Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zrnik1
13. zář 2008

Ja mam teraz po 4 MS a stale to nie je ako predtym.
To spinenie ma tiez znepokojuje a tiez mykoza.
Dufam, ze to moj Dr da do poriadku.

maova
13. zář 2008

zrnik, děkuju za odpověď. Po minulém potratu se mi sice zkrátil cyklus, ale jinak bylo všechno v pořádku, tak mě to taky trochu znepokojuje. Ale asi to chvíli trvá, než se s tím tělo zase srovná, tak doufám, že to bude brzy dobré. A co na to řekl doktor tobě?

lenusska
13. zář 2008

mounty - upss 🙂 ...jasne mnozne cisloooo.. 😎

zrnik1
14. zář 2008

Lenusska uz si presla k tomu Hoppanovi?
Ja som mala ist 9-teho,ale nevyslo ☹

Maova este som po zakroku nebola u DR.Viem, ze to je nezodpovedne, ale trochu som na to kaslala aj preto, lebo som si povedala, ze ked mi nepomohli predtym, tak teraz ich uz nepotrebujem ☹

Ale uz som z toho vytriezvela, nasla som si noveho Dr.

lenusska
14. zář 2008

Ahojte 🙂
zrnik1 - Ahojki.Ani mne to nevyslo..Volala som Hoppanovej sestrike ci beru pacientky ona ze ano ale musim mat od svojej ze som sa odhlasila...Tak som v piatok bola u mojej a sestricka ze nie takto sa to robi ale ze musim mat papier s Jazera ze ma zoberu a ona mi da elu kartu..Tak som opat volala a bola zlata ta sestricka,ze mam prist hocikedy a ze mi da papier aby mi nerobili problemy uz..Tak som sa zbytocne presla v pitaok jazero furca jazero..Ta MHD ufff..Poriadne zmentky v nej porobili...To uz nikam nic nejde pomali..Teraz robim dlhý tyzden tak tam pojdem v stredu..A este sa mi aj zubcok zlomil vcera.. 😢 ...To budu zase výdavky u zubarky
A ty chodis k nemu?..som nejak nepostrehla.Kamoskyna sstrerka tam hodi a ked sa dozvedela ze k nemu chcem ist tak mi dala odkazat ze dobre rabim 🙂 ..Tak dufam.
Ako Risko pocuva??

lenusska
14. zář 2008

ospravedlnujem sa za hrubky aj za vypadok pismenok...

zrnik1
14. zář 2008

Ano, mam u neho kartu.K jeho zene chodim na endo.Obaja su super.S nim som sa rozpravala raz, ked mi mal predpisat listovku. Je OK.

lenusska
14. zář 2008

Pocuvam o nom len v dobrom co ma tesii..

emicka1
14. zář 2008

Ahoj holky,tak jsem tu zase jen na skok.Už hlásí přízemní mrazíky,tak jdu zandat kytičky pokojovky,co mám venku 😉 a objednala jsem si nějaké nové kyti z katalogu do toho mého nového záhonu a rádoby skalky 😀 .Docela jsem se tím teď zabavila,tak ani nějak nemám čas myslet na "jiné" věci. Mám další těhu kamarádku,tak jsem prostě potřebovala,aby jsem se nějak pořádně zabavila!

Maova
ahojky, doufám,že jsi si dovču pořádně užila 😀 Mě se dostavila ms vždycky do toho 6 týdne a pak už se opakovala normálně.Naštěstí! Ale co jsem tak čela,tak s tím docela problémy jsou 😒 Tak přeji,ať se ti to brzy srovná!

Margaritko
máš pravdu,zkusit se musí všechno!!!!! Zatím piju ten bylinkový čaj 3x denně tak uvidíme,jaký bude úslěch
😉

W_H
my se těď zatím nesnažíme.Čekáme do 7.října.To jdu na nějaké krve a pak se uvidí,to už se na to asi zase vrhneme 😵 Warfarin beru,protože jsem měla 3x trombozu a bez něj by jsem byla zase hned "ucpaná" 😠 A děkuji za pochvalu fotek 🙂 úplně se červenám,díky 😉

