Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

dyna
18. srp 2008

Zulok, prepáč, lebo som chcela písať, že ty si milá, lebo mi stále držíš palce. No ale aj Zrnik je. 🙂 Trošku som smutná, lebo som práve teraz robila testík, kt.je neg. napriek tomu, že už druhé ráno som sa cítila zle, aj počas dňa dneska v robote. myslela som už, že v bud.mesiaci nemusím ísť na ivf. veľmi sa bojím, že sa mi to ani tentoraz nebude podariť. Pomoc!!!!!!!!Kappuska ahoj 🙂

tanity
18. srp 2008

ahojky 😉

lenocka, juuuj to bol dlhy predlhy prispevok, ale take mile od teba, ze si spomenula asi kazdeho... 🙂 ja ta trosku "poznam", pretoze ked som bola tehu s fazulkou (v zime), tak som sa uz velmi tuzila pridat k "augustovkam", kde som sa docitala aj o tebe, ze cakas dvojciatka...aj ze ucis (ako ja) a tak...ale po skusenostiach s adamkom som si povedala, ze pockam do 12tt..no a v 11tt sme o fazulku prisli, takze som sa k augustovkam nikdy nepridala...a dnes by sa bola nasa fazulka narodila...je mi luto, ze vy takto dnes mate 4 mesiace ☹ ☹ ☹ velmi som plakala, ked som si precitala, co sa vam/tebe a vasim chlapcekom prihodilo... ☹ sem tam mi to neda a nakuknem k augustovkam, kolke z nich uz maju babatko a vtedy si spomeniem...hmmm...velmi im to prajem a tesim sa, ale ked si uvedomim, ze aj my sme uz dnes snad mali nase vytuzene pokladiky v naruci, tak...hmm, skoda reci...clovek mieni, pan boh meni..tak lenocka, vela vela sil a stasticka, vela zdravia hlavne do dalsieho zivota a aby si sa dockala svojho vytuzeneho stastia. Myslim na teba a chlapcekov x x x

(tu stitnu mi zistila endokrinologicka pri obycajnom par sekundovom ultrazvuku ☹ a potvrdili to krvne testy na hladinu hormonov...inak, poslala ma tam moja hematologicka, lebo po druhej strate fazulky mi predpisala liecbu, dokonca si aj picham fragmin a tak jej to nedalo a vravi, ze tentokrat to malo vyjst, ze asi bola chyba inde a spomenula tu stitnu, kde ma aj hned objednala. Takze jej vdacim za to, ze uz poznam pricinu ☹ ).
Dobru nocku x x x

sivula
19. srp 2008

Ahojte baby,

pisem len tak narychlo, stacim vas len citat. Vcera prisla mlada, co ju mam zaucit do konca augusta a neda mi dychat. Nemozem si ani odbehnut na MK pomaly. Len aby ste vedeli, ze na vas myslim a posielam 🤐 😵 na bruska. A tanity, tebe prajem, aby ta ten smutok rychlo vyliecil - je to zvlastne, ze to takto pisem, ale aj smutit treba. Je to taka ulava pre dusu. Ja som na tom tak nejak podobne ako ty. Buduci tyzden zacinam 31 tyzden - pre nas ten kriticky, kedy sa to vsetko zacalo a skoncilo. Tiez mam take zmiesane pocity. A taky paradox mame aj my teraz. Lukasko sa narodil v oktobri a nasa zabka sa ma tiez narodit v oktobri. Ak to vyjde dokonca na ten isty den, tak neviem, ci to bude nahoda 😉 . Asi nam poslal ziveho anjelika za seba.
Lenoc - krasna dovca to musela byt - pekne fotecky. A nemate nahodou vy nasho psa. No cele dvojca nasho. A mimochodom, mne sa infekcia tiez neprejavila navonok. Az z vecera do rana zrazu horucka. Na sono zistili zapal obliciek a bakterie v moci pri vysetreni. Uz bolo neskoro.......Narodil sa aj s tou infekciou..... 😢

No viac nestiham, musim bezat. Ach jo, nech uz som doma.

papa a drzte sa.

alinuska
19. srp 2008

Babule, nemozem s vami drzat to sialene tempo...po 3 dnoch nestiham ani len docitat, nie to este reagovat 😒

