Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
17. říj 2008

kell - ano, ze mam trombofiliu viem presne od 17.7. ja som homozygot, a zatial len papkam Anopyrin. ale vraj aj injekcie pridu...casom.

zrnik1
17. říj 2008

Kacurienka zmen rychlo doktorku. Ja som mala taku podobnu, ze to nic nieje a pozri, prisli sme o 4 anjelikov.

Kupila som si testy do zasoby.Idem si robit.Nie som sialena??
No neva, aj ked som. Hlavne, ze viem, co chcem.
Papa

lenusska
17. říj 2008

Ahoj Zrnik...ja som si tiez dnes robila ale nic ☹ ..aj tak by to asi neukazalo este ale to cakanie ma ubija...nevydrim pockat ci dojde mrcha..

Pekný den vsetkým 🙂

rikuska21
17. říj 2008

Ahojte Jabluncanka
-tak podrobne vysvetlene o co vlastne ide som ani ja nedostala od svojej lekarky, 😖 😖 😖
Si pokladik ze si mi pomohla, no myslim si, ze nie len mne

Ja mam tiez homozygot, tu horsiu volbu, ale nestracam nadej.

Dnes som bola v gyn five a uvidim aky mam hormo profil.

Inak ja si zatial vobec nic nepicham, ale cakam na podrobne vysledky z hematologie

rikuska21
17. říj 2008

No nechali ste ma tu samu, tak papa a idem oddychovat

zase inokedy

zrnik1
18. říj 2008

Dnes som si na teste precitela, ze sa ukaze najskor za 5 dni a ja som si jeden robila do 24 hodin a druhy do 3 dni.
Skoda testov.
Inak vsetko v poriadku, chystam sa na pohovor a mam nervyyy.

Lenusska ten test ma mrzi. To cakanie je otravne. Nabuduce vyjde.

Peknu sobotu 😲

cikyta
18. říj 2008

Zrnik,akurát včera dr.z Heliosu vravel,že ak 14dní po styku ukáže test negatívne,tak je to pravda.Skôr netreba testovať. 🙂 Ale vela šťastia na dalšie pokusy!!! 🙂

lenusska
18. říj 2008

Ahojte..

Zrnik tak Ti veeelmiii drziiim palce na tom pohovore. 🙂 ...
...uvidime co mi povie v pondelok dr uz sa aj bojim trosku....

Pekný deň prajeem 🙂

Zulook halooo????

mounty
18. říj 2008

helou dievcinky snazilky, neda mi nereagovat na spolahlivost testikov..........mne neukazal test ani po troch tyzdnoch od pocatia, az na stvrty!! A to bol drahy testisko vraj do piatich dni po pocati.....hahaha!!! Treba radsej vzdy pockat ten mesiac, hladiny hormonov su u kazdej z nas ine.........papa, a nech su vase testiky len tie dvojciarkove 😉

zrnik1
18. říj 2008

dik, aspon trochu nadeje mam.
A ked nic, tak november to istiii

Idem do Optimy nieco kupit na seba.
idem sama, kamosky su zaneprazdnene detmi.

lenusska
18. říj 2008

zrnik1 - hehe dnes si mala moznost ma mozno vidiet ak si nakukla do nasej predajne...sranda... 🙂 🙂 ....co pekne si si kupila...mala si zo sebou aj zivotopisy??

cikyta
18. říj 2008

Mounty,česť výnimkám. 😉

w_h
18. říj 2008

ahoj holky,
tak jen co se trochu zahojil herpes, vlitli jsme s manzou na ´to´
zacala jsem dokonce merit bazalni teplotu a zacala jsem asi akorat tesne pred ovu, takze teoreticky jsme se asi i trefili do plodnyho obdobi. jsem zvedava na pristi mesic, kdy chi merit fakt poctive celej cyklus - uz jsem si na to zvykla - jak rano otevru oci, chnapnu po teplomeru a je zajimavy to sledovat

kacurienka
MTHFR heterozygot je opravdu asi kazdy ctvrty
uz se to nepovazuje za trombofilii
ale clovek k tomu muze mit mozna jeste nejakou jinou vadu, na kterou se zatim neprislo, nebo se nevi jak ji testovat
vetsina doktoru tohle fakt neresi, ale jestli chces mit klid, tak si zajdi ¨nekam na hematologii
moje segra je taky heterozygot, je ted cerstve tehu a hematolozka rekla: jen kyselinu listovou
moje mamca je taky heterozygot a v tehu, kdyz cekala me a segru nebrala ani tu listovku, ...taxi to preberte

zrnik
asi jsem to nekde prosvihla, ale ty sis delala tehu test? takhle brzy???? nebo ovu test?
nasla jsem peknou tabulku k tehu testum a jinak jsou tu i jiny uzitecny texty:
http://www.merenibt.xf.cz/index2.html

