Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

veselinka
28. dub 2009

Mabe - děkuju moc, snad bude vše v pořádku.
Janula - gratuluju, vidíš, já to úplně přehlédla, že si též našla //. Takže si také byla na ultrazvuku a nic nenašel, proto Ti dělali HCG? A v kolikátém týdnu bys měla být?

mirip
28. dub 2009

no čo sa týka toho anopyrinu tak ja som mala tiež už od snaženia až do cca 5tt 30mg anopyrin a hematolog mi potom povedal že pri trombofíliách a v tehotenstve ked aj na začiatku je ten 30kový ako keby som jedla práškový cukor, mal by sa aspon 50mg 2Xdenne alebo 100mg 1xdenne kým sa neprejde na injekcie

janula.k
28. dub 2009

veselinka 🙂 na utz som zatial nebola a vobec netusim, kedy som mohla otehotniet. Mala by som byt max v 4tt.
Mirip, hej ale kto mi prepise ten silnejsi? a co keby som si davala ten 30mg dva krat denne?

lenka_66
28. dub 2009

potichucky blahozelam k //
janulka a nieco take ze na vlastne riziko tak 2x tyzdenne ju neobmakci? ak nie anopyrin urcite mozes.

veselinka tak sa pytaj zajtra pytaj dokyho.co navrhuje . anopyrin , injekcie.povedz ze si o tom citala a ze ta zaujima jeho odborny nazor.mozno sa tak bude citit navrch a nieco da.

lenuska tak este stale budem 3x denne pluvat kym ovulka nedojde.

kell len sa pytaj ci ti aj on bude kontrolovat krv ?

emicka , beatka kazdy den na vas myslim

vsetkym drzim palce

janula.k
28. dub 2009

Lenka ahoj, vraj do 8tt sa nieco tvori v maternici (zeby plod??? 😠 ) a ze dovtedy sa nemoze pichat fraxapirin ci ako sa to pise. Ja neviem ☹ anopyrin urcite kupim

maova
28. dub 2009

Ahoj holky, já jen tak nakoukla a co to vidím 😵 , hned dva pozitivní testíky 🙂
veselinko a janulko, potichounku gratuluju a hlavně ať je všechno v pořádku 🙂

kell, setkala jsem se se stejným přístupem ☹ A udělala jsem to stejně jako ty, zprávu z hematologie jsem svému gynekologovi ani nedala a nechala řešení na něj, takže jak našel srdeční akci, dostala jsem Fraxiparin.

veselinko a janulko, já už jsem to tady psala několikrát, tak jenom ve stručnosti. Taky jsem jen MTHFR heterozygot, potratila jsem jednou ve 20tt, podruhé ve 23tt. Na hematologii jsem se pouze dozvěděla, že to zřejmě nemá souvislost, že tahle mutace se vlastně ani nepovažuje za trombofilní stav a nic s tím dělat nebudou. Homocystein vyšetřovali až když jsem tam přišla naposled těhotná a ani mi výsledky neřekly, takže předpokládám, že byl v pořádku. Od té doby jsem tam nebyla, nechala jsem to na svém gynekologovi a píchám si Fraxiparin. Mám teď tedy pocit, že moje potraty s touhle mutací opravdu nesouvisí, ale to se asi nikdy nedozvím a uvidím, co se bude dít dál. Spíš bych řekla, že mám nedostatečnost děložního hrdla, což je prý vzácné, takže taky to tak možná není. Prostě něco špatně je, ale těžko říct co.
Jak už jsem si všimla víckrát, u holek na Slovensku doktoři řeší i MTHFR, u nás bohužel ne ☹

zulok, děkuju moc za odpověď. Potom teda taky nechápu, proč se těm průtokům tolik brání, když to dělají na utz ☹

A pořád myslím na Emičku a Beátku 🙂, doufám, že se mají obě dobře.

