Trpím nízkym tlakem. Co s tím?

kejka
12. únor 2008

Už delší dobu trpím nízkým tlakem.V těhotenství to bylo asi normální,většinou to bývá,ale i teď při každé změně počasí se mi začne motat hlava,jsem jako namazaná,je mi na omdlení a nic nepomáhá.Zkoušela jsem si dát panáka,silný kafe,hodně piju a neustále se mi to vrací.Přijde to najednou,ráno je mi dobře a za chvíli se mi udělá na omdlení.Tlak si měřím,takže vím,že je to tím.Trpím tím už od mlada.Prosím,nemáte některá stejné problémy a hlavně nějakou pomoc,jak ulevit a zlepšit to?Pohybu mám dost,prcek vyžaduje procházky,takže chodíme každý den. 😖 😖 😖
Předem děkuji za rady.Třeba něco zabere.

tiki
12. únor 2008

Kejko, tlak na obe strany srovnava odvar z hlohu. Neni to teda nijak extra chutnej caj, ale da se to. Nasi mamince to zabiralo... A pak zkus pit normalne behem dne silny zeleny caj (jestli teda nemas potize se zelezem).

denik
12. únor 2008

kejka a aky je tvoj tlak? ja mávam bežne 90/60 😝 počas tehotenstva sa to vobec nezmenilo a byvalo mi na odpadnutie, podobne, ako pises ty.. lekarka povedala, ze lieky naco, ze mam byt rada, ze mam tlak nizky a tym sa to skoncilo.. zacala som pit kavu, dovtedy som ju vytrvalo odmietala.. ci pomaha? neviem.. ale vsimla som si, ze ak nevypijem, je mi naozaj horsie.. a zvlast v takych slnecnych dnoch, ako je teraz.. teda ked vonku stupa tlak,mne je este horsie ako ked je hnusne a prsi..

moc som neporadila, ze? ale vies co ma este napadlo.. netrpis nejakou skrytou chorobou a ten tlak je len sprievodnym znakom?

bezaz
12. únor 2008

kejka aj ja som mala problemy s nizkym tlakom, pomaha aj casto si vykladat nohy, pit radsej caj (mne kava tlak nezvysuje)..
tiki ten hloh som neskusala 😉

pe3cka
12. únor 2008

Ahojky, mívám taky nízký tlak,ale je to spíš jen přechodné.vždycky mi radili,že mám víc solit.ne přesolené,tak aby mi to chutnalo,ale zvýšit celkově přísun soli......jinak víc se dočteš třeba tady: http://zdravi.doktorka.cz/nizky-krevni-tlak--hy... ....

kousinka
12. únor 2008

zelenej ? ☹ no ten mi právě že lidi říkali že bych zase neměla protože ten normálně tlak ještě snižuje ☹ tak já nevim ☹
ale za 90/60 jsem byla pochválená ale co je mi to platný když padám ☹
jinak u mě je to stopro jen těhu, jinak mívám normální

magg
12. únor 2008

ja mavam tiez nizky tlak, byvalo mi zle, nepomahala ani kava, ani caje, az som skoncila v nemocnici, nie koli tlaku, ale bolo mi tak zle, ze som myslela, ze fakt zomieram. Nakoniec sa zistilo, ze mam vrodenu vysoku zrazanlivost krvi a pravdepodobne som sa dostatocne neprekrvovala. Od kedy beriem lieky, je mi omnoho lepsie, tak sa porad s lekarkou, ci netreba hladat pricinu inde

magg
12. únor 2008

a este jedna vec, ak je to naozaj tlak, odporuca sa denne zjest strucik cenaku, je to mozno hnusne, ale podporuje to imunitny system a upravuje krvny tlak

andilek
12. únor 2008

holky, zkuste cucat hroznový cukr, dá se koupit v lékárně, my teď nízkej tlak řešíme u naš babi, furt se jí motá kebule, je blbý, že na NKT nic nevymysleli 😒 😉

mimkao
12. únor 2008

Kejka, ja som podobný prípad, a tiež mi doteraz nič nezabralo. Bežne mám tlak 80/40 😖 Káva neúčinkuje, ani Cola, ani nič. A zo zeleného čaju tlak klesá.
Ešte mi tiež napadlo, že viacej soliť, ale teraz v tehotenstve mi to zase vyvoláva opuchy nôh.

