Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

vveru
18. kvě 2010

To ju 😉 Ale jsem za to ráda, že se někde můžu optat 🙂

fiallinka
18. kvě 2010

shandy: no fakt, mrkni na to http://www.lekarna.cz/anopyrin-100mg-50x100mg-t... ... a je to i na tom, co jsem měla doma...

cukor: no zatím vše ok, akorát mne to zmáhá, nejradši bych ležela a spala a musím lítat kolem Juráška 🙂... dnes mi brali krev na NT+ a všechno ostatní, tak snad to bude dobré... ufff, mám z toho strach, i když u dvojčat jsou tyhle vyšetření docela neprůkazné...

bettynka222
18. kvě 2010

ahojte babule 🙂

cukrik ty mas teraz v maji nejaky termin nie? alebo si nieco doplietla?

zulok, fialik co bublinky ako sa maju?

matelko ahooooooooooj a aj vsetky nove tvare vveru, shandy a spol 🙂

inak vcera sm eboli na poradni, maly na zaciaktu 34 tt vazi 2500 g - za tri tyzdne pribral kilo 😕 to som zvedava k akej vahe sa nakoniec dopracujeme a kade polezie von 😅 zatial sa mu najviac pozdava pravy bok 😀

vveru
18. kvě 2010

Ahoj Bettynko!

jééé Fiali, to jsem si všimla až teď, že čekáš dvojčátka, já chci takýýýý 😅

fiallinka
18. kvě 2010

vveru: no s ivf máš přece skoro 20% šanci 🙂... ale podívej se do mého alba a třeba bys je zas tak nechtěla ☹

betty: asi se mají dobře, protože mi břuch roste pekelným tempem, už je jak balón 🙂

bettynka222
18. kvě 2010

fialinka neboj, teraz si ta uz postrazia a zostanu obe s vami 🙂 a moj bruch sice az tak nenarastol, zato ten maly rastie neviem z coho 😕

kapr
18. kvě 2010

...........holky já dnes byla na sonu žil (jestli se mi náhodou nedělá v nožce trombózka a byl tam mooooooooc pěkný pan doktor 😵
Tak jen jsem vám to tak chtěla říct 😉

fiallinka
18. kvě 2010

betty, tak na to si moc dobře vzpomínám - já jsem od 32. týdne nenabrala skoro nic a malí nabrali za ten měsíc v nemocnici každý! asi kilo, fakt 🙂...ze mně si to brali, potvůrky...

maova
18. kvě 2010

kapr, to jsi nám napsala hezkou zprávu 🙂 😀 Hlavně jestli ti i pan doktor řekl, že je všechno v pořádku 😉

cukor
18. kvě 2010

vveru.....na to sme tu....aby sme si poradili a aj sa podporili v tom našom boji s trombofíliou 😀
ahoj betty........tak sa ti to kráti ale na fotkách si taká chudučká..kolko si pribrala?
maova a ty sa nám ako máš?

maova
18. kvě 2010

cukor, docela dobře 🙂 Děkuju 🙂 A co ty?
Já jsem se pustila hlavně do mých koníčků, takže jsem začala hodně líčit a ještě jsem si přidělala kurz Účesů pro vizážisty. To mě strašně baví, tak doufám, že se ještě zdokonalím a že najdu nějakého dobrého fotografa, se kterým budu třeba víc spolupracovat a prostě tak nějak dál se to rozšíří 🙂

kapr
18. kvě 2010

Jojo, vypadá to, že se nic neděje a zase si můžu píchat jen jednou denně. 😉 😀
Jen bylo takové úsměvné : " tak se vslečte" nojo ale já nevěděla co. Tak jsem se raději zeptala 😀 U každého doktora se svléká něco jiného 😀 😀 😀

shandy
18. kvě 2010

fiall tak pozri toto http://www.docsimon.sk/article_images.php?actio..., to je z www.docsimon.sk 😀
tak ze my sa teda mame, ze mame anopyrin bez predpisu a tento na tom obrazku je dokonca 400 mg... 😕
fiall to je super, ze cakas dvojicky, aj ked tie obavy po tom co sa ti stalo chapem... 😔 🙄 , verim, ze niekto tam hore by uz nedopustil, aby sa to zopakovalo...
betty veru ty vyzeras taka stihlucka, ze asi si vsetku tu potravu berie tvoj nezbednik 🙂
pekny den vsetkym

vveru
18. kvě 2010

Ježiš Fiali, je mi to moc líto, to je hrozné ☹ , ale teď to bude určitě v pořádku, budu moc držet palečky 😉
Můžu se zeptat, poprvé byli také uměle??? Jestli nechceš neodpovídej. Drž se.