veselinka
28. dub 2009

Lenka 66 - děkuji, ale je to opravdu potichoučku. No nevím, můj dr. se už na to, že jdu na hematologii tvářil podivně, tak nevím...Zkusim ale všechno. Uvidím zítra podle HCG

maova
28. dub 2009

A ještě jsem zapomněla, držím palečky i lenusce 🙂 Ať přijde ovulka a brzy najdeš také // 🙂

veselinka
28. dub 2009

Janula - já bych měla být tak asi 5 t.
Maova- děkujeme. Snad to bude dobré. Ještě to zkusím probrat s mým gynekologem. Ale ten je stejného názoru jako na hematologii - MTHFR má spoustu lidí a s potratem nesouvisí.

zulok
28. dub 2009

VESELINKA..gratulujeeema siiilno drziim palce

Veselinka..JAnulka... no anopyrin tu zatial nikomu neublizil..aspon o tom nevieme.ale urcote sme s nim ziskali via ako stratili 😉
no a neviem o tom, zebys a fraxiparin enmohol do 8tt..ale clexane som brala este pred 5tt a vsetko vpohode... tak nech predpise clexane...pise sa, ze sa nemoze v 1 trimestri..ale bez neho by to MAtusko nezvladol a na hematologi mi ho dali.takze urcote vedia preco...

MAoka..jej tesim sa, ze ste vporiadkuuu 😀 super.ze mas takeho gynekologa 😉 a na prietoky drziim palcee

kde je LENOCKAAA?????

a fakt je to tusim ovela lepsie u nas na SLovensku...tu mi injekcie predpisali hned , ako som doniesla potvrdenie od gynekologa, ze som tehulka...joj, ako som vdacana za moje uzasne lekarki.. 🙂

mirip
28. dub 2009

janula ten silnejší sa dá kúpiť, všetko anopyrin aj 30kový aj 50kový aj 100kový aj 150kový sa dá kúpiť bez predpisu

bendy25
28. dub 2009

Jéééj, potichucky blahozelam novym tehulkam a zelam im, aby to dotiahli az do uspesneho a nadherneho konca 🙂

Maova: Ak nevadi, mozem sa ta opytat, tie dva potraty, jeden v 20tt a ten druhy v 23tt boli spontanne, alebo cisarakom, alebo co sa vlastne udialo? Ak ti to bude neprijemne, tak radsej nepis 😔

kell
28. dub 2009

Taky jsem slyšela, že anopyrin méně než 100mg je v podstatě na nic!

Lenka, krev si při vší smůle můžu ještě naštěstí zkontrolovat sama, bez jeho požehání - pracuji v lboratoři, takže aspoň něco, ale fakt mě včera málem piclo, myslím si, že si myslí, že potřetí jsem o mimi přišla amovolným potratem jako vždy, a ž ev podstatě inj a anopyrin byly k ničemu. Asi zapomněl, že to bylo to mimoděložní! Jinak si to nedokážu vysvětlit!

Zuločko a ty jsi MTHFR C677T homozygot jako já? Jen bych to chtěla vedět, kvůli těm injekcím, já jsem si říkala, že to do toho 12tt vydržím jen s anopyrinem pak budu bojovat o clexane!

kell
28. dub 2009

Jo holky, málem bych vám zapomněla potichounku mooooc gratulovat!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenusska
28. dub 2009

Lenka 66_ dakujem ja by som si to uz tak velmi zelala..uz to bude rok a stale len cakam a cakam.