A som trosku posmutnela, lebo uz vam asi ani nechybam, ste tu na mna zabudli 😢 (vdaka Lenocka, mi to fakticky dobre padlo, ze na mna myslis)...aj ked, ani sa necudujem, lebo fakt nemam cas sem chodit a navyse, nerysuje sa nic nove, iba dalsie problemy, ale toto tu nechcem riesit😔

Takze chcem len zapriat tehulkam vsetko dobre, nech babatka rastu ako maju, nech bruska pocuvaju a Katuske, nech to ma cim skor bez vacsich problemov za sebou, ale este nejaky ten tyzden nech vydrzi 😉 a Sivulke samozrejme to iste, ty este musis vydrzat trosinku dlhsie, ale pojde to a o chvilocku nam hlasis prichod zdravej krasnej babulky 😵 !

Lenocka a Tanitka a aj ostatne babule, mrzia ma tie vase smutne vyrocia, sama si podla deticiek v tom veku obcas spomeniem, ze moje by teraz mali tolko a tolko, ale zial, neda sa to zmenit ani vratit spat, takze ostava len mysliet dopredu a to pozitivne!!! Ale kedze u mna teraz prevazuje skor negativne myslenie, tak sem momentalne ani nepatrim, aby som vam to tu nezamorila smutkom, beznadejou a pesimizmom ☹ ...

Kappuska, som velmi rada, ze su vysetrenia v poriadku a drz sa moja zlatucka!!! Balicek som este nedostala, cakam nanho kazdym dnom a som ti za neho veeeelmi vdacna. Dufam, ze si mi tam pribalila kopec tehuvirusu, aby uz konecne aj na mna preskocil 🤐 !!!

Tanitka, ja by som to videla tak, ze ked sa odhalila dalsia pricina, a stitna je teda dost zavazny dovod, tak to buduce coskore tehu je tutovka 😵 😵 😵 !!! Len treba pekne pichat ten fragmin na krvicku a urcite budes brat a mozno uz aj beries lieciky na stitnu zlazu. Ozaj, aky je teda zaver, ci este ti robia dalsie testy?

Tak baby, ja sa lucim, cictkas si vas budem, lebo uz bez vas sa mi ani den nerata 😀 , ale prispevat budem pravdepodobne len sporadicky 🙄

Vsetky tehulky aj mamulky aj snazilky sa drzte, nech je leto uspesne 😅 !!!

alinuska
19. srp 2008

...predsa som na nieco pozabudla, a sice, nejake babule chceli pridat do tabulky, ale ziadne udaje mi do IP dodnes nedosli, takze vsetky, co mate zaujem, sup-sup s udajmi (vid "par" stranok dozadu)
🙂 ...pa

tanity
19. srp 2008

Ahojte dievcata 🙂

sivulka, nepoznam sice tvoj pribeh, len z toho, co pises tak dedukujem, ale neobavaj sa uz teraz...lebo tebe Lukasko asi preto odisiel, ze ste nezvladli tu infekciu, ze? Je mi to tak luto ☹ ☹ ☹ Ale zasa, teraz sa citis dobre, ci nie? A urcite si aj viacej sledovana....neboj, teraz ziaden hnusny zapal ani infekcia nepride a uz bude len a len dobre...Lukasko dohliadne 😉 S tym smutkom mas pravdu, je potrebny, lebo si uvedomujem, ze to vsetko ma urcity priebeh a stadia..a smutok patri k tomu...ten smutok a bolest asi nikdy neprestanu uplne, len sa zmiernia...trosku..urcite pomoze zive babatko..na ktore sa uz teraz strasne tesim...my ho lubime uz teraz, a este s nami ani nie je...tak ako lubime aj nasich 3 anjelikov...tak sa pekne drzte a posielam na dialku velke povzbudzujuce objatie 😵

alinuska, dakujem za slova podpory, ja tiez strasne verim, ze uz bude len dobre, ze sa uz prislo na pricinu a teraz nas caka uz len nase vytuzene stastie....a pytala si sa na zaver, tak po druhej strate sme si mysleli, ze to bolo zapricinene tym, ze mi zistili heterozygotnu formu MTHFR (homocystein v norme)a este vyssie D-dimery (aj ked neviem, ci su aj tie nejak zodpovedne za straty, ale asi nie, tie asi len poukazuju na problem so zrazanlivostou krvi, alebo sa mylim? 😖 )...no po tretej strate a uz lieceni sa na hematologii (picham si okrem tych standardnych liekov aj fragmin) mi hematologicka povedala, ze by sa nam to pri nasej liecbe uz nemalo stat a tak patrala dalej a napadla ju prave stitna...to je aj verdikt, ze ta sposobila nase straty... ☹ hnusobna stitivka jedna 😢 a ano, beriem uz lieky, budem uz do konca zivota...ale je to len 1 tabletka na rano a ta zaruci, ze sa doda hormon, ktory stitna neprodukuje...takze ako pises, tesim sa a velmi, ze sa nasiel zdroj nasho problemu, aj ked to boli, ze sa to uz nemuselo opakovat ☹ a alinuska, coze ty take smutne? trapi ta nieco? 😨

