Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

matusik111
22. črc 2010

Ahojte kocky, mozem trosku vyrusit. V heliose mi zistili Leiden a dali mi spravu na hematologiu. Skusala som sa objednat v Ziline a povedali mi cakaciu dobu 3 mesiace a vysledky za 3 mesaice. Zda sa mi to trosku moc. Mate skusenosti s hematologiou, kde by mali kratsiu cakaciu dobu na objednanie aj na vysledky.
Dakujem

joda
22. črc 2010

@cukruska1920 Diky za radu drzte sa aj toj syncek

cukruska1920
22. črc 2010

@joda zamalicko...aj ty 😉

joda
22. črc 2010

@denisocka no moja 06 si ja picham.Ale to nevadi ja by som si pychala aj 30 len aby bolo babo v poriadku.A to tusim sa pycha podla vahy lebo vzdy sa ma pyta ze kolko vazim.Drzkaj sa a lahky porod a zdrave a dobre babetko

denisocka
22. črc 2010

@joda ja ti neviem či podla vahy,to by si musela mať 200kg 😀 ked ja mam len 02 😀 😀 😀 😀 😀 ale určite sa picha tak,aby čo najlepšie zaučínkovalo. ja už dumem ako si pichať,mam ešte 6 injekcii a asi si to dám obden 😅

ps: teratz ma to ovela menej bolí do brucha,ako v tom 5-6-7 mesiaci

kiwi82
22. črc 2010

@denisocka ahoj to vazne stale pichas do bruska? 😕 Ja som prestala v 25 tt. lebo mi uz tvrdlo a bolo to bolestive aj som sa bala, ze ublizim babatku ale jasne, ze ta brusna stena je dost hruba a ihla malicka. my pichame do stehien. aj tam to zvykne dakedy fajne zastipat. ale uz sa nam to krati 😉 a tebe dr.kazala pichat aj po porode? mne kazala ak by to bol prirodzeny porod tak este 2 dni ak cisarak tak este 10 dni. my pichame fraxik 0,3.

kiwi82
22. črc 2010

@matusik111 nedali ti odporucanie nahodou na genetiku? lebo tam sa dlhsie zvykne cakat. nemyslim si, ze je bezne, ze na hematologii sa tak dlho caka. a si tehu? alebo planujete tehu? lebo ak si tehu tak cim skor by ta mali vziat.

matusik111
22. črc 2010

@kiwi82 nie genetiku , ale hematologiu . Som si myslela, ze 3 mesiace cakania je dost dlha doba. Preto som sa chcela opytat , ze kde chodite na hematologiu ( Zilinsky a Trenciansky kraj) a kolko vam trvalo kym vas zobrali.
Nie som tehula , ale planujeme. Neviem sice kedy to bude 😵

kiwi82
22. črc 2010

@matusik111 no my sme z kosic ale urcite sa tu 3 mesiace necaka. max. mozno mesiac ako prva navsteva a potom kazdy mesiac kontrola. ale vysledky su vzdy najneskor o tyzden.

joda
22. črc 2010

@denisocka No tam neviem 200kg nemam.Mozno to zalezi ake su vysledky krvicky no tak si uzi tych 6 poslednych apo porode nebudes pichat.

joda
22. črc 2010

@matusik111 ja som tiez cakala 2 mesiace ono to zalezi od toho kolko maju pacientiek

bettynka222
22. črc 2010

ahojte vsetky 🙂

@zusika vsetko bolo super - normalne osm si za porodom poplakala 😵 ja som sa na porod svedomito pripravovala a zrejme sa mi to vyplatilo 😵

cukor
23. črc 2010

@matusik111 ..ja som čakala na prvé vysetrenie asi mesiac.objednaj sa a keby si náhodou skôr otehotnela,tak ked sú tam normálny dr. tak ta zoberú aj bezobjednania.

dilema
23. črc 2010

@matusik111 na hematologiu odporucam MT ak to nemas daleko...centrum hemostazy a trombozy tak nejak...su fakt sikovni 🙂

matusik111
23. črc 2010

@cukor
@dilema , tak som sa objednala do MT , len termin mam az na 28.10. Myslim, ze do vtedy nenastanu ziadne zmeny , tak mozem v klude cakat 😎 .
Dakujem velmi pekne za vase rady, uz len sa dopracovat k tomu tehulkovaniu 😀 😀 😀

erika12345
23. črc 2010

@matusik111 tiez odporucam Martin. Docentka je velmi dobra.

paula1234
23. črc 2010

Ahojte kočky,
ja som sa tiež objednávala do Martina koncom juna a sestricka ma objednala uz na 3.augusta, kedze som uz mala 3 aborty v priebehu roka a pol a povedala, ze vysledky budu za 6-8 tyzdnov, tak pevne verime, ze pridu veci na koren, kedze velmi tuzime po babatku a hlavne nas syncek po surodencovi..)))prajem vela stasticka! 😉

zusika
23. črc 2010

a to ste odkial vsetky, ked chodite do MT? ja som a budem v TT evidovana.... chodite tam niektora?

