Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

marione74
23. bře 2009

jana,
dakujem za vysvetlenie a povzbudenie 😉 Volala som aj do CAR, kde mi povedali ze mam zvysit davku kyseliny listovej na dve tabletky denne. Vraj som mala aj nejake trombofilne markery, ale vraj keby tam bolo nieco velmi vazne, tak by ma este niekam poslali, tak dufam, ze mi teda bude stacit ta kyselina listova, ta polovica prednisonu a ten anopyrin. Ak by toto ivf nedajboze nevyslo, tak pojdem tomu hematologovi.

Tebe vkladali 2 embryjka? Mne ano po predlizenej kultivacii, trocha sa obavam ako by som dvojicky zvladla, ale ked to zvladli ine zvladnem aj ja hadam
😉 A mas pravdu, musim sa dat do psychickej pohody, lebo stale len nad niecim stresujem 😖
Drzim palce aby si mala lahky porod ;o)
A mate aj nejake mrazaciky? Bude neskor bracek alebo sestricka? 😉

veselinka
24. bře 2009

Jana.cb, ano, určitě dám vědět 😉
Marione 74-držím palečky, ať vše dobře dopadne
Fialinka - tak to netuším 😕

lenusska
24. bře 2009

kell Tak meriam iba ak sa mi chce.Mam nejaku taku naladu,ze sa mi to nechce riesit uz. 😒 Super,ze nemas depky 🙂 verim,ze sa nam to podari 🙂

marione74
24. bře 2009

veselinka dakujem, podobne 😉

kapp
24. bře 2009

Ahojko zlatíčka moje... ďakujeme s Dominkou za všetky gratulácie a modlitbičky = všetko dobre dopadloooooo a ja mám malinkú domka ... 😀 😀 😀
Tak včera nás pustili z nemocnice - len ozývam sa až teraz, lebo v noci som až do 5,00 nosila Dominku na rukách = bruško nás bolkalo ... Bože, bambuľky - je taká krásna a maličká... a tými nádhernými modrými očkami pozerala v ten deň, keď mi spravili sekciu na mňa - akoby ma poznala ... a aj ďalšie dni - keď plačkala na novorodeneckom oddelení a ja som si prišla po ňu, hneď ako som sa jej prihovorila, prestala plakať a pozerala a počúvala ... Jooooj, ako každej z vás prajem takéto šťastíčko ... Ale hlások má teda dobrý ... keď nedostane načas papať, to je kriku ... 😉 ale však my sa doma nejak dohodneme ...

Zuločka, moja zlatá, ďakujem za vybavenie správičky ...

Rýchlo, kým sa nezobudí moja odsávačka mliečka 🙂 , dám do albumu pár fotečiek - postupne ich budem dopĺňať ...

lenka_66
24. bře 2009

kapp , hodila som ocko na album a placem.dominikaje zlatucka. no a mudrucka pozna maminku.len to naj... prajem celej rodinke.

andys004
24. bře 2009

Ahojky, Kapp malá je kouzelná úplné sluníčko 😀 😀 😀 ,pěkně si užívejte svého štěstíčka.To jsi tedy doma nějak brzo po císaři já myslela že tam budeš déle,ale co doma je doma.Mějte se hezky a zdravím i ostatní pa 😉 .

lenusska
24. bře 2009

Kapp malinka je krasnucka 😵 drzim velmi palceky aby ste boli stale plný zdravia a stastia.

margarita
25. bře 2009

kappuska, este raz gratulujem rozkosna babulka je Dominika 😉 hlavne nech ste rychlo obe v poriadku a mozete si uzivat seba navzajom.

inak ja som si pridala tiez nejake nove foto do albumu, lebo sa meni zo dna na den. az mi je luto, ze rychlo vyrastie a si ju nestihnem "uzit" 😀

vsetkym tehulkam vela pohody a zdravicka, a snazilkam dve ciarky cim skor zelam 😵

lenka_66
25. bře 2009

margi, no mala je uzasna a tusim aj najmladsia clenka m.konika 😀

zulok
25. bře 2009

Kappuska..tak huraaa uz domaaaaa,.... juchuuu..posielame pusinku celej rodinke 😀

mounty
25. bře 2009

margi, krasne fotecky, sa mi paci ta posledna 😉

lenoc
25. bře 2009

Ahoj dievčence, kappuška, krásne fotky malej kočky, je fakt maličké a krásne bábo. vidím, že tie nevyspaté noci, čo hrozia maminám bábatiek, si vzala hneď doslova. No hádam nebude drobčeka trápiť bruško každý deň(noc). ☹
Maličká určite poznala tvoj hlas už z bruška, šikulka. 🙂 Čo rana po cisárskom, ešte veľmi bolí?

