Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

mima11
10. čer 2009

Ahojte!

Dnes som si bola po výsledky na zrážanlivosť krvi a mám pozitívnu MTHFR Homozygot, homocysteín mám v norme. Prosím Vás neviete mi niektorá v skratke napísať, čo to bude obnášať a či sa dá úspešne otehotnieť? Mám za sebou 1. IVF, žiaľ neúspešné (prvý test z krvi pozitívny, potom HCG kleslo.)
Ďakujem veľmi pekne!
Ahojte

cikyta
10. čer 2009

Ahojte.
Ja som sa vám len prišla vyžalovať....že moje pichanie fraxiparínu počas tehotenstva a šetonedelia sa stále neskončili.Pokračujem další mesiac a potom znovu na krv 😒

Verte,či nie,to už budem pichať skoro rok a pol aj s IVF horm.injekciami a nemám už ani miesto na vpichy 😠 Mám hrčate a modre brucho otras 😠

Pa a držkajte sa kočky.

mima11
10. čer 2009

Ahojte Cikytka! Teba som sledovala aj v iných témičkach! Gratulujem k Silvinke! Je neskutočne krásna!!!

cikyta
10. čer 2009

Dakujem Mimka.

bettynka222
10. čer 2009

ahoj mima, ja som tiez MTHFR ale heterozygot. dva krat som potratila v 6 tt. dr. hovoril, ze by sa to dalo vyriesit kyselinou listovou 10 mg 2 krat denne, B6 a B12 - tato trojkombinacia znizuje hladinu homocysteinov v krvi - lebo nam v tehu stupaju. ale dolezite su aj kontroly na hematku pocas celeho tehu, lebo je mozne, ze budes potrebovat heparinove injekcie. mna jedne hematologick aodpisala,z e ked je homocyhstein v norme teraz, tak bude v tehu...ale tym sa nenechaj uspokojit, hladaj takeho, co sa o teba pocas tehu postara. tolko moje rady a neboj, urcite otehotnies a aj donosis. teda vsetky co taketo problemy mame 😉

lia
10. čer 2009

ahojte 🙂
mala sonm pc v servise,tak som sa neozvala.
v prvom rade drzim palce emicke a maove,nech len krpci pekne priberaju 😵 😵 treba im dat cas dozriet,ale mate ich uz pri sebe a uz bude len dobre 😉 😵
lenoc ,no ako domka??
ciky,gratulujem k Silvinke 🙂 ,idem kuk fotky 🙂
zase si to pichas do brucha??no vytrpime si,ale co uz,ty uz pomaly s tym koncis,tak uz treba vydrzat,sak nic ine nam cely zivot ani neostava 😉 znesieme vsetko,hlavne ze sme zdravi 😉 😵
ja mam zajtra poradnu,tak uz trpnem a vecer dojdu nasi k nam ,manzelovi gratulovat,tak idem robit tiramisu,kacicu nasolit,rezne vyklepat,no parada,dnes uz mam vsetkeho dost 😒

janula.k
11. čer 2009

Ahojte, tak sa hlasim po dlhej dobe. 🙂 Chcela som sa s vami podelit o novinku. Mne bola pocas tretieho tehu zistena MTHFR heterozyfot a teraz pocas stvrteho tehu mi moja doktorka robila opakovane odbery na trombofilne mutacie a poslala to do BA a tam toho lekara napadlo, ze tu moju krv posle do Kosic, do Gendiagnostiki a tam mi zistili uplne nove tri typy trombofilnych mutacii, ktore su ovela zavaznejsie ako MTFR a sposobuju potraty...
takze ich tu uvadzam:
F XIII Va134eu homozygot
PAI-1 4G/5G heterozygot
GPI-a T807C heterozygot
🙄

zulok
11. čer 2009

Cikytka..jioij..drz sa nam s tymi injekcikami..

tehulky..nech sa vam dariii

Lia nech ta ta kacica a tiramisu nezmohne

Mima.. ja som MTHFR C ^&&T homozygot a mala som clexane a tie vitaminiky... drz saaa..urcote vsetko dobre dopadne

JAnulka..jeejda..tak nove mutacie..to vie potesit.. 😠 cize to kludne mozeme mat aj my ostatne.len o tom nevieme. ci ako?? 😕 iuff....super, ze ti vsetko pekne zistili..teraz to uz vyyyjdeeee 😀 😀

lia
11. čer 2009

jezis januli 🙄 ale chvalabohu,ze to mas vysetrene,horsie je fakt,ze my ostatne to nemame porobene ☹
nemozu to tehulam robit hocikde??nielen v kosiciach??
ale dufam,ze aj v ba to robia 🙂
januli,co si davas??a kam chodis na hemato??

