Trpím nízkym tlakem. Co s tím?

kejka
12. únor 2008

Už delší dobu trpím nízkým tlakem.V těhotenství to bylo asi normální,většinou to bývá,ale i teď při každé změně počasí se mi začne motat hlava,jsem jako namazaná,je mi na omdlení a nic nepomáhá.Zkoušela jsem si dát panáka,silný kafe,hodně piju a neustále se mi to vrací.Přijde to najednou,ráno je mi dobře a za chvíli se mi udělá na omdlení.Tlak si měřím,takže vím,že je to tím.Trpím tím už od mlada.Prosím,nemáte některá stejné problémy a hlavně nějakou pomoc,jak ulevit a zlepšit to?Pohybu mám dost,prcek vyžaduje procházky,takže chodíme každý den. 😖 😖 😖
Předem děkuji za rady.Třeba něco zabere.

marie2
18. únor 2008

To vás doktoři pěkně povzbudili že? ☹ Ale fakt to vyzkoušejte s tím magnéziem a doplnit i železo já když to poctivě hlídám tak se tyhle potíže úplně vytratí a nebo se mi jen trošku točí hlava ale hned to odezní stačí pak káva nebo cola

claudinka
18. únor 2008

cize mineralky s magneziom.. a zelezo, vitaminy si mam kupit alebo v com vsetkom je zelezo?
kavu aj colu som akosi uplne vypustila, ani mi to teraz nechuti.. len dzusiky a mineralky 😝

cemi
18. únor 2008

ahoj claudinka: ja mam tiez podobny problem a davam si aktifferin compositum, to je zelezo plus kyselina listova, ktora je dobra ak cakas babo.

marie2
18. únor 2008

jasně minerálky s magnéziem a nebo rovnou magnézium tablety a nebo rozpustné tablety a železo mají taky samostatně a nebo používám Acidofolan tam je kyselina listová železo a vitamín B12.můžeš se ještě zeptat v lékárně oni ti poradí a řeknou co všechno mají

elly
18. únor 2008

Ahojky ja mivala pred tehu tech 90/58..taky nizky..behem tehu se to upravilo ..tlak se me zvysoval..pak to prijde zase do normalu..alespon tak to bylo u me..proste zadne unahlene pohyby..vztavej pomalu...pravidelne jez..preju hodne stesti 🙂

Etusko..v tehu se gingo beloba nesmi....kvuli porodu..a mozne velke ztrate krve 😉

claudinka
18. únor 2008

super rady, dakujem pekne.. sa vzdy zidu.. 😀
kedze som tehu len prvykrat, treba sa to nejako dozvediet, ked ti doktori nic nepovedia..
vyskusam si kupit tie vitaminiky, snad to pomoze.. musim najst nejaku ochotnu lekarnicku, co mi poradi, lebo niektore su velmi neprijemne a neochotne.. si vsetko pokupujem asi, kedze nemam zatial iny problem ako tento, tak snad sa mi to urovna.. kedze cestujem do trnavy a z trnavy do bratislavy od pondelka do stvrtka, budem musiet nieco s tym robit, lebo inak to nedopadne velmi dobre..

claudinka
18. únor 2008

a babatko ten moj super tlak nemoze nijako ohrozit? ono to nebude citit, ked uz bude trosku vacsie, nie take malilinke ako teraz, ze sa nieco so mnou deje? nemoze mu to uskodit? 😝

kacka.va
18. únor 2008

holky, mně se stalo, že i když jsem v lékarně řekla, že chci něco pro těhu, tak mi prodali přípravek, kde v příbalovém letáku bylo, že se v těhu nesmí, takže si na to dávejte pozor.

claudinka
18. únor 2008

a potom to mozes vratit do lekarne ci nie?

marie2
18. únor 2008

Holky to se mi taky stalo nejlepší je napřed se poradit s lékařem pak v lékárně a nakonec si dúkladně přečíst příbalový leták.Ty vitamíny by mněli pomoct a nebojte ke konci těhotenství se vám tlak zase zvýší já ho mněla nakonec vysoký moc tak sem skončila pro jistotu v nemocnici týden před porodem.je to u každé jiné ale první 4 měsíce mi bylo taky pěkně mizerně.Mimču nízký tlak neublíží vysoký je mnohem horší.

