Ucpaná prsní žláza? Při zmáčknutí to bolí jako modřina

finlay
2. únor 2015

Kojim,dcera ma 5m. Ze zacatku jsem mela trochu problem - v jednom prsu jsem mela jakoby bouli. Ale ne tu,co se da rozmasirovat. Byla to spis jako otekla zlaza. Dr rikala,ze to nic neni. Ted to mam zase,ale boli to. Prso neni cervene,kojim z obou stejne. Ale v jednom miste to boli pri zmacknuti jako modrina. Docela tam citim tlak jako pri nalevani prsu. K dr ted nemuzu. Mate nekdo stejnou zkusenost? O co se jedna? Prejde to? co pomuze?

mandala
3. únor 2015

Měla jsem opakovaně asi něco podobného, zánět to nebyl, protože by musela být horečka. Já to neřešila, prostě jsem dál kojila a ono to zmizelo.

hojda
3. únor 2015

Zkus obklad z tvarohu, hodně pomáhá. Já to měla několikrát, náběh na zánět a tvaroh to rozehnal. Je to jako by tě do toho místa někdo uhodil ,že? A je dobré při kojení směřovat bradičku tím směrem, kde to bolí.

anezka1
3. únor 2015

Mela jsem to u obou deti,s horeckou u kazdyho jednou,bez horecky i nekolikrat.V podstate jsem postupovala stejne jako u zanetu.Pomahalo mi castejsi kojeni,treba i po pul hodine,ano-bradicka mimca v miste boleni(ale pises,ze neni treba rozmasirovavat,tak to bude mozna zbytecny,urcite nebude na skodu),mezi kojenim studeny list ledovyho salatu,pred kojenim naopak nahrivat,nejlepsi to bylo v horky sprse,ale pri beznym provozu s mimcem moc nerealny,tak jsem prikladala teplou zinku.porad dokola,dokud me to neprestalo na omak bolet(trvalo to cca 5 dni).

finlay
autor
6. únor 2015

@mandala
@anezka1 a zmizela vam i ta boule (otok) nebo jen bolest? Mne to predtim zmizelo,kdyz se mi min nalevaly prsa. Ted,po 7 dnech, je bolest pri dotyku mensi,ale porad jakoby citim ten otok. A prsa porad nalita. Nechavam to byt,bezny rezim,tak snad to bude ok

mandala
6. únor 2015

Mě zmizelo, do týdne určitě, myslí, že i dřív.

mandala
6. únor 2015

@finlay Mě zmizelo, do týdne určitě, myslí, že i dřív.

ojo
6. únor 2015

@finlay taky jsem to měla, ucpaný kanálek...a taky bradičku směřovat k místu bolesti a mě nejvíc pomohlo, když jsem si každé kojení na to místečko poklepávala...poradila mi to dr., že se tím snadněji uvolní to ucpání a před kojem jsem taky nahřívala...a tvarohovým obkladem rozhodně nic nezkazíš, případně zaléčíš počínající zánět 🙂

anezka1
6. únor 2015

@finlay Asi mi zmizela i ta boule,to uz si uplne nepamatuju.Kazdopadne se to vzdycky do tydne srovnalo.

finlay
autor
6. únor 2015

@ojo kdyz ja to mam nahore nad prsem,tam bradicku nenasmeruju ☹

ojo
6. únor 2015

@finlay no jasný, já jsem to měla taky nahoře směrem k ramenu, takže jsem jen poklepávala při tom kojení 😉

finlay
autor
7. únor 2015

@ojo a jak dlouho jsi to mela?

smallinka
7. únor 2015

Já to měla je jeden den, jak se to objevilo tak jsem prso nahřála termofonem a jemně masírovala i krémem jen chvíli párkrát za den a druhý den se to zlepšilo. No a odsávat pokud máš hodně mléka. Jinak zánětem jsem si prošla hned po porodu a to jsem měla 39 teploty.....