Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

andys004
11. srp 2010

@denisocka moc gratuluji a drobečkovi přeji do života jen to nej nej hlavně zdraví 😀 .Jinak máte krásná jména pro děti 😀 😉 .

@nektarine neboj tentokrát to už určitě vyjde MUSÍ 😉 tfuj tfuj tfuj pro štěstí

@cukor pozorování je naprosto normální 😕 😎 .Už tě aspoň mimísek kope?Já u prvního jen co jsem začala cítit pohyby tak když se drobek nehýbal víc jak hodinu ,tak jsem do něho štouchala a budila, jen aby se pohnul a já se nezbláznila strachem 😠 🙄 .Ted je z něho hyperaktivní dítko 😀 .U duhého to už bude lepší neboj 😅

@fiallinka 😀 stydlivka 😉 příště se určitě ukáže .

@lenka_66 Jé jak ten čas letí 🙂 Marečkovi přeji k jeho prvním narozeninám vše nej nej a takovéto bezstarostné narozeniny at oslaví ještě alespoň stokrát 😀 .
Mějte se všichni krááááásně čusík 😉

nektarine
12. srp 2010

Ahojte holky, potřebovala bych poradit.
Koupila jsem si Calibrum babyplan a k tomu ještě Acidofolan. Můžu se nějak předávkovat železem a kys.listovou?
V Calibrum je:
Vit C 100,0mg
Vit E 30,0mg
Kys. list 0,4mg
Železo 20,0mg
Jód 0,15mg

A v tom Acidofolanu je:
Železo 14,0mg
Kys. list 1,0mg
Vit. B12 skoro nic, toho je tam málinko

Na obojím totiž je psáno, nepřekračujte doporučené denní dávkování. Tak nevím, jestli to mám brát oboje naráz nebo ne?

slavkav
12. srp 2010

@nektarine - ja beriem femibion a aktiferrin - co by malo byt podobne - a kazala mi to takto hematologicka. tak asi je to ok

lila61
12. srp 2010

ahojte babulky,
idem sa Vam trosku pochvalit 🙂 Aj napriek trombofilii (homozygot MTHFRC677) sa mi podarilo dopracovat sa pred 3 mesiacmi k mojmu malemu chlapovi. Narodil sa 9.5, 51 cm, 3500 g. 🙂 Je z neho super poslusne bezproblemove babo, takze sme si na seba rychlo zvykli a fungujeme v pohodicke.
Chcela by som sa spytat dievcat ktore uz tiez maju babatka a prekonali trombozu, ako riesite antikoncepciu? Mozno je to hlupa otazka, a druhe babo by som chcela, ale najskor tak za 3 roky.

cukor
12. srp 2010

@nektarine ...väčšinou trombofiličky majú problém so spracovaním kys.listovej,preto väčšinou odporučajú femibion ktorý obsahuje látku ktorá pomáha spracovat kys.listovu.takze by som si kupila femibion,aj ja ho beriem dokonca aj samostatnu kys.listovu.pokial nemáš problém so železom radsej by som ho nebrala,dost zien ucpáva.

nektarine
12. srp 2010

@slavkav @cukor Ale femibion je až od 12 tt, ne?

kaciatko81
12. srp 2010

@nektarine kludne ho mozes aj teraz, ja beriem femibion800
@cukor dobra otazka, ja by som potrebovala hak kvoli utlmeniu vajecnikov pred stimulaciou-mam pco... nemozem ju... tak sa teraz bojim, co to s nimi narobi 😔

cukor
12. srp 2010

@nektarine .....pred a po otehotnení do 12 tt sa berie femibion 800,od 13 tt femibion 400
@kaciatko81 ...nerozumiem velmi tomu čo si napísala.

kaciatko81
12. srp 2010

@cukor prepac, ten prispevok mala to byt reakcia na
@lila61... pytala sa na antikoncepciu 😅

nektarine
12. srp 2010

Aha, takhle. No, ale když už mám na 2 měsíce koupeno toto, tak to nejdřív asi vyberu a pak koupím ten femibion. Uvidíme, co to semnou udělá 😅

nonika
12. srp 2010

@zusika posielam ti tooooooolko velaaaaaaaaaa pozitivnej energie kolko len viem 😀 dnes som stastna a spokojna....bola som na hematologii a moje Ddimery su v norme, tak sa z toho tesim....aj tak som sa nevyhla Fraxiku, ale neva, moj manzel ma co robit po veceroch 😉 uz teraz viem ze to vsetky zvladneme 😉

