Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

marka
24. říj 2006

Ahoj zanetik...užívání by ti měl předepsát lékař, myslím, že u každého je to jiné. Já užívám PROVERU (je to podobné) a beru ji 17.-26.D.C. 2x1 Dříve jsem ji užívala i 15.-26.D.C. na úpravu cyklu.

zanetik
autor
24. říj 2006

Ahoj Marko on mi sice napsal 14-24DC, ale mám dlouhý cykly, teda minulý měsíc po Clostibegytu a Utrogestanu 31den, ale o co mi jde! Četla jsem názory, že když to začnu brát před ovulací tak to p§sobí jako antikoncepce, ale já zatím nevím kdy mám ovu! Dnes jsem 14DC a zatím jsem si nevzala.

marka
24. říj 2006

No to bude asi pravda, že může působit jako antikoncepce (slyšela jsem o tom) Já jsem užívala ze zač. ten 15.-26.D.C. a teď, když se snažíme o mimi tak užívám 17.-26.D.C. tzn.až po ovulaci.Jinak cykly mám díky tomu pravidelné 28 dní.

janesm
24. říj 2006

zanetik -ahoj utrogestan jsem brala 11-25DC několik let a to z důvodu upravení cyklu a otěhotnění,Takže v žádném případě to nepůsobí jako antikoncepce...Mělo by to zajistit ovulaci a podpořit časné těhotenství.Tak ho začni brát,jeto u každáho jiné,myslím že Ti to doktor napsal podle toho jak Ti běží cyklus.Mělo by se to brát dlouhodobě tak brzké těhotenství... 🙂

marka
24. říj 2006

Ono doktoři nás znají asi nejlépe, takže pokud ti lékař napsal užívat 14.D.C. tak by jsi určitě měla 🙂 jen jsem to taky někde četla, že to tak může působit, ale určitě je to výborný na podporu těhotenství 🙂 ....jen aby se brzy zadařilo.

marka
24. říj 2006

janesm - můžu se zeptat a pomohlo ti to na otěhotnění?

zanetik
autor
24. říj 2006

Holky moc díky, tak jsem se rozhodla, že pro jistotu to začnu brát 16DC a uvidím! Příští měsíc mám jít zase na Ultrazvuk, tak se ještě poptám jestli to nemám posunout. Ultrazvuk jsem měla 10DC a největší folikul měl 13.5mm myslíte , že normálně dozraje? Roste prý 2mm denně, takže dnes by měla proběhnout asi ovu ne?

janesm
24. říj 2006

marka-utrogestan jsem brala dlouhodobě a neotěhotněla jsem.Nebylo to kvůli utrogestanu ale kvůli tomu že mě přednedávnem zjistily neprůchodné vejcovody ☹

marka
24. říj 2006

Myslím, že určitě dozrát může 🙂 ...takže dnes to u tebe taky vidím na ovu 😉 mělo by být "tuleníčko". Hodně štěstí a brzy // testík 🙂

zanetik
autor
24. říj 2006

Marko tuleníčo dnes určitě proběhne co kdyby náhodou! A co ty , jsinebo jsi snažilka nebo už těhulka?

janesm
24. říj 2006

zanetik-určitě to vyjde a když ne tento cyklus tak dylší jen ber Utrogestan jak Ti doporučil lékař,pořádně to prober.Hodně štěstíčka a brzy plné bříško 🙂

marka
24. říj 2006

Já užívám tu Proveru už cca 2 roky, na upravení cyklu je skvělá, mám MS jako hodinky 😉 ale mimi zatím zadné ☹ taky jsem prošla řadu vyš., teď mě ještě čeká imunologie v Praze a podle toho jak dopadne, umělé oplodnění.

