Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

zulok
16. lis 2008

Kell, drz sa , je to vsetko taaak velmi tazkeee ☹ a super, ze si sa nenechala odbit, ze to sa stava.. verim, ze sa dovod najde, i ked mnhokrat to byva veelmi tazkeee.. skus nejake reprodukcne centrum, v BA je super GYNFIV, tam tam spravili koopec vysetreni.. a hradila poistovna, kedze som mala za sebou 2 potraty.. a pritom nemusis sa odhlasit od svojho gynekologa.. v tom centre by si bola len kym otehotnies...
hlavne vela siil.. a vcelku aj zavidim tym, co nechapu, ake je to prist o babatko, pretoze nenaju taku zataz na srdiecku... nas to bude tazit navzdy a ten strach z tehu, neopisatelnaaa.. drz sa nam babulka

ma tak napadlo.. preco rovno tu hysteroskopiu nerobia pri kyrete. na co cakaju na dalsie a dalsie smutne skusennosti a potom znovu uspavaju.... 😠

emicka1
17. lis 2008

Ahoj holky,
Kell já by jsem souhlasila se Zuločkou,že by jsem vyhledala nějaké to centrum,nebo tak něco.Já si myslí,že co si člověk neoběhá sám,to nemá!Já mám super gynekoložku a k hematoložce chodím k primářce a je taky super.Ale i přes to jsem se dostala do Prahy do Podolí a ještě jezdím do Prahy na Karlák.Vím,že to neznamená,že to těhu musí vyjít,ale já pro to opravdu udělám,co je v mých silách.Proto souhlasím se Zuločkou.A jestli nejsi spokojená s doktory,tak měň.Znám hodně holek co po těchhle smutných věcech i doktora vyměnily.A ty jsi z Čech? Moc ráda by jsem ti nějak pomohla 😔 Drž se,myslíme tu všechny na tebe!!!!!!!!!!!!!!!!

alinuska
18. lis 2008

Ahojte holky,

Emi, neboj, nakoniec som si tu spravicku od teba precitala u synovca, lebo do dnes by som uuuurcite nevydrzala, tak by ma to tazilo 😝 , a tak som si ten vikend mohla v klude uzit 😀 😀 a poviem ti, som s vami veeelmi spokojna 😅 ...no len pockaj, aby sa z tej Rozarky nakoniec nevyklubal Jenicek 😀 😀 ??? A je to jedno, len nech to rastie a je zdravucke, potom je vsetko tak ako ma byt 🙂 !!! Na piatok zasa drzim moc moc palce, aby srdiecko busilo o stosest!!! Veeeelmi ti to prajem 😵 !!! Len potom daj hned vediet, ok???!!!

Zrnik ako, uz si zdravucka? Mrzi ma, ze tie injekcie tak bolia, ale ja sa na nich fakticky uz moc tesim, aby na nich bol cim skor dovod, potom vsetko vydrziiiiim 😉 !!! A vasim to chcete oznamit pod vianocny stromcek?

Zulocka, zlaticko, ty vies kazdeho tak povzbudit a podrzat, mas uzasny dar 😵 , vdaka ti za to!!! Pri tvojich pismenkach sa zda, ze nic nie je nemozne a na vsetko existuje riesenie...

Margaritka, ako sa vam s asidievcatkom dari? Este stale si zavreta doma? Ziadne vychadzky? Aj vy sa drzte, nech ste v poriadku a krasne sa vam to kraaati 😉 !!!

Astrinka, vitaj v klube (bez)nadejnych pesimistiek ☹ . Ako roky ubiehaju, tiez ma napadne, ci sa nam vobec niekedy postasti 😒 ?! A aj ked viem, ze nie je dobre zufat a byt pesimistka, akosi sa po tom vsetkom nedari zostat optimistom 🙄 ... Zulocka, babule, pomoooooc, co s tym ?!?!?!? 😨

Lenocka, na teba tiez casto myslim a veeelmi zelam, nech tu coskoro debatime o tom, kedy ideme na kontrolu, ako dopadol usg, ci to bude chlapcek alebo dievcatko, ako rastie, kolko pribral, atd... Ake vsetky vysetrenia uz mas za sebou a na co sa este chystas? Aj ked pod vianocny stromcek to uz asi nestihame, ale na rok tu na tuty kocikujeme 🙂 , plati ?!?!?! A samozrejme, ze berieme do partie aj Kell s Lenusskou a vsetky ostatne babule!!!Tak novorocne predsavzatie by sme uz mali...😉

