Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

margarita
7. led 2009

lenoc, lolka, nunik, emicka, zrnik - ale sa pekne rymujete 😀 vsetky vas moc moc zdravim a tesim sa vasim dobrym tehulkovskym spravam, hned budem mat krajsi den. samozrejme zdravim aj kappusku a mounty, ak sem zabludia 😉
to len aby som vybavila najprv tehulky 🙂 ale zdravim aj vsetky ostatne snazilky-skorotehulky 😵

maova - Tvoja otazka na Anopyrin, ako uz aj kell pisala, tiez je dobry na riedenie krvicky,a ja ho mam od 8tt jeden 30mg denne. Uz som to tu riesila velakrat s vami, ze mi bolo divne, ked som MTHFR C677T homozygot a nedali mi ziadne injekcie, len ten Anopyrin, ze ci je to ok a tak. V pribalovom letaku sice pisu, ze sa nema v tehu, dokonca ani pri snazeni o tehu, a v 3.trimestri uz vobec sa nema...ale moj hematolog ma upokojoval, ze je to tam preto, ze Anopyrin je volne predajny, nie na predpis, a "normalnej" tehuli by mohol ublizit 🙂 ale my ako nenormalne ho mame prave na tu krvicku. Pochopila som to tak, ze zalezi od vselijakych faktorov Tvojho krvneho obrazu, myslim ze od hodnoty homocysteinu a inych, ktore neviem ako sa volaju - skratka a dobre: niekomu naozaj moze stacit ten Anopyrin. S tymto som ja uz v 33.tyzdni 😉
Ale zajtra idem na kontrolu a asi mi posledne tyzdne predsa len daju injekcie, kvoli bambulke. Anopyrin ku koncu tehu totiz moze zuzit/ucpat jednu cievku medzi srdieckom a pluckami (babetka), preto to riziko...a aby mi kvoli tomu nemuseli robit stale UTZ, tak mi pravdepodobne ten Anopyrin vysadia - uvidim, co povie doki zajtra.

margarita
7. led 2009

prikladam este vybrane info o Anopyrine z podrobneho popisu, co som nasla na nete - vybrala som najma tie, pre mna "podstatne" body 😉

NÁZOV LIEKU

ANOPYRIN 30 mg je určený na dlhodobé užívanie. O dĺžke terapie/profylaxie rozhoduje ošetrujúci lekár.
Kontraindikácie
ANOPYRIN 30 mg sa nesmie užívať pri: ... Dávke > 100 mg/deň v treťom trimestri tehotenstva

Používanie v gravidite a počas laktácie.
Gravidita
Nízke dávky (do 100 mg/deň)
V klinických štúdiách sa dávky do 100 mg/deň používané výlučne v pôrodníctve a pri špeciálnom sledovaní javili ako bezpečné.
V treťom trimestri tehotenstva všetky inhibítory syntézy prostaglandínov môžu vystavovať
plod:

- kardiopulmonálnej toxicite (predčasný uzáver ductus arteriosus a pulmonálna hypertenzia)
- renálnej dysfunkcii, ktorá môže progredovať do renálneho zlyhania s oligohydramniónom

matku a novorodenca na konci tehotenstva:
- antiagregačnému efektu a potenciálnemu predĺženiu krvácania, ktoré sa môže objaviť aj po malých dávkach
- inhibícii kontrakcií maternice, čo vedie k oneskoreniu alebo predĺženiu pôrodu.
Z tohto dôvodu je kyselina acetylsalicylová v dávke 500 mg/deň a vyššej kontraindikovaná v treťom trimestri tehotenstva.
Keďže sa dosiaľ nezaznamenali škodlivé účinky na dojčatá, pri dennej dávke do 150 mg spravidla nebýva nutné ukončiť dojčenie. Ak žena užíva vyššie denné dávky (viac než 150 mg), má prestať dojčiť.