papa a pekny dnik vam prajem x x x

alinuska
19. srp 2008

Tanitka, ake lieciky beries na tu stitnu zlazu, ze ich uz musis dozivotne? Ja take nerada pocujem 😠 !!! Som zvedava, lebo aj ja beriem euthyrox a bol mi nasadeny pred cca 3/4 rokom iba akoze na podporu 25 mg, co je najnizsia davka, lebo hodnoty som sice mala v norme, ale k hornej hranici, tak pre istotu...ale po najblizsej kontrole mi dr. upravila davku na 50 mg, tak mam vazne obavy, aby to neslo stale hore a pritom akoze iba docasne na podporu... A akurat minuly tyzden sa mi minuli lieciky a teraz som bez nich, tak ci daco nepokazim 😕 ?!

Som taka posmutnela, to je pravda, trapia ma nejake zdravotne problemy a aj obrovske pracovne vytazenie, co nepridava na pohode, ale ak sa nenahnevas, nechcem konkretizovat 😝 .

jabluncanka
19. srp 2008

Alinuska,neboj,

pokud bereš Euthyrox už 3/4 roku,máš už určitou hormonální hladinku.ALE předpis dalších bych neodkládala,protože nic není na pořád.Já sama mám teď v těhu 100ug,začínala jsem na 50ug,pak 75ug(to jsem otěhotněla) a na kontrole v 6tt mi to zvedla na 100ug,aby dítě mělo zdravý mozek a v pořádku nervovou soustavu.A opravdu i já jsem byla upozorněná,že je to doživotní užívání.Samozřejmě to nemusíš užívat pokud nechceš,ale pak postupně nastoupí různé potíže = únava,padání vlasů,lámání nehtů,problémy s MS a pak třeba s přechodem,osteoporóza...Je to každého volba,ale já osobně bych to neriskovala. 😉 🙂

dyna
19. srp 2008

Pozdravujem Kappusku! bola som dnes u hematologa. v štvrtok ho znovu navštevujem, idem na odber krvi, hneď ráno nalačno. no nebude to celkom nalačno, lebo denne raňajkujem B12, B6 a kys.listovú. K hematologovi som poprosila,aby si mi vypísal Clexane, a vypíše. Recept dostanem v štvrtok! 🙂hurrá 🙂 Kappuska ako sa máš? dúfam, že s tebou je všetko v poriadkou a drobčekom taktiež! 🙂  🙂  🙂 Lenoc, si sympatická na fotkách. aj ja som prečítala tvoj smutný príbeh, to je strašné, čo všetko sa može stať v priebehu tehotenstva. Lenocka drž sa, Alinuska aj ty! treba poz.myslieť! prajem vám krásny večer!

dyna
19. srp 2008

hematologa som poprosila. 😀

margarita
19. srp 2008

no clovek na par dni odide, a vy ste sa tu rozkecali 🙂
zdravim vsetky takto kolektivne, docitala som zameskane, ale kedze sa momentalne neviem k nicomu z toho vyjadrit, tak len tolko, ze ste super psychicka podpora pre mna a na vsetky z vas myslim kazdy vecer v modlitbe, za tehulky, aby sa babetkam darilo, za snazilky, aby boli coskoro tehulky, a za mamicky, aby im babetka dobre a pekne spinkali 😀
vo stvrtok mam tiez kontrolu na hema, tak sa mozno ozvem, az zistim nieco nove 😉

tanity
19. srp 2008

alinuska,

verim, ze to skarede obdobie pominie skoro ☹ ja mam tiez take...ach jaaaaaaaaaj, keby uz bolo o par mesiacov viac 😖

