Tvrdé uzliny na krku. Nemáte zkušenost?

aponchie
22. lis 2007

Ahoj devcata nevim jestli to tady patri ,ale chci se zeptat na uzliny na krku.Mam dve hned pod usnim laluckem a jsou tvrde ale nebolestive jedna je vetsi ale doktorka s tim moc nechce delat maximalne bipsii ale toho se bojim ,jinak krevni testy ok,nemate nekdo zkusenost s timto?

katka0210
22. kvě 2010

@tynushqa Simonka je akotak v pohode, ale celé to malo dopad na naše životy celkovo, malá kôli slabej imunite nemôže nastúpiť do škôlky, ja ju opatrujem doma, takže ja nemôžem do práce a mám len materskú, lebo muž má prácu, keby ju nemal, až vtedy by nám priznali nejakú sociálku, je to bieda v tomto štáte... Malá je zase choručká, mali sme ísť do BA na špeciálne vyšetrenie, kde sa kontrastná látka dováža až z holandska letecky v ten deň... všetko objednané a pripravené, inak dospelí čakajú aj polroka na to vyšetrenie... Musela som zrušiť aj sanitku, aj na onkológiu volať, no čo už, počká nás to...
Ja mám dodnes depky, nemôžem spávať v noci, mám pred očami stále onkológiu a aj tie detičky, čo sme spoznali a neprežili to...
Keby som mohla ísť do práce medzi ľudí, tak by som hneď prišla na iné myšlienky... ☹

tynushqa
22. kvě 2010

@katka0210 Viem si predstavit ze Vam to uplne zmenilo zivoty, ale ako sa hovori "Vsetko zle je na nieco dobre".
A o nasom socialnom systeme na Slovensku sa netreba ani vyjadrovat. Je to na zaplakanie ☹
Malinka nech sa pekne uzdravi aby mohla ist na tie testiky a vsetko dopadne na Jednicku 😉 Potom neskor pride aj praca a aj ine myslienky. Je mi jasne ze zle spomienky sa lahko z hlavy nedostanu, a ani sama neviem ako by som sa s tym vyrovnavala ja 😢 Tak vela sily este prajem, a hlavne treba verit ze vsetko dobre dopadne, a vobec si netreba pripustat neuspech! Drzte sa ! Budeme na Vas mysliet a sledovat Simonkinu webstranku.

sandie
8. čer 2010

ahoj holky, já si taky našla uzlinu ☹ tvrdou velkou a bolííí jako čert když si jí zmáčknu...co by to mohlo být? zítra budu mít výsledky krve,jsem uplně vyřízená

lucie81
9. čer 2010

Sandie-lymfom-většinou nebolí,to tě může trochu uklidnit.Sama jsem tuhle nemoc prodělala.A nedávno jsem našla zvětšenou uzlinu,tak jsem hned letěla k dr. a ten mi to právě řekl,že to nebolí.Je to spíš známka zánětu.Ale samozdřejmě se to nemůže podcenit....tak přeju,at jsou výsledky dobré!!!

sandie
9. čer 2010

tak krevní testy dopadly dobře, nic tam nenašly, nicméně boule na krku je pořád ☹((((((doktorka mě už ani nikam neposlala, když mám krev dobrou ach jo..kdybych měla lymfom, poznalo by se to už z krve??? Lucí ty jsi prodělala ten H. syndrom ?? a poznali ti hned z krve, že je něco špatně?díky papa

sandie
9. čer 2010

😢

tygrous
10. čer 2010

Ahojky holky, nas malej ma taky zvetsene uzliny na krcku. Nejdriv se mu dlouho hojila jizva po BCG vakcine a kdyz uz to bylo ok, tak mel byt minuly tyden naockovany hexou, ale objevili jsme mu ty zvetsene uzlinky na obou stranach krku. Dr. nas polala na sono, tam zjistili, ze ma dve 12x5 a 12x8mm a dalsi mensi. a ze jsou zanetliveho vzhledu. Nase Dr. rekla, ze tohle je mala velikost a ze ockovani hexou to nebrani. zatim ale teda neockujeme, protoze trosku kasle., tak az se zbavime kasle... ale tady jste me teda trochu vydesily☹ No verim, ze ty nase uzliny souvisi treba s tim kaslem 😖
Jake mate zkusenosti s takhle mirne zvetsenymi uzlinami a ockovanim???

katka0210
10. čer 2010

tygrous Odporúčam ti poradiť sa o ďalšom očkovaní tu:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ockovanie-...
odpovedia ti aj odborníci, ktorí sa touto tematikou už dlho zaoberajú, ale keďže má stále uzliny, znamená to, že lymfatický systém je "zanesený" a rozhodne ďalej neočkujte...
Nezabudni na to, že doktorke nejde o zdravie dieťaťa, ale o splnenie plánu, aby ju RUVZ nenaháňalo.
Našu malú napriek zapálenému ramienku očkovala ďalej a bolo jej to úúúplne jedno, práve preto sme rodičia taký ostražití, lebo my chceme pre dieťa len to najlepšie a ja si už nenechám od doktorky nič "prikazovať" keď z toho nemám dobrý pocit...
Veď mal niekto z Vás alebo Vaši známi tuberu?? Ja som sa za celý život s tým nestretla a predsa sa "musí" očkovať.
Dieťa má zohyzdené ramienko veľkou jazvou navždy a úúúplne zbytočne!