maova
7. led 2009

margaritko, děkuju moc za informace. Mě gynekolog zatím řekl, že kolem sedmého týdne dostanu heparin, tak jenom jak to tady čtu, nevím, jestli není dobré třeba od začátku brát ten anopyrin a potom přejít na heparin. Zatím jsem v začátku kromě špinění nikdy neměla problém, ten přijde až po 20tt, tak uvidím co mi pak ještě řekne doktor a taky co mi ještě řeknou příště na hematologii.
A zítra ti držím palečky na kontrolu 🙂 A ať se miminku dál hezky daří 🙂

mounty
7. led 2009

ahojte opat po sto rokoch 😉 velmi sa tesim z novych dvojciarkovych mamiciek a tisko sa modlim za cele dlhe tehu aby boli v poriadku mali anjelici co nosite pod srdcom............my sa tiez drzime aj ked na silvestra bol skoro poplach predcasneho porodu, ale podarilo sa to zastavit este doma, zhltala som magnezka a lahla si.......co sa tyka zdravia malinkej, stale je to v nebeskych vysinach.........cysty na mozgu sa nevstrebali ☹ ale ja verim ze Boh sa o nas stara a pomoze aj keby bolo nie podla nasich predstav...........majte sa vsetky krasne, myslim na vas denne, papa

lenusska
7. led 2009

mounty - aj my na Teba myslime a verime ze malinka bude krasnuka a bude Vam rast pre radost.Drzkaj sa.
teda napisala som to v mnoznom cisle ale asi to tak citia vsetky tu..

lenka_66
7. led 2009

mounty drzim palce a verim v dobry koniec 😉

lenoc tisko jasam aby sa to nezakrilo.inac mozes si nasadit aj vitamin E 1oomg

kell z ludskej blbosti si nic nerob.Vies ako sa povie ,, Blbi lidi, taky lidi , panboh ich ma taky rad''.

lenka_66
7. led 2009

mabe, mne ked zistili MTHFR tak mi hematologicka odporucila calibrum babyplan , kyselinu listovu a magnezium vsetko raz denne.
Kontrola nebola nutna no v pripade tehotenstva som mala prist okamzite.No a potom zacala konat.
tak hlavu hore a snazilkuj pekne nech mas cim skor // 🙂

zulok
7. led 2009

jejeeeej, co to citam

Lenocka, cmuk na brusko a siiiiiiiilno drzim palce.. 😀 😀 😀 az mam slzy v ociach. cmuuuk a tusim uz to funguje tak, ze kto nespini ,. nie je "in"

Kappuska, tebe tie tyzdne letia 😀 😨 a gratulujeeem k Dominikeee, neviem, preco som si myslela, ze to bude chalanisko, ale aspon bude mat Nanuska malinku sestricku a vsetko ju nauci a postrazi si ju

a vlastne vsetkym tehulkaam, juuj, len nech sa pekne darii

Maova a ja, ze kde si.. no uff, esteze ste porod zazehnali... tak nech este Johanka V BRUSKU VYDRZIII a verim, ze bude zdravunkaaa..si neuveritelne silna a urcite ma Pan Boh pre vas v Johanke velky dar . cmuk

Emicka a co vystraja Rozarka 😀 😀 😀 vam so ZRNIKOM tie tyzdne letiaaaa

Lolka, jeeej... aj s Lenkou 10 tt, teda tu su krasne dvojice...
tak Lenocka sup par partacok k sebe 😀

mabe
7. led 2009

Leni, diky za info. Listovku jim a jim Sarapis na spraveni cyklu. 🙂 Dekuju 😉

tanity
7. led 2009

ahojte dievcata 🙂 🙂 🙂

ozyvam sa vam po straaasne dlhej dobe a ake krasne spravy 😀 😀 😀 kolko tehuliek pribudlo (emicka, zrnik, nunik, lolka) a najnovsie takto lenocka 🙂 🙂 🙂 velmi silno vam drzim palce, je to nadherny zaciatok noveho roka, teraz to uz vyjde 🙂 🙂 🙂 (lenocka, dovolim si extra popriat tebe, aj ked samozrejme prajem vsetuckym 😵 a budem na teba silno presilno mysliet 😉 )