nonika
12. srp 2010

@cukor ano je to utecha ze jedno mam, krasne a zdrave ale ja by som tak veeeeeeeeelmi chcela este jedno....drzim palceky nech nam to vsetkym vyjde tak ako ma 😉

kaciatko81
13. srp 2010

kocky, chcela by som sa spytat, ste tu niektora po ket? ide mi o to, ze po vysledkoch z hematologie mi dr povedal, ze treba byt opatrny pri podavani estrogenov... ak si dobre pamatam pri ket sa davaju na podporu rastu sliznice lieky s obsahom estrogenov... znamena to, ze ich nebudem moct? dakujem

zusika
13. srp 2010

Ahojte babulky!!! bola som dnes na poradni..... a musim sa vam pochvalit, lebo sama zo sebou to neviem spracovat.... vsetko je v poriadku - dvojnasobnom - my cakame totiz tweens!!!!
mate tu niekto este dvojicky?? - nejake skusenosti???

mima263
13. srp 2010

@kaciatko81 aj mne to vravela doktorka, ale predpisala mi wessel, ten som brala do transferu a po ňom som už pichala clexane. Mala som raz ET, 2x KET a pri tejto liečbe nenastalo žiadne výrazné zhoršenie

slavkav
13. srp 2010

@zusika - WAW, to je uzasne 🙂 drzim silno silno palce. v ktorom tt si?

kaciatko81
13. srp 2010

@mima263 dakujem! ja vraj dostanem fraxiparin uz pocas stimulky... len som nevedela ako je to s tymi liekmi... no uvidime, snad uz bude vsetko ok
@zusika drzim moc, moc palce

zusika
13. srp 2010

@slavkav 10tt+6

zusika
13. srp 2010

resp. jedno je 10+6 a druhe 10+3 - su dvojvajecne 🤐

cukor
13. srp 2010

@zusika ...tak to je prekvapenie......vy ste sa ale snažili!!!! 😉 ...tak tfuj,tfuj,tfuj.....nech je vsetko v poriadku...... 😉

slavkav
13. srp 2010

@zusika - tak presne, ako napisala @cukor - tfuj tfuj tfuj 😉

cukruska1920
13. srp 2010

Ahojte co nove? ako sa dari? mi sme boli v stredu na 4D UTZ krasny zazitok.... viete co sa chcem spytat? neviete od coho zavisi ake injekcie sa pichaju..? lebo teraz mam 0,4 a neviem ci to staci... to sa dava od kil alebo podla coho? diky

cukruska1920
13. srp 2010

@zusika dvojicky....jeeeeej parada... super... vidis to mas nahradu... juj tak nech to vsetko dobre dopadne

cukor
13. srp 2010

@cukruska1920 .......tak to sa určite nedávajú podla hmotnosti.preto sa chodí kazdý mesiac na hematologiu na odbery.skontrolujú parametre a posudia,či ti dávkovanie stačí alebo treba vyssie.

lenka_66
13. srp 2010

@nektarine http://nordicpharma.kontura.cz/tiskove_material...

toto som brala na odporucanie hematologicky.zelezo som mala hrozny KO.toto nezapchava a neostava v tele.aj baby v termine co brali zelezo v tabletach prestali a zacali toto a pekne sa im upravil krvny obraz.

@zusika parada ze 2 fazulky 😵

zusika
13. srp 2010

@cukruska1920 - 🙂 a nakoniec sa veru dockam aj februarcatiek a dokonca dvoch....
ani nechcem mysliet na to ako dlha a narocna cesta nas teraz este caka..... chcem sa len tesit....snad tych nastrah uz bolo v zivote dost ...
v inej teme mi baby pisali, ze to mam ako take odskodne zhora.....
je fakt ze som sa vcera modlila ze nech to dnes dobre dopadne, ked ze ten piatok 13.-teho ..... no ale toto....
verim, ze to dobre vsetko dopadne 😀

Drzim palce aj vam zlaticka!!!
juuuuj...ja mam teraz tolko endorfinov v sebe...na zblaznenie 😀

kaciatko81
13. srp 2010

@zusika dlha a narocna, ale s tym najkrajsim vysledkom 😵 😵 😵 verim, ze uz bude len dobre 🙂

zusika
13. srp 2010

@kaciatko81 - dakujem 🙂

zulok
13. srp 2010

@zusika jeeeeej..gratulujeeem, ze dokonca dve stasticka, tak nech je vsetko vporiadku a pekne rastie brusko 😀

denisocka
13. srp 2010

@zusika jéjda zusika,krása ,gratulujem a verím,že všetko dopadne dobre,nič sa neboj , dostala si naozaj dar aj s odškodným 😉 , malý na vás určite dava pozor a bdie nad vami 😉