inak, beriem tiez 25ku euthyrox, zatila si len "zvykam" 😉 neviem ako dalej, o 2 mesiace mi urobia nove testy a potom sa uvidi, aky verdikt pani doktorka povie 😉 a to uz ma upozornila, ze je to do konca zivota...vies, ked si predstavis, ze stitna neprodukuje hormon, ktory ma, tak mu naozaj tomu telu treba pomoct a tu davku dodat..takze budem celozivotne dodavat 😉 a tiez by som sa pridala k jabluncanke, aby si si zasla po dalsie lieciky, lebo podcenovat to-to by si asi nemala 😒 ja som o tom nevedela, ze mam takuto chorobu a prisli sme o 3deticky...takze nestrasim, len asi by bolo vhodne docupitat k lekarke a pekne si tie lieky predpisat 🙂 myslim na teba a verim, ze naozaj to zle obdobie pominie 😉

dobru noc x x x

alinuska
20. srp 2008

Jabluncanka, Tanitka, vdaka za objasnenie a za podporu. Aj Dynuske dakujem. Ste vsetky take zlatucke!!! Teda pre tie lieciky si pojdem, tak ci tak mam niekedy v septembri alebo oktobri kontrolu a to by som si asi od r. vypocula svoje 😝 Mna len hneva to, ze mi ich nasadzovala s tym, ze nemam zle vysledky, len ze su vyssie od minulej kontroly, ale stale v norme, tak mi dava najmensiu davku, len pre podporu...a z toho potom pri dalsej kontrole sa davka zdvihla, lebo vysledky boli sice lepsie, ale stale sa jej nepozdavali na optimalnej urovni, tak preto...ja sa iba obavam, ze na dalsej kontrole pojde davka hore a tak a ze potom mi stitna bez liekov uz ani nebude sama fungovat ☹ . A mam znameho, co dosiel tak daleko, ze ju ma uz von a ten teda musi lieky dozivotne, lebo mu uplne nahradzaju stitnu zlazu a bez nej..ojojojojoj 😒 Je pravda, ze on mal hypertyreozu a ja mam hypotyreozu, tak zeby to bolo tym? Ci dosledok je rovnaky v oboch pripadoch? U nas v rodine to nikto nema, tak sa cudujem, lebo mi to pripada, ze dnes kam ta poslu, tam ti nieco najdu. No a uz beriem lieky na tlak, k tomu lieky na stitnu, a iba sa pridava... 🙄 a mne sa to vobec nepaci, ved to vsetko je zataz pre pecen!!! No a potom, ze mam depresie ☹

alinuska
20. srp 2008

...od dr. vypocula svoje 😀

Kappuska, zlaticko, balicek mi vcera v poriadku dosiel (vid IP 😉) , obrovska nevyslovna vdaka!!!!!!!! 😵 😵 😵

jabluncanka
20. srp 2008

Alinuška,

ten Tvůj tlak může zrovna souviset s tou štítnou žlázou.A ty deprese ke štítné patří.Já to měla taky a teď jsem OK.Možná Ti MUDra ty léky zvyšuje proto,že ví,že chceš otěhotnět.U mě to bylo zrovna tak...

Hlavu vzhůru a zkus těm doktorům taky trochu věřit!! Posílám pusu!! 😵 😵 😵

alinuska
20. srp 2008

Jabluncanka, velmi ti dakujem za tvoje odborne rady, cenim si to a povzbudzuje ma to, takze este raz vrucna vdaka 😉 😵 !!! A polepsim sa, lieciky budem brat, ak je to potrebne. Tu ani nejde o to, ze neverim lekarom, tu ide o to, ze mam obavy, ci tolko liekov ten organizmus unesie od takeho "mladeho" veku ...

Papa a cmuk

emicka1
20. srp 2008

Ahoj holčiny,pořád mě zlobí internet,takže jsem vás teď dlouho nedočítala 😠 Ale doufám že to zítra vše doženu!!!!
Dneska jedu do té Prahy k panu profes.,tak jsem na to faaaakt moc zvědavá! Tak se mějte krásně a všechny těhulky a snažilky moc zdravím,pa pa

kell
20. srp 2008

Ahoj děvčata! Jsem další, kdo patří mezi vás - trombofilky ☹ ! Po 2 samovolných potratech mi zjistili, že mám MTHFR C677T homozygot, CYP2C9*3 heterozygot a GPIa heterozygot. Včera jsem byla na kontrole po 14 dnech užívání anopyrinu a MUDr. mi řekl, že ho budu muset brát i v těhu + ještě píchat injekce! Tak jsem tak přemýšlela, jestli pak nebudu naředěná až moc! Ještě jsem nešlyšela, že by někdo bral obojí!Nevíte o někom? Díííky 😉

zulok
20. srp 2008

ahojte, prepacte, nestiham teraz odpisat. Vsetky ale zdraviim , cmuk, cmuk..
Alinuska, vies, ze ta tu vsetky lubkame. cmuk

