Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
30. črc 2009

😲 😲 😲 vela zdravia a stastia Brunkovi a Tanitke 😲 😲 😲

lenka_66
30. črc 2009

kell , to by bolo aby nebolo 😉

betty , od pondelka maju dovolenku .priznam sa ze som zabudla kolko asi klasika 2 tyzdne

bettynka222
30. črc 2009

andys a ty si aj pichas injekcie?

kell drzim palce 😎

leni to fakt? no skusim tam teraz zavolat...som zvedava. a inka o druhej mam na kramaroch stretko s mojou novou hemato co ma odhovarala od deti....a ze aj ked este potratim, ze mam predsa este kopu casul...ach

janula.k
30. črc 2009

Tanity, blahozem k syncekovi, radost citat tvoje riadky..tesim sa, ze vsetko dobre dopadlo..Prajem vela zdravia a este kopec takychto radosti v zivote 😉 😵
Lenka a s tebou to ako vyzera? uz malicky zostupil dole? 🙂

lenka_66
30. črc 2009

betty, to co je za dr. ze ta odhovarala. sla by som k nej az s foto maleho uzlicka a dala jej na pamiatku.

januli, no lenivcek po tatkovi 😉 ma cas

janula.k
30. črc 2009

leni, lenivcek mozno aj preto, lebo je levíček a to su velky pohodaci,...napr. moj brat 😀

lia
30. črc 2009

betty,na co tam ides??s takou by som uz ani neprehovorila...
janul,napr.moj manzel 😀

zuzi1211
30. črc 2009

Ahoj kočky,

patrím medzi vás, čítam vás ale málo prispievam.
Bettynka prosím ťa a ako sa tá dr. volá? Ja idem tiež v pondelok na hemato. na kramáre tak aby som sa na ňu psychicky pripravila...

papa

andys004
30. črc 2009

Betty ano píchám si fraxiparin 0,3ml.Na takovou dr. bych se vy..... a jak píše Lenka poslala bych jí foto na památku a aby věděla že jsi šikulka a že jsi to taky zvládla a věř tomu že to ZVLÁDNEŠ my všichni ti tu držíme a budeme držet pěstičky a to by bylo aby nebylo 😀.
Lenka vždyť má drobeček ještě chvilku čas,ale už to máš opravdu za pár držím ti pěstičky.
Zulok víš vždycky jsem si přála zažít ten první pocit každý říká ,že je to něco pěkného a místo toho jsem ho viděla ještě praštěná po narkóze ,takže mi to bylo úplně jedno.Ale nejhorší na císaři je, že ty první dny jsi omezená pohybem,ale jsem velká a silná holka tak to prostě musím zvládnout a dokonce se na to už hrooooozně těším.
Pa pa pa jedu pro našeho dráčka do školky.

bettynka222
30. črc 2009

ach babule ked mozno niektori ti ludia to ani nemyslia zle, len to tak debilne povedia...ale skor by som to cakala od zeny, co to nikdy nezazila, a ni od hemato co sa ma dvakrat potratila...ale ja mam podozrenie, ze to ju nahuckala gyn mojej svokry a tu zas svokra, lebo ona mi na najblizsich 7 rokov manzelstva dieta nezela... 😝 lebo uz ma vnuca od svojejdcery, viete?

zuzi nechcem tu verejne ohovarat, tak radsej ty napis ako sa vola ta tvoja a ja ti potom tajne napisem ci ano, oki?

lius ja idem uz len po vysledky. neviem si predstavit ako by som mohla doverovat takej zene pocas tehu...ale teraz mame este tehu zakaz, takze zatial to je jedno.

andys si zlata dakujem za doveru v moje buduce tehotenstvo 🙂

lenusik skusala som volat benovej a zase mi to nikto neberie ☹ ani na ten mail mi neodpisala...mam nechat odkaz na tom zaznamniku?

lenka_66
30. črc 2009

betty , ano urcite.tam je strasna spusta ludi preto. denne maju mozno aj 50 odberov ak nie viac.a to ich robia len do 9.00.a v piatok vobec nerobia odbery.
dnes bola dr. velmi zlata sice ako stale. a to som ani k nej nesla len k asistentovi.

cukor
30. črc 2009

bettynka222.......ja chodím v košiciach na hemato... mudr.hulíková....tiež velmi milá...skús tam ak chceš......0557898451

leni....ako sa vám darí dnes?

zuzi1211
30. črc 2009

Bettynka, ja tiež nechcem verejne o nikom hovoriť v zlom keď som doteraz u neho ani nebola. Napísala som ti meno do IP komu idem ja, prosím odpíš mi.

Papa

tanity
30. črc 2009

dievcatka moje, dakujem velmi krasne za vase mile slova-velmi potesia a naozaj lius, mas pravdu-nase deti su doslova vymodlene.....je to zazrak, stale ked na neho pozeram, hladkam tu dokonalu malu hlavinku a slzy mam v ociach, lebo sa strasne podoba na adamka 😔 trosku z adamka prislo k nam, verim, v jeho bracekovi brunkovi...

len teraz je to horsie s tymi injekciami-ja normalne zabudam pichat...uvidime, ake budu zajtra vysledky, lebo taka dezorganizovana v pichani som nikdy nebola...picham, kedy si spomeniem 😅 sakrus....