Kell, na dnes ti straaaasne silno drzim palce, aby si to priroda vyriesila sama a ty si nemusela ist na zakrok!!! Nechapem, preco ti rovno nenavrhnu laparku, ked uz teda musis ist pod narkozu ?!?!? Pri nej by pozreli aj vajcovody. Ale zasa, mozno na vnutro maternice je hystero lepsia, ale mozno by to islo aj spojit, nech uz su zabite dve muchy jednou ranou, aby po nejakom case zase dr. nenaordinovali aj laparoskopiu. A ten pristup dr., ze dopredu povie, ze od toho nic necaka, tak naco to potom vobec absolvovat? Ved kazda narkoza je dost velka zataz pre organizmus 😠 !!! A vobec, zelam ti, aby k tomu vooobec nedoslo, aby na to prosto nebol dovod, pretoze na jar si zasadite s manzelom nove semienko, ktore bude krasne klicit a pucat a rast, az sa z toho vyklube maly vonavy batoztek 😵 !!! Viem, ze je to pre teba reraz velmi tazke obdobie, uuuplne s tebou sucitim, ale na druhej strane, je dobre s tym nieco robit, napr. ze si si vybavila to vysetrenie spg., to je velmi dobre!!! Mozno sa vam podari od toho podari odrazit sa dalej 😉 . Ozaj, co na to tvoj gynekolog a hematolog, comu vlastne pripisuju pravdepodobnu pricinu?

lenusska
18. lis 2008

Ahojte babiky.. 🙂

Tak ja som dnes bola u Dr...pozeral ma potom aj vaginaljne aj krvicku mi vzal...tak som zvedava na vysledky..povedal,ze na 23 DC mam vsetko tak ako ma byt...a ci si viem sledovat ovu...tak som mu povedala ze som skusila ovu testy a meram si BT tak povedal,ze tie testy su zbytocne vyhodene peniaze..teplota mi dnes stupla ale s toho som tiez magor..keby to bola ovu tak zase on to na vaginalnom urcite vidi..

Tak tehulky drzte sa,snazilky nech sme skoro tehulky 🙂

zrnik1
18. lis 2008

Aj ja som dnes bola u gyn a povedal, ze vsetko je ok.Videla som cinnost srdca 😵 , co viac si mozem priat?
Som vypisana, PN, to teraz akoze bez penazi mam vyzit....lutujem mojho manzelika...mam dost vysoke naroky...Boh ma skusa 🙂 .

Babule som taka rada.

Alinuska chcem ta velmi potesit, ze nestracaj nadej a tak.Ved je to tvoj ciel, tak sa nevzdavaj a chod mu oproti 😉 .Velmi by som ti zelala //.

Kell drzim palce na nezakrok. Kedy sa to uz konecne prelomi.Ja dufam, ze coskoro. Drz sa, sme s tebou.

Emicka ako? pichas si? neboli? mna priserne. Obetujem to za babetko. Chudak manzel, vcera som sa na neho za tu injekciu tak nastvala.

Margaritka ako? bojujes?

Zulocka Matusko este nebezka? Alebo sa uz pokusa?