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!POZOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Od Kapp: konecne jej odvirovavaju PC, tak do nedele nebuduuu...Suuuu obaja , aj Kappuska aj Kappusiatko vporiadku a pozdravuju vas a posielaju pusinkuuu. cmuk, cmuk
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

w_h
20. srp 2008

ahoj vsechny
nemam ted moc casu, tak vas tu tak sem tam, snazim se docitat, ale je toho moc
manza sel koukat na fotbal a ja se mam ucit a misto toho jsem tady ... 😀
nez prijde, budu muset aspon otevrit knizku
taky jsem si dneska prinesla ´porodnictvi´, tak jdu studovat taky neco pro ´konika´

jinak kazdym dnem zjistuju, jak mam malo volnyho casu sama pro sebe, tak budu muset vymyslet nejaky rezim, kdy se budu venovat sama sobe, uceni a lenoseni. furt nekde litame po sportech, po navstevach, v praci a najednou je pulnoc..vycurat a spat a rano zase do prace, z prace tam a tam ...noale znate to

kell: myslim, ze staci pichat nizkomolekularni heparin, anopyrin k tomu se mi zda zbytecne navic.
me moje hematolozka rekla, ze si taky budu pichat, ale mozna jen ve tretim trimestru.

zeny, drzte se a mejte pekny vecer. 😉

emicka1
21. srp 2008

Ahoj holky, tak mě zase zítra nepůjde přes den internet! By jsem se z toho picla,fakt 😠

Kell mě se to moc nezdá.Já jsem si v těhotenství taky píchala a měla jsem dostat k tomu i Anopyrin.Bohužel jsme se k tomu už nedostali ☹

Ahoj zuločko,já se sem teď taky nějak nemám čas dostat.Je moc práce a tak.Tak snad se to už zase trochu uklidní.

Kačko jsem moc ráda,že je všechno v pořádku a děkujeme za zprávičku 😉

Jinak já jsem byla včera v té Praze. No nějak nic moc jsem se zase nedozvěděla 😠 ☹ 😒 Až zase otěhotním tak tam mám hned zavolat a asi dostanu ten Prednison ve větším množství a taky mi budou kontrolovat něco v krvi při Clexanu. No jinak mi asi nic moc nového pan prof. neřekl.No tak uvidíme.Taky musim tenhle týden zavolat do toho Podolí a domluvit se s tou hematol. jak postupovat dál. No a na to jsem taky zvědavá!!!

Tak všechny zdravím,těhulky opatrujte se a snažilky snažte se 😀

margarita
21. srp 2008

zdravim, na kontrole som dopadla vcelku fajn, ze by to mohlo byt aj lepsie, ale nie je to zase take zle. Stale mam tu listovku,zelezo,B12 a Anopyrin.

tanity - lepsie brat lieky dozivotne, ak to pomoze babetku, Tvoje telo sa s tym uz nejako vyrovna 😉

alinuska - to je sranda, ze ja mam depky cely zivot v pravidelnych intervaloch, a stitnu zlazu mam zda sa uplne OK 😀 a co si pisala o organizme, ze ci to unesie, tak ver tomu, ze hej, ked si predstavis, kolko skodlivin je teraz v nasom zivotnom prostredi, ake umeliny a geneticke modifikacie su v mnohych potravinach, tak si myslim, ze cielene liecivo Ti narobi menej skody. Mam kamosku, co si musi od 22r. pichat inzulin, tiez dozivotne, a uz si na to v poho zvykla.

lenusska
21. srp 2008

Ahojte...pisala som tu len parkrat,ale rada by som sa opýtala ci mate niekto nejake info aj o endometrioze..Mam po mamke vrodenu trombofiliu a teraz ma poslali aj na laparoskopický zakrok koli podozreniu na endometripzu a zrastom na vajecniku.Tak hladam info o co vlastne ide,lebo som v soku trosku...jedna navsteva u lekarky,krv,ultrazvuk a objednanie na laparoskopiu..Nejaký rýchly spad to malo..Je to normalne?

lenoc
21. srp 2008

Dobry vecer sa praje!
Dynuska, ☹ , ale neboj moja, dobre bude, budeme aj my raz maminy. Jeej a vdaka.

