Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

bettynka222
1. lis 2009

lius a co mam robit? ☹ dnes osm sa strasne porezala a vobec to nekrvacalo ☹ co si mam tie injekcie vycarovat?

vavenka
1. lis 2009

Betty nie, zmenit lekara.....

bettynka222
1. lis 2009

vavenka ja som ju hladala vies kolko? ta trnavska ma poslala domov s volnopredajnou listovkou.... 😕 teraz mam vraj vyslekdy v poriakdu, tak vraj neni o com. al ekolke mali dobre vysledky a jtak ☹

lia
1. lis 2009

aj ja som mala vysledky ok ,ale nosim jej za kazdym bonbonieru,aj sestricke a vydupala som si injekcie.

bettynka222
1. lis 2009

lius ja mam rozsiahle skusenosti s vydupavanim,a le vies, ty mas leidena a je "len" mthfr...

vavenka
1. lis 2009

Bettynka trombofilia nieje jediny dovod spontannych potratov.....Je ich spuusta.... Takze to ze mas krv v poriadku este neznamena ze bude vsetko ok a naopak, kolko zien porodilo zdrave deti bez komplikacii a trombofilia sa ukazala az v neskorsom veku.....
V kazdom pripade drzim palec. Naordinuj si anopyrin, ked si myslis ze potrebujes trochu riedit krv, hm?

lia
1. lis 2009

ja som si na zaciatku tiez sama naordinovala polku anopyrinu,teda spolu s lenoc 😀

bettynka222
1. lis 2009

vavenka ot je sice fajn, ale ziadne ine priciny sa nezisitli. navyse vsetci hemaot svorne tvrdia,z e mam velmi zavaznu rodinnu anamnezu, tak nechapem ci teraz uz len cakaju kym dostanem emboliu a zacnu sa mi konecne venovat...

lius ja neviem s tym anopyrin, ajtak je to slabe a hlavne znizuje tpelotu, takze na zaciatku tehu neni moc dobry (kvol zahniezdovaniu)

vavenka
1. lis 2009

Bettynka no tych dovodov je naozaj vela, aj ked nic ine nezistili - od jednoducho zleho delenia buniek hned na zaciatku az po tvorbu protilatok voci trofoblastu/embryu..... Aj ked neviem, ty mas uz mozno vsetky specialne vysetrenia za sebou......A vela potratov je z nevysvetlitelnej priciny, kde ti kazdy gynekolg povie - to sa stava, ved tie percenta su tusim ze az 50% oplodneni konci skorym potratom.....
A s tym anopyrinom nemas pravdu, nicomu nebrani....Pokojne si ho mozes dat.....Furt lepsie ako nic 😉

bettynka222
1. lis 2009

vavenka venujem sa tomu ork a viem z coho su potraty aj ake mam vysetrenia. a prave tu niekde na konovi raz jedna baba pisala, ze vysla v anglicku knizka, ze zeny sa po potratoch nemaju vzdat, ked im povedia, ze priciny sa zistuju az po troch potratoch, lebo vraj velka vacsina su imunologicke priciny, alebo ta imuno. mne ide len o to, ze mi ta rana dnes vobec nekrvcala a tiez ze otcova sestra zomrela 48 rocna na silny infarkt a mala potraty, otcov otec zomrel 50 rocny na silny infarkt, otcova mama mala tri potraty, 5 mozgovych porazok a plucnu emboliu. a ked sme rpi tom, je ot jedina svetlovlasa a svetlooka cast rodina...cize jedine na nich sa podobam...

vavenka
1. lis 2009

Betty no ja viem tak ze sa pricinou potratu zacinaju zaoberat na slovensku po 2 potratoch - teda u mna to tak bolo....Ale to je jedno..... No anamnezu mas pestru, tak uz len ti drzim palec aby vsetko dobre dopadlo... Na tvojom mieste uz davno pasem anopyrin.....

