Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

atreyu
10. srp 2011

@pentagras ja si tiež pichám do brucha, ale na konci tehu budeš tak či tak nútená pichať si do bokov pretože budeš mať kožu na bruchu natiahnutú...

pentagras
10. srp 2011

@atreyu no já vím, to bude hrozný ☹

lume
10. srp 2011

@ppetuskaa Ja som sa naucila uz aj sama. Tiez som mala z toho hrozny strach. Nakoniec som sa odhodlala si to pichnut sama, ked som bola v nemocnici a kocka na vedlajsej posteli si to pichala ako nic. Navyse, kym mi to dosla pichnut sestricka presla aj hodina od kedy som ju poprosila si to pichnut. Musim povedat, ze ked si po picham sama, tak je to asi aj lepsie. Viem si odsledovat. Ked citim, ze ma vpich boli, najdem ine miesto. Skus to, nic to nie je.

kaciatko81
10. srp 2011

@ppetuskaa je to len o zvyku, prvu zvladnes so zatatymi zubami a dalsie uz v pohode 🙂
@pentagras ja tiez poriadne stlacim tu riasu a potom pichnem, dlho som pichala do brucha, teraz musim uz viac do bokov, brusko sice male, ale mam pocit, ze tam mam malo tuku 😀 a hrce mam tiez a obcas poriadne, ale neviem co s tym 😒

jarkalada
10. srp 2011

@pentagras já jsem si taky píchala ze začátku fraxiparine. Pak se mi ale po něm ale taky začly dělat takový nepříjemný bouličky, bylo to jak od vosího píchnutí, takovej bolák svědivej a citlivej. Dr. mi na to řekl, že se mi na ten frax. utvořila alergická reakce, zjistil to i z krve, že to není, jak má být. Tak mi to změnil na fragmin a je to lepší. I ty jehličky mi přijdou malilinkato slabší 🙂

pentagras
10. srp 2011

@jarkalada
@kaciatko81
no mě přijde že ze všech těch injekcí co jsem měla ten fraxiparine je nejhorší, ta jehla mi přijde tupá, vůbec mi to nejde vpíchnout, pak už je to v pohodě 🙂 ale vadí jen to vpíchnutí a pak snad se mi trochu utvoří tuk víc

kaciatko81
10. srp 2011

@pentagras tento pocit mam aj ja... ale obcas staci len kusok zmenit miesto

markytt774
10. srp 2011

Holky a ty injekce vám předepsal kdo? hematolog, gynekolog nebo kdo? a i na mthfr?

jarkalada
10. srp 2011

Kam všude se to vlastně může píchat? Já úplně ze začátku do břicha, ale jsem dost hubená a narostlo mi vlastně jen břicho/teď jsem 27+6tt,dvojčátka/,tak mi přijde, že tam nemám vůbec žádnej tuk. I jsem to zkoušela, ale není tam prostě "za co chytit" 🙂 takže si už dlouho píchám do stehen. Jenže se mi na nich udělaly takový hrozný křečáky, modrý fleky,i to občas bolí. Takže si vždycky najdu nějaký místečko na venkovní straně stehna,ale už to jde najít s obtížema. Nevím, kam si to můžu píchat. Prý zevnitř stehen snad ne? A do zadku to asi taky nejde, co? - samo že by mi musel pomoct přítel, ale už fakt nevím.

atreyu
10. srp 2011

@markytt774 hematológ...ja mám len MTHFR heterozygot.

atreyu
10. srp 2011

@jarkalada do bokov, do ramien...

markytt774
10. srp 2011

@atreyu hm..a já jsem homozygot a předepsat mi to nechce ach jo 😒

kaciatko81
10. srp 2011

@markytt774 hematolog a ked treba napise mi ich gynekolog
@jarkalada ja picham do bokov, ked to nepojde chystam sa na ramena, ale tam ti musi niekto pomoct

markytt774
10. srp 2011

a vám co to napsaly máte za sebou nějaké potraty, já mam právě,že za sebou dva, teď jsem zjistila podle testu že jsem zase těhu, ale když jsem byla na hematologii tak mi řekly že mi to přesto všechno prostě nedají

atreyu
10. srp 2011

@markytt774 moja zmeň hematológiu...mne dali pichať už pred otehotnením a dnes som volala, že som v 5tt , že kedy mám prísť na kontrolu taaaaak okamžite..

madormi
10. srp 2011

@markytt774 ahoj, tak změn hematologii, já mám za sebou dva potraty v 6-7tt, jsem mthfr homozygot a ted u tohoto těhu si píchám od 4tt+2 a zítra začínám 38 týden

madormi
10. srp 2011

@markytt774 a nebo na gyndu ten ti to může za začátku napsat a pak ti dá doporučení na hematologii

cukor
10. srp 2011

@pentagras neboj sa...podla mna to tam najmenej bolí.

markytt774
10. srp 2011

já jdu na gynekologii v pondělí to budu 5+4tt a domluvím se tam s ní jestli by mi to nemohla napsat ona, já vždy potratila kolem 11tt tak to snad vydrží, ale mam hrozný strach

poleva
10. srp 2011

dievčatá mám zvyšný fraxiparín 0,3 a 0,4 ak by niektorá chcela

zuzanka0104
10. srp 2011

@lenka_21 No ako? Podarilo sa ti vybaviť sa?

willi
10. srp 2011

@pentagras mne pomahalo, ked som si vytlacila ten vzduch zo striekacky (samozrejme po konzultacii s mojou hematologickou)...lebo zo zaciatku som pichala aj vzduch a mala som tie miesta bolave...neskor absolutne nie 🙂

erika12345
11. srp 2011

@nektarine ja viem, ja som si to tiez po porode predstavovala jednoduchsie, ale uvidis, po tom sestonedeli bude urcite lepsie. 🙂
@velvet26 uz je nastastie ovela lepsie, vy sa ako mavate?

cukor
11. srp 2011

@nektarine ...neboj,všetko sa zlepší.u nás boli práve kvôli tej kolike prvé tri mesiace hrozné a ešte k tomu bola zima.....depresívne obdobie.teraz je aspon leto,viac slnka čo dodáva pozitívnu energiu.zladíte sa,zvyknete si na seba a potom to bude fajn. 😉

atreyu
11. srp 2011

Baby brala niektorá z vás duphaston?

lume
11. srp 2011

@atreyu Jasne, je to uplne bezne na udrzanie tehotenstva. Alternativa Utrogestanu.

cukor
11. srp 2011

@atreyu ...ja som brala duphaston aj utrogestan.

chomik
11. srp 2011

@atreyu Ja som užívala - cca od 8 do 17 tt, nasadili mi ho kvôli špineniu, diagnóza znela hroziaci potrat...

ppetuskaa
11. srp 2011

@chomik ja beriem tiez utrogestan a ascorutin kvoli spineniu - hnedy vytok...dnes som mala trosicku krvi..stale sa kontrolujem..a este navyse som ochorela:(a uz je to v pohode, uz nemas spinenie?uz si ho vysadila?ja som tak minuly rok potratila, ked som mala par dni malicke spinenie a potom krvacanie co som nasledne potratila...3 tyzdne ma nechali pn a ja som uz davno potratila..nemozno to brat na lahku vahu...urcite nie je to normalne...a hned treba ist lekarovi...asi v 90 percentach ide o hroziaci potrat...

ppetuskaa
11. srp 2011

@markytt774 to preco ti to nechce preboha predpisat ked mas trombofilie!?musis brat tie inekcie na udrzanie plodu..chod hematologicke hned zajtra, aby nebolo neskoro...na tvojom mieste by som zmenila aj gynekologa!