Tani, ty si zlata, moc moc. 🤐 Aj ja rovnako prajem tebe i ostatnym kockam z fora fazulku do bruska, ktora odstrani tu prazdnotu na dusi, co nam ostala po nasich babatkach a aspon zmierni tu bolest zo straty milovanej fazulky, aj ked uplne ju nikdy nevymaze. Mozno ked na starobu stratim pamat, budem mat Alzheimera ako moja babka, uz ma to nebude boliet, ale dovtedy je este daleko. Dakujem ti.
Aj ja chodim citat augustovky, sem-tam im aj napisem par slov, ale vzdy mi je z toh smuto. Ja im vsetkym babatka doprajem, aj sa tesim z nich, len ... "nieco" mi brani radovat sa naplno.
Ja by som mala termin na buduci tyzden v piatok. Furt myslim na to, ze uz by mozno boli mali aj na svete,.... A buduci tyzden bude pre mna kruty. Ale viem (aspon dufam), ze potom bude uz zas o nieco lepsie. Aspon pri prvom tehu to tak bolo. Sivul, tanity, mate pravdu, je to "len" jedno z dalsich stadii smutku.

Ali, neboj, my ta mame rady, vsak kocky? A preco, ze by si nam to tu zamorila beznadejou? Ved na to sme tu, aby sme si pomahali a podporili jedna druhu. 😉
Aj ked si nenapisala, co ta presne trapi, myslim na teba a dufam, ze sa to coskoro vyriesi. 😉

Sivul, vidis, hnusna infekcia nam zobrala nase pokladiky. ☹ 😠 Ked som si citala, ze nas havo je ako dvojca vasho, rozmyslala som ,ved ja som sem nedavala este jeho fotku, nemylis si to s Kappuskinym psom...hm Potom mi asi po 5 min. zaplo, ze hovoris o tom "posluchani" Nas momentalne morduje macku. Vcera mi kolegyna priniesla taku malu cicu a on na nu neskutocne ziarli, ale uz aj ona do neho rype.

Kell, je mi luto, ze aj ty mas anjelikov v nebicku. No, tu prvu mutacou doverne poznam (ja mam tiez MTHFR, ale ine cislo), no tie zvysne dve mi nic nehovoria. 😕 Ja som si myslela, ze staci jedno alebo druhe, nie ze treba aj obe naraz....

w_h ja som zas skoro furt doma, tak by som s tebou menila. 😉 Ale verim, ze to moze byt aj otravne, nebyt doma a nemat cas pre seba. Alebo ak aj niekam idem, tak s byv. ziackami, s kamoskami, ale s drahym moc nie.

emicka, no to je teda! 😖

Margaritka 🙂

lenusska, kamoske nedavno robili laparku -mala endometriozu. Nebolo to az take hrozne, mala tri loziska, ktore jej odstranili a teraz musi este nejake hormony brat, pocas ich bratia nebude mat MS. Endometrioza je vlastne to, ze vystelka maternice sa dostane pocas MS mimo maternice a tam robi sarapatu. "Najlepsie" na tom je, ze kto ma endom., moze mat probl. otehotniet a zaroven naopak najlepsi liek na endom. e otehotnenie. Super paradox. Ale aj po laparke a odstraneni tych lozisk by sa mala zvysit sanca na otehotnenie. To je ale len tak v skratke. No ak chces, lepsie ti budu vediet poradit baby v teme Endometrioza - je tu niekde v Snazilkach. Alebo si daj do vyhladavaca tu na konikovi endometrioza, zaskrtni "hladat v nazvoch tem" a ono ti tu temu najde.
Drz sa. 😉

w_h
21. srp 2008

lenusska:
ja mam taky endometriozu, spostu lozisek a jednu cystu. pockam pul roku a kdyz senezadari, pujdu taky na operaci.
dost info je tady:
http://www.endometrioza.cz/
na zjisteni je nejlepsi laparoskopie nebo magneticka rezonance. na sonu je videt tak cysta, ale mini loziska ne.
a ty se snazis otehotnet?

