli pozdravit s nasim chlapcekom 🙂 narodil sa 29.12 a od soboty sme uz doma. Ak bude trosku viac casu, pridam fotky 😉

petronelka77
6. led 2010

Ahojte 🙂 .
Janula, blahozelam k syncekovi 😉 . My sme sa narodili 18.12. a tiez sme porazili trombofiliu, tak som rada, ze sa nam tu dari.
V priebehu 2 tyzdnov idem na kontrolu k hematologicke, tak sa popytam na vysetrenie krvi u babatka.
Pekny vecer vsetkym.

velvet26
6. led 2010

ahojte babule..
janulka gratulujem k syncekovi, prihod potom fotecky do albumiku, nech ho mozem poobdivovat.. 😵
petronelka, taktiez gratulujemk chlapcekovi.. 😉 nech ste vsetci zdravi...moc vam zelam.. 😉

vavenka
6. led 2010

Janul caaaaauuuu, tak ako? Dievcata piste, ake ste mali porody? Ako to slo? Ako zvladate prve mamickovske tyzdne? 🙂 Este pichate?

fiallinka
6. led 2010

tak holky hlásím, že díky Martině39 jsem objednaná k hematologovi, který snad konečně bude vědět, co se mnou...prý mám přijít ještě než budu těhotná, tak jsem se rychle objednala na příští týden, co kdyby nám ten KET vyšel, že?

w_h
7. led 2010

ahoj holky,
tak jsem vas jeste nedocetla, prece jenom nez se zavede nejakej rezim, tak je to trochu narocny, ale da se to zvladnout
prebalit, nakojit, odstrikat, pripadne znova prebalit (my porad curame a kakame, takze zadecek je porad v mokru :( ), najist, napit, vycurat, prebalit, kojit, odstrikat....hihi..a furt dokolecka
ale nase holcicka je desne hodna, v noci krasne spi (5 hodin v kuse)
ted ma prdiky, ty ji hodne trapi, ale co me uklidnilo - v nejakym casopise psali, ze k ditatku nebudeme vstavat do jeho osmnacti let, takze par tydnu se to da vydrzet
sadra uz je dole (andys - byla to prava ruka 🙂), chodim na rehabilitaci, kazdopadne i se sadrou slo zvladnout 99% veci, co bez sadry

vavenka: porod je sila, asi ho popisu priste

cukor
7. led 2010

wh...tak sa drzte a vela mliečka...

marketka1
7. led 2010

Ahojte 🙂 rada by som sa k Vám pridala. Prešiel rok od môjho posledného samovoľného potratu a začínam budúci týždeň znova s vyšetreniami. pretože radi by sme s mm mali aj vlastné bábo ak sa podarí. Chcem sa opýtať či tu je nejaká mamička ktorej sa podarilo donosiť bábo s dg.:trombofília a mutácia génu MTHFR a čo všetko musela brať od hematológa a gynekológa pred počatím a počas tehotenstva. 🙂

lulu10
7. led 2010

ahojte, som tu celkom nová s kopou problémov, chcem sa spýtať ci je trombofilia problem ak to ma manzel? som po dvoch potratoch

petronelka77
7. led 2010

Ahojte 🙂 .
Vavenka, uvidis, aku formu porodu zvolis, ja som nemohla EPI kvoli trombofilii, ani som nemohla pristupit k odobraniu pup.krvi, kvoli tomu, ze som si pichala cele tehu clexane 0,4.
Takze som mala prirodzeny porod. Pichala som este cca tyzden po porode.
Marketka, ja som mala tuto diagnozu(a je nas tu vela) a Davidko je na svete 🙂 . Treba verit, ze sa to podari.
Od zistenia tehu som si pichala clexane 0,4 kazdy vecer, kyselinu listovu, calibrum, zelezo, B12 injekcie-to vsetko od hematologa(okrem calibrum). Pred pocatim som este brala kajanske korenie(obj. som si ho cez net).

matelko1
7. led 2010

petronelka aj ja si picham asi od 6tt najprv clexane,teraz fragmin,to znamena,ze vtedy nemozem pristupit k odobratiu pupoc,krvi?
ja budem rodit cisarakom,lebo drobci su jeden zadkom dole,druhy je priecne nozickami dole.
marketa ja mam tu diagnozu a picham stale a uz som v 35tt a lieky beriem od hematologa zelezo,kyselinu listovu+ tie injekcie fragmin 5000.

vavenka
7. led 2010

Petronelka ja som sa akurat pytala dnes hematologicky ako je to s EPI, tak vravela ze v Kosiciach uz anesteziologovia v pohode pichaju aj trombofilickam, ze sa nemusim bat, kebyze to chcem, tak pohoda, cim ma veelmi upokojila 🙂 aj mi vysvetlila ze jedine vtedy by sa nedalo, kebyze mi ju treba pichnut po 2 hodinach od pichnutia clexane.. Ak je ten casovy rozdiel vyssi ako 2-4 hodinky, tak pohoda.....