Papa

lenusska
18. lis 2008

Zrnik to som rada ze je vsetko v poriadku. 😵

margarita
18. lis 2008

hellou 🙂
alinuska,vdaka, dari sa nam dobre. Na vychadzky som uz daaaavno zrezignovala, ked som si ich 3x neuspesne pozadovala a odbil ma 3x ze som rizikova a basta!Ale zase este ani kontrola mi neprisla, ked som napr. niekedy vecer u nasich, alebo v obchode a tak. takze v podstate mi je takto dobre, a ked som nahodou vonku mimo navstevy lekara, tak mam taky ten pocit, ze "blicujem" a snad ma nenachytaju 😀 co je po rokoch zo skoly opat zaujimavy a zvlastny pocit 🙂
Akurat som sa vratila z hematologickej kontroly, fuj, dnes to bolo obzvlast narocne: uz len ist tam nalacno peso na 4.poschodie bol vykon sam osebe. Predbezne vysledky, co boli uz o hodinu nie su zle, ale mojmu lekarovi sa i tak nepacia. Mam vsetky parametre pod hranicnou hodnotou, cize ma nechce vystrasit, ale povedal by, ze som "podvyzivena" 😀 a ja sa cpem masom a mliecnymi vyrobkami 5x denne, a stale mam malo bielkovin v krvi, podla neho...ale tak ma strasil aj pred par mesiacmi, a potom na UZV malo babo vahu i velkost v norme.
Takze to beriem s rezervou, v piatok mam 3D uzv, tak snad bude vsjo OK a lekar uzna, ze niektore tehulky - napr.ja - sa fakt nevmestia do tych ich "normalnych" tabulkovych hodnot.
Cize verdikt z hemosky: asi nie som iba normalna, inak som v poriadku 😀

drzim vam vsetkym palce, nech mate aspon vy vysledky ukazkove 😉

lola19
18. lis 2008

Ahojte kuratenka, lenus ja stale meram tu BT a stale mam 36,6, no chapes? Sice neviem aku som mala v nedelu a vcera, lebo som uz neskoro vstavala, ale minuly tyzden som mala stale 36,6 😖 nechapem

margarita
18. lis 2008

loli, a nemas Ty nahodou pokazeny teplomer? to mas digital alebo ortutovy?
lebo ja som raz mala v digitalnom uz slabsiu baterku a tiez mi to ukazovalo divne hodnoty az som sa zacala obavat vtedy, ze som maximalne podchladena 😀

lola19
18. lis 2008

margi a co ti ja viem, este mu davam sancu zajtra a ked nic tak tento cyklus koncim s meranim 😠

lenusska
18. lis 2008

lola19 - ja som tiez dva dni nemerala...ked ta pozri na graf co tam mam ja..chichi

lenusska
18. lis 2008

Je v teme BTGrafomaniacky na 29 str...ty si ktory DC?

lola19
18. lis 2008

Lenuska,ja som 17 DC a stale take rovnake teploty 😖

lenusska
18. lis 2008

Aj ja som mala tak...mozno ti este klesne a potom by mala stupnut...ved uvidime merame prvy cyklus.. 🙂

lola19
18. lis 2008

Lenus, tak dnes znasilnim muzicka 😀 aj ked si myslim, ze uz to bude ohladom snazenia nanic, ale ved nemusi ist len o snazenie 😎

mounty
18. lis 2008

Ahojte, ja som dnes bola na UZV, tak mi zobrali ster kontrolny na toho streptokoka, dufam ze ho uz neuvidim................a krcok je stabilizovany, tak margaritka buduci tyzden nas cakaj na navstevu 😉

Drzte sa vsetky, myslim na vas a modlime sa denne, pa

lenusska
18. lis 2008

lola19 tak tak...znasilni ho 😀 bude len rad... 😀

margarita
18. lis 2008

super mounty, tesim sa, ze ste "stabilizovane" 🙂 a na navstevu sa tesiiiiim, moc 🙂

mirip
18. lis 2008

Ahojte dievčatá, tak od dnes patrím k vám, potratila som v 10-11t a dnes mi prišli výsledky, trombofílie mám pozitívne..........aká je liečba alebo ked chcete otehotnieť čo ste brali a čo sa berie počas tehotenstva?

tanity
18. lis 2008

ahojte dievcata... 🙂 tak davno som tu nebola a tolko sprav...

