Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

joda
17. říj 2010

@erika12345 No to je super ze rastieme.Tie starosti co si robis teraz si budes robit aj v 20tt aj 30tt a po porode sa budes bat zas o babetko take sme mi maminy.Mi mame tiez uzasnu spravu cakame dievcatko konecne sa nam ukazalo.

joda
17. říj 2010

@cukor Co sa tyka 04 ta je iba asi do 70kg od 70 do 90 je uz 06 ja si uz onedlho zacnem pichat 08 ked presiahnem 90kg.A neboj vsetko bude dobre si pod kontrolou.

lulu10
17. říj 2010

zdravim vsetky... mam otazku ma tu niekto za sebou potrat aj ked si pichal fraxiparin? alebo som sama? 😔 pichala som si od 4tt fraxiparin 0,3 a aj tak sa to zle skoncilo v 7tt ☹

fiallinka
17. říj 2010

@joda ha, že by to takto bylo i podle váhy? Mně se na ni doktor neptá, nicméně mám teˇd už asi 88 ☹... ale podle toho anti-xa, které je pro něj zásadní, je to v pohodě, tak snad jo...

@lulu10 to je mi líto, tady z této diskuze nikoho neznám... ale na druhou stranu pokud je příčina potratu někde jinde než ve srážlivosti (což často je - vývojové vady embrya, apod.), pak určitě nehraje fr. vliv..

zulok
17. říj 2010

@joda , @fiallinka tiez som si myslela, ze je to podla vahy...ale teraz mam napriklad len 0.2 😒
a poznam maminy, co mali 0.2 do konca tehu a mali ovela viac kg, tak asi to nebude len o tej vahe..

@joda , gratulujeeeem k dievcatku 😉

majjka24
17. říj 2010

@joda velká gratulace k "objevení" holčičky , ať Vám v budoucnu dělá jen samou radost 🙂

majjka24
17. říj 2010

@lulu10 moc ě to mrzí co se ti stalo, držím palečky aby ta bolest co nejdřív byla pryč. Po potratu mi bylo doporučeno odpočívat, kup si Kontryhelový čaj ,papkej Listovku a nějaké vytamínky na posílení, sprchovat se. Jinak ti s tím tvojím problémem nemůžu pomoct. U mě ta trombofilie ještě není potvrzena od Dr. neba zkus juknout na porodnice.cz tam bys mohla něco najít .

cukor
17. říj 2010

@joda ...to vôbec nemá nič spoločné s váhou.ide o parametre krvy nie o telesné parametre.

bettynka222
17. říj 2010

@kajca50 no ja migreny nemavam, ale hlava ma bolieva pretože mám veľmi nízky tlak a som anemická -možno kvôli tomu sa ťa dr pytala na bolesť hlavy. Inak mám skôr kopec modrin úplne všade. Ani neviem kde sa berú 😕
@fiallinka @zulok @cukor tehulky ako sa máte? 🙂

bettynka222
17. říj 2010

@denisocka ahooooj ako sa máš? bubacikovia poslúchajú? nás malinky mal hroznu reakciu na očkovanie - cely týždeň 39,6 az 40,2 stupňové horucky ☹

denisocka
17. říj 2010

@bettynka222 no , v prvom rade mi je luto reakcie na očkovanie, zas som sa potvrdila v tom,že tazko donosene dieta si nenecham "dojebat" očkovanim,sorry baby za vyraz . my totiz neočkujeme - takze vela zdravička a nech to nema ziadne ine nasledky - a to bolo po hexe???

a no a chalani? potešim ta,po tazkych 2mes je to už ovela lepšie 😵 😉

bettynka222
17. říj 2010

@denisocka jeeeej teším sa že to je už lepšie 😵 keď sa z tohto ockovacieho šoku dostaneme, budem mat na teba veľa otázok o vekovom rozdiele 😀 No ockovanie je des 😒 ale už som počula o horších reakciach 😔 áno hexavakcina... 😠 ako si dosiahla že vás neockovali?

mamkamarketa
17. říj 2010

ahoj holky, prodelal z vas nekdo plicni embolii?

denisocka
18. říj 2010

@bettynka222 bety,myslím že sme si prežli 2 mesiace spoznavania a nejakeho toho režimu do rodiny a teraz sa to už dá a je to fakt čo den lepšie. maly začal chodit po chorobe rad do školky,takže ma 2/3 dna klud na maleho a varenie a pc 😀 a tobi sa vie už pekne rýchlo napapat z cici ,takže tiež sa dá ...no proste sme si už nejak vytvorili režim

čo sa týka očkovania,tak vdaka takým reakciam ako ste mali vy,vdaka inym reakciam ake som mala ja pri šimonovi proste odmietame očkovanie . normálne sa to da 😉 , je to na dlhu debatu a inu temu . proste odmietame a finito,nenecham si zo zdraveho dieťaťa urobit inavlida v horšom pripade prist o neho .