aj ja sa k vam pridavam, vratili sme sa od lekara a sme v 13tt 😀 😀 😀 nase vrtidielko sa krasne hybalo, sermovalo ruckami a nozkami, bolo nadherne a srdienko biloooo 😵 😵 😵
od zaciatku som na fragmine a dalsich liekoch (ved to poznate), ale teraz prisiel cas, ked uz nemozem pichat do bruska, lebo riadne narastlo a tak som si dnes skusila pichnut o stehna....len mam nejaky strach, ci je to tak ucinne ako do bruska 😖 co mi poradite? je to asi rovnako ucinne, len ja blbnem 😀 nejak sa neodvazim dam injekciu manzelovi, aj ked je to ten najjemnejsi muz na svete a urcite by pichol krasne, ale asi to chcem mat sama "pod kontrolou" 😀 pichate si niektora do stehna? je to ok? dakujem vam xxx

a este nemozem nespomenut, ako nadherne sa pozera na tie vysoke tyzdne ako ma napr. mounty a margaritka 😵 😵 😵 len tak dalej dievcata, vsetky xxx
papa a drzte sa a nech je tu cim dalej tym viac tehuliek velmi si to prajem a to vam vsetkym aj zelam do noveho roka xxx

lenusska
7. led 2009

tanity - Gratulujeeeeemmm 😵 😵

to je ale tehuliek...dufam,ze si vezmem priklad od Vas coskoro 😀

tanity
7. led 2009

lenusska dakujem 😵 😵 😵

lenka_66
7. led 2009

tanity blahozelaaaam 🙂

Ja si sama nedokazem pichnut , picha ma drahy 🙂 a to pri tom neznasa injekcie a velmi sa bal.Je to nadhene ked za pichom sa rozprava s bruskom,hladka a pofukuje aby to nebolelo.
Ja (my) uprednostnujeme brucho lebo som niekde citala ze to je menej rizikove ako stehno .no ale ci to je pravda.Rameno je bolestive.Zober si ze ty sa bojis o vrtidielko no mnazel sa boji pri pichani aj o teba.
Tak nech ti pekne rastu tyzdne 🙂 🙂 🙂 🙂

zrnik1
7. led 2009

Tanity gratulujem... 😀 😀 😀

My sme mali tichu domacnost,a le len jeden den, lebo vecer hrozilo, ze si budem musiet sama pichnut.To neprichadzalo do uvahy, tak som sa musela manzelovi ospravedlnit...dokazala som to a tak sme saa udobrili pri pichani... 😀

PS dnes som bola na kontrole, lebo som to nevydrzala a srdiecko bilo tak velmi.Tesim sa.

lenusska
7. led 2009

zrnik1 - supeeer... 😵 nie ta hadka ale srdiecko 😵

lenka_66
7. led 2009

zrnik k srdiecku gratulujem.
A manzel by sam neprisiel pichnut ?? 😉

margarita
7. led 2009

tanity - supeeeer 😀 tesime sa s Tebou moc.
mounty - dufajme ze sa este vstrebu, myslime moc na vas. hlavne to s chodenim moc neprehanaj, nech si Johanka este pekne pocka aspon par tyzdnov 😉
maova - inak aj mne hematolog predpisal Anopyrin az po tom, co sa mi potvrdila akcia srdiecka - takze snad je to ok 🙂
zulok - rata sa mi Tvoja veta : "tusim uz to funguje tak, ze kto nespini ,. nie je "in" 😀 dobreeee 😀 bohuzial to uz tu tak vyzera...esteze to je len spinenie...

drzte sa vsetky, moc na vas vsetky myslim, a mam radost, ako sa to tu krasne stehulknieva 😵

zulok
7. led 2009

Tanityy, jeeej, gratulujeeeeeeeem... teeeda, paraaadaaaa 😀 😀 😀 😀 a do bruska, neboj, ono este porastie a ja som si pichala az do porodu do bruska... najprv okolo pupka, potom postupne nad pupkom.. smerom k bokom... podla oho, kde som mala najviac tuku 😀 😀 😀 a do bruska to aj anjmenej boli 😉

Zrniik, chichiii, suer, ze ste vporiadku.. a tusim vam injekciky stmeluju manzelstvo... 😀 😀 😀 😀

Margaritkaaa, teeda, uz aby si zacal chystat tasku do porodky... 🙂 kym to vsetko pozhanas.. a hlavne nezabudni maskrtku... tu aj kym porodis 10 x zjes..

a MAova, pre teba to plati duplom... aby si uz nemusela tolko chodit a peeeekne oddychovat 🙂

emicka1
8. led 2009

Ahoj holky,tak včera jsem byla na hematol. a všechno je zatím v pořádku,tak doufám,že to tak zůstane 🙂 Jdu znova 18.2. Ptala jsem se Prof.jestli je to dědičný,tak říkal že je z 50%. A pozval si na krev i Honzu,pro jistotu. Tak uvidíme.