andi2
1. lis 2009

Ahojda já mám taky trombofilii-Leiden mutaci hetero nebo jak se to nazývá.
ám za sebou dva porody aniž bych věděla,že mám Leidena.A jelikož jsme chtěli s druhým manželem mimičo a nedařilo se tak jsme šli na ivf.1ivf nic.2ivf se zadařilo ale v 8tt ted revize.A to jsem nyní při 2ivf měla nasazen Anopyrin.A to jsem si vynutila na hematologii krev páč dr.říkal,že když děti mám tak nemusím a bral výsledky x let starý.Tak nasadil do 8tt Anopyrin pak na kontrolu.No tu už jsem nestihla.Takže tam jdu znova říct co a jak.Jestli jiná léčba a nebo třeba přijít dřív a né až v 8tt.Nevím.Máme ještě mrazáčky takže v lednu jdu na Ket.Když člověk neví čím to je to je to.Imuno máme v pořádku tam jsme byli po 1ivf.no jsem zvědavá co mi dr. řekne.

evikmi
1. lis 2009

a ten anopyrin muzu zobkat uz ted,nez otehu?manza mi koupil... ale vsude holky pisou 50mg-ove tabletky...ale ja mam 400mg 😕 to nemam jist?

bettynka222
1. lis 2009

vavenka aj tebe prajem uz len vsetko dobre 😉 teraz si od kontrolou, tak to uz MUSI dobre dopadnut 😵 no a ja s amozem utesovat aspon tym, ze ak by to terz nevyslo, tak nabuduce mi uz injekcie daju..lae smaozrejme budem dufat, ze to bude ok uz teraz 🙂

andi leiden...fuuuuha, ja mam sice slabsiu mutaciu, ale hemato mi kazal aprist hned kao zistim ze osm tehu. ze ot nemusim mat ani od gyn potvrdene, ze staci domaci test...vies aby mi skontrolovala krv. len rpoblem je, ze krv mozes mat v poriadku a ajtak s amoze nieco stat, je to strasne nevyspitatelne. ale ty mas leidena, tak trvaj na injekciach, ok?

evik ano, anopyrin mozes uz teraz, mne to gyn z nemocky kazala uz pred otehu....ale 400 mg to je dost sila. nie je to nahodou 400 mikrogramov? ale nehadam sa, mozno existuje take davka. kazdopadne je vhodna asi tak pre 70 rocneho slona (bez urakzy, ale fakt konska davka) 😀

evikmi
1. lis 2009

betty...kup mi do albumu..jsem ho pro tebe vyfotila..fakt 400mg 😉 neni to treba neco jineho?píšou tam, že to hlavne pomáhá na bolesti hlavy,kloubu,zubu a patere 😕 je tam i o krvacivosti neco...ale hlavne je to na bolesti 😕

bettynka222
1. lis 2009

evik 😀 no fakt tusim existuje 😀 no tak chod radsej znova do lekarne a supni si ten 50 mg, oki? aby si nam zas nevykrvacala 😀

evikmi
1. lis 2009

jejda...ne kup,ale KUK mi do albumu 😉
je to jinak tohle http://www.lekarna.cz/anopyrin-400mg-tbl-10x400mg/ asi je to neco jineho..snizuje to i teplotu a uživa se to pri chripkovych onemocneni 😕

bettynka222
1. lis 2009

evik neboj pochopila som, ze nemam kupovat tovj album 😀 avik anopyrin povodne tusim vymysleli na liecbu bolesti hlavy a neskor zistili, ze ucinkuje aj na teplotu....preve preto sa toho bojim, lebo v zaciatku teplotka ma byt praveze, nie?