Leni, ja som sa pri fotkách Dominičky nejako držala a neplakala (asi, že vedľa mňa sedel drahý), no ale zas som revala v nedeľu, keĎ som pozerala ten nový seriál na jojke - Ako som prežil.

Margi, tiež sa mi páči najviac tá posledná fotka, nemá chybu. no všetky sú krásne, človek by neveril, koľko rôznych grimás a ksichtíkov dokáže také malé bábo predviesť. Aj v pase máte kráááááásnu fotečku. 😵

My sme dnes boli na kontrolu, drobčeka som videla aj na uzv. Neviem, koľko meria, ale priemer hlavičky je 3,2 cm, videla som aj noštek, mozog, srdiečko, päť prštekov na ruke,... Ale vôbec netuším, ako je malé otočené, lebo som bola taká fascinovaná tým obrazom na uzv, že som ani nevnímala, kade mi oktor jazdí po bruchu s tým prístrojom. 😅 no a ešte viem ,že krčok je zatvorený a dlhý tiež dosť, tak to som si veľmi vydýchla. horšia správa je, že mám nízko placentu, ale končí presne tam, kde začína krčok, teda do neho nazasahuje. Ešte sa to môže upraviť, že vystúpi hore, ako som sa dočítala v knižke, no ešte to idem trochu preštudovať na nete. No hlavne si musím pozrieť niečo o tomto: Na jednom mieste mám placentu trochu odchlipnutú (či ako sa to povie). Je to však na takom mieste, že je kúsok placenty normálne prirastený, potom je taká akoby dutinka asi 8mm (to vraj býva naplnené krvou) a potom normálne je prirastená ďalej. ☹ ☹ ☹ To ma ľaká viac, už teraz sa neviem dočkať ďalšieho uzv práve kvôli tomuto. No neustále ležať vraj kvôli tomu nemusím, len sa naďalej šetriť a zakázané ťuťu muťu (nič nové).

Všetky kočky zdravím, ešte sem hádam dnes prídem, veď musím ešte poodpisovať, no teraz idem pohľadať nejaké infošky na nete a potom radšej ležkať.

zulok
25. bře 2009

Lenocka..juuj..tak babuliatkos a rkaasne predviedlo...
joju..no tie spravy museli vystrasit..aj aj som mala nizko placentu..ale to som bola v 20tt..tebe sa kluudne moze vytiahnut a vacsinou to tak byva..ze sa vytiahne..cize veriiim,,ze tebe sa kraasne vytiahne do vyysin 😀
a to je super..ze nezasahuje do krcku..to je podstatne..cize by to nemalo robit nejaku sarapatu... cize to bol uplne normalny nalez..ktory s a bud upravi..alebo budes mat nadalej kludovy rezim..co by si tiez zvladla 😉 takze nebooj..vsetko bude dobreeeee...
a s tou odchlipnutou placentou..potvorka jedna nezbednaaa..drziim palce nech sa to pekne upravi do dalsieho uzv...yten je uz za 3 tyzdne, ze???

maova
26. bře 2009

ahoj holky, těhulky i maminky, jsem doma z nemocnice a protoze lezim tak to tady tak vytukavam jednim prstem tak se nezlobte, ze vam vsem zkopiruju jen jednu zpravu. vsem moc dekuju za ip, jak budu vic sedet, tak odepisu 🙂 Cerklaz je hotova, tak jsem rada, ze o par dnu driv, doktor mi sice dneska rekl, ze to neni zaruka toho, ze k potratu nedojde, takze kdyby neco mam prijet, ale i tak porad verime 🙂 mam dal brat utrogestan, magnezium a fraxiparin a za tri tydny kontrola. mezi tim jeste jdeme na kontrolni utz, protoze na nt screeningu nebyly jeste sjednocene nejake obaly, ale to uz bude priste urcite v poradku. jinak je mimnko uplne zdrave a meri 7,7 cm 🙂 Vsem vam moc a moc dekuju za podporu, hodne mi to pomaha 😵

lenka_66
26. bře 2009

maova , drzte sa

mounty
26. bře 2009

pamatate sa este na sivulku?Vcera sme spolu volali, maju sa dobre ale na net nechodi...........len tolko, majte sa,Papa

zulok
26. bře 2009

Maovka..supeeer...etraz to urcite vyjde..drzte sa jeden druheho a pekne oddychujte 🙂

Monuty...jeej.dakujeme za spravicku od SIVULKYYY

a ako sa maju KAtka a mala KAtka..neviete?????

zrnik1
26. bře 2009

Lenocka drz sa a ver, ze vsetko dobre dopadne.Urcite. Vela kludu a pohodicky zelam a ziadne negativne myslienky. Mas nadherny 16tt, uz len 24. Co to je 😉 pre teba, silnu babu.
Velmi na teba myslim.