Kell teda řeknu ti že ty lidi jsou občas tak blbý!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 Jsem myslela že ty největší blbci jsou jen v mém okolí,ale koukám,že u tebe je jich taky dost 😠 Když my jsme se teprve snažili,tak už se tu o mě říkalo,že jsem po 3 potratech a samozřejmě jezdim na umělé oplodnění do Prahy.To jsem se tomu snad ještě smála.Ale když jsme o mimi opravdu přišli a oni mě tu nepřestali probírat,a znova že jsem těhu a nejsem a jsem a nejsem a pořád dokola,tak už mě to akorát tak pěkně sere.S prominutím.Jako co je komu do toho,jestli jsem nebo nejsem těhu!!!! Takový lidi jsem normální omezený sobci a nic jiného.A proto vím,jak se teď cítíš.Vykašlat se na ně se lehko řekne,ale hůř udělá.Bohužel Ale i ty se dočkáš mimi a pak budou všichni jen čumět 😀 Moc na tebe myslím 😵 😵 😵

No o tom anopyrinu - já ho beru i s injekcemi,a mám docela strach,že mě ho asi na konci těhu nevydadí 😕 Tak uvidím,teď se s tím radši nebudu zneklidňovat,teď mám nervíky ze zítřejšího utz 😕 Ještě jsem teda docela klidná,ale večer to asi přijde 😅

Zuločko ahojky,co Matusko? Raubíř jeden 😀

Těhulky teda přibilo vás tady,to je paráda!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 A ty týdny,jak nám letí 😀 😀 😀

zrnik1
8. led 2009

emicka neboj sa, vsetko je v poriadku.Ja som mala vcera nervy na prasknutie, cakala som 3 hodiny, lebo sa mi zdalo, ze je koniec a oplatilo sa.Srdiecko bilo. Zmizli vsetky priznaky tehu, tak som sa vystrasila, ze som sa vybrala k doktorovi. Dokonca sa mi zdalo, ze mi odteka plodova voda...horor..
Ved ked uvidis, ake velke je uz tvoje baby, tak sa urcite ukludnis. Ja som neverila ako rychlo rastie...kraaasne...

zrnik1
8. led 2009

lenka 66 myslim, ze by prisiel, ale mala som lepsi pocit, ked som sa ospravedlnila.
Bola to moja chyba, tie hormony robia svoje a mam take nalady, ze ja by som sama so sebou nevydrzala..

lenka_66
8. led 2009

zrnik mna sa uz pytal ci neexistuje skolka abo uschovna pre tehotne.To musim byt tiez poriadne nabita hormonmi.Inac ma pochopenie.

Tak dnes som bola na krcnom a zistili ze nemam zapal priedusiek ale zapal hlasiviek a ze antibiotika MUSIM.
Brali by ste ich abo nie????

zrnik1
8. led 2009

To je otazka tazka, ale ked musis...
To je katastrofa, ze dostanes zapal hlasiviek prave ked si tehu, to je nepochopitelne.
Poviem ti pravdu, este som o tom nepocula.
Rozmyslala som tiez, ci by som brala antibiotika, ale asi nie.Aj ked ja teraz antibiotika beriem, ale lokalne, ale aj tak nie som spokojna a som zvedava, ako to dopadne...

zrnik1
8. led 2009

Inac vam prajem dobru chut a dnes budem mat asi novy telefon. Jupiii. Skoncila mi stara akcia.
Lenuss robis????