Inak mam veelmi malo zeleza a hodne nizku dobu zrazania, tak sme sa dohodli ze este ostavame na 0,2 ke, ale kontrola o 3 tyzdne a uz asi prejdeme na 04 ku.....

Lulu podla mna trombofila u chlapa by nemal byt problem v ramci tehotenstva....

Marketka ahoj, ja mam tiez MTHFR + nejake ine mutacie a som tehula 🙂 pred otehotnenim som si pichala injekcie na reidenie krvi tak 2-3x do tyzdna preventivne, teraz picham denne + vitaminy z radu B (B6,B12, listovka) , inak nic specialne, niektore baby preventivne uzivaju anopyrin miesto injekcii...
Podstatne ale budu tvoje vysleky krvi, mozno nebudes musiet krv riedit vobec 🙂 neboj, to ta budu kontrolovat a podla toho nasadia prislusnu liecbu.....

marketka1
7. led 2010

Ahojte dik za odpovede ja sa chystám tento rok o 7 pokus dúfam že sa nám to raz podarí aj donosiť do konca. Ja som si tiež pichala injekcie brala som aj vitamíny aj kys.list.,duphastol,magnézium,
injekcie som si pichala až keď som bola tehotná nikdy nie pred otehotnením tentokrát asi začnem najprv od injekcii pred otehotnením (musím poriešiť s Mudr.Beňovou)pretože mám pocit že kým sa dostanem k výsledkom krvi v tehotenstve tak je neskoro. 😒

margarita
7. led 2010

ahojte,
az teraz som sa dostala aj k vam v Novom roku,
tak dodatocne vsetkym vsetko naj naj naj, vsetkym snazilkam konecne //
a tehulkam stastne porody a koniec injekcii 😀
a mamickam, aby babetka posluchali a pekne a dlho im spinkavali 😉

lulu, tiez si myslim, ze muzova trombo by Tebe vadit nemala, teda len v tom zmysle, ze ju po nom mozu zdedit vase deticky, zavisi aj ci je homo alebo heterozygot,
ale ak Ty si potratila, vies isto, ze Ty ju nemas? len on?

marketka, DR.Benovu tu baby dost chvalia, tak verim, ze Ti dobre poradi 😉
a uuuffff, 7 pokus, to ako uz si 6x prisla o babo? 😔

babulky, nove mamicky, len co najdem tu nasu krasnu tabulku, rozposlem vam IP, aby ste mi aktualizovali info o vasich drobcoch : datum porodu, meno, dlzka a vaha....tak cakajte, pracujem na tom, ale len ked mala spi, co uz nie je veeeelmi casto 😀

petronelka77
7. led 2010

Matelko, nemohla som pristupit k odobratiu pupocn.krvi, kvoli nasej diagnoze.
Vavenka, rodila som 18.12., hematologicka mi napisala do spravy pre nemocnicu, ze preferuje prirodzeny porod pred EPI, kvoli nasej diagnoze.
Takze u mna pripadal do uvahy prirodzeny porod.

marketka1
7. led 2010

margarita veru veru 6x o bábo ☹ mm hovoril aby sme sa už na to vykašľali (osvojili sme si dvoch chlapcov)ale mne to nedá pokoj neskúsiť znovu,pred rokom som si povedala čo má byť tak bude. 😉

margarita
7. led 2010

petronelka, ja som rodila s epi, a nebol problem,ako pisala vavenka, zalezi dost od casoveho odstupu od poslednej injekcie, ak sa velmi chce, tak sa vsetko da 😉

marketka - obdivujem Tvoj pokoj a vytrvalost...ja som potratila len 2x, a neviem, kolko pokusov by som este zvladla psychicky, kedze do tretice to dobre dopadlo. Musis byt velmi silna zienka 🙂 drzim palce 😵

lulu10
7. led 2010

dakujem za odpovede, ja este neviem ci ju nemam, zajtra idem k lekarovi a som veeelmi zvedava ci zacne uz nieco riesit, lebo po prvom mi povedal len" ze sa to stava"druhy som mala teraz presne na silvestra :( vobec nemam sajnu cim by to mohlo byt,nikdy som ziadne vacsie problemy nemala...

petronelka77
7. led 2010

Margarita, ja som si pichla clexane vecer 17.12., plodovka mi odtiekla 18.12. rano o 5ej a porodila som az na zaklade vyvolavacky vecer o 20,50hod. Drzali sme sa toho, co napisala hematologicka. Uz to je za mnou a zvladli sme to aj bez EPI 😉