janesm
24. říj 2006

marka- mě nakonec na upravení cyklu pomohla laparoskopie a skartifikace vaječníků jen ta průchodnost není žádná tak jdem na IVF,je to jediná možnost jak otěhotnět.Hodně úspěchů... 🙂

marka
24. říj 2006

zanetik - takže snažilka ☹ ....a snad se brzy dočkám i těhulky 🙂 😉

zanetik
autor
24. říj 2006

Janesm, uvidím zatím to nějak nehrotím, jen můj přítel se nemůže dočkat už rok by chtěl mimčo, já teď už taky a nerada bych dlouho čekala, protože jsem ten typ, že když něco chci tak nejlépe hned! A nemyslet na to to nejde!

janesm
24. říj 2006

holky musíme do toho vložit všechno a určitě to vyjde!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

marka
24. říj 2006

janesm-já jsem měla laparku OK, ale pořád anovulační cykly a MS pořád nechodila, tak proto ta PROVERA.

zanetik
autor
24. říj 2006

Marko moc ti přeju aby ti to dopadlo protože to čekání je hrozný! Zřejmě když neotěhotním tak mě čeká taky laparka, protože jsem měla před lety akutní zánět slepáku, ale doufám že k tomu nedojde! Momentálně mě taky trápí poprvé zánět močáku, takže toho mám nějak moc!

janesm
24. říj 2006

marka-tak vydrž chce to čas vše se upraví a uvidíš brzy budeš těhulka. 🙂

zanetik
autor
24. říj 2006

Holky ještě jestli můžu mít dotázek kolik vám je a jak dlouho se "snažíte"?

marka
24. říj 2006

Tak snad už brzy // holky..... 🙂 hodně štěstíčka a síly 🙂

marka
24. říj 2006

Já jsem měla v červenci 26, manža má 33 a snažíme se cca tak 2 roky.

janesm
24. říj 2006

holky tak mě balo v lednu 30 manžel bude mít za měsíc 32,mám za sebou dva potraty a od toho druhého se nám 3roky nedaří.Je to těžké ale hlavu vzhůru 🙂

zanetik
autor
24. říj 2006

Tak to tě hrozně obdivuju pro mě je o to nepředstavitelná doba, snad ti to brzy dopadne. Mě je teda 27,5 a můj přítel je o rok mladší, takže jako ty! Prášky sem vysadila v dubnu a od srpna jsme najely na ostro! Kdybych věděla, že to nepůjde "hned", tak jsme začaly před rokem a nejlépe hned po vysazení moje skoro švagrové a kámoška otěhotněly hned první měsíc, to má někdo štěstí!

zanetik
autor
24. říj 2006

Janesm, klobouk dolu, protože já budu po roce zralá na chocholouška nebo si to člověk pak tolik nebere a buď to to dopadne nebo ne?

marka
24. říj 2006

No jó...každý si musí projít tou svou cestičkou k vytouženému miminku.Někdo dřív, někdo později, ale věřím, že se všechny dočkáme! 😉 🙂

zanetik
autor
24. říj 2006

Doufám, že se tady brzy uvidíme a budeme mít čím dál lepší zprávy, těch pozitivních není nikdy dost! Teď jsem si vzpoměla, že před rokem jsem byla u kartáře a ten mi řekl(a to mě to ještě nezajímalo), že do dvou let budu mít mimčo(kluka), takže by to mohlo dopadnout co nejdřív!

kalerat
24. říj 2006

ahojte tak já jsem začala brát utrogestan 14DC po 10 dní 2x1 tabletku. MS mi přišla po 27 dnech. Ještě je u mě problém, že pravděpodobně nemám ovu. Takže jakmile MS dozní, jdu hned na gyn. a uvidíme jak budeme dále pokračovat

marka
24. říj 2006

Taky doufám 🙂 ...tak hlavně ať se ti ta předpoveď brzy vyplní 😉 (ať už je to holka nebo kluk 😀 )

zanetik
autor
24. říj 2006

Marko odkud jsi? Už dlouho jsem se rozhodovala o tom zda sem napsat, ale nějak mi došly kamarádky a nemám si s kým povídat! Dnes už musím jít, jdu koukat na Pouta(jedíný co sleduju) a pak se jdem tulit!