Trombóza - jak se to u vás projevovalo? Čím byla způsobena?

keseri
21. kvě 2018

Holky, které jste prodělaly trombózu ( popř. i embolii), můžete mi prosím napsat jak se to u vás projevovalo a čím to u vás bylo způsobeno (pokud se tedy příčina zjistila)? Mám sklony k sebepozorování a protože jsem několik dní po laparoskopii tak se trombózy a embolie opravdu hodně bojím, proto mě zajímají zkušenosti ostatních.

pantherka8
21. kvě 2018

Ahoj, bolela mne noha, bolest se celkem rychle horsila. Po operaci, ani úrazu jsem nebyla.

keseri
autor
27. kvě 2018

@pantherka8 a zjistili proč si ji měla? Antikoncepce, problémy se srážlivostí atd?

vitezove
27. kvě 2018

Můžeš si vzít třeba ibalgin? Aspirin? Ten ředí krev, jestli si něco z toho můžeš vzít tak vem a pomůže ti to. Jinak trombóza nepřichází třeba dny, ani ne hodiny. Spíš minuty. Já mám leidenskou mutaci, takže mám zvýšenou možnost k tomu tohle mít, ale naštěstí jsem zatím nikdy nic takového neměla.

guinea
27. kvě 2018

@keseri Jak to u tebe dopadlo? Byla jsi na vyšetření? Dělá se quick test - z krve, a pak ultrazvuk dolních končetin. Mě třeba bolela noha, ale nijak vážné to nebylo, na vyšetření jsem se dostala neuvěřitelnou shodou náhod. U mě to byla zřejmě kombinace dehydratace, braní antiko a leidenská mutace, na kterou se díky tomu přišlo...

@vitezove Nemyslela jsi spíš tu embolii, že může přijít během pár minut? Mě noha bolela asi týden a zhoršovalo se to postupně, než se na to přišlo...

barusenicka
27. kvě 2018

Ja prodelala trombozu v tehotenstvi, zjistili mi ze mam leidenskou mutaci a FII. Noha me zacala z niceho nic bolet, nemohla jsem pomalu ani chodit, krec v noze v lytku a stehnu. Natekla mi a a kdyz jsem bolesti malem omdlela v noci pri chuzi na zachod, tak me odvezli do nemocnice a tam po vysetreni zjistili rozsahlou trombozu, nasadili injekce na redeni, kompresivni puncochu. Klid na luzku.

keseri
autor
31. kvě 2018

@guinea Děkuji za info, já trombózu neměla ale pooperaci jsem z ní měla hroznej strach tak jsem chtěla vědět jak to probíhá u jiných abych to kdyžtak poznala včas. Jsem hroznej strašpytel a jak čtu nebo slyším o nějaké nemoci tak na sobě hned pozoruju příznaky.

makky1310
31. kvě 2018

Ahoj, ja mela trombozu 2 dny po porodu. Vzbudila jsem se s bolesti lytka, jakoby byla silene namozena. Otok jsem moc nepozorovala ani zcervenani. Mutaci mi pak vyloucili. Pichala jsem si 3 mesice po porodu injekce. Jednou jsem pak byla pro jistotu u dr, protoze me znova bolela noha ale mela jsem ji asi jen opravdu namozenou, na nic mi neprisli. Clovek se ale pak boji, protoze jsem po porodu mela podezreni na embolii.

guinea
31. kvě 2018

@keseri Dnes ale dávají všem standardně po operaci léky na snížení srážlivosti krve, právě jako prevence trombóz. Třeba ti to taky dali a ani o tom nevíš!