🙂

emicka1
19. říj 2008

Ahoj holky,tak zase po dlouhé době jsem tu.Jak už jsem vám psala,tak sestra je těhotná a čekají druhé mimčo.No a tenhle týden si jí nechali v nemocnici na rizikovém.Měla nějaké komplikace.Takže máme malého Kubíka u nás na hlídání a švára si ho bere na noc domu.Tak proto se sem nemůžu teď nějak dostat 😅

Jinak zdravím "bohužel" nové tváře mezi námi.Tak holky HODNĚ štěstí přeji 😀

Alinuško už jsem konečně našla ten papírek s bylinkami,tak ti je vypíšu: Pampeliška kořen a list,truskavec,ostružiník,bříza list,jitrocel,celík zlatobýl,pýr oddenek,sedmikráska,čekanka,řepík.
Je k tomu ještě určeno kolik gramů čeho má být.Všechno se smíchá a pije se 3x denně čaj.No musim tedy říct,že jsem to teď dost flákala,ale už se zase snažim to dodržovat 😅 😅 😅 Měl by to bát spíš čaj na pročištění organismu-jak jsem to tak pochopila.

Lenoc to je dobře že piješ bylinky,říkám si že když nepomůžou,tak snad určitě neublíží 😉 Akorát prosím tě nevím,co je alchemilkovy čaj? 😎

Kell taky chci věřit, že do třetice to přeci MUSÍ vyjít,no ne???? 😵 My do toho jdeme taky po třetí,tak snad to opravdu bude jiné a hlavně LEPŠÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

emicka1
19. říj 2008

Jé to mi to nějak odskočilo 😨 Ještě jsem vás všechny ctlěla pozdravit a slibuju že vás brzy dočtu 🙂 Mějte krásnou neděli,pa

kacurienka15
19. říj 2008

Ahojte dievcata.Vcera som vam pisala o tych mojich vysledkoch z genetiky.Mam MTHFR A1298C heterozygot.Pisala som to jednemu gynekologovi a on mi napisal, ze pri tomto je takmer nulove percento potratov, ze sa nemam znepokojovat, ze vraj homozygot je horsi. Nestaci mi v mojom pripade, kyselina listova a vit. B???Boze ked ja sa bojim aby ma aj moj doktor neodbachol s tym , ze sa nemam znepokojovat a zase si nic nechcem ordinovat sama ten fraxik a tak, ked vy mi pisete, ze ste si museli pichat aby ste to vobec donosili.No a teraz mi este aj menzes meska BT mam vysoke, prsniky ma svrbia, sa bojim aby som nebola tehotna a znova o to pridem, lebo vsetci budu hovorit ze je genetika ok... ☹ ☹ ☹

mabe
19. říj 2008

Ahojte holky, chtela bych se pridat do teto diskuze. Muj pribeh: HA jsem brala 11 let bez prestavky, dr. tvrdili, ze se nic nedeje. Na zacatku roku 2006 jsem ji vysadila. 3 mesice jsem nedostala MS. Dr. me zjistila, ze me nefungujou vajecniky, tak me dala Clomhexal, 14 dni nic - vyvolavacka, 14 dni nic, jen slabe spineni a na kontrolu dr. zjistila, ze jsem tehotna. Mirne jsem spinila celych 8tt(kveten2008) a pak prisel MA. Cely rok trvalo nez se me cykly daly v celku do poradku. V dubnu jsem zjistila, ze jsem znova tehotna. Od 5tt silne krvaceni tyden, pak pospinovani a v 8tt MA. 😒 Na zacatku tohoto druheho tehu jsem si myslela, ze mam nejaky zanet a pani dr. me odbyla cipkama na zavadeni. Nedelala me zadne stery. Po revizi jsem presla k jine dr., ta udelala stery a zjistila chlamydie. Nevim, mohla jsem je jiz mit. Pak nasledoval genetika a mam heterozygot MTHFR. Jak jsem se jiz docetla - je to lepsi varianta. Nekdo ji jen vetsi davku vitaminu a nekdo si picha. Pani dr. jeste pred genetikou rikala, ze prvni MA mohl byt zpusobeny velkou davkou hormonu a ze telo jeste nefungovalo, tak jak melo a podruhe chlamydiema. 😒 Nevim, kazdopadne jsem rada, ze me poslala aji na tu genetiku, kdyby nahodou to bylo timto, tak at je to vyresene. Jak jsem se docetla, tak by me mela poslat jeste na hematologii?

Verim, ze se nam vsem povedou krasna miminka. 😉 A doufam, ze me prijmete mezi sebe. 🙂

mabe
19. říj 2008

Jo ten heterozygot mam C677T.

jana.cb
19. říj 2008

Ahojky holky jsem tu zas po delsi dobe na skok 😉 co se tyce hematologie - me leydeske mutace a MTHFR tak tedka v tehu jsem kazde dva mesice hlidana .Fraxiparin jsem si pichala jen pri stimulaci pro jistotu ale jinak nemusim az pak mesic pred porodem pry takze je to fajn ..bala jsem se ze budu muset cely tehu 😒 jinak mabe me kdyz to nasli na genetice tak me poslali automaticky na Budejckou hematologii kvuli vydani te mezinarodni prukazky kvuli tomuhle a jednak na ty testy museli jit i nasi po kom to mam a mam to po tatkovi takze ten tam jde tedka nekdy mno 😉

jana.cb
19. říj 2008

jdu se kouknout jakymam ten heterozygot jsem nevedela ze je hafo cisel 😉

lenusska
19. říj 2008

AHOJTE 🙂

mabe - Ahoj...Vitaj medzi nami.....Je mi luto co vsetko mas za sebou...Uz niekedy fakt neviem ci a kedy verit tým lekarom...Dufam,ze nakoniec vsetko dobre dopadne a postupne sa budeme tesit s prirastkou...