margarita
8. led 2009

zulok - to je dobry tip, ze maskrtku do porodky, to som zatial nenasla v ziadnom zozname 😀 taska zbalena este nie je, ale v podstate mam uz doma vsetko, co by som mala potrebovat, len to mam na viacerych miestach, ale keby bolo moooooc treba, zbalim to do polhodky 😉 ale teraz ako pises o tych maskrtkach, tak asi budu tasky dve...a neviem, ci ta maskrtkova nebude aj vacsia 😀 😀 😀
emicka - drzim palce na zajtrajsi UZV, neboj, bude super 😉 anopyrin som dnes konzultovala s hematologom, a on povedal, ze podla neho to mozem pokojne brat az do porodu, ze riziko komplikacii je s Anop. podobne ako s Fraxikom a hocicim inym, ze tie lieky su sice odlisne, ale v zasade robia to iste, cize pre nich je to "prast jak uhod" 😀 ale ze ak gyndos trva na injekciach, tak prosim, nebude mi on branit 😀 ale vraj skusenosti zo sveta, Ameriky a inych su s Anopyrinom dobre. Len vraj nas, trombofiliek nie je az tak vela, aby boli z tych liekov kvantitativne podstatne studie, a logicky, pokusy na tehotnych nikto nikdy robit nebude 😀 cize vraj sa toho nemam bat, ale ako povie moj porodnik, nech tak je

no a ten mi povedal, ze mam este 2 tyzdne si uzivat (anopyrin 😉 ) a od 36tt mi urcite uz daju injekcie...to si myslim, ze sa da zvladnut v poho...no ale uvidime aka frajerka budem o 2tyzdne 😀

lenka66 - ak vedia, ze si tehu a dali TI take atb, tak ich radsej ber. Niekde som totiz citala, ze casto choroba v tehu ublizuje babu viac, nez lieky, na nu urcene 😒 nieco na tom asi bude...ved aj nelieceny zapal hlasiviek je zapal v tele a Ta oslabuje...

zulok
8. led 2009

LEnka, penicilin mozes..,,, no ono nelieceny zapal vie byt svina.. moze sa rozliest an priedusky , potom pluca...hovori sa,ze cesnak je prirodne ATB ale my ho ako trombosky vo velkom mnoztsve v tehu nesmieme, lebo by sa mohla nejaka zrazeninka odlupit.. 😒
ale zavolaj gynekologovi, pripadne este aj na pohotovost gynekologiu, ci brat alebo nie v tehu.. oni ti uurcite poradia a dobre.. 😉

EMicka, dakujem raubir sa ma vyborne.. aspon tak vyzera, divosi o dusu a hlavne vecer ked am ist chrniet. je to ockov maznacik a naucil sa spat s nami v posteli.. postielka je uz len na hranie 😅
ltrsiiilno drzim palce na ultrazvuuuuuuuuuuuuuuk..isto bude vsetko vporiadku a super ze na hematologii ste dopadli vyborne 😉

tanity
8. led 2009

ahojte dievcatka 🙂 🙂 🙂

dakujem vsetkym za radu a blahozelanie 😉 😉 😉
zulocka, mas pravdu,,,budem si pichat do bruska..mne sa zdalo blbe pichat to tam, ked uz rastie a je take tvrdsie, ale zasa, stale tam mam najviac "koznych rias" 😀 takze dnes to slo do bruska a hned mam aj lepsi pocit...dakujem xxx

emicka, drzim palce, ja uplne chapem ako sa citis (aj zrnik k 😉 ), ja to prezivam tie kontroly asi najhorsie...neskutocny pocit, ked mam ist na kozu a lekar mi dava gel na brucho..mna by sa krvi nedorezal 😖 vtedy moja husta krv doslova zmrzne 🤐 ale ked povie tie carovne slova a ja konecne naberiem odvahu pozriet na monitor...kraaaaaaaaasa..ved poznate...my sme sa totiz aj po 1x, aj po 2x dozvedeli, ze babatku uz nebije srdiecko prave pri uzv 😔 😔 😔

lenka, ja by som atb brala, ak by mi ich vyslovene dali, ze musim...a penicilinove su ok 😉 presne ako pisu dievcata, neliecene to moze byt horsie, takze nebojaj a nech ti to skoro prejde xxx