marsi06
18. únor 2008

ahoj 🙂 .ja mam tiez pravidelny tlak 90/50 😝 . ked mi uz nezabera kava,tak si dam aspon 1/2 litra studenej coly a hned mi je fajne.inac raz sa mi stalo,ze som v robote vsade zaspavala a vtom mi zavolal drahy a tak ma vytocil,ze som mala hned lepsi tlak 😀 .ale ty sa radsej naschval nerozculuj.maj sa pekne a dvihaj si tlak ako sa da.ale horsi je kolisavy.

etuska
18. únor 2008

Elly-ja som Gingko v tehu ani nebrala pretoze som mala tlak 120/80 🙂 ,to az teraz mam opat nizky ,no dalsie tehu najblizsie 2-3 roky nechystame.-ale dik za info,zide sa ostatným zienkam.

Dnes som sa prešla domov z prace cca 20minut,super snezilo.Vcera sme sa boli s malou sankovat a tlak super-niekedy sa staci trochu viac rozhybat a vsetko je O.K. 🙂

matullienka
19. únor 2008

dik kočky velmi ste mi pomohli musim nieco z toho vyskusat 😉 🙂 😎

etuska
19. únor 2008

a dnes som citala,ze ZELENY CAJ 🙂

kejka
autor
19. únor 2008

Holky taky moc díky za rady,snad něco zabere.Jste super. 😉 😉

adele
30. říj 2008

ahojte dievčence, som tu prvýkrát, tak neviem, či mi niekto odpíše alebo nie, každopádne som strašne ukludnená tým, čo ste tu písali. V súvislosti s nízkym tlakom tu niekto písal, že je prirodzené ked je vysoký srdcový tep. Ja mávam tiež tlak cca. 90/50 ale neodpadávam, ani sa necítim zle, len niekedy ked urobím nejaký prodší pohyb sa mi zahmlí pred očami..nič strašné. Ale znepokojuje ma to, že mám pulz cca. 78-80. Neviem, či je to normálne a či sa mi niečo nemôže stať. Strašne som sa namotala, že ma šlak-trafí, ked ho mám taký vysoký. Zrovna som uvažovala, že si kupim homeopatika Sedatif PC na ukludnenie, voči stresu a na lepší spánok...možno ked sa skludnim a nebudem mať akúsi vnútornú nervozitu, ukludním aj tep. Myslíte si, že som trafená??? ☹

filipa
30. říj 2008

adele, a mas v poriadku stitnu zlazu? to ma len tak napadlo, lebo tiez som mavala nizky tlak a vykoky pulz, kedze SZ makala ako diva az sa 'samoznicila'...

monca301
30. říj 2008

ahoj
Ja mam tiez nizky tlak a dr mi kazala viac solit a vela,vela pit vody. Ked cez den malo pijem,tak hned sa mi zacne motat hlava.

kitty68
30. říj 2008

jej to js rada za toto tema, me to chytlo dost v nedeli, tlak celkem v normalu 90/60 ale puls 63, me bylo tak zle ze js myslela ze js zase v tom, tak js si sla pro test a koupila pepsi a po ni se mi ulevilo, ale stejne js byla jak prastena po zbytek dne.

adele ja mam taky puls normalne vyssi kol 85

adele
30. říj 2008

ahoj Filipa, dík za odpoved 🙂
štítnu žlazu mám v poriadku, teda aspon si to myslím. Nikdy som nemala žiadne problémy so štítnou zlazou. Asi si dnes kupim velkú čokoládu, nech si trošku ukludním nervičky a uvidíme...
Hlavne že nízkotlakovky majú mať dlhý život, ked im trepe pulz od 80 do 90 🙂
asi sa tým moc zaoberám alebo čo, fakt som z toho nešťastná.
Nefajčím, kávu nepijem, sladké nejem, som vysoká, suchá, športujem, zdravo sa stravujem, vela solím aj korením, v práci vylúcham 2 litre minerálky denne, jediné čo ma napadá je že sa stresujem v práci a možno aj samú seba niekedy zbytočne.

filipa
30. říj 2008

adele, tak sa skus menej stresovat, ved zivot nie je len o praci 🙂 ale tiez som si to myslela, pokial som nemala maleho...