kell, je mi to velmi luto, cim si musis teraz prechadzat ☹ ☹ ☹ dovolila som si tu informaciu, ktoru som skopirovala z inych stranok:
Po 2 potratoch je automaticky narok na absolvovanie vysetreni zameranych na zistenie priciny. Vsetko je hradene poistovnou.
1. z gynekologie je to: vysetrenie hormonalneho profilu, dôkladne USG vyšetrenie maternice /možná vývojová chyba/, odobratie vzoriek na chlamydie, mykoplazmy, ureaplazmy a zoonózy.
2. geneticke vysetrenie
3. hematologicke vysetrenie - toto vysetrenie nie je zamerane na chudokrvnost, ale na zistenie tzv. trombofilných stavov.
4. endokrinologické vyšetrenie - porucha funkcie štítnej žľazy, diabetes mellitus, hyperandrogenémia ...
5. imunologické vyšetrenie
6. vyšetrenie spermiogramu partnera
....budem ti velmi silno drzat palce a mysliet na teba xxx

srdecne blahozelam emicke a zrnik 😵 😵 😵 krasne spravy...drzte sa dievcata xxx

mirip, skus si omrknut tuto diskusiu, je tu tolko informacii, tolko rad ohladom liecby, liekov...dost totiz zalezi od toho, aku mas diagnozu 😉 je mi luto tvojej straty 😔

dievcata, ja som sa len chcela "vyzalovat"...prisla som dnes od hematologicky a kontroly a stale zvysene Ddimery nas s lekarkou nutili hladat odpovede...poslala ma na cievny dopplerov ultrazvuk (mala som od leta opuchnute podkolenie) a ukazal, ze som prekonala trombozu 😖 takze od dnes picham znova fraxik 😲 a to som si myslela, ze som uz za vodou....ch jaj...kto sa ma v tom vyznat? doteraz som 3 mesiace zila v tom, ze za nase straty moze neliecena stitna, teraz je to zasa trombofilia....viete, snazilkovali sme a tajne dufam, ze sa podarilo...no teraz sa bojim, lebo som fraxik zacala pichat az dnes...ja uz nechcem stratit babatko! 😢 myslite, ze sa uz niet coho bat? ked si znova picham?

pozdravujem vas uplne vsetky a dakujem vopred 🙂

alinuska
19. lis 2008

Tanitka ahooooj, ako to tak citam, tak sa tesiiiiiim 😀 , neboj, s tym fraxikom to zvladnete 😉 a stitna je uz tiez pod kontrolou, takze ziadne pesimisticke zmyslanie, mysli iba pozitivne a ono sa to stane 😵 😵 😵 !!!

margarita
19. lis 2008

mirip, liecba zavisi do velkej miery na tom, ktoru mutaciu presne mas, v akej forme, prip.ak ich je viac naraz, tak je to este zlozitejsie. Kazda tu berie nieco nejak inak, podla aktualneho vysetrenia a stavu krvi. tak ak napises konkretnejsie, urcite sa tu najde niektora, co Ti bude vediet poradit 😉

tanity
19. lis 2008

alinuska ahooojky 🙂 🙂 🙂 🙂 mas pravdu zlatko, len pozitivne 😀 len jednu otazocku malilinku 😅 ...je ok ak sa picha v tehu fraxik a nie fragmin? lebo viem, ze fragmin bol odskusany aj na tehotnych zenach ale fraxik nie...no zasa, lekarka ma ubezpecovala, ze to je ok a ze aj tehule pichaju frzxik....tak ano?
dakovala a pozdravujem vas vsetky xxx
alinuska xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

alinuska
19. lis 2008

Tanitka, ja som si sice zatial nepichala ☹ a teda som nemala dovod si take cosi zistovat, ale ked si pozries prispevky dozadu, tak nase tehule bezne pichaju fraxik alebo clexane 😉 , praveze ten fragmin sa tu spomenul iba nedavno. A ak to tvrdi sama lekarka, tak ona ma urcite zo svojej praxe kopec pripadov tehotnych, ktore si pichaju alebo si pichali prave fraxik. Ja by som sa tymto nezatazovala, hlavne je, ze si pichas a hotovo 😵...drzkaj sa babulka, velmi na teba myslim!!! cmuk

Mirip, pred otehotnenim je dobre brat kyselinu listovu a zvlast pri trombofilii, len v tomto pripade tie "bezne" volnopredajne vitaminky nestacia, lebo je treba brat vyssie davky. A v tehotenstve si budes pravdepodobne pichat injekcie a to bud od zaciatku alebo aj neskor, zvycajne v 3. trimestri. Niekomu stacia iba lieky na riedenie ako anopyrin. Ako uz Margaritka a Tanitka napisali, zavisi to od typu mutacie a formy. Ale neboj sa, vsetko sa da zvladnut, len budes trosku viac sledovana a pravdepodobne budes chodit na pravidelne kontroly aj na hematologiu. Dobre je, ze sa na to prislo, teraz to uz len podchytit od zaciatku 😉 .

