Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

velvet26
13. čer 2011

@lume no recept je podla mna taky, ze po vpichu si to miesto nemasiruj, lebo vtedy ta to bude potom stipat a zacervena ti, aspon u mna to tak bolo, cize ako som pichla, tak som len chvilku este riasu podrzala v prstoch a potom len utrela s tamponom namocenym v dezinfekcii...

cukor
13. čer 2011

@lume ♥tak na to recept nie je.je to ppotrebné povedat hematologovi.aj mna zacalo svrbiet okolo 14 tt a vymenili mi ho za clexan a ten bol v pohode..bez svrbenia♥

lume
13. čer 2011

@cukor Ok, dakujem. Nesvrbi ma kazda injekcia, ale najblizsie to poviem hematologicke. Uz mam cervenu skvrnu s priemerom 5 cm po vcerajsom vpichu. Snad sa to zacne stracat.

lume
13. čer 2011

@velvet26 Dakujem, tak skusim aj to. Picha mi to stale manzel. Sama som sa este neodvazila.

nektarine
14. čer 2011

Ahoj holky, tak se na vás obracím o radu. Už jsme se sice dohodli na jméně pro malou, bude to definitivně Klaudie. Ale teď zase pro změnu řešíme, jestli Claudie x Klaudie a jestli na konci e x a. Co si o tom myslíte? Přijmení je Pospíšilová, takže kvůli tomu se mi to C moc nelíbí, ale zase je pravda, že příjmení není definitivní, že...

atreyu
14. čer 2011

@nektarine Klaudia je pekné meno...a určite by som nechala KlaudiA...

zulok
14. čer 2011

@nektarine pekne meno ste vybrali 😀 a jka by som dala asi Klaudia, kedze mate ceske meno a zijete tam.

velvet26
14. čer 2011

@nektarine urcite by som aj ja dala Klaudia..to je take pekne,elegantne meno pre urcite krasne buduce dievcatko.. 😵

fiallinka
14. čer 2011

@nektarine tak já bych dala Klaudie 🙂. Holky Slovenky prominou 🙂, ale právě to Klaudia je spíš "slovenské", česká podoba mi přijde taková nej ta Klaudie 🙂.

velvet26
14. čer 2011

@nektarine jaaaaj no jasne, ved ty si ceska, tak jednoznacne Klaudie, to je najlepsia volba podla mna... 😉

bettynka222
14. čer 2011

@kvietocek55 ja som rodila s epiduralkou. no ale teda nemysli si ze ti ju pichnu od zaciatku porodu. mne jupichli tak 30 minut pred tlacneim (ale teda to bolo zas neskoro, len necakali, ze sa za 30 minut otvoirm z 5 na 10 cm 😀). ale ak chces mat mensie boelsti pri porode, mala by si uz teraz zacat pit malinikovy caj. ja som si pri porode vypytala aj injekciu na uvolnenie svalov - to nam poradila vrchna sestra pri prehliadke porodnice 😉
a teda ak mozes, mala by si cvicit panvove dno a brusny lys. a vela chodit - ak mozes. ja osm porodila ani neviem ako 😀
@nektarine gratulujem 🙂 si sikulka 😵 a paci sa mi meno Klaudia s K a v ceskej verzii na konci s E. teda pre teba ceska verzia, pre slovenky na konci s A 😀