Tak já zase pádím,mějte krásný víkend,pa
😀

w_h
14. zář 2008

emicka
se necervenej, jsou fakt pekny
a kytky mam taky rada, furt naky dokupuju, i kdyz je nemam kam davat 🙂))

a vis, ze s warfarinem bys nemela byt tehotna?
nech se prevest na LMWH (nizkomolekularni heparin)...ale to snad mate v planu
tak drzim palce

pekno nedeli
my jdem s manzou na hokej
pa

emicka1
14. zář 2008

w_h
já jsem byla těhu už 2x ale bohužel to ani jednou nedopadlo ☹ O LMWH vím,měla jsem ho v těhu vžedycky,ale díky za radu 😉 Užijte si hokej 😉 Pa

margarita
15. zář 2008

w_h, som MTHFR homozygot, ale moj hematolog povedal, ze zatial mi staci Anopyrin a potom neskor uvidime. zatial som nemala ziadny problem ani s trombozou ani nic, a na moju dg prisli az ked som bola uz cca v 6tt, od 8tt beriem lieky.

maova - mne sa po potrate ani velmi zrovnavat nemusel, len mi vzdy trochu meskal dalsi menzes, podobne ako emicke. Ale urcite to suvisi aj s tym, kedy sa Ti to stalo ☹ mne velmi skoro,uz 6tt, takze tie hormony este nestihli velmi zblbnut 😀 ,tak asi ma doktor pravdu.

majte sa vsetky moc fajn 😉

maova
15. zář 2008

Ahoj holky, emičko a margaritko, děkuju moc za odpověď. Snad se to opravdu upraví, uvidím co teď po posledním týdenním špinění.

litsea
15. zář 2008

Ahojík holky, dlouho jsem tu nebyla, tak nějak nestíhám dočítat - četla jsem jen poslední stránku. 😅

Já jsem byla ve špitále na konzultaci výsledků a doktor mě na hematologii neposlal, prý to v současném stavu není potřeba... Jen při dalším těhu mám co nejdřív přijít na odběry, jíst hodně kyseliny listové a jodu. Takže jsem dopadla jak sedlák u Chlumce... ☹ Mám MTHFR heterozygot.

Koukám, že vás taky trápí mykozy a špinění. Mě se cyklus po MA srovnal hned co do délky, ale začala jsem občas (většinou uprostřed cyklu) špinit (což se mi před těhu nestávalo) a tento cyklus jsem špinila 3 dny, i když jenom trošku a vždycky po styku... Tak nevím,jestli mám nějaký vřídek nebo rozházený hormony... A mykozu jsem měla hned po revizi (asi po atb.) a pak ještě dvakrát... 😒

zulok
15. zář 2008

Tehulkyy, teším sa, že sa pekne držkate jeden druheeeho

Mounty, super, že si pichaš, radšej , akoby sa dačo malo stať, i ked jasne, nie je to prave najprijemnejšie...a jeeej, pohlad na uzv musel byť čarokraaasny, a pekne toho stretokoka udupte

Emicka, teším sa, že máš z bylinkarky dobrý pocit , tak držím palce, nech bylinky zaberuuu..
A sranda, ako vedela zistit, co ti je... ja som mala taku kolegynu, som s ajej pytala, ze co mi je, a ona vedela, ze mama problem s tehotenstvom , tak povedala mi, ze ved vies s cim, s tehotenstvom, ale aj s krvou, co je čudnee, a ona mala pravduu... no suvislosti mi došli až o par mesiacov neskôr...
A fotky su naaaadherneee, take umeleckeee 
A kytickam musi byt u teba heeeeeej 🙂 ved ty si tiež taka kytička

KAppuska, ako sa ma male Kappusiatko, no dost mozne, ze citis jeho pulz, taak vie, ze ho lubite, ze mu taaak silno bije srdiecko 🙂
A myslim, ze aj na teba priide chuť na sladkeeee 🙂

MArgaritka, s tym adventym kalendarom je to supeeer napad, pekne vypapkavanie okienok 🙂

ALinuska, Lolka, W_h

Lenocka, dufam, ze uz coskoro bude mať internet, veelmi nam tu chyybas, ale si zalticko, ze stihas piiisat, sikulkaa. DUfam, ze svokre je uz lepsie..

Kell, jasne,z e teraz tehu vyjde, bude babatko zdrave ako valibuk

MAova ahooj, mne sa cyklus po 1 potrate, bola revizia, zrovnala az po 4 mesiacoch, aj to pomocou duphastonu.. 1.ms dosla vporiadku, dalsia dosla az na vyvolavacku o dva mesiace, potom nic,len som spinila vkuse hadam 12 dni... moj zlaty duphaston..
Po 2.potarte bez revizie hned bola ms vporiadku, ale tiez som fičala vkuse na duphastone..