matelko1
18. kvě 2010

fialinka veru u dvojciat su vysledky vzdy skreslene.tripletesty-hodnoty som mala vysoke,ale v 1.trimestry vysledky a NT ok.to su vraj najistejsie vysledky ako tripletesty.

bettynka ako ti tie tyzdne utekaju.ved o chvilku si budes drzat v naruci svoj uzlicek. 🙂 🙂 🙂
my sme boli dnes s chlapcami v poradni.tak Alex mal vahu 6500g,Maxim 6010g.stale je 500g rozdiel ako pri narodeni.
dnes mali aj to prve zakladne ockovanie do obidvoch noziciek na vsetko mozne-pneumokoky,tetanus,zaskrt atd.to bola 1.davka.o 6 tyzdnov preockovanie.tak plakali chlapci.az ja som mala slzy na krajicku.dufam,ze nebudu mat teploty a noc no som zvedava aka bude.

zuzub
18. kvě 2010

Ahojte 🙂 10.5.2010 o 18.08hod sa nám narodil náš Mišinko 51 cm, 3270g 🙂

zulok
18. kvě 2010

Zuzub gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀

BETTYNKA, drobec krasne pribral, len tak daleeej a ty si riadna dazdovocka stihlunka 🙂

KAPR pekny lekar vzdy potesi 🙂

vveru
18. kvě 2010

Zuzub, hodně štěstíčka přeji 😉

zusika
19. kvě 2010

Zuzub blahozelam.....!!! vela zdravia vam prajem

dievcata, ja som pozerala na mojej krabicke od listovky (Jemieson) - mam tam ze 1000mcg / 1mg - to je asi velmi malo, vsak?

shandy
19. kvě 2010

zuzub aj ja sa pridavam a prajem vela zdravicka, dostatok mliecka a vsetko dobre 🙂
no velmi malo to nie je, ale ak mas MTHFR tak mozno by bolo lepsie to acidum folicum....tam je tych 10 mg, je na predpis 🙂

matelko1
19. kvě 2010

zuzub blahozelam 🙂 🙂 🙂

fiallinka
19. kvě 2010

zuzub, gratuluju, to je krásné, jak se tu rodí děti, je to strašně nadějné 🙂
vveru: jasně, taky po ivf... ale u mně problém není, takže očividně se embroušům u mně líbí... aspoň ze začátku... je pravda, že jsem ani náhodou nepočítala s tím, že by se i podruhé chytly dvě (navíc ket mezi tím nevyšel), ta šance na dvojky není až tak velká... ale holt stalo se a já jsem moc ráda, ale o to větší mám strach, protože je to po všech stránkách pro tělo náročnější. Ale co, dala jsem se na vojnu, tak budu bojovat až do konce, co mi zbývá 🙂

fiallinka
19. kvě 2010

vveru: aby tě to nevyděsilo, co se nám stalo - mně řekli, že moje mutace jsou ok a ke konci těhu to nikdo neřešil a přitom ta jedna je v tomhle fatk blbá a způsobuje úmrtí v 3. trimestru..ale to se tě fakt netýká 🙂

kapr
19. kvě 2010

fiali a jaká mutace způsobuje to úmrtí ve 3.trimestru, pokud se tedy můžu zeptat..... 😔

fiallinka
19. kvě 2010

kapr: mám protrombin - faktor II, ale teda ne, že by to nemohlo nastat i u Leidena, že...

fiallinka
19. kvě 2010

což jsem nemyslela ale na nikoho z nás, protože všichni tu krev teď ředíme 🙂

kapr
19. kvě 2010

takže pokud bych tuhle mutaci měla tak bych to už věděla, že?
......no já osobně ředím jak vzteklá 😀

ellisabet
19. kvě 2010

Ahojte! ten anopyrin, by som si sama určite nenasadila, nakolko obsahuje kys. acetylsalicylovu a ta je v tehotenstve kontraindikovana a 400mg už vobec nie, ta sa na zniženie zražanlivosti nepouživa, ale na teploty

fiallinka
19. kvě 2010

kapr: no když víš o jiných, věděla bys i o téhle, ale stejně je na všechny jen jediný lék - ředit a ředit...

kapr
19. kvě 2010

Tak to jsi mě uklidnila 😵 děkuju moc!!!!!