bettynka222
14. čer 2011

@erika12345 vies lukasko je velmi malicky, narodil sa skor, tak ma tu zaklopku este nedovyvinutejsiu ako donoseni novorodenci ☹ ale nebojm to prejde, dorastie a vsetko sa to upravi.
matko priberal tiez presne 150 g tyzdenne, ale vyzeral strasne chuducky, pretoze rastol velmi do dlzky. stale ma vsetci presviedcali, ze nemam dobre mlieko (prezitok z cias sociku 😀), ale ked robila dr skusku kojenia, zistila ze maly vypije mliecka vela (kedze sa kojil tie dve-tri hodky). inak po dvoch mesiacoch sa kojil uz len hodku 😀 a neboj, s bradavkami som nic nemala. trhlinky a ranky vznikaju vraj pri zlom prikladani babatka. ked si malinkeho prilozis, ma zaklonenu hlavicku? bradickou ti masiruje dvorec a nostek ma dalej od prsnika? ked stlacas ku koncu kojenia prsnik, musis prsty ulozit do tvaru pismena C, hlavne nie noznicovy uchop. pokukaj si to na nete. na laktacny kurz si chodila? ak si nie si ista, skus sa dohodnut s nejakou laktacnou poradkynou.
inak matko tiez casto na prsniku zaspaval, tak som mu vzdy stlacila to miesto pod bradou, ako nam to sestricka ukazovala v nemocke a zase zacal sat 🙂 stale som ho budila, steklila. vzdy ked pustil prsnik, stlacila som si dvorec a ked este striekalo predne, alebo zacinalo tiect zadne, tak som mu ho zase napchala do pusy 😀 az kym sa poriadne nenapil. ale cez den sal a sal a nevedel prestat. ked som mu prsik nasilu po 3 hodinach vzala a posaidla ho, tak sa vzdy dogrckal, lebo sa prejedol 😝

majjka24
15. čer 2011

@nektarine Ahojki, šmankote, ještě měsíc a máš jí v ruce, to není možné 😨 🙂 Už se určitě moc těšíš 🙂 A spíš Klaudia 😉 Já byla tento měsíc u dr, kontrola a jukla na folikuly a vše je ok, tak snad se podařilo, ale moc tomu nevěřím 😒 Zítra má mrcha dorazit, tak uvidíme. 😀

duschankova
15. čer 2011

@lume ahoj ja si Fraxiparin picham take 0.4ml a zadne svedeni nemam, ale nechala bych to odeznit snad jedine bych to trochu oledovala, ale jen chvili.
nebo bych jeste zavolala do zarizeni kde jsi dostala tuto lecbu, zrejme nekam na hematologii a poptala se...

duschankova
15. čer 2011

Ahoj vsem. V pondeli jsme byla na OPU a mela jsem 26vajicek, ale k oplozeni jich bylo vhodnych pouze 10 z toho se oplodnilo jen 9 a dnes 48hodin po ICSI mame 6 dvoubunecnych embryi, ktera maji spravny vyvoj a 2 jsou take dvoubunecne, ale maji trochu horsi vyvoj. Uvidime zitra jak se jim dari a jestli budou nejake na zamrazeni. Zatim ahoj vsem.

luly3
15. čer 2011

@lume to svrbenie je normálne aj tir červene podliatiny a aj modriny
ja mám všetko 😖 a pítala som sa nato hematologičky a povedala
že to je úplne normálne a niekedy mam aj to že v mieste v pichu
ma to dokonca bolí aj dva dni a to pichám 0,3 ml

atreyu
15. čer 2011

@luly3 ja keď som si pichala clexane 0,6 tak som mala modriny a huľky...teraz si pichám fraxiparín 0,3 a nemám žiadne modriny len červené bodky po vpichu...picháš si to dobre?

zulok
15. čer 2011

@fiallinka @nektarine cesky je "Klaudie"?? tak to by som dala teda Klaudie, mne sa paci davat mrna, ktore sa vyskytuju v danom state, ale zas rodicia vyberaju to naj meno a isto bude pre malu slecnu to najkrajsie 😉 juj, uz sa to bliiiziiii

luly3
15. čer 2011

@atreyu to nevím 😀 😀 😀 a jak inak by sa to pichalo??????

atreyu
15. čer 2011

@luly3 prvýkrát mi to názorne ukazovala doktorka 😀 poriadne ponatieraž liehom, okolo pupka asi 5 cm, posediačky, zobrať "sadlo" a v 40 stupňovom uhle pichnúť 😀 znova potrieť liehom...mňa to zvykne po vpichu ešte pár hodín poštipkávať, ale na druhý deň je to ok...

