Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
20. bře 2010

holky, to rozdělení do témat moc nechápu - prý taky budou přidávat další témata ze snažilek, ale já bych to vůbec nerozdělovala... napiště jim to, já už jsem psala...

Jinak se s váma musím rozdělit o zásadní informaci - chtěla jsem mít všechno vyřešené a konečně jsem se odhodlala k tomu, že jsem napsala té hematoložce - že si prostě nedovedu vysvětlit, proč postupovala, jak postupovala, atd... (myslím, že všichni už vědí, o čem píšu, nebudu to opakovat ), že sice po ní nic nechcu, ale zajímalo by men její vyjádření (no, dopis jsem poslala i na vedení nemocnice, a´t má aspoň trošku nahnáno). Přišla mi od ní okamžit odpově´d mailem - taková dvojznačná - sice strašně lituje, co se stalo, nabízí mi osobní setkání, pokud bych chtěla, atd.. ale zároveń píše, že přece ona VŠECHNY upozorňuje na rizika trombofilie, že si na tom naopak dost zakládá, že poučuje, aby těhotné v těhotenství chodily na kontrolu... k fraxiparinu mi napsala totéž, co už jsem zjistila - že jeho indikace záleží na hodnotách krve...

Sice nikde netvrdí, že to řekla právě mně, ale obecně se tváří, že to přeci není možné. No, pokud bysme ale měly jako důkaz vzít její zprávu z toho vyšetření, není tam o poučení a následných kontrolách v těhu ani slovo (byla jsem tam těšně před ivf, takže byla dost velká pravděpodobnost, že budu těhotná).

Takže tak - no, ještě jsem jí odepsala, ale už se asi nic nového nedozvím. Přiznám se, že mne ani nenapadlo, že mne prostě nepoučila "náhodou", z nedostatku času nebo sil nebo zapomněla... měla jsem dojem, že to musela být odborná chyba, podcenění problému.

Ne, že by mi to vyřešilo, ale jsem ráda, že vím...

A držte palce, zítra mám odběr vajíček 🙂

zulok
20. bře 2010

jeejda..tak najst tuto temi..ako nas najdu maminky.co sem chodia menej casto????? a ze nedobrovollna bezdetnost?? to je take nepovzbudzujuce..ved tolko je tu maminiek ☹

Fiallinka..to je zvlastna odpoved.. moc ti drziim palce na zajtraaaaa a sup musliet na nieco pekneee 😀

lukr
20. bře 2010

Ahoj fiallinka.Chodíš i na diskusi crm Zlín,takže jsi asi někde poblíž.Nevím co se Ti stalo,ono je těžké to v diskusi hledat.Mám taky trombofilní mutace,chodím na hem. do Baťovky.S mojí oš.lékařkou mám jen dobré zkušenosti,ale mám i jednu strašnou s jinou.Potřebovala jsem něco řešit a tak jsem tam šla jíný den,než má moje dr. ordinaci.Už nikdy bych k ní nešla,tak necitlivé chování jsem ještě nezažila.Nejdřív mě položila konstatováním,že s mojí poruchou se ani pomocí asistované reprodukce nemusím dočkat dítětě a dorazila mě tím,že když jsu tak hubená,tak moje tělo asi těhotenství nechce.Nebyla jsem daleko sesypání a to jsem stimulovala na IUI.
Jinak mám Leidenskou mutaci heterozygot a mutaci MTFHR homozygot.Takže já si píchám Clexane 0.2 při každé stimulaci,pak do testu a pokud by se zadařilo,tak i v těhotenství.

maova
20. bře 2010

Nedobrovolná bezdětnost 😨 , nejdřív jsem nemohla nic najít a tohle téma mi teda přijde příšerný 😖
Ale už vás mám v oblíbených, tak teď vás najdu vždycky 🙂

fialinko, držím moc palce na zítra 🙂

walle
20. bře 2010

no tak to áno...nemohlas om vás nájsť!!!! kde nás to hodili... 😕

fialinka - čo to čítam, zajtra ideš na odber vajíčok????? súper, strášne na teba budem myslieť...čítala som iba poslednú stranu, čo sa ti to stalo s tou lekárkou???? idem si to nájsť v historii...

dibla
21. bře 2010

Ahojky holky, dlouho,ale opravdu dlouho jsem tu nebyla...nějak nebylo času.... k výsledkům z Hema, tak je vše v pořádku, primář řekl, že u mne udělali z komára velblouda, tak nevím jestli jsem nebo né...musím jít ještě na nějaké testy,ale to nevím jestli mi udělají...zjistila jsem totiž že jsem těhu cca 4tt... Navíc jsme s Natinkou navštívily popáleninové centrum v OV, vylila si na sebe čajík.... tak to jsou u nás novinky....

