Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mima263
12. kvě 2009

kell, fakt ďakujem
Snažím sa to pochopiť. V tom texte som urobila preklep. Malo tam byť protrombotický stav.
Našla som si v papieroch - že PT mám 117%, PS 45.2 % a D-dimery 359 ug/l - tak to snáď nebude až také zlé.
Dostala som kyselinu listovú a pri tehotenstve mám brať nejakú profylaxiu - aj to snáď raz bude 😅
Každopádne to človeka prekvapí.

kell
12. kvě 2009

Mima, PT by podle procent mělo být ještě v normě, ale záleží na laboratoři - jaké má ona nastaveny laboratorí hodnoty, co si ještě pamatuju ze školy, tak je rozmezí od 70-120%. D - dimery máš 359un/l (mikrogramy) Přeádění jednotek mi nikdy moc nešlo, ale jestli je to 3,59 g/l 😀, tak by to taky mělo být O.K. Někde uvádí horní hranici 3 g/l někde 5 g/l, tak pak aby se v tom člověk vyznal, u nás jsou hodnoty do 5 ještě v normě, a na ten protein S se Ti zítra v práci kouknu, nevím jestli je spodní hranice od 60% nebo tak nějak, ještě Ti to upřesním.
Profylaxe budou buď injekce nebo anopyrin. věřím, že je to šok, já to taky nečekala, nikdy jsem neměla žádné problémy, tak jsem byla docela překvapená.

mima263
12. kvě 2009

kell 🙂
celkom sa mi páči, že by to mohlo byť v norme.
Aj som sa pozerala do tých originál výsledkov a podľa toho, čo tam bolo uvedené ako normálne rozmedzie boli nad alebo pod.
V podstate som rada, že o tom viem. Takže už sa len dočkať dňa D 😅
Dík

kell
13. kvě 2009

Mima, včera se mi tam vloudila chybička, nevím, kde jsem přišla na mutaci von Willebrandova faktoruV - to je blbost! Je to Mutace pro gen faktoru V, ale leidenská mutace! Hlavně, že jsem si to po sobě ještě včera četla, než jsem to odeslala a vůbec mi to nepřišlo divné, až jak jsem šla spát, tak mi cvaklo, že jsem napsala blbinu! Jinak hodnoty pro PS jsou od 65 - 140%. Pokud to máš podle těch svojích rpzmezí mimo, tak je to asi určitě jen o trošku, ne? Jo a nedělali ti ještě odběr na hladinu homocysteinu, to je taky ukazatel srážlivosti. Jestli budeš mít možnost, nech si to udělat.
Doufám, že den D dorazí co nejdřív 😉 !

bettynka222
13. kvě 2009

ahoj kell, dr. co sa venuje tobmo tehulkammi poradil anopyrin a listovku (10 mg). a osm si potom zistila, ze hladinu homocysteinov pomaha znizit trojkombinacia listovka, b12 a b6, tak som si k tomu u mojho obvodneho vypytala B12 injekcie raz tyzdenne a este papam magne b6. samozrejme tehotenstvo treba cely cas sledovat a v pripade, ze homocysteiny budu stupat, tak sa to riesi tymi LWMH injekciami (teda faragmin, frax...atd,ze?).
kell ty si v tomto taka studovana 😀 ty by si mohla vediet... pondelok som bola na odbere. povodne som mala ist az na konci maja, ale nejak sa to domotalo. dva tyzdne som brala 20 mg listovky denne, pichali mi B12, do toho magne b6, b5 a este anopyrin. aj v ten den som si pred odberom dala vsetky tieto lieky. nakolko mohla byt haldina homocysteinov ovplyvnena? asi o dost, ze? teraz ked lieky vysadim a urobia mi kontrolny odbre o dva tyzdne, uz bude ten vysledok spravnejsi?

zulok
13. kvě 2009

*****************************************************************************************
BEATKA OD EMICKY KRAAASNE PRIBERAAAA 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
******************************************************************************************

w_h
13. kvě 2009

zulok a margarita - diky za podporu a gratulace, jeste nemame vyhrano, ale je to na dobre ceste
totez doufam emicka a beatka - jen tak dal
ale asi ze me bude brzo koule, musim porad jist a spat 🙂))

poleva
13. kvě 2009

ahojte takze sa k vap pridavam
od dnes beriem anopyrin a injekcie pred otehotnenim ale az tak v juni
dufam ze do tretice nam to vyjde...aj vam vsetkym tu 😵

tanity
14. kvě 2009

tak poleva, predsa sa to potvrdilo...som ja rada, ved vies, ako to myslim, lebo aspon vies, na com si 😉 vzdy lepsie, ako sa stale trapit dookola...teraz uz bude dobre, musiiiiiiii! 😵