Lenuskaaa, jeejda, zubok, chudaiatko nase, brrrrrr, teda okolky okolo zubov nenavidiim, držkaj saaaa

Zrniik ahooooj a pozdravujem Rišuliatko zlate 🙂

Litsea , ked ta neposlali an hematologiu, nech ta tam posle obvodačka a hotovo.. ked nedostanes čo chceš u ejdnych dveri, zaklop na druheee... držím palceee, ani s heterozygotom nebyva sranda

prepacte, ze som dllho nepisala, boli sme na vikend u starej maminy, prastarej maminy jednej, druhej, tretej, tety.. uff, AMtuško je uňuňkaný a ja som rada, že zas doma 🙂

nech vam všetkým v tej zime dobre prúúdi krvička, brrrr

lenusska
16. zář 2008

Ahojte 😉
zrnik1 - tak dnes som rano isla za sestrickou k Dr.Hoppanovi,ale maju dovolenku az do 19..tak ked si sa chystala tak aby si tam nesla zbytocne jak ja.. 🙂

zulok - No ani ja to neznasam...Som zvedava kolko zaplatim. 😒 ...minulý rok som koli jednemu lekarovi obstala bez preventivnej tak si vsetko cvakam sama...Uz az zubarke je luto 🙂

Tak pevné zdravie a drzte sa....ufff to je uz kosa vonku 😢

lenoc
16. zář 2008

Ahoj babulky a babuliatka (aj tie v bruskach) - zas vam pisem zo skoly 😠 😠 😠
Popri vytlacani planov som vas prisla kuknut a docitkat, co mate nove.
Ja dokopy nic. Akurat sa tabletkujem dnu a mastickujem kvoli mykoze. 😖 Aby som sa pridala do klubu.
Lubkam vas.pa.

kell
16. zář 2008

Zdravím děvčátka!
Tak s mykozou bych se taky mohla přidat do klubu, ale asi tak před 14dny! Teď už mám naštěstí pokoj, ale tentokrát jsem se ji nemohla zbavit!
No a MS po 2. potratě jsem teda dostala až za 2 měsíce a to jen díky injekci! Jinak bych ji snad neměla do teď 🙂 ! No a ty další mám jak podle hodinek, přesně! Nevím, čím to je, ale já si myslím, že to bude díky cvičení podle Mojžíšové! Kdysi jsem měla cyklus delší!

Zulok díky za povzbuzení, jsi zlatá! 🙂 🙂 🙂

Margaritka můžu se zeptat kolikrát jsi předtím přišla o mimi a ve kterém tt? Určitě už jsi to psala, ale já si to už nepamatuju - nezlob se! Jen jsem si říkala, že v tom MTHFR asi fakt něco bude, protože většina holek - pokud má homozygota - tak kolem 6tt. Já dvakrát, právě vždycky mezi 5.-6.tt.

Všechny moc zdravím! Hezký den!

dyna
16. zář 2008

Slnečný lúč 😎  😎 Kappuš a Kappuška teším sa, že ste v poriadku 🙂 už som dostala injekcie na ivfko. od dneska pícham aj tie. Clexane taktiež. ozaj, Tanity kde si? už prichádza oktober!!!!! 🙂  🙂  🙂  Alinuska, budem ti písať IP o IVF aj napriek tomu, že dúfam , že ty na taký zákrok nemusíš nikdy absolvovať,
ale teraz nemám na to čas. Margaritka ďakujem za modlitbu. v oktobri chcem nájsť 2//. Mjate sa pekne tehuľky a snažilky!

maova
16. zář 2008

Všechny zdravím 🙂 a děkuju zase za odpovědi 🙂
Koukám, jak je ta mykoza častá 😒 Já jsem jí dřív nikdy neměla a od potratů často, tak nevím čím to je. Je to dost nepříjemný 😒

dyna, držím palečky, abys brzy našla vytoužené // 🙂

w_h
16. zář 2008

ahoj ahoj
margaritka - prosim, jeste mi rekni, kolik toho ANP beres? 100 mg denne? a to ti napsal gynekolog
a jeste dotaz na vsechny mthfr heterozygotky - taky berete neco? a taky jste tu nektera prisla o mimi?
diky moc za odpo.

zrnik1
16. zář 2008

Jej sa mi to paci, ze je tu tolko Lienok.Myslim, ze som to uz pisala, ale aj ja som Lenka🙂

Lenusska dakujem za infosky, ale ja byvam veeelmi blizko, takze nebol by problem, ale aj tak dik 😉

Teraz trochu od veci, ale zajtra uvidim segru po dvoch rokoch.Jupiiii sa velmi tesim.

