Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
1. dub 2010

cukor, tady je o tom veliká diskuze, schválně si to přečti, naprostá většina lidí byla právě proti názvu nedobrovolná bezdětnost, včetně mně... s některými tématy je problém, třeba s tímto 🙂, prostě to nikam nepasuje - ale zase podívej na holky, rozhodně většina není bezdětná...

lenka_66
1. dub 2010

myslim ze my sme snazilky ako vysite.sak kolke sa snazili a uz maju vysledok.

lilinka81
1. dub 2010

Ahojte babulky..........fialinka.........................takze aj 2. testik bol pozitivny 🙂 ,bola som v centre,ani ma nechceli zobrat,ze mi gratuluju a mam ist svojej gynekologycke,tak som sa objednala ,...najskor 12.4.,zatial si mam davat pozor,som veelmi stastna ,ale zaroven mam strach,ale to asi ma kazda na zaciatku a hlavne ked to pride ako zazrak priamo z neba.

bettinka....prednison mi predpisala dr. este v centre,ze vraj urcite neublizi,vraj v cechach ho davaju skoro kazdej,ale uz uzivam iba pol tbl. a mam aj utrogestan.

Dakujeem Vam vsetkym za podporu a prajem si aby sa stavali taketo nahody veeelmi casto 😉

vavenka
1. dub 2010

Jeej lili gratulujem 🙂 🙂 tak presne ako vravela lekarka, davaj na seba pozor a vela oddychuj, neboj, 12.4. tu bude ani s nenazdas 🙂

fiallinka
1. dub 2010

lili, mám fakt radost 🙂

Holky, ta moje spolužačka, co jsem o ní psala, že jí umřelo miminko a neposlali ji na genetiku - tam nakonec na mé pošťouchnutí byla a zjistili jen MTHFR heterozygota, takže vlastně nic.

walle
1. dub 2010

ahojte dievčatá....
fiallinka - hľadala som ťa...chcela som vedieť ako sa cítiš ....strášne ti prajem, aby to vyšlo... 🙂
ináč, dnes som si bola vybrať v lekárni fraxiparin, B12 , B6 a kyselinu listovú...jooooooj, mala som si už pichnúť ten fraxik, ale mám normálne strach...nedokázala som to ☹ ani mužík môj ☹
zajtra budem musieť nájsť si nejakú sestričku aby mi pichla a trošku ma povzbudila, ako to urobiť...do brucha... 😢 dúfam, že tam to bolí najmenej... ☹
takže budem si to pichať až do KET - koniec mája a ak to vyjde, tak celých 9 mesiacov...obdivujem vás, ako ste to zvládli...

fiallinka
2. dub 2010

holky, hlásím dvě čárky!!!

tak snad to s fraxiparinem dotáhneme do zdárného konce...

walle, taky mne to píchání pěkně štve...ale ty výsledky 🙂

vavenka
2. dub 2010

Fialinka supeer, gratulujem 🙂 🙂
Nech vsetko dobre dopadne 🙂

zulok
2. dub 2010

Fiallinka..jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej..uzasneeeee..vel i gratulujem a nech je pekne vsetko vporiadkuuuu.. 😀 😀

Walle.isto to pichanie zvladnes..zvyknes si a hlavne ten vysledok stoji oisto za to.. 😉

cukor
2. dub 2010

fialinka........velmi sa teším a mocno držím palčeky..................užasné správy...... 😉

sarafortuna
3. dub 2010

ahojte,
dnes sa v každej téme sviatkuje 😀 😀 😀
Dievčatá, moje tehotenstvo skončilo v 9tt 😢 😢 😢 , v 6tt som bola na hematologiu a všetko bolo OK - zrážanlivosť bola v poriadku...
Mal už niekto taký prípad, že výsledky boli OK a aj napriek tomu bol v tom nakoniec tento problém? Mám f.V Leiden - Hetero.
Brala som len vitamíny, od 6tt aj pyridoxín...
Doktorovi sa však ultrazvuk nepozdával už od 5.týždna - plodik už malo byť vidno.. takže pokazilo sa to asi dosť skoro... Výsledky z histologie zatial nemám...
Pokiaľ viem, tak Leiden-hetero je dosť závažný problém, a nerada by som bola aby sa to zopakovalo...

fiallinka
3. dub 2010

saraf, já jsem měla výsledky krve taky ze začátku těhu v pořádku, přesto to dopadlo blbě, ale až v 36. týdnu - těžko srovnávat (navíc mám jinou mutaci). Jsem naprostý laik - ale pokud se ti to stalo poprvé, může to být fakt náhoda, blbá... příště by to asi chtělo ten anopyrin už od začátku, ale fakt nevím...

andys004
3. dub 2010

Ahoj holky,zdravím po straaaaaaašně dlouhé době.Občas nakouknu ,přečtu jen tak zběžně ,ale odepisovat nestíhám 😠 😝 .Přišla jsem vám popřát krásné a hlavně klidné Velikonoce,pěkně si to užijte 😉 .Zítra je u nás velký den Šimonek má křtiny,tak už dva dny peču a peču,takže jsem v jednom kole 😝 .A samozřejmě jsem musela upéct i na Velikonoce pekla jsem osm beránků,no jsme velká rodina tak se musím posnažit.
Mějte se všichni krásně a opatrujte se pa pa pa 🙂 .

