Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lume
6. pro 2011

Caute, ja od 12.12. nabieham uz k porodnikovi. Som zvedava, aky porod bude preferovat 😨 Budem sice v 34. tyzdni, ale pre istotu som ho vyhladala uz skor, nakolko u mna 36. tt pripada na sviatkovy tyzden.

hhranolka
6. pro 2011

@miky a vy se snazite o mimi? pokud jo, tak k hematologovi hned jak bude pozitivní test ! 😉

fiallinka
6. pro 2011

@vavenka to jsem vůbec netušila 🙂, no náhodou je to originální a hezké, ale teda podařilo se ti dát malému jméno, které jsem fakt nikdy neslyšela 🙂

miky
6. pro 2011

@hhranolka no snažili jsme se, ale v 9tt nám bohužel zjistili zamlklé těhu, takže jsem ve čtvrtek byla na kyretáži. O tom, že máme v případě těhu klusat (tedy zavolat a objednat se na dřívější termín) hned na hematologii mi říkali, ale myslím si, že my máme na nějakou dobu se snažením útrum. Oba s manžou cítíme, že tenhle rok byl pro nás co se do psychyky týče hodně náročný a potřebujeme oddych.

nena13
6. pro 2011

@atreyu Ja mam tiež MTHFR heterozygot a 2x som bez injekcii potratila-teraz pichám a sme v 16 týždni-maximálne s Tebou suhlasím-bez injekcii ani na krok...

lenka5731
6. pro 2011

Holky, chtěla jsem se zeptat... Mám Leidena, ale krev mám naprosto v pořádku (první vzorek i kontrolní vzorek, oba mi brali už jako těhotné před zahájením léčby Clkexanem), prý všech cca 20 ukazatelů je naprosto v pořádku. V 1.trimestru mám Clexane 0,2 (mám 80 kg, takže to je asi symbolické) a pak dostanu něco zase až před porodem, takže mezi 12-36 tt. bych si nepíchala nic, podle doktorky to není nutné. Myslíte, že je to v pořádku? Vůbec se mi to nelíbí.

katusap
6. pro 2011

Ahojte. Mate niektora aj syndrom lepivych dosticiek? Cize mutaciu: dostickovy glykoprotein Ia (C807T) a dostic. glykopr. IIIa (T393C) ? Chcem sa spytat, ci okrem pichania fraxiparinu resp. clexanu ste brali aj anopyrin 100 mg denne?

cukor
6. pro 2011

@vavenka ....velmi pekné meno...ešte krajší chlapček..podaril sa vám 😉

hhranolka
6. pro 2011

@lenka5731 to zda jsou potřeba injekce a v jake dávce by lékař měl určovat dle pravidelných testu krve.... Pokud je vse ok, nemusí se nic, ale jak se zvednou ddimery, tak určitě pichat....kazde 3-4 týdny by měla byt kontrola....

nena13
7. pro 2011

@lenka5731 Vypýtala by som si tie injekcie až dokonca..Držím pršteky🙂

silvia371
7. pro 2011

ahojte, viete mi poradit, je kombinacia fraxiku a duphastonu o.k.?

zulok
7. pro 2011

@silvia371 je to vporiadku, ja som pri starsom syncekovi brala duphaston a clexane

chirabell
7. pro 2011

@silvia371 Ahoj, je to v poriadku, ja mam tu istu kombinaciu...duphaston trochu zahustuje krv, lebo je to hormon, ale fraxik sa zas upravuje podla vysledkov, takze je to pod kontrolou a je to ok 🙂

fiallinka
7. pro 2011

@lenka5731 no, ono to je fakt individuální, jsou tu lidi, kteří to takto měli, my jsme si většinou něco píchali celé těhu, ale proto, že už se v minulém těhotenství něco podělalo...

Největší rizika jsou fakt k tomu konci, takže by to asi stačit mělo, pokud budeš moc nervózní tak už ji ukecej trošku dřív, ale hlavně je dobře, že tě sleduje.

lucianak
7. pro 2011

@katusap Ahojkyyy, ja síce lepivé došt. nemám, ale zato iné mutácie a 100mg anopyrinu beriem. teda dnes posledná tableta. A od včera sa snažíme 🙂
Zajtra si začínam pichať fraxik a prednison znížim na polku, teda 2,5mg. Budem musieť ešte zavolať hematologičke, či ten anopyrin vysadiť alebo ako s ním ďalej, lebo v papieroch mám napísané..... následne prechod na fraxiparín a prednison znížiť na 2,5mg. O anopyrine ani slovo, tak pre istotu cinknem.