som rada, ze beatka pribera 😀 😀 😀 slniecko male bojovne 🙂 🙂 🙂

mimi, kell to uz uzasne vysvetlila, mne z toho vyslo tiez to, co napisala, len snad to, ze potromb.stav je naozaj stav po tromboze...ja som to mala tiez...a vlastne asi stale mam, ze kell? lebo ked to raz prekonas, mas to uz nastalo...aspon si to tak vysvetlujme...lebo aj ked to heparinom rozbijes, ten stary trombus, stale si taky potromb.stav...hm? 😖 "Ahoj, som potrombofilny stav"...znie mi to az smiesne, ale viem, smiesne to nie je 😝
ja som mala vraj velmi staru trombozu, teda stalo sa to skor, ale nevedeli mi povedat, kedy presne...ci mesiace ci roky...da sa aj velmi stary trombus rozbit heparinom a liekmi (dlhodobo uzivanymi)? vie mi niekto poradit?

lius, prezili sme si toho vsetky viac nez dost, neda sa porovnavat, urcite nas to vsetky zasiahlo uplne tam najhlbsie-v srdci, v dusi, v tele... ☹ ale musime verit, ze nam to uz vsetkym teraz vyjde, vsak? 😉

tak pekny dnik dievcata a dostatocnehobojovania xxx

pegas174
14. kvě 2009

ahojte. mne asi pred 1,5 rokom zistili predispoziciu na trombofilny stav. neviem ci je to to iste ako spomynate vy. Ale tiez som musela prestat s HAK a ked budem tehotna musim nieco brat.
zatial este babo neplanujeme ale tak na jesen by sme uz chceli zacat. tak snad to bude v poriadku. drzim vsetkym palce

poleva
14. kvě 2009

AHOJ TANITY nevies ako je to s injekciami ked ideme letecky k moru ? mozem ich mat v batozine ?
asi musi byt listok od lekara, ci nie ? inac mam obavy z pichania
aj ty si pichala pred tehu ?

margarita
14. kvě 2009

tesime sa z Beatky, nech len pekne dalej pribera...a W-H tiez 😀 len pekne papkaj a spi, to je to najlepsie co mozes teraz pre mimi urobit. "vyhrano" nemame nikdy, ale 40tyzdnov - co je to oproti vecnosti ? za chvilku to pride, uvidis 😉

zulok
14. kvě 2009

POLEVA..mozes mat v abtozine injekcie..ale treba tusim dake potvrdenie..teda aspon ked letis mimo EU.... a v kabelke prirucnej urcite nemozes mat..no je to o drzku...
halvne, ked budete letiet..tak si ich daj este do dakej tasticky a vystlej dacim makkym, aby sa ti neporozbijali...
a jeejda.
.ja mam take hrozitanske predstavy...minule som tak nad tym uvazovala..ze co ak sa strati batozina a nedostanes sa k tym injekciam... ☹ ktovie ci sa neda predsa vybavit dake povolenie, aby si mohla mat v prirucnej batozine aspon dve injekcie...
urcite ide ale cestovat s inejkciami..kamaratka cukrovkarka letela...tak to ide... len si davajte pozooor prosim.

tanity
15. kvě 2009

juuj poleva, to teda neviem, ci sa da letiet s injekciami 😕 ale asi ako pise zulocka, musi sa dat...ved aj cestujuci s diabetes musia...neviem ale..asi by som zavolala na letisko a spytala sa, alebo si omrkla info tej ktorej leteckej spolocnosti, tie prepravne predpisy, co a ako....lebo presne, co ked sa strati batozina? mne sa to inak stalo, nie ze sa stratila, ale oneskorila o par dni...ja si nemyslim, ze katastrofa kvoli tomu, ze by si tych par dni nemala injekcie, ale ked uz by si bola tehu, tak urcite by ti to na psychike nepridalo ze? a tiez je to dobre pre nas, ked letime, lebo tam je tiez riziko trombozy...tak naozaj neporadim, ja picham a trcim doma, ale stastna a spokojna 😀
a nebojaj sa pichania, kazda sme asi mali obavy, ale zvladli sme to...pre babatko vsetko 😵 naucis sa..prve budu hocijake, potom je to uz rutina...ano, pichala som uz pred tehotenstvom, prekoncepcne a tiez, lebo som mala zistenu vtedy tu trombozu, cize som pichala kvoli tromboze a potom som zistila, ze som tehu, tak som len zmenila davkovanie a pichala dalej az doteraz 😉
no, drz sa poleva xxx

pegas, to je dobre, ze uz o tom vies....myslim, ze mas predispoziciu na tromb...aspon budes kontrolovana a na liekoch hned od zaciatku 😉 tak vela stastia 🙂