janula.k
11. čer 2009

Lius a ty kedy ides do poradne? Davam si fraxapirin 0,3 😉 a mas ip

lia
11. čer 2009

mas aj ty janul 😉
idem na 17:30 🙂

lenoc
11. čer 2009

ahoj kocky.
lius, doma je vyborne, maminka sa o mna krasne stara. 😵 v piatok by som uz asi mala ist domov (k svokre), no neviem-nevim, ci sa mi bude chciet, ked tu este aj veceru do postele dostanem 😵 a na noc chodi za mnou drahy ako na rande za mladi.... 😀
v pondlok som mala uzv a hlavne cervikometriu, vsetko krasne drzi a hlavne - vysledky kultivacii boli uz konecne negativne 😵 😵 😵 , tak ma pustili po 4 tyzdnoch domenkov, no ma to jeden hacik - synovec, ktory byva v "nasom" dome na poschodi, ma prave druhy tyzden ovcie kiahne. Ja som ich sice uz mala, ale aj ak mi lekar odporucil radsej ist k mamine. vraj mal pacientku, ktora v detstve ovcie kiahne prekonala a potom ich chytila zas ako tehotna, hoci sa to obislo len par vyrazkami, predsa je to virus a ked nemusim, neriskujem.

martinka (maova), drzim silno palceky a ....ved asi ti radsej napisem ip.

janula, no paraada s tymi mutaciami 😖 no fajn je, ze o tom vies, super lekari v ba!!!
no dufam, ze ak aj mam este nejaku takuto dodatocnu "vybavu", s fraxikom mi nic nehrozi.
teraz si uz zas picham sama do stehien a nechapem preco, ale boli to. poriadne. neviem, ci to suvisi s mojou rozvijajucou sa celulitidou, alebo co.... 😒

majte sa mi krasne, cmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuk. 🤐 🤐 🤐
myslim na vas vsetky, snazilky, tehulky aj maminky.

dolicek
11. čer 2009

Ahojky taky mi zjistili trombofílii tatínek umřel z plného zdraví na plicní embolii tak nás poslali na testy a mám to☹ taky chceme miminko doktorka mi řekla,že si budu muset píchat náký lék na ředění krve tak se toho bojím,ale doufám,že všechno dobře dopadne všude hledám o tom podrobnosti nenadělám s tím nic,ale hlavně,že to vím a člověk se může podle toho zařídit tak nám přeju,aby nás nepotkalo nic špatného mějte se a hlavně to zdravíčko to je nejdůležitější 🙂

lia
11. čer 2009

no pekne lenocik,komu je lepsie 😀 😀 😀
este stale musis lezat??
no ja som dopadla u lekara takto:este teraz mi to je smiesne 😀 😀
odmerali mi tlak,odvazili,na koze vysetril,povedal,ze vsetko je v poriadku,zaplatili sme ako vzdy 30 eur a za 10 min.boli uz aj v aute 😅
tak som sa skoro zrutila,manzel volal svagrinej a ona je lekarka tiez,povedala,ze nech som rada,ze netreba robit po prvom trimestri robit utz,vysledne su tie vsetky testy,aj tak sa nic teraz nezisti,tak som spokojna uz. 🙂
za 3 tt idem zas.
morfologicky mi chce robit az v 22tt,vam to kedy robili??

zulok
11. čer 2009

Lenocka..supeeer..ze je s maminou dobre a manzelik ta chodi pozerat..chichi..sranda..ze akoz a mladych cias...a gratulujeeeeem k vybornym vysledkom kultivacie a ze aj krcok pekne drziii..paraaadaaa 😀 😀

Dolicek..uzasne..ze vies o trombofili pred snazenim sa o drobceka.tak nech vam vsetko pekne vyjde.. 😉

Lia... no..mozno uzv netreba robit.ale ja som bola vzdy spokojnejsia..ked bopl aj ten uzv... 🙂 ale to ja hysterka do spiku kosti..zo mna si priklad rozhodne brat netreba,,, morfologicky uzv mi robili v 20tt.. robis a v rozmedzi a aj 22 tt je vporiadku..ale je to ta horna hranica... preco ho chce robit az tak neskoro?? ale zas na druhej strane..ked je tehulkovanie vporiadku... tak co tam po tych castych uzv... ale mne to vzdy pomohlo na ukludnenie..

lia
12. čer 2009

aj ja som bola psychicky vriti z toho,uplne mi to zobralo energiu,zrutena som bola z toho,ale potom,ako mi povedala svagrina ako ju zbytocne utz strasili,ze malemu kazda noha inak rastie,jedna menej ako druha,ze ma jednu nohu kratsiu,bola vystresovana z toho,nakoniec je uplne v poriadku a maly bol urevany ked sa narodil.
pri druhom chcela len 2x utz a mala je zlatunka az doteraz 🙂
aj ja som hysterka,ale teraz babo len rastie a hovorim si ,ze musi byt vsetko ok,ved doktor vie co treba a netreba.aj ked urcite sa nezamysla nad tym,ze je to nase vytuzene a prve,po dvoch neuspechoch.ze by sme boli radi keby sme male videli..