silvia371
7. pro 2011

@zulok @chirabell dakujem velmi pekne, tak som kludnejsia i ked neviem, pretoze moje spinenie sa zhorsuje, v januari som mala MA a malo to rovnaky priebeh, tak si viete predstavit tie obavy....vcera som bola na sone, plodik bol pritomny ale zatial bez akcie, to som bola 5+4, dalsie sono o dva tyzdne, navyse sa mi vytvorila cysta zo zlteho telieska to som tiez mala minule....mam niekolko mutacii vratane Leidena heterozygot

chirabell
7. pro 2011

@silvia371 Nesmies sa stresovat a mysliet negativne, babatko chce veselu maminku 🙂 VIem ako sa bojis, tiez mam za sebou MA, u nas konkretne na konci 12tt a navyse bez akychkolvek priznakov ze by nieco nebolo dobre, idealne tehu, len srdiecko prestalo byt...takze ten strach je prirodzeny, ale musime mysliet pozitivne. Urobila si a robis vsetko pre to, aby to dopadlo dobre...mas fraxik aby sa predislo tromboze, resp aby plod bol stale vyzivovany, mas duphaston, co je na podporu progesteronu a tym padom na udrzanie tehu, treba vela oddychovat, co najviac sa ti da, nenamahat sa fyzicky, nenosit nic tazke (kamoska co bola na rizikovom vraj jej lekar povedal, ze tazke su uz 3 kg...aby sa zbytocne brusne svalstvo nenamahalo) ...neviem ako je na tom u teba stitka (ja mam aj s tou problem, predosle neuspesne tehu mi ju rozhodilo), ale ak ju mas v poriadku, uz je to potom naozaj len na prirode, ci sa plod spravne vyvyja a dobre uhniezduje...ta cysta tohto typu nie je problem, ona postupne zanikne, vraj takato cysta byva casta. A neboj, na srdiecko je naozaj skoro v tom dni ked si bola na utz 🙂
Mam par kamaratok, ktore spinili az do 12tt, boli v nemocke, na liekoch a zvladli to...jedna ma problem s krvou, ale opacnu, ma ju moc riedku, jej vtedy lekar povedal, ze to spinenie moze byt sposobene tym, ze ako sa roztahuje maternica, tak praskne jej lahko cievka...ak je to spinenie take hnedaste, nemalo by to byt vazne, ak je to cerstva krv, radsej rychlo na pohotovost...v kazdom pripade, ak si si nie ista, zavolaj lekarovi, aj na to spinenie vedia dat nieco, najcastejsie ascorutin, vraj sa da kupit volne v lekarni (nemam overene) ale vzhladom na fraxik by som akekolvek lieky na spinenie ci krvacanie konzultovala s dr.
Velmi drzim palceky 🙂

eva76
7. pro 2011

Ja som si musela pichať injekcie Fraxiparín počas celého tehotenstva a cca 4 dni po pôrode. Našťastie som nemala žiadne problémy a teraz mám 8 mesačného synčeka - zdravého ako buk 🙂 .

silvia371
7. pro 2011

@chirabell dakujem velmi pekne za povzbudenie 🙂

miky
7. pro 2011

ještě bych Vás zkušenější poprosila, co to znamená, když v lékařské zprávě z Gennetu mám napsáno - "heterozygot leidenské mutace - FVL"

adulikh
7. pro 2011

@silvia371 ahoj, ja mám tiež túto liečbu, zatiaľ ok.... uvidíme, či nám pomôže v našom snažení po Novom roku

silvia371
7. pro 2011

@adulikh dakujem, a drzim palce 🙂

adulikh
7. pro 2011

@silvia371 podobne želám všetko dobré...

katusap
7. pro 2011

@lucianak ahoj......no mna prave zaujimali tie lepive dosticky. Ale som tu citala, ze viacere babule beru kombinaciu anopyrinu a fraxiku a je vsetko ok. Proste, ze ten fraxik nie je dostacujuci ci co som sa to docitala, ale take nieco to bolo 😀
Takze vy sa uz snazite? No parada, tak drzim silno palceky aby to klaplo. my ideme do 4.kola tak hadam snad by to uz aj mohlo vyjst, uz by bolo na case. Ked si prestavim, ze osm mala byt uz 37tt ....a teraz som ...nic, no uf. 😖

chirabell
7. pro 2011

@katusap to ze si mala byt v 37tt si nepredstavuj, zbytocne ta to brzdi, podvedomie nepusti, az ked sa vyrovnas uplne s tym co sa stalo, pride stastie opat v podobe miminka, ver tomu, vravim z vlastnej skusenosti 🙂

pancuska
7. pro 2011

@chirabell ahoj neviem ci si ma pamatas ale mi sme hodili spolu par slov a cakali sme skoro rovnako len ja som nepresla ani 5tt....ako sa mas? aj ti nieco zistili preco si o to prisla? som rada ze ta o5 vidim a si este v zhranicic? (teda neviem ci si dobre pamatam) 😉

pancuska
7. pro 2011

@lume ahojky....tak uz bude co nevidiet po brusku? ako ten cas rychlo leti.....a co to bude? dlho som tu totiz nebola.... 😉

lucy.l
7. pro 2011

Ahojte holky,já si zatím taky nic píchat nemusím,dedimery mám prý hraniční(mám leiden heterozygot) jsem ráda že nic nemusím, na KO hodím po 4týdnech(krevní obraz)

chirabell
7. pro 2011

@pancuska Ahoj, myslim, ze si ma s niekym pleties, ja som v zahranici nebola 🙂

lume
7. pro 2011

@pancuska Ano, bude to dievcatko. Bola som na amniocenteze.No mala sa pomaly nezmesti do brucha. A Ty si na tom ako?