Tvrdé uzliny na krku. Nemáte zkušenost?

aponchie
22. lis 2007

Ahoj devcata nevim jestli to tady patri ,ale chci se zeptat na uzliny na krku.Mam dve hned pod usnim laluckem a jsou tvrde ale nebolestive jedna je vetsi ale doktorka s tim moc nechce delat maximalne bipsii ale toho se bojim ,jinak krevni testy ok,nemate nekdo zkusenost s timto?

denisocka
9. únor 2009

chodí tu ešte niekto?

syn ma dlho mierne zvýšene leukocyty nad 14, norma je 13 ale dnes som si všimla,že aj raz tak zvýšene lymfocyty - teda nad 80% a norma je do 45%

normálne mám strach čo to,okrem toho je anemický. tieto výsledky máme od prveho odbberu v 7mesiaci,opakovane do teraz 13m to ma vo všetkých 4. odberoch v podobných hodnotách

roasha
9. únor 2009

kubasino,v poslednej dobe je velmi rozsirena mononukleoza 😕 ..... odbery na infekcne choroby. 😕

denisocka
9. únor 2009

to bolo mne,či polroka dozadu kubasinovi?

roasha
9. únor 2009

denis,tak to som si ani nevsimla ten stary datum 😀
ale mozes aj ty malemu... 😉

dididi30
9. únor 2009

tie infekcne choroby su nasledkom uzllin? 😕 no len tak sa pytam, ked je to tema o uzlinach a zrazu tema o infekcnych chorobach 😉

denisocka
9. únor 2009

😖 pomoooc 😅

aponchie
autor
9. únor 2009

ja mam neustale zvetsene krcni uzliny 🙂 prodelana borelioza toxo a mono tohle je zrejme nasledek toho naporad..mam za sebou vysetreni vsude mozne a hlavne u tetky v nemocnici takze dukladne a je to v poradku jen to zduri a ztuhne pri nachlaeni atd a leuko mam zvysene neustale

denisocka
9. únor 2009

no apo,ja máms tým tiež problemy,ked som robila v ostrave ta som pochodila kade tade,v slabinách mám akoby fazule velke uzliny,aj v krku-ale seba neriešim,trapy ma syn 😔 prave skypujem s obvodačkou,tak ta vravi že to može byť mononukleoza,alebo aj hemofylus čo maly ma v hrdle može narobiť niekedy paseku 🙄

roasha
9. únor 2009

pri virozach su uzliny zdurene.....to je normalne,ale pri infekcnych chorobach su dlhodobo zdurene,a zvysene leukocity to dokazuju

roasha
9. únor 2009

deni,preto by bolo dobre urobit odber na inf .choroby

denisocka
9. únor 2009

joj,jak ja so všetkým zas vyrukujem na pediatričku,ta ma pošle do riti 😅

roasha
9. únor 2009

neposle,obcas im treba aj zavelit,a potom sa cuduju,co vsetko to dieta prechodilo.... 😕 😅

denisocka
9. únor 2009

šak velím už pár týždnov a veru,nestačíme sa čudovať,čo všetko vyskoči 😅 už mám toto hosť,od zistenia alergii,cez ťažku poruchu imunity,celiakia,aj reflux - všetko sa teraz zituje,čo z toho máme čo nie,no des-do toho toto teraz,dieťa traumatizovane,že ked vidi biely plašť ta koniec 🙄

dzanka3
9. bře 2009

ahojte
vcera v noci som nasla malemu na krku - vzadu - z kazdej strany po dve uzliny velke ako fazule...

mala by som ist hned k Dr.? ci mozem pockat do stredy ked sme objednany?

myslite ze to je nieco vazne? alebo bezne u deti?

poradte prosim tie ktore s tym uz mate skusenosti u deti...dakujem

zdenka112
5. črc 2009

ahojte ja som si dnes nahmatala nejakuuzlinku dole pod bradou?myslite si ze je to nieco vazne?

euro
6. pro 2009

Ahojte našla som mojej 3 mesačnej dcérke vzadu medzi hlavou a krkom malú uzlinku. Doktorka povedala že je to len uzlinka a by som s tým nič nerobila. Môže to byť ešte z pôrodu? Nemusím sa ozaj báť? Poraďte ak máte skúsenosti s niečím takýmto Dííííík

niebau
6. pro 2009

ahoj,to můj malej měl taky vzadu na hlavě, ukazovala jsem to dr. a říkal že je to uzlina a že je to v pořádku, jen to mám sledovat , kdyby se to měnilo, tedka už ji tam nemá, ale má zase na pr. str. krku.