Veselinka gratulujem k // a verim,ze si rozbehla dalsiu tehu vlnu 😵

bettynka222
28. dub 2009

janulcek ja som sa o tomto bavila s babami co maju MTHFR a diagnozu uz vedeli pocas tehu, a tie si davali 30 mg anopyrin kazdy den, dalej mega davky kyseliny listovej a B12. tie vyssie davky vitaminov sa sice nedaju zohnat bez predpisu, ale co tak skusit ist za koznou, povedat jej, ze ti velmi padaju vlasy a ze ci by nemohli pomoct injekcie kyseliny listovej? len neviem ci ich tehotne mozu...to by bolo dobre oopytat sa tej koznej.
inak ja som na tom podobne. pred par dnammi mi zistili presne tu istu diagnozu ako mas ty, cakam na testy vysky hladiny homocysteinov. vraj ked budu v pohode, tak sa to pocas tehu zvladne s B12...ale mne sa to moc nezda, tak si este pohladam hematologa co ma s tymto skusenosti...

bettynka222
28. dub 2009

nooo prave som si pisala s jednym gyn. na rizikovu tehotnost a ten odporuca femibion 800 a k tomu 10 mg listovky. k tomu samorejme je dobry ten anopyrin. a tiez mi pisal, ze baby po dvoch vcasnych potratoch (to som samozrejme ja) dostavaju aj injekcie na riedenie krvi....

kell
28. dub 2009

Ahoj bettynka, můžu se zeptat v kterém týdnu těhu jsi přišla o mimi? Já vždy mezi 5-6tt

bettynka222
28. dub 2009

kell ja tak isto

bettynka222
28. dub 2009

a inak najviac sa mi paci, ako vsetci hovoria, ze sa to zle vyvijalo, lebo to bolo vadne. ale to ze som sa vkuse stazovala,z e mi praskaju cievy a bolia ma hrozne sthena....to bolo akoze co? a to som brala aj anopyrin aj listovku, takze krv som mala mat zriedenu. dokonca mi jedna mudra dr. povedala,z e baby odumrelo kvoli mojej psychike???? nakoniec som ajtak potratila az potom, co mi spravila vakuovu reviziu maternice a este do mna napichala injekcie na stiahnutie maternice...

lenoc
28. dub 2009

Ahoj babulky, vsetky vas zdravim.

Lenuska moja, tak sa tiez pripajam k Lenke a slbujem, ze budem prskat tehubaciliky tak casto, ako si spomeniem, az kym sa ovulke uraci prist. Aj teraz posielam davku. 😝

Janula, tak tak, mam tu istu MTHFR ale homozygot, prve tehu bezplodove, druhe dvojicky (jednemu z nich odtiekla plod. voda na zac. 20tt, o MTHFR som vtedy uz vedela, hemoska mi dala len kyselinu listovu 2x10mg denne) no a teraz som mala od // anopyrin 30mg (najprv polku, potom cely - sama som si naordinovala), potom od doktora 50mg anopyrinu denne a od 17tt si picham Fraxiparine. Nemyslim si, ze strata dvojickiek suvisi )alebo ze to bol jediny dovod) s MTHFR, no som ovela kludnejsia, ked som mala ten anopyrin a teraz aj injekcie. Takze anopyrin urcite neuskodi.
Tebe aj Veselinke veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi drzim palce a potichucku (ale s velkym usmevom na tvari) gratulujem.

Mirip, ty mas uz krasnych 17tt. 🙂
Ja tym mojim 21tt nejak neviem uverit. A ked bude prvy den 25tt, to bude len radosti, to uz budem aspon v niecom za vodou. 😵 😵 😵

Bettynka, dobry napad s to kyselinou listovou, no mozno netreba ist ani za koznou, mne ju bez problemov predpisoval aj moj obvodny lekar, ked sa mi kvoli jednemu receptu nechcelo trepat do Galanty.

Isto som este nieco chcela napisat, lebo som si precitala vsetko, co ste popisalali, ale uz som zabudla.

