Tvrdé uzliny na krku. Nemáte zkušenost?

aponchie
22. lis 2007

Ahoj devcata nevim jestli to tady patri ,ale chci se zeptat na uzliny na krku.Mam dve hned pod usnim laluckem a jsou tvrde ale nebolestive jedna je vetsi ale doktorka s tim moc nechce delat maximalne bipsii ale toho se bojim ,jinak krevni testy ok,nemate nekdo zkusenost s timto?

tinni
22. lis 2007

ja mavam uzliny na krku, ale bolestive-veeeelmi... doktorka mi vzdy povie, ze to mam prechladnute, ja som hakliva na uzliny od malicka 😒

aponchie
autor
22. lis 2007

no me rekla ze muzu jit na biopsii ale toho se bojim zvlast po tom co min,tyden jedna znama umrela na leukemii uzlin na krku mela taky.hnus.ja mam pod usnim laluckem jednu desne tvrdou ale okem neviditelnou jen na dotek a jak jsem trosku nachlazena je vetsi a tvrdsi a v normalu je taky tvrda ale jakoby v pozadi trosku mam jit na infekcni jeste..mam prodelanou prej skryte mononukleozu a toxoplazmozu dobry co:(

cert..ova
22. lis 2007

ahoj, tak s tím bych si naprosto nezahrávala, sama jsem měla před čtyřmi lety hodgkinův lymfon, to je rakovina uzlin, měla jsem to na krku a musela jsem podstoupit chemo a ozařování, nechci tě strašit, ale určitě bych začala sonem

tinni
22. lis 2007

aponchie, ja by som tiez vkazdom pripade sla na vsetky vysetrenia... to nie je sranda...

aponchie
autor
22. lis 2007

ja jsem byla uz na vsech krevnich testech a prej nic,rakovina by se prej nasla jako zvysene leukocyty.jinak sem ji rikala ze chci nejdriv na sono nebo ct ale ne na biopsii bojim se toho ze jak se do toho drbne uz to pojede,nic mi nerekla na to jen se usmala ze je to nejlepsi,na infekcnim mi taky po telefonu rekli at pocitam s biopsii.cetla sem ze je to navic celkem bolestive.ono to neni vubec na krku kdyz si sahnes jak ti konci celistni kost u ucha tak tam velikosti asi fazole,a mam je fakt uz dlouho neboli jen obcas tuhnout a jsou permanentne tvrde jedna teda vetsi u ucha ktere mam uz i pichle a casto mi zaleha.ja nevim taky mam strach z rakoviny..jak jsi prisla na ten tvuj syndrom a jake jsi mela priznaky?a jak to mas tedkom.

prvapomoc
22. lis 2007

ahoj aponchie,
moj syn má zvaäčšenu uzlinu na krku od 1 roka.prešli sme torturu vyšetrení.biopsiu som mu nedala robiť.som zdravotník,zučastnila som sa všetkých vyšetrení a bolo mi na záver povedané-na infekčnom že je to dôsledok prekonanej mononukleozy a že ak velmi chcem mám mu dať urobiť tu biopsiu ale bolo by to na 99% zbytočné.velmi citlivý ultrazvuk ukázal že tá uzlina je neškodná.bolo mi povedané že jej velkosť sa už nezmenší lebo tkanivo tvoriace uzlinu nemá schopnosť zmenšiť sa z takej velkosti na aku sa roztiahla.maťko to má asi ako slivka-mirabelka.dosť velké.doki nám povedala že on musí dorásť a potom to nebude vidieť.
je na tebe ako sa rozhodneš,treba sa riadiť tým čo povie lekár a hlavne nič nezanedbať.ta biopsia nieje nič strašné,nabodne sa to a odoberie kusok tkaniva je to max.10 min. záležitosť.
držím palce aby to dobre dopadlo 😉