andys004
19. lis 2008

Zdravím vás kočičky, 😀
Nevím zda to už tady náhodou někdo nepsal pokud ano tak se omlouvám.Někde jsem četla článek o MTHFR a vitamínech Femibion,že při této mutaci pokud budeš brát tento preparát tak se vyhneš injekcím 😀 .Tak mi to nedalo a poslala jsem otázku přes net jednomu Mudr.Napsala jsem jakou mutaci mám a popsala jsem co předcházelo než se nám zadařil náš drobek.Otázka zněla zda si budu muset opět píchat injekce a zda budu muset opět jen ležet.Ted zkopíruji jeho odpověď je to docela zajímavé a jen mě to potvrdilo co jsem četla v to článku.Bohužel už nevím 😖 kde jsem to četla jinak bych vám to přeposlala.

Dobrý den, nutné to není, pokud již dnes máme k dispozici lék Femibion, volně prodejný,jehož užívání "vyruší" poruchu zpracování kys.listové - MTHFR. pak Ležení nezabrání předčasnému porodu,takže automaticky to nutné není. Takže před početí a pak v těh.můžete zakoupit Femibion, super věc, injekci pod kůži bych tentokrát skutečně neviděl jako nutnou.

Takže holky honem honem 😉 kupovat Femibion.Doufám,že se po někom neopakuji,ale však víte jaká je tady u vás moje docházka a tak mi to mohlo klidně uniknout,ale považuji to za vcelku zajímavé a pro nás i důležité tak jsem si řekla radši at je to tu třeba desetkrát než vůbec.
Těhulky ty týdny vám krásně přibývají jen tak dále hlavně at jste všichni v pořádku a srdíčka buší o sto šest 😉 😀 strašně vám to ZÁVIDÍM 😅 samozřejmě jen v tom dobrém pěkně si to užívejte.

Kell je mi opravdu moc ☹ líto čím zrovna procházíš drž se určitě bude líp a příště už to zkrátka MUSÍ vyjít.A určitě se obrat´na nějaké to centrum jak ti už radily holky určitě uděláš dobře a nebudeš litovat.Já kdybych se měla spolehnout na mého Mudr. tak jsem dnes asi v blázinci 😝 protože on mi řekl,že nemůže nic dělat prý až po čtyřech ztrátách.Tak jsem se sama objednala do centra v Praze Motol.Udělala jsem dobře nikdo mi za to hlavu neutrhl všichni tam byli velice vstřícný a příjemný 🙂 .Zprvu jsem měla pocit,že tam na mě budou koukat jako na blbou hysterku,že jako co po nich chci,ale zaplat´ pán bůh jsem se spletla z tak bezvadným personálem jsem se ještě nesetkala měli by je naklonovat a poslat do všech koutů v celé české republice a taky na slovensko 😉 😀 .

Joj to jsem se dnes rozepsala,ale nebudete tomu věřit tento maxi příspěvek píšu skoro tři hodiny neustále musím odbíhat tak to píšu na etapy.No rekord v dlouhé příspěvku asi nepokořím 😠 tak snad příště 😉 .Mějte se všichni krááááásně pa pa pa. 😀 😀 😀

emicka1
20. lis 2008

Ahoj holky,jsem vás ani nestihla dočíst.Jsem to jen tak prolítla Včera jsme přijeli dlouho a já jsem byla KO. Byla jsem si pro výsledky krve a je to všechno v pořádku 😀 😀 😀 tak mám přijít až za 6 týdnů.což mi teda přijde dooost dlouho,ale snad Prof.ví co dělá,že jo!No jinak si představte,že už si mě v Podolí zaregistrovali k porodu 😀 Přišlo mi to teda vtipný 😀 😀 ,ale teď,když už jsem tam zaregistrovaná,tak už tam prostě v tom červenci porodit musím,to je jasná věc 😎 😀 No jinak tam jdu 3.12.na utz.No a chtějí mi tam dělat i skríning,tak doufám,že se moje gynek.nenaštve 😅 Ale když tam prý budu rodit,tak si tyhle všechny vyšetření chtějí dělat sami.No a zítra jdu na to srdíčko,tak moooc doufám,že tam BUDE 😵 😵 😵