soanpe
6. pro 2009

může to být jen po očkování, může bojovat s lehkým nachlazením atd. uzliny se tvoří,když tělo bojuje s infekcí. začne se tvořit větší množství bílýck krvinek 😉

kacir
6. pro 2009

holky, moje dcera měla velkou uzlinu na krku a vyklubala se z toho kočičí nemoc- ne toxoplazmoza, ale jiný druh, léčba byla nepříjemná, těch uzlin měla několik bvelkých, ale ty byly někde zevnitř, dr. mě nikam neposlala, až krční ihned do dětské, bylo to dost zanedbaný, všem radím, hned k lékaři, nikdy nevíte, co se muže vyklubat a to žádnou kočku nemáme a v roce dcera ani žádnou nehladila, snad z pískoviště- radím, když uzlina nebolí, tím spíš jít

lukystrike
18. led 2010

ahojte,som 15 rocny chlapec a uz ma pekne zacinaju sr*t moje bradavky su take nafuknute a ked na nich pritlacim tak to trochu boli a mam po krku uzliny tak ci to nebudu pod bradavkami uzliny alebo co? neviem a uz ma to dost trapy prosim poradte. ☹

rokka
18. led 2010

luky..., neviem, ale mám tak starého syna ako ty. V Tvojom veku to môže byť, tým že sa ešte vyvíjaš a prečítaj si toto...

Môj syn si našiel hrčku pod bradavkou, bolí ho to, čo s tým ?

V každom prípade to radšej dajte zhodnotiť svojmu lekárovi. Ak je hrčka lokalizovaná centrálne pod bradavkou a nie sú hmatné uzliny v podpazuší, hovoríme o gynekomastii. U chlapcov v puberte sa často stretávame s týmto problémom, vo väčšine ťažkosti spontánne ustúpia po ukončení puberty. Bolesť prsníka bez začervenania svedčí o raste prsnej žľazy. Pri progresii gynekomastie alebo objavení sa výtoku z bradavky je potrebné vylúčiť endokrinnú poruchu.

Ale v každom prípade to povedz mamine, nehanbi sa 🙂

lukystrike
18. led 2010

for rokka:dakujem peknee mozno to bude len tou pubertou 🙂

rokka
18. led 2010

😉 jasné, a puberta nie je choroba 😀

britney
2. únor 2010

Boli me jedna uzlina pod celisti na leve strane....muzeto byt mono?
Prodelala jsem ,,anginu'' a brala dvoje ATB Clacid a PenicilinV... Mela jsem kasel, rmu, nos me slzel nonstop, nestacila jsem si brat kapesniky... 😀

britney
2. únor 2010

V krku uz me nenoli, jen je tam cerveny... Jen ta uzlina....

britney
2. únor 2010

a pred 10 tydny jsem pila ze spolecne flasky co kolovala.... bojim se, ze mam mono....

katka0210
22. kvě 2010

@aponchie moja dcérka mala pol roka, keď jej navreli uzliny na krku, bolo to pár dní po očkovaní. Prijali nás na detské a TRI TÝŽDNE robili všetky možné vyšetrenia aj krv stále brali, prešli sme vtedy všetky ambulancie od infekčného cez očné a neviem čo ešte, nezistili vôbec nič... Antibiotiká menili každých 5 dní, lebo nezaberali, nechceli brať vzorku, ale keď to narástlo na 7 cm paket uzlín, nakoniec zobrali vzorku a bola to RAKOVINA! Nádor v poslednom štádiu s metastázami! Rok sme strávili na Kramároch na onkológii... Keby zobrali vzorku skôr, nádor by tak nepostúpil a na záver čerešnička, hádajte čo celý proces naštartovalo? VAKCÍNA!!! Šiesti lekári to vtedy uzavreli ako atypická reakcia na BCG vakcínu!!! Viac o našom utrpení je tu http://simonka.webnode.sk/

tynushqa
22. kvě 2010

Katka,
normalne si ma naplasila, malinka ma tiez od narodenia, resp. od BCG vakciny zvacsene uzlinky pri krku, ma tam niekolko hrciek o velkosti hrasku a jednu este vacsiu. Mudr. hovori ze je to ok, ze to moze mat kvoli tomu ze jej idu zubky a nejako to neriesi. Asi ju prinutim aby s tym zacala nieco robit.
Drzime Vam palceky, aby sa Simonka uspesne vyliecila.

katka0210
22. kvě 2010

@tynushqa neboj sa hneď, nemusí to byť aj váš prípad, len som chcela upozorniť na to, že k uzlinám netreba byť ľahostajný, lebo niečo sa v nich zachytilo, čo tam nepatrí a telo s tým bojuje, preto sa menia, rastú, zmenšujú sa...
Nech doktorka dá urobiť vyšetrenie, volá sa imunologický profil! Trvajte na tom, môže by dieťa imunodeficientné ako bola aj moja malá a ďalšie očkovanie môže spôsobiť katastrofu!

tynushqa
22. kvě 2010

@katka0210 pojdem radsej s Biankou k Mudr. a nenecham sa odbit. A ockovanie dalsie uz nedam. Akurat ideme na RUVZ a tam definitivne ukoncim vsetky nase vakcinacie, aj kvoli pripadom ako bol Bohuzial ten Vas ☹.
Je mi to luto, ale pevne verim ze sa Simonka vylieci 😵