vsetkym krasny dnik xxx

tanity
15. kvě 2009

myslela som to tak, ze by to nebola katastrofa, ak by si este nebola tehu a nemas az taku vaznu mutaciu...ale ak mas alebo by si uz bola tehu, tak ak musis pichat, tak by to bolo zle...tak som to nejak myslela 😅

alinuska
15. kvě 2009

Ahojte babule po dlhokanskom case, vsetky vas veeelmi pozdravujem, mamulkam srdecne blahozelam ku krasnym babuliatkam, tehulkam drzim palce na pohodove tehu a snazilkam na skore // na testoch. Je tu neskutocne vela novych sprav za to obdobie a to som to iba letmo preskakala. Mnohe nove "tvare" ani nepoznam, ale to sa dalo cakat...

Iba v skratke, ktore si ma pamatate, nemam nic nove, mala som (a zial stale mam) nejake zdravotne problemy, takze nasa snaha sa odklada na neurcito. Musim sa dat dokopy fyzicky a hlavne psychicky a potom mozem daco riesit. Ale vravim si, ak to ma prist, tak raz aj tak budem maminou 😵 . Neprestala som na vas vsetky mysliet, ale jednoducho som nemohla citat, a teda ani reagovat na nic, co sa tyka zdravotnych problemov. Babule, nebudem menovat, ale vsetky vas mam rada a verim, ze aj vy na mna myslite, aby som toto obdobie cim skor uspesne prekonala a mohla sa raz k vam smelo opat pridat...a snaaaad raz aj hlasit aj ja kraaasne spravy o uspesnom tehu. Pozdravujem vas vsetky a ak by niekto mal zaujem aktualizovat tabulku, rada odovzdam stafetu, aj ked, neviem, kedy sem znovu nakuknem 😕 ??? (Poslednu tabulku tusim z novembra mate vo svojich mailovych adresach a ak budete mat zaujem, jedna dobra dusa sa urcite najde a ochotne doplni kopec novych infosiek. Ak sa niekto taky najde, prosim o zaslanie aktualizovanej tabulky aj mne na moju mailovu adresu. Ak nemate chut, neva, nechcem sem prist po takom case a to tu "znasilnovat" 😀. Ja len ak by bol naaahodou zaujem...)

Velmi sa tesim zo vsetkych prosperujucich tehuliek, a tak trochu specialne z Lenocky 😉

Drzte sa uplne vsetky babulky!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cmuky cmuk

kell
15. kvě 2009

Alinuska!!!!!!!!!!! AHooooooooooooooooooooooooooooooooooooj!!!! To snad není možné, že jsi se na nás přišla podívat! Myslela jsem, že mě šálí zrak!!!!! Jsem moc ráda, že jsi se ozvala!!!!!!! Mockrát jsme Tě tu vzpomínaly!!!
Neboj kočko, všechno bude zase fajn!!!!!! 😵 😵 😵

lenka_66
15. kvě 2009

alinuska , neboj vsetko bude fajn.myslime na teba.ak bude treba tak prid a my ta vstky oplujeme tehu bacilami 😉 .a potom uz budes super maminou.

poleva , no bude to tazke no myslim ze sa to musi dat neako vybavit. ved ak leti cukrovkar na dlhsi let tak musi brat inzulin na palubu.

margarita
15. kvě 2009

alinuska, chybala si nam tu 😉 minule som Ta spominala, ze si sa uz dlho neukazala...asi som Ta privolala 😀 to som rada. Mrzi ma, ze mas stale tie problemy, nech su uz rychlo prec!
nemyslim si, ze som "dobra dusa", ale jednu excelovsku tabulku snad zvladnem 😉 ja uz mam teraz taku uchylku zaujmu o trombofiliu 😉 takze by som to po Tebe mohla prebrat. Posles mi pls do IP TVoj mail a nejake to know-how k tomu? 😀

zrnik1
15. kvě 2009

Ahojte babule,
vidim, ze sa mate dobre. Som rada. Maminky stastne, tehulkam pribudaju tt.
Lenka 66 ja som bola naposledy u hema s Riskom, tak myslim, ze som to asi nebola ja 😉 .
Vies uz, kde budes rodit??? Ja v novej, lebo nasiel moj Dr nieco malemu chrustikovi na hlavke a povedal, ze v novej maju na to dobre pristroje. Trosku som sa vystrasila, ale uz to necham tak, lebo to moze a nemusi mat nijake nasledky...uvidime...

alinuska je skusana tvoja trpezlivost, ale citim, ze si odhodlana byt trpezliva a pockat si. Uvidis, ze to pride v case, ked to budes najmenej cakat. Velmi ti fandim a vela sil zelam.