kousinka
12. únor 2008

no zatim mi nejpříjemnější připadá ten hroznovej cukr 😀 ten zkusim 😀 😀

kejka
autor
12. únor 2008

Holky díky za rady,jsem ráda,že tu jste.Jsem z toho fakt otrávená.Je to nepříjemný,hlavně,když mám jet někam autem,nebo mám doma malýho a jsem sama a udělá se mi blbě. 😖 😖 😖
Ten zelenej čaj zkusím,i ten hroznovej cukr,už fakt nevím,čím si pomoct.Podle dr.jsem naprosto v pořádku-zdravotně.Jen jsem četla,že to mívají vysoké,hubené ženy a je jim furt zima-to jsem já.Je mi zima pořád.
Tlak mám taky kolem 100/40,kolísá to,takže každou chvíli jinak a vysokej tep-kolem 90 a víc,je u mě normální. 😖 😖 😖 Teď je mi blbě,panák ani kafe nepomáhá. 😒 😒 😒

blka
12. únor 2008

Já mám také nízký tlak. Kolik, to si přesně nepamatuju. Ale vím, že kolikrát, když mi doktorka měřila tlak, tak jí ho ten přístroj ani nezměřil a musela to udělat sama 😕 .
Jinak ani nevím, co mi pomáhá. Kafe mi ten tlak asi zdvihne, ale protože nejsu na tak vysoký tlak zvyklá, takse po kafi strašně celá třepu - hlavně ruce - a nemůžu s nima nic dělat. Tak ho radši nepiju. Max. cappuccino nebo 3v1.

magg
12. únor 2008

kejka, pri beznych vysetreniach krvi sa zla zrazanlivost zistit nedaKed ti bude velmi zle este si skus dat anopyrin 100, je to slabucke ale tiez to pomaha

johanda
12. únor 2008

kejka - cukr pomáhá a to nejen hroznový. Já mám občas 70/40 (dr. se mě minule divila, že nejsem v bezvědomí). Vždycky, když na mě jde motolice, dám si něco sladkého. Káva mi nepomáhá vůbec

atreides
12. únor 2008

prý je dobrý si ráno dát nějaký bombon, prostě něco sladkýho
a káva ho prý zvedne, ale potom klesne ještě víc než byl původně

many
12. únor 2008

taky často teď v těhu trpím nízkým tlakem a nic mi nepomáhá,pár dní a pak to přejde

aponchie
12. únor 2008

kejka mam to same jsem jak v rausi kolikrat je to mazec mam to po mamce asi a brala sem dlouho Pedrolon na to ale pak sem to vysadila pac sem nedbala na denodenni brani leku a navic se mi to zlepsilo me zadne kavy caje alkohol a sul nepomahaji pac solim vic nez dost jim ostre jidla piju cerny caj s mlekem alkohol nesnasim kvuli zaludku a kavu take klasicky mam 90na60to je normal a nizsi kdyz se motam nemerim si to nemam tonometr ale u dr pravidelne micham mam to spojene i s problemy s dychanim prej je to celozivotni ze bude zazrak pokud se to samo hodi do normalu ale pokud neodlivam je to OK posledne sem byla v nemocnici na lumbalni punkci a po ni jsem sletela na 60na nevim kolik uz proste desne malo a omdlela sem kdyz sem se probrala rekla mi sestra na me nalehani na leky ze s emoc pozoruju takze super 😀
p.s.po kafi s eposledni dobou taky trepu a neni mi dobre uz ho nepiju,a ten hrozn.cukr nase babi bere ne na tlak ale na hypotenzi ma cukrovku to ji nakopne jak kostka cukru ale na tlak nevim jakej ma vliv sladke teda..