Maova všimla jsem si v albíčku pozitivních testíku....moc budu držet palečky... 😵 😵

vavenka
21. bře 2010

Dibla teda si tehotna?? Tak super, gratulujem 🙂

No a nech sa na mna admini nehnevaju, ale trombofilia a nedobrovolna bezdetnost?? To akoze vobec nerozumiem tomuto zaradeniu.... No nic, uz vas mam v oblubenych temach, tak sa nebudeme musiet hladat...

Inak sa pochvalim - v piatok som bola prvykrat v nemocnici na ctg a mala ma uz 2500g!! Na 33tt az az, aj lekarka bola prekvapena.... Ale inak je vsetko v poriadku, takze sa tesime 😵 😵

zulok
21. bře 2010

Dibla drzim palce 😀 a Natinku popaleninky moc netrapia ☹

VAVENKA.. teeeda krasna vaha na taky tyzden.. 😀 len tak daleeej

maova
22. bře 2010

Diblo, moc děkuju. Jen palečky můžete holky prozatím zase pustit. Snad někdy příště ... .

vavenka
22. bře 2010

Maova? 😕 😔 co sa stalo?

Zulok no to hej 🙂 aspon viem preco mam take velke brusko 😀

lilinka81
22. bře 2010

Ahoooj vsetci................ze nedobrovolna bezdetnost!!! uz nie sme snazilky,???? vidim ze nie som jedina co som to nemohla najst,ale uz vas mam.
Ja vas najcastejsie citam a moc sa nezapajam,len zbieram informacie,ale nedalo mi to,.....pisete tu rozne skusenosti s hematologmi,...ja som Heterozygot HTHFR A1298 , C677 a mala som HCY 22,3 ! Bola som pre vysledky a dlho som uzivala kys.lystovu,HCY kleslo na 8,3 a hematologicka hovorila,ze tento druh trombofilie sa vysetruje iba u nas,v podstate ze nema vraj ziadny vplyv na tehotenstvo a dokonca ze mam vysadit vysoku davku kys.lystovej,tak som na vazkach ci to neberie na lahku vahu,mam ist na kontrolne testy za 3 mes.,kvoli HCY,co si o tom myslite kocky???
Dokonca mi povedala :ˇˇze ked som viackrat uz nepotratila,tak ani nie som indikovana na toto ochorenieˇˇ a nechape preco ma poslali s GF na vysetrenie.

zulok
22. bře 2010

MAOVA ☹ to hadam nie... posielam silne objatie

Lilinka.. ja si myslim.ze rozhodne nepodcenovat a listovka ti neublizi.. tolko je nas tu..co ma taku dianozu a babatka sme sa dockali az po patricnej liecbe.. a to, ze sa to vysetruje iba u nas..no Chvala Bohu, tak ked sa to vysetruje.asi to zmysel ma..
ach..zas sa rozculim.Lilinka..drzim palceeee, nech sa tehulkovanie pekne vydari a dufam, ze sa nebude cakat.. kym viackrat potratis.. a trombofilia ma dost podstatny vplyv na tehotenstvo

maova
22. bře 2010

vavenko a zulok, bohužel zamlklé těhotenství, už mám po revizi a vzpamatovávám se, ale dneska bych jenom brečela 😢 No jo, zase to bude lepší, chce to čas. Děkuju.

irsina83
22. bře 2010

baby asi budem patrit medzi vas, mam PCO a som sice tehu ale ja som skor otehu ako mi dr. stihol spravit vysetrenia na mutacie a pripadnu trombofiliu a mysli si ze s mojim PCO to suvisi kedze moja placenta ostala pasiata cievami a dal mi pre istotu anopirin na riedenie a uzivam zatial B komplex a o tyzden uvidim ake budu vysledky... mate skusenosti s anopirinom???

vavenka
22. bře 2010

Maova 😢 😢 😢

Kludne si poplackaj, je to hnusne, tento missed, kurna, ja som to zazila, clovek ide vysmiaty na kontrolu ze uvidi fazulku a dostane vetu ze hmm - je nam luto ☹ sakra! Normalne mam nervy, ze aka nespravodlivost..... No uz len Ti zazelat vela sil .. Pozitivum je, ze aspon nemate problem otehotniet - viem, slaba utecha, ale treba verit ze dalsi pokus uz bude uspesny 😖

cukor
22. bře 2010

maova..........je mi to hrozne luto,tak velmi som ti drzala palce...........a stále ti budem držat.........no nevzdávaj to a este skús zabojovat........

irsina83
23. bře 2010

prosim vas mate skusenosti s anopyrinom v 3.trimestri???

lenka_66
23. bře 2010

zdravicko , pekny den prajem 😉

no to sme dopadli s ,, kategoriou "

nestiham docitat lebo ma marek total vystavuje a zajtra nastupujeme do nemocnice 😠 .v piatok mu budu vysetrovat mocovy mechur v narkoze ☹ .