Inac pracu mi nakoniec nedali, aj ked som presla vyberovymi konaniami.Dovod? Ani oni nevedia...skoda reci, aspon nemam dilemu..Ale stve ma, ze ma nechali do poslednej chvile v tom.Povedali mi uz vsetko: prac.dobu, plat, vyhody, bonusy.V podstate som uz dalej nehladala..a teraz som na zaciatku 😠 , zas posielat ten zivotopis..FUUJ

Asi si dam zivotopis aj do skolstva, nech zapadnem medzi vas 😀
Dobru noc

emicka1
17. zář 2008

Ahoj holky,teda je už pěká zima,co? Je tu holt podzim.Loni o vánocích když jsem přišla o mimi,tak jsem si říkala,že jaro to všechno zahojí! No sice to byla pravda,ale jen na 7 týdnů,než jsem skončila v nemocnici znova ☹ Teď už je mi celkem jedno,jaké roční období je,hlavně aby už se na nás zasmálo štěstí 😵

Zrníku
to jsi sestru teda hodně dlouho neviděla,co? To moje ségra bydlí kilometr od nás. Ale někdy by jsem brala,kdyby bydlela třeba na druhém konci zeměkoule 😉 Tak šťastné setkání!!!!! To že tě nevzali a drželi tě prakticky při tom,že je to 100%,to je pěkně sprostý a bohužel se to děje 😠 Tak přeji hodně štěstíčka do hledání nového zaměstnání! No a jen tak mezi řečí,já jsem taky Lenka 🙂

Zuločko
co dodat,ty jsi prostě zlatíčko,sluníčko,naše dušička a strážný andílek 🙂 🙂 🙂 Díky ti moc!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A jak se ti vede,co děla prďolka?

Kell
já mám taky homozygot a o první mimi jsme přišli v 11tt a o druhé v 7tt Myslím že asi nezáleží tak moc na týdnu 😒

Dyna
tak ty jdeš na IVF? Já se omlouvám,určo jsi to tu už psala,ale nějak si nevzpomínám 😅 A na kdy to plánujete? Budu moc držet pěstičky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mějte se krásně a nezmrzněte 😉 Pa

lenusska
17. zář 2008

zrnik1 - takze jazercanka?..Ja tiez.. 🙂

kell
17. zář 2008

Ahojky Emicka1: Jen mě to tak napadlo, že u toho MTHFR, jak jsem se dočetla - selhává implantace vajíčka. Tak jsem si říkala, že by to tak na tu implantaci mezi tím 5.-6. tt sedělo! Víš jak, tonoucí s stébla chytá 🙂

sivula
17. zář 2008

Ahojte bambule,

taaakto moc gratulujem nasim Katkam a prajem vela vela zdravicka a radosti. 🤐 🤐 🤐
Vytlacila som si vase prispevky a neskor si ich dokladne precitkam, nech viem, co je nove. Len tak v skratke, co si pamatam - tie prve poohyby su indivindy. Prve teho bolo 20tt a teraz 14tt! Ani lekar mi velmi nechcel verit, ale uz som vedela, ako pohyby vyzeraju, tak som si 100%ista. Aj to potom buchatalo castejsie v 15tt. Mam lacentu hore vzadu, tak asi preto to bolo tak citit - male bolo na brusku tesnejsie.

Vsetkym drzim palecky a tehulkach aj dva. Kapp, ten tep by aj mohol byt, lebo tych 120-140 babatjka maju, ale teda fakt neviem, ci by sa to dalo citit cez brusko. le neboj, tych par dni vydrzis a uvidis. Na poradni ti neukazu babo stale. Musis vydrzat do 12tt.

Ja som dnes po kontrole na hema a u gyndu a zatial to vyzera ok. Len mala je stale KP, tak sa snad pretoci. Neviete nejake cviky na to? Nechcem mat aj druhykrat cisarak. Ten prvy bol hrozny. Tyzden som nemohla poriadne ani chodit. Hojilo sa to fajn, ale ako sa budem starat o male? No co uz. Clexane picham dalej, aj zelezo mi zostalo. zrazanie mam stale mimo normy.

Tak sa tesim na vase novinky a chybate mi vsetky. Co ked sa k vam tak malo dostanem. Kurnik.

papapa 🤐 😵 🤐

margarita
17. zář 2008

ahooojte babulky,
najprv odpisem na dotazy, kym si pamatam komu a co 😀

kell - potratila som 2x, vzdy v 6tt, presne v case, ked malo dojst k uhniezdeniu. ale co je zaujimave, teraz treti krat som o mojom MTHFR homozygot este netusila,a lieky som tak dostala az v 8tt, a napriek tomu ked som musela v 7tt na pohotovost kvoli spineniu, uz bilo bejby srdiecko - aj bez liekov 😉 takze myslim, ze je to cele najma v Bozich rukach 🙂 , aj ked odkedy mam lieky, som pokojnejsia, ze som tentokrat "pod kontrolou", myslim teraz lekarskou.