luly3
15. čer 2011

@atreyu noooo tak to pichám 😕 😕 😕 nevadí hlavne že mi pomáhajú 😀

atreyu
15. čer 2011

@luly3 presne tak hlavne nech pomáhajú a bábätko nech rastie a silnie 🙂

markytt774
15. čer 2011

Ahoj jsem tu nová tak se tu trochu rozkoukávám mám mthfr c667t homozygot a jsem po dvou potratech. Nyní se snažíme znovu otěhotnět, ale lékař mi zdělil že stačí jen a jen kys. listová (já beru femibion 800) a injekce prý nepotřebuju 😒 ikdyž bych za ně byla ráda

chomik
15. čer 2011

@luly3 Ahoj, mna uz druhy den svrbi vpich ako po ustipnuti komarom, picham si fraxiparine 0,3 ale asi skusim ten claxine...to svrbenie u mna zacalo az po takmer 3 mesiacoch, najskor len stacilo zmenit miesto v pichu (zacala som si to pichat do ramena, neskor do nohy) ale teraz som si po tyzdni pichania do ramena pichla do nohy a idem sa zblaznit od svrbenia 😠 tak mi to vcera priatel pichol rovno do zadku a zatial bez reakcie 😕 najhorsie, ze mne fraxiparine predpisuje gynekolog, tak snad nebude mat namietky, ked ho poziadam o claxine

chomik
15. čer 2011

@markytt774 Vitaj medzi nami a drzim prsty nech sa Ti to skoro vyjde🙂

nektarine
15. čer 2011

@atreyu @zulok @velvet26 @fiallinka @bettynka222
No, asi je to tak, že v SR spíš Klaudia a v ČR Klaudie. I když mě se teda to A na konci líbí, ale s E je to víc česky.... A co to C na začátku? to se Vám nikomu nepáčí? 🙂
@erika12345 Já jsem hodně chodila loni, to jsem nachodila klidně i 15km, a ještě den před porodem jsem šla asi 7km. Byla jsem na to zvyklá a nevadilo mi to, ale tentokrát to teda fakt nezvládám 😒 6km ujdu, to je můj rekord, ale dá mi to fakt zabrat. Začne mi vždycky tvrdnout břicho a píchat v boku. Ale mě teda stačí, jen co nachodím, než pozalívám kytky na dvoře. Schválně si beru konvičku na 2,5l, abych nenosila nic těžkýho, ale to mi to pak trvá hodinu a půl, já jsem si taky hvězda dala do každýho okna květináče s muškátama, A oken je tady 18 celkem a to mám ještě záhonky....
@majjka24 Ahoj! A to už jsi byla u toho novýho? Určitě to nakonec půjde, ale kdyby to už bylo, byla by jsi raději, že... Držím palce a pevný nervy!!! 😉

fiallinka
15. čer 2011

@nektarine mně se to s C na začátku nepáčí, pořád si říkám, že do české kotliny patří česky znějící jméno, a myslím, že by s tím holka měla jen problémy, pořád by musela říkat, že se píše s C na začátku 🙂.

zulok
15. čer 2011

@nektarine Podla mna by si mala dat meno, ake chcete vy dvaja, aby ta to potom nemrzelo, ze si ho nedala. AK sa Ti paci s C, tak daj s C... 😉 To, ze mne sa viac paci s K, vobec nie je podstatne.. Posielam hladkancek na brusko 😵

cukor
16. čer 2011

@nektarine .....no len aby si pri tom špekulovaní nakoniec nedala úplne iné meno♥

markytt774
16. čer 2011

Dobré ráno, zatím jsem to vše nedočetla a asi ani číst nebudu ale chtěla bych se zeptat na pár věcí jestli vám to nebude vadit. Jak jste to měli s pícháním injekcí, kdo vám je předepsal od jakého týdne a tak? Já když jsem byla na hematologii a řekla jsem o těch injekcích tak mi řekl, že mi je nedá mohli byste mi prosím poradit?