tynushqa
30. říj 2008

ahojte, tak aj ja mam nizky tlak uz dlho a aj teraz ked som tehu tak mam 90/50 😕 Dolezite je aby ste vela pili a neboli hladne...a z mojej skusenosti, ked si dam nieco cesnakove idem umriet, cesnak tlak znizuje preto aj moji rodicia jedia cesnakove tobolky na znizenie tlaku 😝
Inak k tej stitnej zlaze, ja mam hyperfunkciu - tyreotoxikoza a pulzy som mala okolo 100 a vysoky tlak, teraz mam normalne tak okolo 70/min...

norik1
31. říj 2008

Ahojte babule, ja mam tlak kolisavy - v preklade normalny a nizky. Ani epiduralka mi ho velmi nezvysila he he. Len davajte ne to bacha, ja som uz par krat odpadla a naposledy som si tresla pred jednym obchodom tak hlavu, ze som mala monokel dva tyzdne...vyzerala som ako kazda piata zena 😔 pobehala som vsetky vysetrenia a nic mi nezistili len jedna doki na internom mi povedala, ze to sice nie je oficialna dg ale moze to byt alergia na malo kyslika - vzdy sa mi hrozne znizi tlak ked som vo vydychanych priestoroch... vtedy mi pomaha palenka s kavou a nohy hore.... ozaj moja starka na nizky tlak zomrela...zaspala a uz sa nezobudila...ale to mala kopu inych zdravotnych problemov, samotny nizky tlak by to snad nesposobil... sa tak utesujem 😵

ladena
31. říj 2008

ahojte kocky,citam vase prispevky a pridam sa k vam.... tie vase problemy co ste pisali som mala aj ja a mam insie nez vy ale je mi divne tie vase nizke tlaky 🙂
bola som v praci a z nicoho nic mi prislo zle no mala som strasne motaky ,pocit mravencenia a zahmlievalo sa mi pred ocami a bolo mi na odpadnutie no nemohla som sa udrzat na nohach...... po dlhsom case tychto tazkosti isla som k lekarovi ...neurologovi a popisala svoje pocity ten mi zistil tetaniu a musim uzivat magnezium,vapnik a pri najhorsom pilulky frontin.Rano som odpadla tak som isla na pohotovost a poslali ma na vysetrenia aj so stitnou zlazou a to mam v poriadku.Takze by som vam radila radsej vsetko popiste lekarovi a nedajte sa odbyt...sice este nemam babo a neviem ako kazda preziva tehotenstvo nemôzem vam radit.....len som chcela poradit 🙂 🙂

zuzitka
31. říj 2008

ladena ahooj 😀

ma zaujimalo, co je ta tetania, nasla som na googli:

http://lesk.zoznam.sk/cl/10161/133793/Co-je-to-...

kitty68
31. říj 2008

no me zhodou okolnosti taky kdysi zjistili tetanii 😕 brala js na to magnezium, no ted js byla u doktorky anechala mi delat krevni testy tak uvidim co zjisti

ladena
31. říj 2008

kitty68...mna napojili na pocitac a musela som dychat 4min z hluboka ani 1min som nedychala z hluboka.. nic prijemne..hned mi lekar povedal ze to nemam v poriadku ☹
no a casom uvidime ale mavam motaky aj teraz a hned beriem lieky 🙄

ladena
31. říj 2008

http://lesk.zoznam.sk/cl/10161/245367/Mame-tlak...

rozmyslala som o tom nizkom tlaku,co je na to dobre a nasla som clanok 🙂 🙂

martinahejlova
6. lis 2008

Ahoj holky, taky mám nízký tlak a doktora mi poradila výborně. Když se mi na ulici začně točit hlava, mám si klidně sednout na chodník. Opravdu rada nad zlato 😉

janamydlova
22. čer 2010

Ahojte čítam tu aj ja sa kvám pridávam.Tak ja mám hrozne stavy mám nízky tlak .Zle je ked idem ráno do práce,ked dlho sedím a tak strašné točky a o tých nákupných centrách nevravím ked je tam vydýchané tak koniec.A čo to teda považejete za najlepšie na zvýšenie tlaku.Ja som čítala že je dobre žuvať ráno a naobed pár lístočkov rozmarínu tak to idem vyskúšať a dám vedieť.