zrnik1
12. čer 2009

JANULA.K potesim ta, tie dve posledne mam aj ja. Radsej som si o nich nic nezistovala, lebo mi stacilo to, co som vedela dovtedy.
Ako vidis, teraz som to dotiahla dost daleko, dalo by sa povedat, ze finisujem.
Dufam, ze 10.jula sa budeme vsetci tesit. Uz som po tych 4 potratoch ani nedufala.
Pomohli mi injekcie Fragmin 2500 hned ako som si nasla//, kyselina listova, duphaston.
Drzim ti palce.

janula.k
12. čer 2009

Zrnik, takze aj ty mas tie mutacie hnusne? 😠 Hej, tvoj 37tt je velmi povzbudzujuci. 😵 Ja picham fraxik, takze snad to bude stacit...Uz nech sme tam kde ste vy 🙂 a dakujem! 😉 zelam stastny porod!!!

lia
12. čer 2009

zrnik,tak to je supis,dodala si aj mne energiu 🙂 ja tiez beriem duphason,kyselinu jednu denne,suphaston,ale kupujem si ho ja,lebo moj dr.povedal,ze neni potrebny,ale ja nemienim nic uz riskovat.dokedy si ho brala??
neboj,budeme januli 😉 😵

margarita
12. čer 2009

lia presne ako zulocka pise, aj mne robili v 20TT ale ten tyzden-dva hore dole, hlavne nech je dokladny a podrobny...ja som z mojho bola sklamana - trval dokopy 5min. a to aj vratane mojho vyzliekania a obliekania ☹ a ani mi len neotocili obrazovku na sekundu, nech vidim, ako sa drobcek hybe. tak sóm sa po tom sklamani hned objednala na 3D v 24tt a to uz som si vychutnala 😀 no aj mi vraveli, ze vsetko Ok v tom 20, ale za tak kratky cas som pochybovala, ze sa pozreli dobre. Dufam, ze Ty z toho tak sklamana nebudes 🙂

nebojte, tehulky, teraz je taky plodny rok, ved je vas tu ako maku 😉 a pozrite ako super vam tie cisla naskakuju, a nech si pismenka diagnozy robia co chcu - cisla nepustia 😀 😵
drzte sa vsetky 😉

lenoc
13. čer 2009

Ahoj babulky, myslím, že všetky rovnako ako ja sledujete v únorovkách, ako sa darí maovke a jej Matyáškovi, ale chcem vám aj sem prekopírovať jeden odkaz odtiaľ:

ENERGIE PRO MATYÁŠKA

Holky, navrhuju dnes večer ve 20:30 společnou myšlenku pro Matyáška od Martinky ( Maova). Účast je dobrovolná, forma libovolná - modlitba, myšlenka, posílání energie a síly, ...............


Ja sa určite pripojím a budem veriť, že to tomu malinkému chrobáčikovi pomôže. Dnes už si nás drahý odviezol domov od maminky.

lenka_66
13. čer 2009

lenoc , tak uz nerandis?

ja si nastavim budika aby som neprepasla 20.30.

zulok
13. čer 2009

LEnocka. ..aj u nas doma myslime na malinkateho MAtyaska a hned pri zapnuti PC ideme do unoroviek... modlime sa zanho..verim, ze to pomoze... je to ale zlate sikuliatko a isto to zvladne,..
dakujem,ze si to sem prekopirovala...
a doma co najviac oddychuuuj... joj..krasny 27tt..

lenka_66
14. čer 2009

lia , ja som mala duphaston tusim do 18tt.

hehe , no copy som vam postu co mi dosla ,tak uvidim s aky tank nam bude koncom jula chodit po byte 😀

Ahoj.videla som tvoje fotky.......prepáč dúfam že ťa neurazím...ale čakáš dvojičky???..lebo ja som v 36tt a nemám také bruško veliké ako ty..tak preto.....a kedy máš termín..ja 7.7.09...držím palce.....

zulok
14. čer 2009

Lenka66 , teda tebe brusko naadherne rastieee 😀 😀 😀 kraasne velkeee 😀 😀

lenka_66
16. čer 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Ahoj holky, po 12ti a půl dnech Matyášek svůj statečný boj prohrál a dnes v 8:37 nás opustil.
Stihli jsme se s ním rozloučit, mohli jsme si ho pochovat a bylo to neskutečně krásný. Všem Vám děkujeme za podporu, víme, že už to pro Matýska bylo vysvobození.

Mao, zlatko k tomuto ozaj neviem co napisat.snad len uprimnu sustrast a vela sil v dalsom zivote.

mirip
16. čer 2009

Ahoj maova, neviem čo k tomu dododať, je mi to tak strašne lúto, úprimnú sústrasť a veľa veľa síl na prekonanie tej bolesti 😔 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

mabe
16. čer 2009

Maova, je me to strasne lito. Nevim, co dodat. 😢 Drz se holka, drz.

andys004
16. čer 2009

Maova je mi to neskutečně líto je to nespravedlivé,upřímnou soustrast a budu se za vás modlit aby vás co nejdříve pán bůh obdaroval jiným štěstím,který srdíčko nezahojí,ale aspoň trošku přeléčí a časem vyléčí.Držte se.

bettynka222
16. čer 2009

martinka 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