cert..ova
22. lis 2007

tak leukocyty a sedimentace jsou největší ukazatelé, nemusíš to mít jen na krku, uzliny jsou po celém těle, chtějí ti udělat biopsii, protože tvrdá a nebolestivá uzlina je podezřelá, biopsie je v poho
našla jsem si uzlinu na krku, hned jsem šla k dr., tam mě poslali na sono a tam se prokázalo, že tam je uzlina velká 3cm na 2,5, pak jsem šla do nemocnice, vzali si kousek a za tři týdny jsem měla výsledky, potkala jsem sestru a ptala jsem se jí, jak to vypadá, to jako,abych šla do ordinace v poho a ona mi řekla, že je to jen eb virus-mononukleoza, ale že ještě jednou radši zavolají na patologii, jestli je to v poho. no a když jsem přišla na řadu, tak mi v ordinaci dr. řekl, že tam teda volal a že mám nádor, druhý den jsem šla na kostní dřeň, tam zjistili, že je to v první stádiu a nasadili mi chemoterapie a ozařování. neměla jsem žádné příznaky, protože jsem to měla v prvním stádiu, ale příznaky jsou třeba svědění kůže, noční pocení, zvýšená teplota, ale nemusí to být, ale ty máš dobrou krev, takže je to snad dobrý, ale stejně tam jdi

cert..ova
22. lis 2007

a teďka? 😀 , čekám mimčo a jsem v poho 😉

cert..ova
22. lis 2007

jo a ještě jedna věc, je to holej nesmysl ohledně toho drbnutí 😉 , opravdu jsou to jen kecy, neboj 😉

cert..ova
22. lis 2007

jdu spinkat, ale kdyby sis chtěla pokecat, tak mi klíďo napiš, ale fakt se neboj, podle krve jsi v poho a já se vykecala 😉

aponchie
autor
22. lis 2007

no ja zavolam na ORL a reknu ji at me nejdriv zkusi dat na SONO prip.CT,ale napis mi jak ta biopsie probiha prosimte,zadne takove priznaky nemam snad jen dlouhodoby stres a unava jinak nic moc ale v normalnim krev.obrazu by se leuko poznaly zvys.hladinou pripadne erytrocyty atd?ja mam minimalni odchylky jinak EBA na MONO a TOXO je prodelana jako ze v tele je ale ne aktivni tak i mozna to no uvidime.

aponchie
autor
23. lis 2007

dneska jsem se sama objednala na infekcni ale nevim co me tam ceka,pri prvnim pohovoru me zase jen objednaji na kr.testy ne?a v pondeli jdu na ORL kaslu na obvodacku,rikala jsem ji ze to mam uz pres rok mozna dva ty uzliny nebo hrcky a nic je pravda ze mam zvysenou unavu ale taky dlouhodoby rodinny stres a to vsecko prej je dusledek mozny.takze ji poprosim at me posle nejdriv na sono atd.mam z biopsie strach nevim jak se to dela jestli se to umrtvuje vubec atd.mam lbou zkusenost z chirurgie kdy mi mockrat rekli ze to umrtvi a pak to delali za ziva prej nez to zapusobi uz je to hotove a tak mam obavu.kdo tu biopsii vubec dela sestra nebo lekar?

marya
23. lis 2007

Aponchie - hlavne kľud a žiaden stres 🙂 Ja mám na krku tri zväčšené uzlinky, sú maličké, tvrdé, nebolia, a už sú tam hrozne dlho, niekoľko rokov....bola som s tým u doktorky, zobrala mi krv, všetko bolo v poriadku, akurát zistili, že to môže byť z prekonanej toxoplazmózy...uzliny tam sú stále potvory, ale ja som zdravá a nič mi nie je 🙂
Pre istotu si tie vyšetrenie daj urobiť, ale pokiaľ máš krv v poriadku, tak nerob paniku 😉 Prajem veľa šťastia a hlavne zdravia

aponchie
autor
23. lis 2007

marya:jsem desna panikarka ale to je tim ze mam opravdu strach tim jak mam male dite,porad myslim na to jak nasi rodinne zname pred rokem nasli obrovske uzliny na krku nasledne leukemie z krve a do roku zemrela vlastne 17,11odpoledne bylo po ni a to vypadala dobre..:(rano jsem chytla strasneho nerva uplna depka a zachvat.sla sem si oplachnout hlavu a zacaly mi desne padat vlasy jak sem je procesavala prstama zustaly mi vsude malem sem skolabovala volala sem na infekcni co mam delat bo tam jdu az za14dni rikali ze musim pockat atd.asi to nebude mit s tim souvislost mozna uz ten stres jenom delalo mi to i pred3roky mame vlekle rodinne stresy,viz tchyne me a malou odmita tak si rikam ze to muze bejt i tim,je pravda ze jsem v mladi casto mela anginy a vim ze ty hrcky tam mam dlouho a ted kdyz mi z testu pred mesicem doktorka rekla ze mam prodelanou toxo a mono tak sem tomu nemohla uverit jako jak?ale ty hrce tam sou driv,na ORL to prohmatla a rekla ze pockame co na infekcnim ale uz silim ted mi to pred dvema dny ztuhlo a mam tlak v uchu a jakoby cela ta polovina leva mi chtela explodovat taky tlak tak musim cekat,jenze sem stresor a jak vsude ctu ze to muze bejt rakovina...poznala by z tech testu uz davno rakovinu?nebo se to musi nejdriv napichnout?