w_h
21. srp 2008

lenoc: je mi lito, co se vam stalo, drz se, a neboj, bude lip
drzim palcee, at se brzy zadari 🙂 😉

zulok
21. srp 2008

AHoojte, čítam vás čítam, ale nestíham písať, taksi to vžduyý napíšem do wordu a potom sem capnem, lebo inak by som to písala večnosť.
Všetky moc zdravím

Lenocka, kraasne fotkya teda veeelmi vam to pristane...a jeejda blíži sa termín pôrodu, babulka drž sa nám, ono tie výročia, je ich taak veľa a nedá sa ubrániť zufalstvu a beznádeji. Posielam pohladenie po dušičke ...
A to „tešenie sa“ ked druhemu sa narodí babatko, poznám, ja som ešte v tehu závidela tehulkám, jeej, ony isto nebudu mať problem donosiť babatko a taká tá zavisť am rpešla až po pôrode..
A dakujem , že si mi odpovedala ohladom tej infekcie.. dufam, ze tetsy v novembri vyjdu dobre a tesim sa aj , že mas tak skveleho lekara s vynikajucim pristupom.. to je doležité mať lekara, ktorému sa dá dôverovať..
A s tou listovkou, neviem.. fakt.... ja neviem, co vsetko lekari povedia a čo nie... na mňa šli dosť opatrne ked som bola u lekara ( nie kvoli tehu, ale popalenine a ked som chodila na kožne.. ... vždy mlčali a až ked som sa priamo spýtala, pripustili, že by to mohlo dopadnuť aj horšie...) ale teraz počas tehu mi hovoril doktor dosť priamo,ale on vedel, že mne môže, lebo inak budem hladat na nete...
Ozaj a k tym mutaciam, ono môže mať človek kluudne aj všetky, to je ale blbe, že? :(

Tanity, ono je to take relatívne, či sme sa moc potrapili, kym sme mali Matúška, pre mňa to trvalo deesne dlho a bolo to cca rok a pol , a bolo to teda obdobie plne strachu a aj tehotenstvo, je to užasné, že konečne nemám v sebe ten strach... síce s aveeelmi bojím o MAtušiačika, ale je to iný strach. Ale ked si prečítam vaše smutné skusennosti, prísť o babatko v 20- 39tt, des, hrôza, to je už o inom, tak naše trápenie mi ani zdaleka nepríde tak velkéé. Bolo mi veelmi smutno, ked sme prišli od robčekov i ked tak skoro, ved co vam budem hovoriť., ale prísť o drobca v 39tt a pod. ved to už by som si myslela, že som zdarne vo finale. Je mi z toho smutno a je mi luto, ze neviem, ako pomôcť :(
A ja do mojich eventualnych mesiacov (spetembrovky, novembrovky) nekukam, nedokážem to, ale kamošky maju detičky v tom veku, čo by som aj ja mala.. vždy si tak spomeniem... verím že sa dočkáte krásnunkého drobčeka, i ked sa to zdá byť všetko taak moc zložité.

Dynka, jeejda, je mi luto , ze bol negativny testik a iVF sa podariiii, siiilno držííím palceeeeeeee
Jeeej a teším sa, že si vyfasovala clexane...juchuuu, všetko dobre dopadneeeee, tešííms a už teraz, tak budeš mať bohate a vyživne raňajky hihi

Sivulka, teda ty to už máš čochvííla , držím palce teraz je taký ťažký týždeň, ale prekleniete ho a babuliatko sa zdravučké narodíí

Alinuška, chýbala si nam tu a veeeeeeelmi, ved ty to vieš, cmuuuk. A aj ja vzdy ked zapnem PC . musim kuknut, co nove pribudlo, tusiim sme zavislacky 🙂
A nech sa darí so štítnou žlazou, potvorkou enzbednou

JAblucanka, ahoojte, ako sa máááte, cmuk na bruško 🙂

Teda ale to je zaujimave, ze babatka vam maju prist na svet vtedy, ked aj to predtym, asi to nie je len tak nahodou 🙂 aj MAtusko si vybral taky zvlastny datum 🙂 ale to som tu uz piisala 🙂