tygrous
10. čer 2010

katka: dik moc, uz jsem jim tam napsala😉
Hledala jsem jeste na netu a nasla jsem, ze deti do 1 roku mivaji zvetsene uzliny casto, ze to souvisi se zoubkama, drobnym nachlazenim... a ze do velikosti 1,5cm se to nijak neresi...

petaboo
22. únor 2011

@tinni
S týmto mávam aj ja problém, "najlepšie" na tom je že mi dokopy nič nie je len ten krk ...

radeli
24. únor 2011

@katka0210

Ahoj, chcem sa ta opytat, ked ste boli v nemocnici a robili vam tie vysetrenia. Nepamatas sa ak mala vysledky z krvy ?
Mala nieco zvysene resp. znizene ??? Co hlavne a v akych hodnotach.
dik

15natalinka18
30. dub 2011

@niebau ahojky aj ja som našla malej uulinu vzadu na hlavičke a odpoved doktora bola taka ista...aj si svojmu dietatu na to niečo davala? a do kedy to zmizlo ?

lluubboo
15. črc 2011

Nie je dobré hneď zo všetkého robiť paniku. Ja ako dieťa som prekonal časté angíny a z toho sa mi vytvorili uzliny na krku. Boli menšie a tvrdé a neboleli ma. Ani neviem kedy sa stratili. Už ich nemám. Mám 38 rokov a som tu. Niekedy aj lekári a množstvo vyšetrení môže priniesť viac zla ako uzlina, s ktorou sa telo vysporiada. Treba to sledovať no nie panikáriť. A pozor aj na chirurgické zásahy do tela. Vtedy sa môže spustiť iný mechanizmus, ktorý prinesie bohvie čo. A aj dieťa je stresované čo mu neprospeje. Taká uzlina zotrvá v tele aj niekoľko rokov a potom ako sa zjavila tak zmizne.

lluubboo
15. črc 2011

@zdenka112 ahoj zdenka ak myslíš uzlinu pod sánkou tak to je lymfa a tá sa zväčší pri niejakej infekcii napr. v ústnej dutine. Nemávaš z času na čas v ústach aft (bolestivú ranu, ktorá bolí pri jedení)? Alebo ťa nebolí zub a pod?

tynushqa
15. črc 2011

Aj my mame velke uzlinky pod krkom, 2 velke asi ako vacsie fazulky a asi 5 drobnych smerom od zacitku krku ku klucnym kostiam. Sme sledoveni na onkologii, zatial je to uzatvorene ze to nie je onkologicke ochorenie. Pravdepodobne je to kvoli bacilkom, ktore malej nasli pri vytere z hrdla /zl. stafylokok, streptokok/, ale aj tak chodime stale na odbery a sonografiu, lebo ze tie uzliny su nejakeho zvlastneho charakteru /teraz nemozem pozerat do lek. spravy/. Tak len dufam, ze to je typicke "uzlinkove dieta" a ze nam to prejde... 😔

majka98
12. zář 2011

@aponchie ahoj.. zmizla si z fora...zaujima ma ako si vlastne dopadla...co ti zistili? daj vediet...

debrecin
6. bře 2012

ahojte chodi sem este niekto .prosim poradte chodim 4 mesiace po vysetreniach zacalo to bolestami v krku orl vysetrenie ok sono krku zvecsene uzliny hematologicke vysetrenie zistilo ze som prekonala mononukleozu krk ma stale boli bolia ma aj usi hlava mam depku hematologicka vravela ze tato velkost uzlin mi nemoze sposobovat tu bolest co popisujem teraz momentalne ma trosicku skriabe v hrdle vecer ma zacne strasne boliet krk hlava usi neviem co to moze uz byt aj vytery som mala negat.posielaju ma psycho.lebo uz nevedia co a co tak ma poslat na ct ale nemam znamosti kto ma tam posle.poradte nieco mal niekto nieco podobne.

misana
26. srp 2013

Zdravím,poradíte mi někdo? Mám na levé straně krku pod uchem pořádně nateklou uzlinu. Bolí jen trošku na dotek.Nejsem nachlazená,vůbec nic mi není...Z čeho to může být? Nestalo se to někomu? Pořád na to myslím.... ☹

nellisek
26. srp 2013

ahoj, určitě bych si nechala udělat krevní testy a výtěr z krku. Pak by se vidělo. Někdo na to hold trpí. Já mám v krku hemofila, a branhamelu a taky mi to někdy dělá problém že mě bolí uzlina. Třeba se to do týdne ztratí, jinak bych radši zašla.