Maova vela lezkaj, drz sa a mysli na to, ze 7,7 cm uz je velke babulko. Drzim palce 😉

Pozdravujem lenussku, lenku, zulocku, kappusku, mounty, margaritku, veselinku, fialinku, marione...babule vy ste sa fakt nejak rozrastli...no prosto vsetkym posielam cmuk a pohodicku.
papa

lia
27. bře 2009

ahojte,

chcela by som sa vas spytat,neviem ci niekto ma taku skusenost,mam za sebou 2 potraty,po druhom mi urobili vysetrenia a zistili,ze mam zlu zrazanlivost krvi.teraz sa snazime znovu a bojim sa,ze sa to zase zopakuje.potratila som v uplnych zaciatkoch a bojim sa,ze uz bude neskoro kym ja zistim,ze som tehu,kym mi potvrdi gynekolog tehu a kym ma hematologicka objedna ☹ .neviete mi poradit co robit??

janula.k
27. bře 2009

Ahojte, tak ja mam za sebou treti potrat, v 15tt, v 6tt a v 7tt. Teraz som cerstvo kyretovana...Tiez mi zistili zlu zrazanlivost krvi, neviem ako sa to presne pise, ale je to MTHFR heterozygot...aspon myslim.
Prosim, je tu medzi vami aj taka, co potratila tri krat??? Ako ste to riesili? Ja mam fobiu z noveho otehotnenia....

Lia, mne vysetrenia robili az v tretom tehotenstve a ked prisli vysledky, uz bolo neskoro...Aspon ze si potratila uplne v zaciatku a nemusela si podstupit kyret...to je jedina pozitivna vec. Ja sa s tym neviem vyrovnat....

mabe
27. bře 2009

Ahoj holky, delsi dobu jsem tady nebyla. Jsem po dvou MA v 8tt a na genetice mi zjistlily MTHFR C677T heterozygot. 1.4. jdu na hematologii. Chtela sem se zeptat: Jak to probiha? A jak dlouho trvaji vysledky? Dekuji.

Lio, a co ti rekla gynekolozka? Ja nejsem v tomto az tak zkusena, ale urcite by se to melo nejak resit. Ale jestli hned nebo az budes vedet, ze jses tehu - nevim. 😒

janula.k
27. bře 2009

Mabe, presne toto zistili aj mne tak som velmi zvedava ako bude postupovat moja doktorka...Mam sialeny strach znovu otehotniet.... 😔

mabe
27. bře 2009

Jani, a byla jsi na hematologii nebo ti to zjistily na genetice? Podle me gynekolozky ma tuto mutaci 30% populace. A zatim to nejak neresila. Ale moje obvodacka me napsala zadanku na hematologii pro jistotu. JInak me jeste nasli spatnou funkci stitne zlazy. Vcera jsem byla na kontrole a mam hormony srovnany, takze co se tyce stitnice, tak mame zelenou v tehu. Takze me zbyva jenom ta hemoska. Taky mam strach, ale deti prece chceme mit, tak nam nezbyva nez verit.

mabe
27. bře 2009

Jani, jinak muzes za nama prijit do diskuze https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea....

janula.k
27. bře 2009

Mabe dakujem, ja som zatial este nebola u hematologicky, ale dufam, ze ma tam moja gyndoska posle. Zatial mi kazala brat len Femibion.
No som rada, ze nie som s tymto problemom sama.... 😔

zrnik1
27. bře 2009

janula ja mam za sebou 4 neuspesne tehu a bola som 5 krat na kyret ☹ .Je to hroza a strach, ale teraz to podchytili hematologicka a gynekolog a som uspesne v 26tt. Po piatom kyrete som otehu do pol roka.Bala som sa, ale je to ok.
Drzim ti palce, uvidis, ze teraz to vyjde 😉

mabe
27. bře 2009

Zrniku, ty sis teda musela projit ... ☹ Tak to ja oproti tobe nic. Muzu se zeptat, jak to probiha na te hematologii?

mabe
27. bře 2009

Samozrejme drzim palecky 😉

janula.k
27. bře 2009

Zrnik, tak to uz je mimo mojho chapania, ze 5krat kyret...To je sialenstvo a obdivujem ta, ze si to prezila so zdravym rozumom...Tvojich 26 tyzdnov je velmi povzbudzujucich a zelam stastne dotehulkovanie...A to tie kyrety prisli az po prvom syncekovi, alebo este pred nim? Alebo s prvym tehu si nemala problemy?