w_h : Anopyrin mi predpisal moj hematolog v 8tt, beriem jeden 30mg denne. aj v pribalovom letaku pisu, ze ak ho z vaznych dovodov musia uzivat tehotne, tak len 1.a2. trimester a davka ma byt co najnizsia a liecba co najkratsia 🙂 neviem, ci 6 mesiacov je co najkratsie 😀 , ale hematologovi totalne doverujem, takze aj som sa divila, ze vsetky tu nieco pichate a ja nic, ale asi mam vselijake tie ciastkove vysledky take, ze zatial netreba...
Takze pre uplnost zopakujem, ze mam Anopyrin, Actiferrin(zelezo), Kyselinu listovu a raz tyzdenne injekciu B12 600mg.

sivula - s tym otacanim babetka mala skusenosti pred par rokmi jedna kamoska, poslem jej mejla, ako presne to bolo, lebo jej to poradil nejaky alternativny lekar, a zabralo to. Zistim to presne, len si pamatam, ze klacala na vsetkych styroch akoby macaci chrbat robila, ale bola v tej uvolnenej polohe, a nejako mala spicky noh specialne a muz jej tam pri nohach mal zapalene tie vonne tycinky ci co, podla popisu to znie ako woo-doo 😀 , ale fakt sa malicke otocilo. Ved ak to aj nepomoze, ani to neublizi 😵

ja mam zajtra kontroly u gynekologa aj hematologa, tak som tiez zvedava, ako sme na tom.
pozitivne je, ze mi uz byva menej casto zle a niekedy mam az divny pocit, ze mi po 3,5 mesiaci opat zacina jedlo aj chutit 🙂

drzim palce a myslim v modlitbach na vsetky tu pritomne maminky, tehulky, snazilky a...vsetky 😵

kell
17. zář 2008

margaritka děkuji moc za odpověď, je to super, že potřetí je to tak jak to má být. Máš pravdu, je to fakt v Božích rukách 🙂 Jen by mě ještě zajímalo, jestli jsi před tím třetím těhu jedla pravidelně kyselinu listovou, i to by mohlo mít vliv, protože u MTHFR listovka chybí a tím se zvyšuje homocystein a pak se následně více sráží krvička! Já se teď cpu vrchem dolem, tak snad se to nemine účinkem! Doktorka v práci mi říkala, že ta listovka + vitaminy B6 a B12 jsou v našich případech doživotně 😎 ! Na zítřek Ti mooooc držím palečky!

maova
17. zář 2008

Ahoj holky,
w_h, já zatím žádné léky neberu, o mimčo jsem přišla dvakrát a jednou mimoděložní, to netuším, jestli může mít taky nějakou souvislost. Podle toho co zatím říkal doktor, tak až budu tak v 7tt bude mi dávat heparin.

Holky, koukám, že chodíte všechny na hematologii. Mě tam nikdo neposlal, ale myslím si, že by to asi nebylo špatné ještě se zeptat přímo odborníka. A asi je to dobré tam pak docházet i v těhotenství? Co potom kontrolují?

margarita
17. zář 2008

kell, brala som teraz pred tretim tehu listovku, ale len cca 2 tyzdne, aj to "iba" 1mg denne - taku beznu co dostat v lekarni. Lebo predtym som bravala Calibrum babyplan aj par mesiacov pred otehotnenim a bolo mi to na ... 😀 No teraz mam davku 20mg denne, cize netusim, ci ten 1mg za 2 tyzdne mal take zazracne ucinky,ale je pravda, ze to som v tom case dost jedla aj ovocia a zeleniny a jahod a tak...no stale si myslim, ze toto tehu je zazrak sam osebe 😵 ja ale nemam ten homocystein nejak moc mimo, aspon pokial viem.
Vdaka za Tvoje palceky, budu sa hodit 😀

maova, ak mas moznost, tak tam zajdi, mne to zistili az tam, a teraz tam cele tehu chodim - pomaly castejsie ako ku gynekologovi 😀 - lebo kazdy stvrtok dostavam injekcne B12, a cca raz za 2-3 tyzdne idem na odbery : klasika krvny obraz, ci mam dost zeleza, aky je hemoglobin a tak vobec. Neviem co vsetko moj zlaty doktor kontroluje, ale ma tam taku tabulku mojich vysledkov a vzdy si tam pripisuje, co ma aku hodnotu a potom to zhrnie, ze celkovo je to v norme 🙂