marya
23. lis 2007

Aponchie - viem si predstaviť ako sa cítiš, ja sama som tiež tak panikárila....su to hrozne myslienky, ale snaz sa ukludnit sa, venuj sa co najviac Terezke, rob same prijemne veci, stres Ti len prihorší....Podľa môjho laického úsudku, ak by to bola rakovina, tak to vidia v krvi na leukocytoch...a navyše vraj rakovinové uzliny menia veľkosť, zmiznú a zas inde sa objavia....Ak ich máš už dlho také isté, tak to naozaj môže byť pozostatok tej toxo, ako mám ja 🙂
Počkaj na výsledky v čo najväčšom kľude, ale určite to bode dobré, neboj...džím palčeky a hlavne pokoj...

aponchie
autor
23. lis 2007

marya:dik moc ja doufam ze je to nejaky pozustatek neceho ale znervoznuje me to 14dni je desne dlouha doba nez me vemou na onfekcni ale vydrzim,musim co jineho,to sono mi mohla ta doktorka uz davno nechat udelat menim ju za jinou dnes mi to manza domluvil u jeho a v pondeli prestupuju nastval se ze me s tim nechala takovou dobu a nic neudelala,ja jsem na netu zase cetla ze uzliny ktere sou tvrde a nebolestive jsou vetsinou rakovinonotvorne atd ze ty co boli jsou jakoby lepsi tak nevim.znervoznuje me jak to mam tuhe a tlak na celou polovinu hlavy:(

marya
23. lis 2007

Aponchie - ako ich máš veľké ? sú stále také isté alebo sa menia ? Ja ich mám tiež tvrdé a nebolestivé, a nič to nie je 😉 A máš super manžela 🙂

aponchie
autor
23. lis 2007

no jsou tvrde a stale stejne ta prava porad mensi ta leva vetsi a tuzsi kdyz mam rymu krk nebo neco s uchem zvetsi se

cert..ova
23. lis 2007

ahojky, krevní testy jsou strašně důležitý a pokud jsou dobrý, tak se neboj. špatný uzliny neztuhnou najednou, ale postupně tvrdnou a zvětšují se a ty, jak sama říkáš, je máš už dlouho stejný, hlavně po takový době, co je máš, by jsi už dávno měla příznaky, únava může být samo spojená s prodělanými nemocemi, ale i stresem, ten dokáže organismus naprosto rozvrátit, např.vypadávaní vlasů, ale stejně se musejí vyšetřit a buď ráda, protože by tě to strašně hlodalo. mně vzali do nemocnice, normálně mě uspali, kus mi vzali a poslali na histologii a pak byly výsledky. hlavně se neboj, nic to, oproti nervům, který máš teď, není 😉

cert..ova
23. lis 2007

krev je jenom ukazatel, proto to musejí napíchnout
hlavně nemysli na to, jak někdo umřel a už vůbec ne na leukémii,protože leukémie by se ti na krvi ukázala stopro 😉

aponchie
autor
24. lis 2007

no a myslis ze kdyz je krev ok tak ta bulka muze byt porad rakovinotvorna jako?i kdyz by to nebyla treba leukemie ale ten samotny utvar by byl zhoubny poznala by i to na krvi?z obycejnych testu asi ne co?dneska me uz boli aj pod bradou a v uchu trosku jinak dost velky tlak na celou polovinu ucha krku a i hlava zezadu uz me boli ta kost to fakt nechapu rikam si jestli neohlchnu je pravda ze to leve ucho mam pred dvema mesici pichane a ze uz jsem na nej vickrat trpela a byla i na kapackach jak mi zalehlo a jak jen trosku neco nachlazeni ci tak okamzite mi zaleha lupe ale na ORl je prej v poradku tak to nechapu ale ted me tchyne vystrasila ze tak malem prisla o sluch

cert..ova
24. lis 2007

ahoj, věř mi, takhle by tě to nebolelo,ono by tě to nebolelo vůbec a vůbec by si o tom nevěděla, na krvi by se to ukázalo, už na normálním krevním obraze by byly zvýšené hodnoty, takže klíd 😉 a žádnej stresík.jinak ty problémy, které teď popisuješ, jako ty bolesti, to je už vsugerace, věř mi a vsadím se, že to není rakovina 😉