Registrujem dalsiu krasnu spravicku od Emicky a Beatky. Nech len krasne rastie, babulka mala. Zulocka, neviem, ci mas na nu kontakt, ale asi hej, tak ak sa da, ju od nas vsetkych moc moc pozdravuj, ze im velmi drzime palce a modlime sa za nich.
A Matuskovi tiez posielam pusinu. 🤐 (aj jeho maminke)

Ak sa podari, este sem hodim tie slubene fotky.

zulok
28. dub 2009

****************************************************************************************
EMICKINA BEATKA
zas pekne pribralaaaaa..juchuuuuuu a uz zacnu prikrmovat normalnym mlieckom..doteraz cuckala kolostrum..to prve mliecko co byva.,,takze teraz uz bude cuckat mliecko od svojej milovanej maminky 🙂
no a blba sprava je, ze Emicka dostala do lytka trombozu...chvala Panu Bohu, ze nie je nejak rozsiahla...cize je v domacej liecbe..nech je nam rychlo fit...
a obe sikulky som nechala od vas pozdravovat...
****************************************************************************************

Lenocka..krasnyy tyzden..nech sa dalej pekne dariii.cmuuuk na bruskooo..joj a hned je mi kludnejsie, ze viem , ze mate injekciky..vsetko rkasne dopadneeeee.....velmi sa z vas tesiiiiim
a jasne, ze som ju od vas pozdravovala 😀

Kell..hej, aj ja mam MTHFR C677T homozygot... straasne silno drzim palce, nech uz sa vytesujete z drobceka..je to nvelmi vycerpavajuce takto vas nechat trapit..hroza pomysliet..
ja som tiez brala 30mg anopyrin obden...potom kazdy den a injekcie..no a 2 krat acidum folicum to je ta megalistovka a 2x denne B6..

lenka_66
29. dub 2009

ahojte , ja som si od // ( prelom 3-4tt) pichala clexane obden.tiez som MTHFR C677T .k tomu sa mi usla este listovka 2x denne , 2x tyzdenne B12 (300) ,duphastn , utrogestan,vitamin E(100) a tehu vitaminy.
neverim ze by som sa srdiecka dockala ak by som to vsetko nemala tak skoro.predosle tehu som mala listovku,duphastn, utrogestan a nic.aj toto bolo na male lebo to slo pomaly.srdiecko potvrdili az 7+2tt (22.12)no bilo velmi slabo tak od toho dna siel clexane kazdy den.29.12. uz to bilo nadherne ako zvon.

lenoc,co chvila si uz budes davat dalsi ciel 😉

zulok , dik za info o emicke a beatke.stale na ne myslim ako su na tom

tanity
29. dub 2009

ahojte krasky 🙂

daaaavno praaaaadaaavno som tu nebola, a kolko tu noviniek! 😀 kolko novych tehuliek a skorotehuliek 😉 tesim sa strasme, mirip 17tt 😀 ,zrnik 30tt , dalsie babule cakaju na potvrdenia...kraaasa...tesim sa a prajem vsetko dobre, najlepsie 😀
tym, ktore sa snazia, nech je ich snaha a tuzba odmenena velkym darom v podobe dietatka 😵

emicka a beatka..vam obzvlast vsetko dobre, aby malinka krasne rastla a mohli ste prist domov a tesit sa spolu, hrat sa spolu, ucit..proste vsetky tie uzasne veci, ktore maminky s detmi robia..tesim sa hlavne, ze to na prietokoch zistili a malinku zachranili 🙂 vela sil v tomto tazkom ale krasnom boji emi xxx

lenocka velke halooo a pozdrav ti extra posielam a pozeram, ze krasnych 21 mas 😀 drzte sa xxx
zulok xxx