Fiallinka moooooooooc gratuluji a držím všechny prstíky co mám tfuj tfuj tfuj pro štěstí 😵

lilinka81
5. dub 2010

fialinka................moooc gratulujeeem,to je kraasne 🙂 🙂 🙂

fiallinka
5. dub 2010

lili: budeme húšat spolu... snad... 🙂

vavenka
5. dub 2010

Dievcata drzim vam palce velmi velmi 🙂

andriss23
5. dub 2010

Ahojte! Tehulky gratulujem,lilinka no super,aj ja som teraz pred KETom,jem Prednison,ale u mňa motyka veru nevystrelí 😀 .
Mám MTHFR A1298C homozygot. Od zistenia (už dva roky) beriem na to Vessel Due(obsahuje heparin).Hematologička mi povedala,že na inj.prejdem až po potvrdení tehu ultrazvukom,k čomu som ešte nikdy nedopracovala.Mám za sebou tri potraty(6-7tt),jedno mimomat.tehu. Všetko po umelom oplodnení.Občas vás tu čítam, a sama som si nasadila Femibion 800,Ac.folicum,E vit.,Pyridoxin.
Baby naozaj stačí pichať inj.až neskôr? Gyn.povedal,že si to mám pichať od začiatku,hematologička,že netreba...čo poradíte?
Výsledky zrážanlivosti mám v norme,iba mierne zvýšený D-dimer. Ďakujem za odpoveď. 🙂

cukor
5. dub 2010

ahojte babenky.ako sa máte?...konečne skončili tieto sviatky.....nemam ich rada....
andriss....ja by som sa urcite nedala odpinknut hematologom.....brala si aspon anopyrin pri tych UO.?aspon ten by som brala.skus nejakého ineho dr..............a drzim palce.

margarita
5. dub 2010

sarafortuna - mrzi ma, ze Ti to takto blbo skoncilo,verim, ze zistia hadam pravu pricinu aby to nabuduce vyslo a bolo ok hned od sameho zaciatku. Drzim palce 😎

fialinka gratulace 😀 Fraxiparine forever 😉 drzte sa

zulocka, a vy ako, Matusko je uz velky chlap, ze? vodicak ale este nema, na to je primlady, no inak ako sa mavate, ved napis aspon par viet, co mate nove... 🙂

andyyyys,ahoj po sto rokoch 😉 Ty vypekas jedna radost, budem si brat z teba priklad na rok, tentoraz ma to obislo, kedze sme nesviatkovali doma, nemusela som piect nic 😀

zdravim aj ostatne vsetky trombosky
nech sa nam dari 😉

fiallinka
5. dub 2010

andriss, jen k tomu ivf - já jsem minulé ivf nepíchala nic, jen jsem brala anopyrin (a to ne kvůli mutacím,ale dávali nám ho všem) a chytly se bez problémů dvě mimča, taky mám homozygota mthfr a ještě jednu další mutaci, takže tak...

cukor
6. dub 2010

dobré rano.....tak ja som bola pred 2 tyzdnami na inseminácii.......no nič z toho......som sklamaná,bezradná,zufalá a uz ani nemám chut na nič...... 😠

fiallinka
6. dub 2010

cukor, to je mi moc líto...kolikátý to byl pokus IUI? Přece jen ta úspěšnost tam je malá ☹... a co ivf, o tom už uvažujete?

walle
6. dub 2010

cukrík - je to veľmi smutné, ale čo bolí to prebolí...ver nám...treba nabrať vnútornú silu, tešiť sa kvetinkám, púčikom...a keď budeš mať znova chuť, tak sa znova pridáš...vštko má svoj čas...aj ja som hore a zas dolu... ☹ 😖

fiallinka - okrem IP adresovanej tebe, ešte raz ....dávajte si pozor na seba...vyvolali ste vo mne obidve taký krásny úsmev 😅 😅 . 😅 😅
tak ja som sa ešte neodhodlala na ten fraxík - straší ma v komore celé sviatky...nemohla som nájsť sestričku, čo by mi "psychologicky ukázala ako na to..." ☹ ☹ bojim bojim... ☹ ☹

ináč, naozaj nerozumiem, ako hematologovia rozlišujú prípady...niekedy máme rovnaké mutácie a liečba úplne iná...názory úplne iné... 😖 😲 a potom komu veriť... 😲 ?