Tanity ahojky,já jsem si píchala v prvním těhu Fraxiparin,a pak Clexane a ten jsem měla i v druhém těhu.Teď do třetice mám Fragmin.Ale je to jen na Dr.,co ti napíše za injekce,jinak je to úplně jedno.Jsem se na to ptala i Dr. Nám třeba nemocnice nic jiného než Clexane neproplácí. No a teď jak jsem u jiného Dr. tak ten mi předepsal Fragmin.Takže se ničeho neboj 🙂 😉 No a jinak přeji hodně štěstíčky,aby to vyšlo 😀

Jinak všechny moc zdravím a pomalu vás dočtu 😎

margarita
20. lis 2008

emicka zlaticko - urcite tam bude, kde inde by bolo??? 😀 😉 tak to ideme na uzv zajtra spolu, len ja uz za inym ucelom 🙂 ale neboj, treba vydrzat a o 5 mesiacov ma dobehnes s tym dalsim uzv.
a co zrnik, ako pokracujes?

k tym liekom ako ste tu rozoberali, ja som sa pytala mojho DR na ten Anopyrin, ze uz pomaly zacne 3.trimester a to uz by sa nemalo a ci teda nieco ine mi da na riedenie (slovo "injekcia" som radsej ani nevyslovila 🙂 ), ale povedal, ze tak do Vianoc ostaneme este pri Anopyrine, ze on to tak zle nevidi, aj ked jasne, ze v letaku strasia 😵 ale tam pisu ze by sa vobec nemal v tehu, a ja som s nim uspesne v 7.mesiaci, takze pohoda.
Povedal mi totiz, ze mne ani velmi co ine predpisat nema (ja tu od vas nadupana o Fraxiparine, Cleaxane a Fragmine 😀 ), a ze tak mozno mi necha ten anopyrin az uplne do porodu. Ja mu verim, ze ak sa tak rozhodol, snad vie, co robi, nie som jeho prva pacientka. no a o tom brani Anop. v 3.trim. mi vravel, ze matke to nijako neskodi, ale vo velmi mizivom promile pravdepodobnosti by to mohlo sposobit velmi vzacnu XY chorobu plodu, no ale priaznive ucinky ktore Anopyrin ma na moju krv (a tym aj vyzivu babetka) mnohonasobne prevysuju riziko vzniku tej choroby.
Dufam ze som to vysvetlila dobre, lebo dnes pisem ako dement 🙂

kell
20. lis 2008

Ahojky!
Píšu až dnes, protože od úterka jsem neměla moc náladu, dnes už konečně vím na čem jsem tak vám to tu rychle napíšu!
Podle utz v úterý je děloha čistá, tak jsem byl šťastná, že se to tentokrát povedlo bez kyretáže, ale nekleslo HCG, naopak vyrostlo! Tak mě Dr. vystrašila, že od půlnoci nejíst nepít a ráno nalačno do nemocnice a udělá se laparka - prý to vypadá na mimoděložní! Málem bylo po mě! Chytla jsem úplně šíleného nerva a celý den jsem brečela a brečela! V nemocnici byl naštěstí strašně skvělý doktor a nechal mi nejdřív odebrat HCG a řekl, že pokud neklesne, tak kyretáž a když ani potom neklesne, tak pak teprv laparku! Dneska jsem tam naklusala a HCG naštěstí trochu kleslo. říkal sice, že by ta kyretáž byla lepší, ale že vzhledem k tomu, že by to byla v průběhu roku už třetí, tak to na mé přání nechá tak, ale že kdyby něco, tak mám okamžitě naklusat do nemocnice! Tak děsný týden jsem si už fakt dlouho nezažila!

Emicka na zítra Ti budu přát moc štěstíčka ať mimískovi srdíčko bije o 106!!!