Mararitka, ahoooj , kde sa „flakas“ babulka??? Dufam, ze na kontole bolo všetko vporiadku. Teda nam sa tu keca a človek má čo robiť aby dočítal, že ? hihi
Jaaj už som dočítala, že si po kontrole, hlavne, že to nie je zle, že ti povedali, že to mlže byť aj lepšie, všetko vždy môže byť aj lepšie.,.. vitamínky... ti pomôžu k tomu, aby bolo všetko super, držkajte sa
A aj ja mavam depky pravidelne , teda ako je MAtusko tak ustupili, verim,z e aj tebe ustupia a zivot bude ooomnoho krajšíí

Kell, jeejda, je mi luuto, ďalšia smutna dušička :( ja som oboje nebrala, viem, že na pribalovom letaku ej pisane, že sa nesmu brať lieky tiež riediace krv, ale injekcie su dačo ineee, lekari určite vedia čo treba a ak mas toolko kombinacii trombofilie, určite to na škodu nebude. Držííím palceee

W_h, teeda a prečo sa neučíš?? Chichi, toto poznám, ked som sa mala učiť, robila som všetko možné, len nie učila, dokonca som kukala ja politicke relacie 🙂
A dobry napad, vyčleniť si čas a urobiť adčo len a len pre seba, to nikdy nie je na škodu 🙂

Emičko, ahooj, je mi luto, že ťa odpoveď v Prahe neuspokojila... ale dobre, že ti zvýšia davku a pekne si ťa ustrážia, teraz to už musíí vyjsť. A držím palce na Podolí, verím, že dačo tam vymyslia a čoskoro bude male bubuliatko v brušku a bude sa mu pekne dariť. Cmuuk

Lenusska, ahoj je mi luto, že mas toho toolko, endometrioza a trombofila, s endometriozou našťastie skusennosti nema, dost je toho tu na koni a aj na www.emimino.cz ,.. to je inak dobre, ze to ma všetko rýchly spád, paráda, len tak dalej, blbe by bolo, keby sa to vlieklo... a teba štvalo, že sa nič nedeje.. ono po laparke nebudeš mať ložiská a otehotnenie bude oovela lahšie, takže nejaký čas po laparke šuup na snaženíčko a zároven riedenie krvičky, uff, ale zvládnete to, ved ste pekne pod drobnohladom . držím palceeee

Jeejda a ja som toho zas napísala, už teraz sahanbíím, ale nuž, som ukecana ako baba na rýnku 😕

zulok
21. srp 2008

A pozdravujem našho tenotníčka makovníčka Kappušku 🙂

ozaaj, kde je Muculienka??????? a Lolkaaa?? a Zrnik tu už dlhší čas nebola...

sivula
22. srp 2008

ahojte kocky,

zase len tak narychlo, nestiham ani dychat. Citam vas vsetky rano, ale s odpisanim je to horsie. Posledny tyzden v praci ma caka! Huraaaaa!
Na vsetky myslim a posielam slnecny luc, nech vas postekli pod nosom a usmievate sa!
Musim si porobit poznamky do wordu, ako to robi zulocka a kazdej nieco odpisat, mam toho tolko.......

Ja sa hlasim v poriadku, budemem mat 100% dievcatko, ale fotku asi nezavesim, lebo nebol ako na potvoru papier v pristroji (bola som na sono mimo ambulancie- na oddeleni, tak preto tam nemali nahradne zdroje ☹ ) Ale videli sme vsetko kraaaasne. Maly nostek, pusinka, no na zjedenie. 😵 A ma uz 1800g, takze bude riadna baba-mozno aj cez 4kila 😒 No neviem. Kedze mam prvy cisarak, som zvedava, ci ma nechaju rodit klasicky.

Drzim palecky ostatnym a prajem len tak dalej vsetkym s dobrymi vysledkami. Neklesajte na duchu! Ide vikend!!

🤐 🤐 🤐

mekys
22. srp 2008

ahojky holky můžu se k vám přidat?
mám stejné problémy jako vy.
Jenom navíc jsem musela projít Ivf,po prvním ET jsem v 8tt měla zamlké těh.,dál po Ket jse embryjko uchytlo ale jen na pár dní,další Ket nic,a ted poslední Ket 29.7. se uchytlo jedno embryjko.
Našli mi na hemat.positivita MTHFR-homozygot,takže po zjištění gravidity si píchám každé ráno 0,4 ml fraxiparin,takže jsou to nervíky pořád jak to trápení dopadne.
Měla jste také některá fraxiparin???jaké máte za sebou uspěchy s mimiškem po fraxiparinu???