paula1234
23. črc 2010

Zusika ja som z TN a toto mi poradili tu na fore, vraj sa tam najmenej caka a su tam odbornici a zasa to nie je tak daleko..))) TT je Trnava? Ja idem aj na hematologické a aj genetické krvné vyšetrenia a preto tak skoro, lebo sestrička povedala, že tretí abort to je už dosť a to teda je, psychiku mám narusenu dostatocne, esteze maly a manzel ma drzia nad vodou! 😉

zuzana0612
23. črc 2010

paula a prečo do MT, v TN je tiež hemato. ja som bola tam a čakala som na objednanie tak mesiac a pol. a hneď na začiatku sa ma pýtala sestrička o čo ide. tiež objednávali podľa toho, aký ma človek problém. a potovedala mi, že tehotné objednávajú "bez čakania"

paula1234
23. črc 2010

Zuzik ale ja tehotna nie som a chcela som aj genetiku a tu v TN by mi spravili len hematológiu a po dialnici to mam za hodinku a spravime si to v ramci vyletu a keby nieco a budu vysledky, tak uz mozem chodit do TN, ale v TN nemaju ttakich odbornikov na potraty a vraj Dr.Chudej je naozaj klasa a ja by som chcela postupit v mojej diagnoze co najskor kedze mam uz za 2 mesiace 37 rokov a casu na druhe nie zasa tak vela..))) 😉

nektarine
24. črc 2010

Ahoj holky.
Sháním informace o trombofilii. Před dvěma týdny jsem přišla o miminko. Začala jsem přirozeně rodit v 38tt, po příchodu do porodnice mimču na monitoru nenašli stdíčko, hned jsem šla na ultrazvuk, ale srdíčko už netlouklo. V pitevní zprávě bylo psáno: trombosa pupečníkových žil a mnohočetné infarkty placenty. Poslali mě teda na hematologii, udělali odběry krve a čekám na výsledky. Celé těhotenství probíhalo v naprostém pořádku, všechny testy byly v pořádku, absolutně žádný problém. Chceme teď s manželem zase začít pracovat na miminku, jakmile to půjde. Ale jak mám postupovat a co dělat, aby bylo všechno v pořádku a dočkali jsme se živého a zdravého miminka??

zuzana0612
24. črc 2010

paula, tak to ano, keď to nemáš a je to výhoda pre teba. ja nie som z TN, takže my máme "výlet" aj TN... 😀. ja budem mať tento rok 30 a ešte nemáme dieťa a tiež mám pocit, že mi času moc nezostáva. ale ja mám už diagnozu určenú.mne posielali krv na genetiká do BA a čakala som na výsledky dosť dlho. mali byť po mesiaci a boli až za dva....

jancica74
24. črc 2010

@nektarine ahoj v první řadě je mi moc líto co se ti přihodilo ☹ jinak já mám taky trombofolii,čekám miminko,ale je to v začátcích,jelikož jsem měla problém s otěhotněním navštívili jsem kliniku pro léčbu neplodnosti.....2, se ná zadařilo a z toho jednou spontáně,ale vždy jsme o miminko přišli,po nějaké době mi odebrali krev a poslali na testy,tam mi zjistili nějaké 2 mutace - 1 je leidenská ta druhá nevím,okamžitě mi nasadili Fraxiparin v injekcích a taky anopyrin,po zdárném otěhotnění mi anopyrin vysadili,ale Fraxiparin si píchám nadále a nejspíš až do konce těhotenství....za měsíc mě čekají nové testy na hematologii tak uvidíme co dál....

joda
24. črc 2010

@nektarine To je velmi smutne prist o babetko v tomto tyzdny.Neboj na hematologii urcite zistia cim to bolo a potom ti nasadia liecbu heparinom a to co sa ti stalo sa uz nebude opakovat uvidis drzim ti palce aby sa cim skor zadarilo

rebeca_1
24. črc 2010

Babulky moje tak v CARe rozhodli, ze fraxiparin budem pichat uz od OPU. Mam radost z toho, ze to takto dopadlo. Zdalo sa mi to hrozne neskoro az po potvrdeni pripadneho tehotenstva. Takto budem mat cele pripadne tehotenstvo podchytene od uplneho zaciatku.

@nektarine fukam tvoju bolavu dusicku.. Objimam ta..
Na heme sa problem urcite ukaze.
Prajem ti aby si co najskor nabrala nove sily a s ihlickami sa ti urcite narodi krasne, zdrave babatko ))))
Moc ti ho prajem.

slavkav
24. črc 2010

@rebeca_1 - to je super, prajem Ti, nech sa skoro zadari. 😉

rebeca_1
24. črc 2010

@slavkav dakujem, uz stimulujem. Tak snad....

slavkav
24. črc 2010

@rebeca_1 - a kde? v brne? drzim palce 😵

rebeca_1
24. črc 2010

@slavkav hej, v Reprofite. Dakujem moc....