Zrnik to je skvělé, že jsi viděla srdíčko!!! Doufám ,že se mi to už taky brzy poštěstí 🙂

Tanity Díky za info, imunolku mi nedělali jen mi preventivně nasadili prednison, protože prý stejně ikdyž imuno vyjde negat, tak se dá pro jistou prednison, je prý spousta protilátek, které se ani nevyšetřují tak proto rovnou prednison, štítnou a hormonální profil jsem si uděla na vlastní pěst! štítná O.k. a profil jsem tak nějak zhodnotila podle laboratorní příručky, ale nemůžu říct s jistotou, jestli je v pořádku, přece jenom jsem laik, ikdyž dělám v laboratoři, no a spermiogram je kapitola sama o sobě 😀 😀 😀 , ale bude! To je hlavní!

Margaritka, ptala jsem se Dr., co udělá ten anopyrin miminku, když se podle letáku nesmí užívat, ale říkala, že se jen později uzavře nějaká dírka v srdíčku a to, že prý nevadí! Tak jsem si říkal, že to asi zase taková hrůza nebude, o XY chorobě plodu jsem ještě neslyšela, co to je?

Zulocko ahojky - máš pravdu, teď mám strach otěhotnět, předtím jsem to tak neprožívala, ale když si vezmu, co těhu to problém a díky Bohu, že tentokrát jsem neskončila v nemocnici 😅

Holky všem vám moc díky za podporu, jsem ráda, že vás mám a že to můžu probrat s někým kdo ví jak se cítím! Díky!

papa

tanity
20. lis 2008

ahojte dievcata 😉

andys, tak o tom som este nepocula, ale znie mi to ako rajska hudba 🙂 miesto injekcii liek 😵 😵 to by bolo...skusim vybalit na moju hematologicku 😉

emicka, krasne spravy 🙂 🙂 🙂 a jasne, ze srdiecko bude tam, kde ma byt....jednoducho MUSI, ked uz aj termin p mas 😀 😀 😀 a dakujem za reakciu na tie rozne injekcie 😉

margaritka, ja by som verila svojmu lekarovi, ked vravi, ze staci anopyrin, tak asi fakt staci...aj na fraxiku je napisane, ze v tehu nie a predsa ho predpisuju...takze, pekne dalej, nech tt pribudaju 😀

kell, je mi to este raz velmi luto...naozaj hrozny tyzden... ☹ ☹ ☹ myslim na teba...drz sa xxx

...moze sa este na zaver spytat? vcera som teda 2x pichla fraxik a stala sa mi taka vec, ze mi to normalka napuchlo 😕 urobila sa tam taka dost velka opuchlina...tak som dnes sla na hematol a lekarka mi vysvetlila, ze sa jedna o alergiu, ale nie je nutne sa bat, ze sa to stava, ze mam skusit este dnes pichnut a uvidim, co a ako...ak to bude pretrvavat, ze mam prist....mali ste to uz niektora? po fragmine (predtym) sa mi nic take nestavalo.... 😖 😖 😖

pekny dnik vsetkym xxx

margarita
20. lis 2008

kell, je mi velmi luto, ze mas taky hrozne smutny rok ☹ ale dobre aspon, ze nemusel byt ten kyret uz kvoli Tebe. Ja som posledne mala mimomaternicove v 6tt, a po zakroku som bola este cely tyzden v nemocnici, lebo mi tiez namiesto klesania hcg stupalo 😠 som si pripadala ako exot, ale utesovali ma, ze to tak niekedy byva a ze zvysne hcg sa postupne metabolizmom odbura...ale to s tym, ze v pripade cohokolvek divneho mas okamzite naklusat, to plati, hlavne nech nie su ziadne dalsie komplikacie, to nepotrebujeme 😉

inak diky kell za infosku o Anopyrine, tu chorobu som nazvala XY prave preto, ze si nepamatam, ako sa vola, ale znelo to ako Braxi-Higginsova alebo tak nejak...mne je to jedno, ak Dr tvrdi, ze babu nic nehrozi, budem dalej jest ten Anopyrin ako lentilky 😀 len preto som bola taka nesvoja, ze vy ste tu vsetky napichane 😀 , a tak si pripadam nejak mimo 😵 ale myslim, ze zulocka kedysi daaaaaaavno tiez spominala nejaku babu, co bola cele tehu len na Anopyrine. Tak uz som kludna 🙂