Trpím agorafobií, máte někdo stejný problém?

agora
22. dub 2012

Ahoj, potřebuji radu zda s tím někdo nemá zkušenost. Začalo to asi ve 14letech, šla jsem do obchodu, čekala ve frontě a z ničeho nic zkolabovala.
Od té doby mám strach z obchodů, front, čekáren, ale i restaurací. U jídla se vření žaludku, a nedostanu do sebe nic, ikdyž mám hlad. Když je kolem mě spousta lidí, pociťuji úzkost a nejraději bych někam utekla ☹ Teď (30let) když mám někam jet nebo jít kamkoliv, zas ten stres, nevolnost od žaludku, několikrát návštěva wc. Když mám jít na procházku třeba jen do parku, opět polití horkem, nevolnost, wc. Jsem teď dosti ve stresu, mám 2 malé děti, manžel chodí pozdě z práce, takže jsem na vše v podstatě sama. Jsem podrážděná, nervózní, v poslední době hnusná sama sobě. Ta moje úzkost, strach někam jít, mě docela obtěžuje a omezuje ☹ nevím co s tím. Náhodou jsem našla článek o AGORAFOBII, také, že na stres by mohli pomoci bylinky Novo Passit, máte někdo stejný nebo podobný problém? děkuji

jop
23. dub 2012

@agora ahoj, s tvými pocity bych absolutně neváhala obrátit se na psychologa. Takhle nemůžeš žít pořád a obávám se, že tady ti nikdo ten problém nevyřeší. Navíc až ti skončí mateřská, budeš muset mezi lidi a s těmito problémy si to teda nedovedu moc představit. Mně na problémy spíš ale fyzické pomohla homeopatika, na to ale potřebuješ kvalitního homeopata. Každopádně bych s tím něco dělala, zbytečně se trápíš.

skotskaa
24. dub 2012

@agora Souhlasim s jop. Určitě by stálo za to skočit ke klinickýmu psychologovi nebo terapeutovi. Agorafobie se dá léčit 😉 Homeopatika by mohly pomoct, ale samy problém nevyřeší.

evaamy
30. bře 2019

urcite zajdete k psychologovi nebo nejakemu terapeutovi. ja teda pred par lety mela taky nejake divne stavy, ale preslo to samo od sebe. ale bylo to kratke obdobi.