sarafortuna
6. dub 2010

mňa dnes gyndoš trochu vysmial, keď som mu povedala, či mám prísť s výsledkami z histologie hneď, lebo že ja tomu aj tak nebudem rozumieť... a on na to, že "čomu chcete rozumieť, plod odumrel, to sa stáva.." - ma kus nasral. Existuje v Prešove vôbec nejaký normálny gynekolog.. 😠 😠 😠 😠 😠 ?
Neviete či hematologička bude rozumieť výsledkom z histologie? som strašne nekľudná a potrebovala by som aspoň nejakú snahu o pochopenie zo strany doktorov... Kým žena nepotratí aspoň 3 razy, tak to berú jak normálnu vec... 😠 😠

fiallinka
6. dub 2010

walle, ono totiž i při těch stejných mutacích to záleží na anamnéze - a ty, když jsi měla trombozu + další problémy a taky já s tím, co se stalo, jsme už případy na fraxík, i kdyby krev byla v pořádku.. mně by ho jinak nedali, stačil by anopyrin (a taky z minula vím, že stačil).... a walle, ty už jsi píchala injekce na ivf, ne 🙂? Namiř a bodni... ale mně samotné to jde blbě.

Sara, co na to říct...

walle
6. dub 2010

fiallinka - trombozu som nemala...Bohu vďaka... 😢 a stimulku mi pichala sestrička 😲 takže odvahu musím nabrať...čo ma teší, že sú to klasické injekcie a nie tie perá, ako bol gonal...to bolo strašné...švagriná mi raz pichla a takmer odpadla! nemohla stlačiť ten gombík, išlo jej to ťažko a ihla sa ryla v bruchu...asi tak... 😖

ja mám:

mutácia fibrinogénu G455A homozygodná forma
mutácia MTHFR A 1298C heterozygot
funkčná porucha trombocytov

mám za sebou jeden potrat - mrtvy plod v 9 t.t., neúspešné IVF 😖 😖

walle
6. dub 2010

sarafortuna - tiež mám taký pocit, že v PO sa ( poviem to objektívne) hľadá dobrý, príjemný gynekolog veľmi ťažko.... som tiež z PO😖 mne, keď som potratila histologia neukázala nič, vraj je to normálne!!! 😲 Citujem: "Záver histologa-patologa: V kompletne vyšetrenom materiáli ide o residua post abortum." to je správa z roku 2005.
Až nové vyšetrenia - kedy som z vlastnej iniciatívy išla na hematologiu - koncom roku 2009 - na záver mám napísané: "Laboraorne zistená trombofília sa v.s. podieľala na strate plodu (2005)" .
Takmer 5 rokov snaženia sa o bábo je fuč, na krku 35r.

sarafortuna
6. dub 2010

walle, des a hrôza... ja mám pocit, že nám neostáva nič iné, len si to všetko naštudovať a musíme vedieť minimálne toľko ako tí doktori /ak nie viac/ aby sme sa kamsi dopracovali...
Ja mám v tých papieroch z predoperačného uvedené že mám trombofíliu, tak by som bola veľmi rada, keby sa histológia zamerala aj na tento konkrétny problém... !!! jooj, taká som nahnevaná že idem asi spať 😠 😠 😠
My sme sa snažili 1,5 roka a to sa mi zdalo ako večnosť... takže ti nezávidím... no neostáva nič iné, len sa nevzdávať... 😉

sarafortuna
6. dub 2010

walle, a tých injekcií sa neboj... ja ich pichám mužovi... má dajaký zápal žíl, tak vyfasoval Clexane - heparín... aspoň tieto injekcie sú v pohode...
paradox života, ja som si mala pichať heparín od 20tt /ktovie, či pri 2.tehu mi ich dr. nedá hneď/ a v deň ked ma prepustili z nemocnice mi mužík zamával krabičkou a že "budeš mi pichať". On sa bojí pichať si to sám, no ja by som si to radšej pichla sama, lebo takto netuším či to bolí viac ked to vpichujem pomaly alebo keď rýchlejšie... a pod.

vidím, že každý už spinká - idem aj ja...čaute

nunik
7. dub 2010

Ahojte holky,po dlouhé době jsem přišla nahlídnout.Malý je velký má 10,2 kg a 74cm.Bývá chudáček často nemocný,ale ted je zdravý,tak to snad bude už lepší.Jinak pořád kojím,ale už se snažím přestat,ale malý odmítá pít z lahvičky i dudel.Tak všechny zdravím a miminka taky,pa. 🙂