aponchie
autor
24. lis 2007

no ja o tech uzlinach skoro nevim kdyz nejsem nachlazena nebo nemam neco s uchem ale fakt nekecam mam desny tlak na ucho a hlavu zezadu vim ze se hodne i stresuju ale kdyz si sahnu na tyl taky to boli jeste me napadlo ucho ze by to mohlo bejt zaleha a lupe mi v nem ale neboli nijak stipave atd.na krvi mam akorat snizene neutrofily,zvysene lymfocyty ale jen o stupinky mirne a jinak serum na EBNA serum Elisa asi je to ta MONo nebo TOXO hranicni pozitivni prej rikala ze je to v tele ale prodelane a neaktivni jinak je mam opravdu tvrde nebolestive pokud jsem v klidu a na stejnem miste uz dlouho jen kdyz je nejaky zdravotni problem viz usi zuby krk tak ta leva jen zduri vic a citim tlak na tu levou polovinu se divim ze me jeste nikdo neposlal za ty roky nikam

aponchie
autor
24. lis 2007

jestli to nebude nic vazneho a vyhrajes vsazku tak ti splnim jedno prani 😀 ja uz jsem totiz tak v pr...s nervama ze mi neco je ze furt jen stresuju a brecima predstavuju si jak tady malou necham...

krista
26. lis 2007

Aponchie já měla na krku taky uzliny a byl to projev mononukleozy 😉 Ale když ti dělali krevní testy, tak by na to snad přišli. Tak hodně štěstí ať to neni nic vážného 😉

marya
26. lis 2007

Aponchie - tak ako, co noveho ? TIez som presvedcena, ze bolesti su z 90% en vsugerovane, ver mi, ja som na tom bola podobne 😉 a akonahle mi povedali, ze som zdrava, tak vsetky bolesti boli fuc 🙂 AKo vravia baby, keby to bolo to, coho sa obavas, tak je to vidiet na krvi.....

aponchie
autor
26. lis 2007

no dneska sem zmenila doktorku obvodni..byla sem rano na ORl vysetreni kde mi rekla ze nic moc nevidi v krku atd rikam ze mam jakoby zalehle v uchu a lupe me to a tlak na levou polovinu ,zmerila usi a konecne me poslala na Sono jenze tam jak jsem dosla rekla pani ze az v lednu maji volno coz me dost vadilo pac neumim se psch.uvolnit kdyz nevim co mi je a to je dost dlouho.no tak ta obvodacka mi rekla ze jak videla ty testy tak to neni nic zvlastniho ty krevni testy ze snad jen zvysena stitna zlaza a vzala mi krev no a ta leva uzlina na pohmat boli tak rikala ze ten Hodk..syndrom to urcite nebude ze to by rostlo a ze ja je mam tvrde porad a jen pri necem mi zduri vic ta leva no tak zavolala na Sono a zitra mi da termin kdy tam jdu prej to popozene.rikala ze z90%rakovina to nebude si mysli,jenze nechapu porad kdyz me neboli v krku a nepicha ucho proc me boli spanek mam zalehle a desny tlak na cele to okoli zatim cekame na krev stitnice ale strach mam to jo.

marya
26. lis 2007

Aponchie - tak vidis, aj doktorka Ti vravi, ze to nic nie je, tak sa hlavne ukludni, stres to len zhorsuje 😉 ( A pozri, aj keby ciou nahodou to nieco bolo, stres Ti len prihorsi, takze klud klud klud.....) Drzim palceky 🙂

aponchie
autor
26. lis 2007

no obvodni me asi chtela uklidnit ale rekla ze to muze byt cokoliv a ze to vysetrime takze zatim stres mensi ale nevim proc mi nedali nic na tu bolest ucha atd

aponchie
autor
28. lis 2007

no tak nejnoveji me ma nova obvodacka poslala urgentne na sono krku co bude pristi tyden tak jsem napjata jak hrom ve stejny den mam jit i na infekcni me problemy s uchem a krkem jakoby skoro vymizely je mi podstatne lepe,jinak me trosku proklepla a rekla ze mam asi zvetsenou stit.zlazu podle pohmatu a vzala mi krev vysledky dnes v poledne jsem vedava.doufam ze uz se na sonu konecne ukaze co mi je.nemam naladu zatim ani pect zdobit a uklizet:(