many
12. únor 2008

jinak taky mi teď jedna známá poradila hroznový cukr 😉 tak si ho dávám každý den a zelený čaj se v těhotenství nesmí 😉

johanda
12. únor 2008

many - ten zelený čaj až v posledním trimestru, ne?

kejka
autor
12. únor 2008

Tak jsem si vzala dvě kostky cukru ☹ ☹ Snad to zabere.
Ten třes rukou mám taky a staženej žaludek,jako od nervů nebo co.Chce se mi pořád spát,lehnu si a stejně nespím.Ani to nejde,když mám doma prcka. 😒
Venku je to ještě horší,vylezu a dostanu takovou pecku,že mám co dělat,abych sebou nešvihla.Ale prý je furt lepší mít nízkej,než vysokej,mě to připadá stejný. 😖 😖
Moc díky za rady,čím jich bude víc,tím líp.Snad některý z nás něco pomůže. ☹

nobody
12. únor 2008

tekutiny, ne moc sacharidů po probuzení 😉

jinak u žen je nízký tlak pravděpodobný
to my zas máme náchylnost k vysokýmu 😀

aponchie
12. únor 2008

lepsi nizky jak vysoky

elise
12. únor 2008

je lepšie nízky tlak ako vysoký lebo vekom ako človek stárne sa mu tlak zvyšuje, je to procesom starnutia sesternca je lekárka internistka povedala mi, aj ja mávam nízky tlak a v tehotenstve som mala úplne ukážkový v norme, že pokial tlak nemám enormne nízky a nepociťujem závrate a čierne pred očami že je to v pohode lebo vekom sa mi bude zvyšovať.stačí káva až 2 denne alebo 4 dcčerveného vínkaale s alkoholom to netreba prehánať 😀 vždy večer.

suki
12. únor 2008

ahoj holky pracovala jsem před těhu na kardiologickém oddělení a musím vám říct a dokonce jsem o tom slyšela to i od doktora, že nižší tlak je pro člověka spíše výhodou-srdíčko se totiž nemusí tolik namáhat při přečerpávání krve, takže je tím vlastně šetřeno 🙂 😉 Vím, že ty pocity asi nejsou moc příjemné, když se motá hlava a není vám dobře. ale takhle na tom můžete vidět aspoň něco pozitivního 🙂 Jo a vždycky si zkuste lehnout a dát si nohy nahoru-to určitě pomůže 😉

suki
12. únor 2008

kejka ale pokud míváš tep nad 90, tak bys měla jít k doktorovi na vyšetření, to už je hodně vysokej. Oni ti udělají echokardiografii a zároveň budeš vědět, jestli to nesouvisí s tím tlakem 😉

etuska
12. únor 2008

Baby,ja mám tiez bezne 90/50,len v tehu som mala idealny 120/80 🙂
Skuste pozriet na stranke www.bioshop.sk .Na lavej strane sa Vám zobrazi zoznam s roznymi ochoreniami/problemami a podla toho Vam tam vyskocia produkty -ako caje,ci sirupy na upravu NT.
Ja osobne musím pit vela tekutin a 1 cafe denne a aj mne je stale zima,tak obcas doma zacvicim 🙂