mao, si strasne silna osoba ty to zvladnes .a raz sa stastie poriadne unavi , sadne a uz nikdy z teba nevstane 😉

drzta sa krasne

lilinka81
23. bře 2010

zulok..................dakujeem za reakciu ,kazdy nazor si cenim,vsetky ste tu uz popredu,dakujeem.
Vsetkym tehulkam aj skoro tehulkam drzim palceky aby sa nam darilo 🙂

zulok
23. bře 2010

Lenka66..fuuuha silno drzim palce ☹

IRSINA..je mi luto..ale neviem poradit..iba viem, ze sa v 3.trimestry preferuju injekcie..ale skus Margaritku.... ona mala dlllho anopyrin..

irsina83
23. bře 2010

zulok dakujem za odpoved...ja ho mam zrejme len docasne lebo na buduci tyzden budem mat vysledky ci mammutaciu genu mthfr a trombofiliu a potom mi dr. vravel ze budem musiet asi pichat injekcie...lebo ja som otehu skor ako mi stacil spravit potrebne vysetrenia aj ked ma podozrenie...koagulacia mi vysla PT_s: 12, PT%: 83.6, PT_R: 1,121, INR: 1,121. vobec neviem ci dobre alebo zle... som v tom novacik... lebo problemy ktore mozu s trombofiliou suvisiet sa mi pomaly zacali prejavovat az teraz...do teraz som brala Femibion, B komplex, magnezium, cecko a pijem liter sojoveho mlieka tydenne lebo obsahuje B12...

margarita
23. bře 2010

irsina, ja som mala anopyrin od zaciatku az do 36tt vratane, a az potom injekcie mesiac pred porodom. a aj na tom trval vlastne skor moj gynekolog, ze je to lepsie kvoli porodu, ale hematolog by ma nechal na anopyrine v pohode.
zalezi od konkretnej mutacie a vysledkov roznych koagulacnych faktorov.

mao, je mi to velmi velmi velmi luto, myslim na vas, mate to strasne blbe a nefer 😠 od zivota.

fiallinka
24. bře 2010

Maova, to je mi strašně líto, je strašně nespravedlivé, že všechna smůla sedá zrovna na tebe. Ani nevím, jak tě utěšovat...

Já hlásím, že embrouši už jsou u maminky a další tři zamražení, teď držte palce, prosím...

vavenka
24. bře 2010

Fial drzime palce 🙂 🙂 🙂

bettynka222
24. bře 2010

ahojte babulky 🙂

fialinka upne ta chapem, asi by som sa snaizla tiez prist na to PRECO to dotycna dr zanedbala... a drzim palce na odber 😵 jeeej prave citam, ze embrijla su uz vlozene´, tak nech sa drzia 😵

maoviatko je mi to velmi luto. ja to uz fakt nechapem. a na hemaktu si bola? ak eboli vysledky? nepodcenili zase níeco?

lilinka to je super, ze ti hcy takto peken s listovkou klesol. a beries k nej aj nejake Bcka? ja ked osm ich nebrala mala som dvojnasobne hodnoty hcy ako ked osm ich potom brala, ale take vysoke ako ty nie. a k tej tvojej dr, mozno ma teraz pravdu z emomentalne ti nic nie je, ale co ak to bude v tehu stupat???? spytaj sa jej na to. povedz jej, ze ked ti nechce dat ziadnu liecbu, tak ci ti bude apson kontrolovat krv v tehu, hmmmm?

vavca, zulocik, lenuska a vsetky ahoooj 🙂

zulok
24. bře 2010

Fiallinka drziiiim palceeee 😀

vavenka
24. bře 2010

Servus betty, si tu dlho nebola, kde sa flakas? 😉

cukor
25. bře 2010

ahojte babenky......mne uz tretí den behá po rozume maova........to je také kruté......

no ale dufam,ze naše tehulky sú o.k.............pekne vam to ubieha

zdravím aj mamičky....zuločka,margaritku i lenku.......dufam,že mareček bude tiež o.k

fialinke držím palce

maova
25. bře 2010

fialinko, držím moc palce 😵

betynko, na hematologii jsem nebyla, tam mě úplně vyřadili, že můj problém v mutaci není. Ani nevím, jestli až budu těhotná dostanu zase Fraxiparin od mého gynekologa, teď jsem ho neměla a minule jsem ho taky dostala až když se objevilo srdíčko.

Děkuju holky, že na nás myslíte, snad to příště dopadne líp.

bettynka222
25. bře 2010

maoviatko ale veď ty nemáš len mthfr aké aj tu dvanastku predsa, nie? prosím ťa nájdi si iného hematologa, lebo to už nie je normalne čo tí lekári s tebou stvárajú 😠 😔