dobru noc vam prajem xxx

andys004
8. led 2009

Zdravím děvčata 🙂

Kell na lidi se vyprdni lidská hloupost je to nejhorší co může člověka postihnout 😠 .Já se s tímto také bohužel setkávám a dost často,ale nejhorší na tom je,že ve vlastní rodině 😠 .Rodina by měla být ta opora,ale u nás je to trošku jinak moje mamka do mě pořád reje at si druhý nepořizuji atd. atd. a tento týden když jsem jí požádala aby nám pohlídala prcka,že jedu k doktorovi tak se mě hned zeptala k jakému tak jsem řekla,že k gyn dr. a ona se zeptala takovým pěkným tonem „to jako už čekáte TO dítě“ 😠 v klidu jsem odpověděla,že bohužel ne a honem jsem převedla řeč jinam,ale nejradši bych vyskočila z kůže,no škoda mluvit.Chce to klid a povznést se nad tím. 😉

Emičko,Zrník ještě vydržte pár týdnů a prdouskové začnou kopat a vy už budete klidnější,budete vědět,že je vše ok. 😉 Mě začal dávat o sobě vědět už v16tt což bylo dost brzo.Tak vám přeji at je to co nejdříve.Emicko na zítra držím všechny prstíky co mám a přijď nám napísat jak ti Rozárka mávala. 😀

Lenka66 chudinko 😨 takové trápení ze zdravíčkem.Pěkně si dej tabletky at jsi zdravá jako řípa. 😵

Zulok kluci musí být raubíři a že když má jít spát tak se mu nechce to je normální u nás tento stav trvá do ted bohužel i to,že stále okupuje náš pelíšek s námi.Měl dokonce už období,že usínal v pokojíčku,ale pak najednou,že tam nebude tak jsme ho nechali usnout u nás a pak přenesli,ale stejně se v noci vzbudil a přišel k nám.To bylo taky vcelku v pohodě, ale ted bohužel nastalo období,že u nás usne my ho přeneseme a bud se vzbudí při tom přenášení a nebo tak do hodiny je vzhůru a hrozně řve,že se bojí.Tak ani nevím jak ho to odnaučit a přitom abych ho netrápila tím,že má strach je to zkrátka mámina pupeční šňůra. 😀 😀

Tanity gratuluji k bambulce v bříšku 😵 at krásně roste a je zdravoučká.Aplikace injekcí kam a kde to nejmíň bolí je věc názor účinnost je všude stejná.Mě injekce chodila píchat každý den sestra z domácí péče a píchala to do rukou (paže) a nohou(horní část stehna) jen jednou jsem to zkusila do břicha a vůbec se mi to nelíbilo 😝 a to mám na tom bříšku pěkné vlnky špíčků teda kožních řas 😅 .Když jsem byla v porodnici tak ani nevěděli kam to mají píchnout prý se s tím nesetkali.Dokonce doktorka která mě přijímala tak se hrozně divila co, že to prý mám tak chtěla vidět zprávu od lékaře a pak se zeptala jak prý jsem na to přišla.No je to přeci jen nějaký ten rok zpátky dnes je to už určitě známější.

Zdravím i ostatní mějte se krásně a opatrujte se pa pa pa. 😉

lenka_66
9. led 2009

Prajem pekny den , tak ja som sa rozhodla ze zajdem do lekarne a kupim homeopatika na tie hlasivky.Nasla som si ich na nete.Inac obvodna a krcna su za antibiotika aj ked vsetko vedia.Moj gynekolog a byvala vrchna sestra z gynekol.zasadne proti.Ich som sa ale na tie homeopatika nepytala.Dufam ze nic nepokaslem 🙂

zulok
9. led 2009

lenka, tak ked uz si as takto rozhodla.. skus cibulu nasekanu s cukrom alebo medom ... a ked to enzvladnes tak, tak zalej vriacou vodou a ako caj.. dost mozne, ze ta ogniavi, pripadne sa povrackas v tomto tt... to byva blee aj z menej hroznych veci. ale mne to an chorobu zaberalo, alebo kloktat slanu teplu vodu alebo aj s morskou solou.. tiez je to riaden hnus.. ale tiez pomaha 😉