erika12345
18. říj 2010

@kajca50 ale na zaciatku si si pichala do bruska, nie? Lebo ja si zatial len do bruska, uvidim, dokedy.
@nektarine dakujem. 😉 o chvilu sa budeme tesit i s tebou, uvidis.
@margarite dakujem. 🙂 asi vies, ako moc si to zelam. Snazim sa byt kludna, aj ked je to tazke. Ale verim, ze tentoraz sa uz baba dockam, citim sa nejako inak ako pri predchadzajucich tehu.
@andys004 dakujem.🙂 ste tu vsetky take zlate, ze na nas myslite.
@joda krasna novinka, blahozelam k dievcatku. 😉
@lulu10 ja som pri diskusii na niekoho natrafila, ale nepamatam si na meno, uz to bolo davno, skus prelistovat. Myslim, ze som ju videla i v bunecnej imunite, lebo mala okrem trombofilie este i nieco ine, ale nie som si ista, tak asi som ti nepomohla. Velmi ma mrzi, ze to nevyslo..A zistili ti nieco alebo si mala fraxiparine preventivne?
@bettynka222 ma mrzi, ze ste mali takuto reakciu, snad sa to uz nebude opakovat. Muselo to byt pre teba tazke..

kajca50
18. říj 2010

@erika12345 ahoj , vôbec som si nepichala do brucha- nohy a ruky asi by som mala strach takto do brucha

erika12345
18. říj 2010

@kajca50 no ja som si myslela, ze do brucha je to ucinnejsie, jasne, ze ked uz bude babo velke, tak budem inde, ale zatial si tam v pohodem najdem riasu.

kajca50
18. říj 2010

@erika12345 to je jedno kde ucinne je to rovnako ale z bezpecnosti moj gyndos ani neuvazoval ze do brucha ked som tehotna

erika12345
18. říj 2010

@kajca50 aha, vidis, mne aj gynek. aj hematol. kazali do bruska. Vidim to tak, ze co lekar, to iny nazor.

kaciatko81
18. říj 2010

@erika12345 aj minule sa tu o tom pisalo, myslim, ze cell tu pisala, ze do bruska je to najucinnejsie, a ze kedze je to podkozna injekcia, tak babatku nemozes ublizit 🙂

erika12345
18. říj 2010

@kaciatko81 dakujem, ved mam pocit, ze som tu citala, ze do bruska je to najucinnejsie. Ale neskor uvidim podla bruska, nerada by som pichla mimi, ale ono su to malicke ihlicky a idem fakt len pod kozu..

ellisabet
18. říj 2010

ahojte! ja som už po porode, ja som pichala do brucha asi do 4-5 mesiaca, potom som pichala striedavo do ramena. Držím palce!

vavenka
18. říj 2010

Caute zeny, ja som pichala cele tehotenstvo do brucha, a to som mala poriadny bachor 😀 teda ku koncu uz skor do boka, lebo som mala uz veelmi napnutu kozu a nedala sa mi spravit riasa a bolo to uplne v pohode, riziko je nulove...

Cukor ako draha? Vsetko ok? Nejak okolo malej nestiham, ale sem tam kliknem a pozriem ako ti krasne naskakuju tt 😉

Betty ako krpec? Mate sa dobre?

denisocka
18. říj 2010

@vavenka 😀 cau,a mna sa neopýtas? 😀

andrea0903
18. říj 2010

baby ja si picham Fragmin cely cas do brucha a zatial sa to da v pohode aj ta riasa urobit a cim je brusko väcsie tym sa aspon nam lepsie do bruska picha 😀 ja sa zatial drzim a myslim ze to zabera

vavenka
18. říj 2010

Denisocka no ahoj, ved som si precitala, ze uz ste zladeni 🙂 inak ja by som sa bala neockovat 😅 😅 teda tiez nie som nejaky ich velky zastanca, ziadne nepovinne nechcem, ale tie povinne radsej ano.. By som si neodpustila, keby moja niektoru z tych chorob schytala 😖

bettynka222
18. říj 2010

@denisocka super že ste si takto pekne zadelili dni s malými a že sa tu ľahšie dýcha. možno pouvazujem o menšom vekovom rozdiele 😀
ja mu už nechcem dávať tie ATB hrozne mi place, je mu z toho zle a zajtra zas odber krvi z tej maličkej zilky ☹
@erika12345 najhoršie bolo keď horúčka stále stupala a nič nepomahalo. veľmi som sa bala keď mal nad 40 ☹ a ty ako? Už si trosku uzivas tehu? Veľmi sa teším že je malinke v poriadku 🙂
@vavenka no caaaaau, že sa aj ukazes 😀 to naše tehu dobre zbehlo, že? si pamätám ako som bola stále za tebou pozadu a chcela som ta za každú cenu dobehnut. Kedy dáme druhé kolo? 😀

vavenka
18. říj 2010

@bettynka222 jeeej ty snad srandujes 🙂 🙂 nasa Vanda bude asi jedinacik, sme sa tak zhodli s tym mojim.... Aj ked nikdy nehovor nikdy, mozno zmenime nazor, ale momentalne to vyzera tak, ze druhe kolo uz nebude 🙂 a coze je malinkemu??? Moje zlate, atb ☹ .... Kojis este?

bettynka222
18. říj 2010

@vavenka no veď si prečítaj vyššie - z ockovania mal 5 dni 40tky horucky ☹ ty ma nechas tehulovať samu? 🤐 Inak aj ja si občas poviem že ďalšie už nie 😀

bettynka222
18. říj 2010

@vavenka už nekonjim ale odsavam - keď mal dva mesiace dostala som ms a začal mi bojkotovať kojenie. trápila som sa mesiac a pól, ale teraz keď bol taký chorý som už nevladala bojovať - dehydratacia bola preňho príliš nebezpečná