vanusak
12. únor 2008

Tak se přidávám do klubu... 😖
Můj každodenní standard je cca 80-90/60 a tep taky vyšší kolem 90/min. Kafe jsem vlastně začala pít jenom kvůli tomu, abych si trochu tlak zvyšovala, jinak mi z počátku vůbec nechutnalo... Ani já jsem od lékařů nedostala žádných rad, aby mi to v něčem bylo nápomocno...
Vypozorovala jsem tedy u sebe, že mi nejvíc dělá problém stát (např. ve frontě nebo naposledy na plese, když jsme koukali na vystoupení, apod.). To je vždycky pak znát posun k horšímu, začne mě jakoby bolet kolem žaludku, svírá se to jako kdybych ho měla prázdnej a hladovej, vystresovanej (podobně jako píše Kejka). Začne mi hučet v uších a motat před očima. Dokážu už ty pocity včas rozeznávat a nesmím to nechat zajít daleko, někdy stačí sednout si a rozdejchávat zhluboka a pít, jindy fakt je nutný si dát nohy nahoru a chvíli tak vydržet (klíďo i na veřejnosti). Nejhorší je, když už přesáhnu tu hranici a nerozdejchám to, pak pociťuju to hučení v uších a jakoby vnímám všechno z větší dálky s ozvěnou a začne se mi rosit tělo (hlavně obličej, ruce a dekolt) studeným potem. To už vím, že nesmím vstávat, že bych sebou určo flákla. Tak si tak vsedě projdu poloomdlívacím stádiem (je to jakoby křivka nahoru a pak se to pomaloučku vrací dolů a odeznívá to). Někdy ale mám pocit, že to trvá hrozně dlouho a možná bych si radši přála tu rychlou křivku opravdovýho omdlení se ztrátou vědomí na pár sekund, protože potom se mi ihned ty tlaky rychle vyrovnají, proběhne studená krupička po celým těle a je mi zas normálně fajn a jsem zas čilá jak srnka, no fakt. Manžel se mi kolikrát diví, když rozdýchávám ty "poloomdlívací stavy" a říkám, že bych radši v tu chvíli úplně omdlela, protože by ten návrat do normálu byl mnohem rychlejší 😀

aponchie
12. únor 2008

u me je to desne rano jak vstanu zamotam se totalne a to vstavam pomalu dopoledne ok a v poledne padam jak mrtvola obcas se u rizeni v aute prichytnu jak se zakoukam do jednoho bodu mota se mi hlava a malem sup do sloupu 😀 necham si napsat Pedrolon na docasne uzivani ale v lete to bude horsi teda bo robim na zahradce a to omdlevam porad

etuska
12. únor 2008

Aponchie-konecne nie som sama!-aj mne sa to pri soferovani stava a mangel mi neveril.Teraz si pred jazdou davam kavu+nejaku vodu a trosku sa musim rozhybat,lebo mam ruky ladove ako mrtvola.
Na tie studene koncatiny uzivam Ginko biloba-a to celkovo posilnuje obehový system.

Ráno treba ozaj vstavat pomalsie.Mojho brata tak raz rano z NT slahko a ostal lezat par minut v bezvedomi 😒 -potom dostal odpporucanie pit vela tekutin.

lienockaa
13. únor 2008

caute..🙂aj ja mám nízky tlak..bežne 70/50, po vybehnutí troch poschodí mám 100/70..neviem okrem pedrolonových kvapiek o žiadnom lieku na to..netrápte sa, vyskúšajte všetky prírodné metódy, veľa spánku, tekutín, kávička, čierny čaj, nevstávať prudko, šport, vždy raňajkujte..ale cesnak nieee..cesnak síce tlak upravuje, ale skôr tak, že vysoký znižuje..a naviac je mi v tehu z neho veľmi zle na žalúdku.. 😝

s ginkgom na studené končatiny súhlasím..🙂

státie v rade je najhoršie, čo môže byť, rovnako ako plná čakáreň u gynekológa, omša v kostole, státie pri sporáku a pod..pomáha prekrížiť v stoji nohy a silno ich tlačiť k sebe, hlavne v oblasti lýtok, zvyšuje to návrat krvi k srdcu a niekedy mi to zaženie tie poloomdlievacie stavy úplne, niekedy aspoň na čas..

a nebuďte smutné, nízky tlak je predpokladom dlhovekosti, bodaj by nám to vydržalo čo najdlhšie..ono sa to okolo prechodu u žien môže zmeniť na vysoký.. 😒