vsetkym krasny a pokojny dnik xxx

tanity
29. dub 2009

a este som chcela, ze my sa mame dobre, maly brunko uplne nadherne spolunaziva s nami 😀 stale ale stale sa hybka, vrti, pretaca, kope, kruti, tuka...volame ho delfinik, lebo to, co nacvicuje, je uzas 😀, cele brusko sa vlni ako na vode a kolkokrat mame pozeranie bruska za pozeranie TV 😀 ....a uz asi 2tt citim, ako sa mu aj cka 😀 neskutocne ho milujeme, od prvej chvile, ako sme sa dozvedeli, ze ho cakame, ale teraz, ked je s nami nonstop, ked sa stale ozyva a zijka si tak spokojne v brusku, je to cosi neuveritelne...ten pocit caka na kazdu z nas...silno v tom verim, ze sa za tie nase trapenia a to, cim sme si museli prejst, dockame vsetky zdraveho ziveho dietatka...uz si vravim, ze len par tt a bude s nami 😵
moja vysnivana meta je aspon 35tt...ale verim, ze cloveku odlahne, ked sa prehupne do toho 26tt...ved aha na malinku beatku, statocne dievcatko 😵 😵 😵
dievcata, vela sil, vela zdravia a pokoja a naplnenych snov-toho nasho najvacsieho hlavne 😵

pekny dnik pa a emi, skore vyzdravenie sa z tej hnusoby trombozy 😠 drzte sa xxx

mirip
29. dub 2009

ahojte, hej lenoc, mám super 17tt ale tešiť sa budem až budúci týždeň, zatial viem len že podla UZV sme ok ale čakám na krv 😖 som zvedavá čo mi povie, budúci týždeň ked mám ísť pre výsledky a do poradne, len dúfam že to bude tiež vporiadku 😕

zulok
29. dub 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
volala som s KAPPUSKOU..
a pocula malu DOminicku..ma krasny hlasok..maminka hovori, ze bude opernou spevackou 😉
kraasne priberta,,,ako sa narodila s 2500g.tak teraz ma 3700g..a to am 6 tyzdnov.cize jej velmi chuti maminkine mliecko..parada
no, ale DOminocku casto trapi brusko..ma ho dost citlive a potrapila sa aj s bolavym uskom.teraz je zdrava ako rybicka, ale zas maminuska KAppuska chytila s Nanuskou enjaku nadhcu 😒
a cez vikend sa chysta u nich KRST 😀

a Lenocke posielaju specialnu velku pusuuuu na bruskoo 😀

a vsetkych vas veeeelmi zdravia a ospravedlnuje sa , ze nestiha sem chodit.. a posielaju vela sil tehulienkam... 🙂

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 :

Tanitka..uzasne..ako sa s Brunkom vsetci vytesujete..len tak dalej.uz sa to bliiiziiii 😀 nechs a vam pekne dari

ob.soklina
29. dub 2009

Preji vsem krásný den 🙂 je super si tu císt ty skvele zprávicky, jen tak dál. Holky chci se zeptat, ceka me cca za 1-2 mesíce umelé oplodnení, budu prevedena na nizkomolekulární heparin a kdyz se to povede a malé se chytne doktorka mi rikala, ze bych ve druhém trim. byla opet prevedena na warfarin? Nemuze to ublizit? vim ze se ptam asi hodne dopredu, ale mám ze vseho tak trochu strach. Dekuji

maova
29. dub 2009

Jsem ráda, že čtu samé dobré zprávy 🙂
Beátce a Emičce držím pořád palečky, Beátka ať dál takhle hezky roste a Emička ať je brzy v pořádku.

Kappuska ať je brzy zdravá a dál se mají hezky 🙂

Nedělaly se vám některé v těhotenství opary? Mě se zrovna udělal další a vím, že minule jsem ho v tuhle dobu měla taky a do 14ti dnů jsem potratila. Asi si říkám, že to nemá souvislost, ale jen tak pro uklidnění 🙂

bendy, ty moje dva potraty byly spontánní. U prvního jsem neměla sebemenší problém a najednou jsem začala mít kontrakce a u druhého už jsem dopředu věděla, že to není ok, byla jsem v nemocnici, ale stejně se to rozjelo a praskla plodová voda. A čím to bylo? To se neví, kromě MTHFR je všechno negativní a já teď jenom doufám, že to dobře dopadne. Na pohotovosti jsem pečená vařená 😅 , jak se mi něco nezdá, hned tam radši zajedeme, protože se bojím.

lenusska
29. dub 2009

Kuk som tu na dennu davku bailkov 😀