a ohladom sekcie-to si vazne nevyberieme...proste to za nas rozhodol lekar a musela som sa prisposobit, ak som enchcela ohrozit brunkov zivot..andys mas pravdu, drama ako oci, a tie stavy po sekcii tiez nie su zavideniahodne, ale zvladli sme to a ked mi priniesli maleho na kojenie, nioc mi nevadilo, kludne som si ho oprela o tu jazvu a niiiiiic som neciitila, len obrovsku radost...a ja mam tiez mthfr hetero a epi by bol mozny, ale to by som si nemohla pichnut ten fragmin hodinu pred sekciou, takze skus sa este porozpravat, asi je to fakt tak, ze co lekar, to iny nazor...ked sekciu naplanujes, podla mna sa da krasne ist aj cez epi...aspon mna sa pytala anesteziologicka, ci chcem, ale ked som jej vravela o fragmine pred hodinou, hned to zatrhla...len povedala, ze skoda...ale co uz...sme tu a basta....

dakujem vam teda este raz strasne krasne, drzim paluchy vsetuckym a pekny dnik prajem xxx

bettynka222
30. črc 2009

ahojte babulky 🙂 tolko som sa bala toho vysetrenia a pani doktorka bola nakoniec veeeeelmi zlata. tak nakoniec predsa len zauradoval svokrina gyn (asi aj spolu so svokrou). lebo ja osm vtedy zapadla v zapche na dialnici a meskala som tristvrte hodku, tak ta gyn tu hemato proti mne normalne nahuckala sprostymi recami. sme sa dohodli, ze hned ako oethu kolagulacia a podla nej sa rozhodne pre injekcie. do papierov mi napisala ze vzhaldom na to co sa udialo (po kyretazi som o dva tyzdne zacala krvacat a krvacala osm 4 tyzdne.... 😝) ma treba prisne sledovat a ak by mi gyn nariadil lezanie (co minule bolo kvoli tomu hematomu) tak mi da hned injekcie 😉
ach no konecne osm spokojnejsia. dakujem vam vsetkym ze ste na mna mysleli. vidis andys, tak nakoniec vdaka trombokamoskam vsetko dobre dopadlo. tak nech to takto pekne vyjde aj kell a potom aj nam ostatnym co by sme chceli byt snazilkami, ale vsetko nam zakazuju. a to v provm rade bendy a mao 😵

cukor
30. črc 2009

ahojte trombošky......chcela by som vediet, čo je pre trombošky lepšie alebo bezpečnejšie....rodit cisárskym rezom, epi...alebo úplne prirodzene....

margarita
30. črc 2009

tanitka gratuluuuuuujeeeeeeeeem 😉 uzivaj si to male velke stastie 😉

cukor, k tomu porodu, vraj prirodzene je "lepsie", lebo cisarsky je predsa len zakrok, pripadne celkova anesteza a po tom je mensia pohyblivost a tym akoze vysssie riziko trombozy, ale ako vidis, ked treba tak aj cisarsky je v poho...hlavne ze sa dietatko bezpecne dostane von z bruska 😀

drzte sa zvysne tehulky a pekne nam tu deticky pribudaju 😉

lia
30. črc 2009

no vidis betty,som rada,tak mas prist az ked otehotnies??
tanity,kde mame brumika?? 🙂
moja ma dnes disckoteku 😀 ale asi preto,ze ja som bola dnes uplakana 😖 ach tie hormony,aj vy ste mali take stavy baby??hlavne ked som unavena

zulok
31. črc 2009

Betynka222..tak fajn, ze vysetrenie doapdlo lepsie.ako si cakala..tak uz len drzaaat palceee 😀

TANITKA..tak si to krasne napisalaa..tesim sa, ze sa vy tesite z Brunka a Adamko je isto tym najlepsim anjelickom straznickom..

alenka80
31. črc 2009

Ahoj chtěla jsem se vás tu zeptat. Když máte trombofilní mutace, máte už otestované děti? A v kolika letech jste to zjišťovali?? Díky za názor, zrovna to doma řešíme....

lenka_66
31. črc 2009

nezalezi na veku, tusim vsetky sme sa k vysledku dopracovali az po neuspesnom snazeni pripadne neuspesnom tehotenstve ☹
otestovane ? to ako ze narodene s trombofiliou? tak mame tu vela takych krasnych a zdravych krpcekov.

cukor
31. črc 2009

ahoj leni....ty si bola celé tehotenstvo PN?

lia
31. črc 2009

ahojte 🙂
leni,uz si pripravena pri dverach?? 😀

lenka_66
31. črc 2009

cukor ano od 3tt

lia , to som uz sla minulu nedelu tak , a nechceli ma 😀 .

cukor
31. črc 2009

leni ale na tej fotke vyzeráš super...... 🙂 🙂 🙂 a ako to cítiš....kedy to asi bude?

lenka_66
31. črc 2009

cukor ja som to citila uz vtedy 😀 .teraz radsej ani netipujem bo tu budem hadam aj do 50tt

cukor
31. črc 2009

....a este vládzeš?....vyzeráš na fajneho krpceka...

alenka80
31. črc 2009

Noo, myslím to tak, prostě, jestli už to víte i u dětí? My máme 3,5 roku a půlroční a nevíme,jak dalece to odkládat?
lenka 66, já jsem rodila před půl rokem a taky jsem se nemohla dočkat. Držím palce

lenka_66
31. črc 2009

cukor co je male je mile.no obcas uz skripem zubami ale vydrziiiiiiiiiiiiiiiim.

cukor
31. črc 2009

😲 😲 😲 po tom vsetkom co si prežila verím,ze si silná baba a toto už zvládneš na jednotku.... 😀 😀 😀 .....no a ja teraz idem s neterou na zmrzku... 😝 😝 😝