Zatial pekný den

jana.cb
19. říj 2008

C6 77T takze jako ty mabe 😉 a 1/2 leydnensky mutace 😉

mabe
19. říj 2008

Jani, my sme byly s manzou na genetice a mohli si vybrat, kdyz nic nebude vaznyho, tak jestli jeste prijdem nebo nam vysledky maji poslat postou. Tak jsme si vybrali postu. 😉 V utery jdu ke sve dr., tak uvidime, kam me posle a co me najde. Jinak se srazlivosti zadnej problem nemam. Tuk, tuk. Krasna fotecka. Drzim palecky. 😉

Lenuskko, dekuju za privitani, i kdyz bych tady nechtela byt. Doufam, ze to na potreti zvladnu.

Jinak jsem zacla chodit cvicit Mojzisovku, protoze mam trosku problemy se zadama. Tak snad to vsechno k necemu bude. Jeste si chci nechat udelat u dr. hormonalni profil, jestli mam cyklus ok.

mirip
19. říj 2008

a ako vám zsitili mutácie? a čo liečba? mžete normálne otehotnieť ked také zistia alebo len umelo?

jana.cb
19. říj 2008

ahojky Mabe dekuju moc 😉 jo jo nam taky prisly postou domu ale s tim ze se mam dostavit na hematologii a nechat otestovat zbytek rodiny mno 😉 tak drzim palecky at je u vas vse jen a jen ok!! 😉 Mirip - ahojky ne ne my jsmenemeli problem otehotnet ja vzdy otehotnela ale klem 6 tydne to telo vyloucilo takze jsme zacali patrat pro pricine no a nasli mi toho leydena a MHTFR coz jako neni vylozene prokazany ze by to hle zpusobovalo ale je to jedna z moznosti takze nasadili Fraxiparin, kys listovou no a pak jsme si nechali udelat Imunologiiv Podoli kde mi zjistili mirne zvysene talty na trofoblast takze prednison a abychom nemuseli cekat az se zase zadari a byl to chraneni ze vsech stran tak jsme se rozhodli pro ivf a podarilo se na poprve a musim to zaklepat diky bohu jsem v 11 tydnu a zatim je vse ok 😉

cikyta
19. říj 2008

Mirip.Mne to zistili na GENETIKE.Liečba neexistuje.Je to proste geneticky dané.Dá sa len pomôcť ked je tehotnosť,let lietadlom,daleká cesta autom a to liekmi,alebo injekciami.-aby sa nič nestalo. 🙂 A s otehotnením to nesúvisí.Len s donosením a to hlavne v prvom trimestry. 🙂 Takže držím palce,nech sa ti to podarí a niesú žiadne komplikácie!Vela šťastia!

mirip
19. říj 2008

no ja som v prvom trimesttri šla lietadlom a baby odišlo,tak to mohlo byť aj tým........alebo ako mám rozumieč to lietadlo, asi to nepomohlo, a čo dávajú tebe ?

cikyta
19. říj 2008

No mne to zistili len 3 týždnami takže od vtedy som si začala rýchlo pichať fraxiparin.Kedže som bola vlastne v 10tt,tak som musela všetkých aj na hematologii predbehnúť ako akutny prípad.Každy mi opakoval aké mám velké šťastie,že som bola v 10tt a zatial bez "ujmy".No a pri pohovore a vyšetrení mi dali aj dokumenty,v ktorých je písané,že pri každej,aj najmenšej operácii musím doktorom hlásiť tie moje mutácie,aby mali dohlad nad krvnou zrážanlivosťou zvýšenejšiu ako pri normálnych ludoch.A vždy ked budem chcieť ísť lietadlom,daleko autom,alebo pred otehotnením,musím sa hlásiť na hematologii skrz vyšetrenie a nasledné podanie injekcii,či liekov.

mirip
19. říj 2008

ja neviem doky mi robil rôžne vyšetrenia, vlastne ešte nie sú výsledky dokonca aj to či netvorím protilátky na spermie, ja neviem ale keby som ich tvorila tak normálne neotehotniem, ja neviem, už som z toho zmagorená, sa ale bojím že mi niečo zistia ☹

cikyta
19. říj 2008

Neboj Mirip.Verím,že to bola u teba len hlúpa náhoda a nabudúce bude všetko v poriadku.Počkaj na vyšetrenia a uvidíš čo dalej.Neobvinuj seba ani nič iné,čo si robila.To nesmieš.