evikmi
1. lis 2009

koukam na lekarna.cz ...je tam 100mg a je tam tech 400mg... 100-je na trombozy... 400- na bolest 😕 fakt jsem z toho jelen 😖

jiank ja vyuziju i tu 400...manza je nejaky nachcipany,tak kdyby mel teplotu ,tak mu to supnu 😉 nebo si to dam i ja,porad me totiz boli zada

evikmi
1. lis 2009

a co tu koukam,tak ty "slabsi"..ne pro slona ani pro kone 😉 .. nejsou volne prodejne 😕 aspon podle netu

bettynka222
1. lis 2009

no tak ak nezozenies ten 50 mg, tak si prepol ten 100 mg 😉

bzzmajka
1. lis 2009

neviem či si pamatáte na mna...

http://janbari.webnode.sk/ dole mám dve diela a na pravo sa dá hlasovať..prosím...z jedného Pc sa dá dať len jeden hlas...prosím

zulok
1. lis 2009

Bettynka a co keby si si nasla hematologa v ino meste..napriklad KAppuska nechodila do Trnavy ale cestovala do BA..ono to dakedy stoji za to pocestpvat si..i ked jasne..ze je to o dusu...

Evikmi..fuha 400mg 😕 radsej 100 ku alebo 50ku.. tej 400 by som s a bala..tu nemali ani mamulky..co mali tych mutaci vela..

zulok
1. lis 2009

Bzzmajka..hotovo..skoda,ze sa da len 1 hlas..si sikulaaa 🙂

andi2
1. lis 2009

bettynka-díky.Až po kontrole k němu zajdu a povím.Když doktor mi bral krev před 2ivf a nasadil po IVF ten Anopyrin k tomu jsem brala i Prednison ale ten jsem pak vysadila když jsem byla těhu a řekl at příjdu v 8tt.Tak nevím právě.Vím,že někdo bere injekce ale zas doktor by měl vědět co a jak.Ale povím mu to určitě.Moc díky.

bettynka222
2. lis 2009

andi prednisom preco, vysli ti zle vysledky z imuna alebo ti to dali len preventivne? pokial tvoris protilatky proti troboflastu napriklad, tak ti ho mali podavat dlhsie ako len do 8 tt.

zulocik no ja chodim uz praveze do BA. no ale zacala osm krvacat, tak nabuduce to zu snad dostanem. mam est ekontakt na jednu hemato od liusky, tak snad mi pomoze zas ona 🙂 inak sradna, ze? najprv tumor, potom cysta, nakoniec dve cysty, vychyleny krvacajuci krcok, polyp - chceli ma poslat na kyretaz, potom zbadal odki plod....no ale pozitiva to ma. ked mi hovorili ze polroka nebudem moct otehu no a potom nam to konecne dovolili a zas toto, tak uz by osm sa asi zjasila. takto vieme mozno o nejakom dalsom probleme uz skor 😉

lia
2. lis 2009

teraz vam to vlastne doktori dovolili betty??pisala si,ze az buduci rok,ci nie??
a co tak skoro hore??uz si jak ja 😀
ako sa citis??

lia
2. lis 2009

lenka66,vy rastiete jak z vody 😉 😀

cukor
2. lis 2009

lenka66......mereček je zlatulinký 😉

andi...prečo si brala prednison?no a skoro ti ho vysadili.má sa brat min.12 až 16 tyždnov ak máš nejaký imuno problém.

liuš...34tt...pekný týžden.....

zulok.....to je fajn ,že sa stále pripomenieš a si s nami........kto vie ako sa má zrník,tanity,emička či kapuška a ich drobci?

bettynka222
2. lis 2009

lus co necitas pozorne? hore som bola, lebo som krvacala. elias mi po clostile nedal pregnyl a tka mi chybal progesteron....vraj bol trosku spomaleny vyvoj ale tak snad to dozenieme. ahaaa, prave citam,z e som tu o tom krvacani nepisala, tak sorry 😀 no a ano, zakaz bol kvoli tumoru, teda nie zakaz, al eze nebudem mat dalsie tri mesiace ovu, no ale ja osm otehu este pred tumorom a ten tumor bola vlastne cysta co bezne byva v tehu...