Margaritka si dobra dusa, ze sa pustis do tabulky. Tolka obeta. Pre mna excel skoncil po dopisani diplomovky...natrapila som sa 🙂 🙂 😀

papa
lubim vas

zulok
16. kvě 2009

ALINUSKAAA..ahoooj..tak s atesim, ze sis a ukazala po dlhej dobe..uz si anm tu veeelmi chybaala..dufam,z e budes coskoro fit a uz sa tesim, ked sem napises krasnu spravicku...

ZRNIK...joj..dufam, ze chrustikovi nic vazne nebude...super, ze pojdes do novej nemocnice..kde si vas pekne postrazia

zulok
16. kvě 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
SPRAVA od LENOCKY:
dostavala som 2 dni tele magnez.injekcie, no brusko mi aj tak 1krat za den tvrdlo, nejakonezaberali... no a este sme mali UZV, vsetko bolo vporiadku 😀 potvrdili nam chlapceka - ten si rkasne chlipkal plodovu vodu.Inak sa ni nedeje.Posielame pusuu.Pozdravujeme vsetky kocky 😀
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenka_66
16. kvě 2009

lenoc , to sa tesim ze drobcek je ok.ty to uz predsa neako doklepes 😉 .ak dobre ratam tak by si mala byt uz 25tt a to je uz riadny kus cesty.

zrnik, tak asi nie. ta kocka nemala ziadneho drobca.neboj adamko bude ok.aj mna najprv strasili s oblickami no a ze su teraz ok je jasne.ja pojdem na rastislavovu.tam som stale lezala a kamoska na novorodeneckom je sestricka tak si myslim ze sa mi o krpceka postara.no tiez som tak uvazovala ako ty ze ak by nieco bolo s malym idem rovno do novej.drzim vam palce.ozaj este dr.murin v novej je super aj ako clovek nie len ako lekar.

beatka dufam ze si nam uz krasne podrastla.

zulok , ty si nasa postarka 😀

sumienka2525
16. kvě 2009

Mozem sa vas spytat ako zisti ci mam tu trombofiliu??? Beriem antikoncepciu a aj fajcim. Posledne mesiace , ked mam menzes mam taku zrazenu krv. Moze to byt to? Mam strasny strach, prosim napiste mi niekto, dakujem

melisska
16. kvě 2009

sumienka iste to nie je tou mrchou 😀 trombo sa da zistit iba ak pojdes na hematologicke vysetrenie krvi-tam to zistia, po odbere cakas aj mesiac na vysledky 😉

lia
16. kvě 2009

jeeejjj zulok,dakujeme za spravu od lenocky 🙂
dokedy tam budu??tak ich pozdravujeme ,nech oddychuju,nech sa laduju magnezkami a myslime na nich 😵 😵 😵 vsetko dobre dopadne,su pod kontrolou 😵 😵
baby,aj vam bolo zle z magnezia??ja uz som si par dni nedala,lebo sa bojim jak mi zase bude,lebo aj bez neho mi je dost zle

sumienka2525
16. kvě 2009

melisska: Dakujem za odpoved. No asi pojdem ku obvodnej ci by mi dala odporucanie na to hematologicke. Dufam,ze mi ho da.

w_h
17. kvě 2009

kell: no jestli mas monost, a nekdo ti to bude psat, tak bych to asi neresila a pichala, myslim, ze bys tim nemela moc pokazit, ja taky dlouho vahala, ale jsem ted klidnejsi 😉

alinuska: no taky jsem si rikala, kde jsi, nova tabulka nikde - prece jenom to byla dobra vec, obcas jsem se do ni koukla, abych se ujistila, kdo co na co bere, ale z tu posledni jsem nejak nemohla na´jit
tak doufam, ze uz jsi na tom lip, drz se

pekno slunecno nedeli preju 🙂

lenka_66
17. kvě 2009

sumienka ak beries HAK tak staci povedat gynekologovi ze stary rodic mal trombozu,robia sa ti casto modriny.uz on by ti mal urobit odber pripadne poslat na hematologiu.minuly tyzden bol presne o tom damsky magazin na stv,ze su to veci ktore nikoho nenapadne povedat no pri uzivani HAK su velmi podstatne tak ako aj to ze fajcis.

emicka nieco na povzbudenie v tazkych chvilach 😵

https://www.youtube.com/watch?v=zPOayqtX3Ks


velmi vam prajem rovnaky zaver

mabe
17. kvě 2009

AHoj holky, tak zitra si jdu pro vysledky na hemosku. Jsem z toho dost nervozni, snad to bude ok. Je pravda, ze kdyztak budu vedet, co me aspon je. 😒