Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

berina
8. říj 2007

marki to je mi líto.Víš já si nechci dělat naděje.Ze začátku jsem blbla pořád dělala testy a bylo mi pak s toho na nic.Člověk se tak musí hodit do klídku a brát to tak jak to je.Ono to určo jednou přijde.Já na sobě nic necítím,bříško mě bolelo jak na ms ale to už přestalo.Akorád mám nateklá prsa,ale to je asi normální i před ms.

marki.la
8. říj 2007

To je fakt, člověk se musí dát do klidu a myslet na úplně jiné věci. Taky si myslím, že to jednou příjde, každé z nás, dneska už je přeci i to zdravotnictví na mnohem lepší úrovni, takže když to nepůjde přirozeně, tak to půjde uměle. ..........já to těhu předtím cítila tak, že jsem měla nateklé prsa, a hlavně jsem moooc jedla. Byli jsem zrovna na dovči a já si allinclusive užívala jak se patří. Žádné omezování, které jsem dělala před tím, abych náhodou nebyla tlustá. Najednou mi to bylo fuk. Manžel nechápal, jak to, že toho tolik sním, že mi není blbě a že to není ani vidět, pořád jsme byli v plavkách, no a já si dělala ze všech legraci (i když v duchu to bylo i mi podezřelé) že jsem těhotná. Přijedeme domů a test ukázal že fakt. Radost jako hrom a do týdne bylo po radosti.

fidorka81
8. říj 2007

marki, neboj, určo se zase brzy zadaří. A snažení od 01/07 není zas tak dlouho, tady se některý holky snaží už přes 2 roky, já osobně 15 měsíců 😉

berina
8. říj 2007

Když to tak čtu fid.Tak mi z toho stoupají vlasy na hlavě 2 roky,to je hrozná doba.Člověk ale nic nenadělá ☹ .Čím víc to chceš tím je to horší.A proto se patří na to vybodnout a říct si,ono to jednou příjde 😉 .Já vím je to těžký ale jde to.

fidorka81
8. říj 2007

beri, přesně. První půlrok jsem MS nesla hrozně. Teď už je to lepší, ale přecejen se každej měsíc ke konci cyklu nervuju, jestli jo nebo ne. Snad mi k odbourání tý nervózy pomůže i to stěhování a všecko okolo toho. 🙂 V sobotu jsem pořádně dostala MS,ale vzhledem k tomu, že jsem začala už ve středu špinit a +- krváce, tak jsem jen čekala, kdy se to rozproudí a nesla jsem to dobře. Už jsem si asi zvykla, spíš mě pak vynervuje, že najdu // 😀

berina
8. říj 2007

No to jo.To bude asi šok co?Člověk tomu snad ani nebude věřit. 🙂 Nic holky,musím letět pracovat.Hezký den všem,zítra sem zas nakouknu.Pá.

fidorka81
8. říj 2007

beri, to teda bude šok, 😀 tobě taky krásný den 🙂

lenickan
8. říj 2007

Ahoj obyčejně jsem v sekci měření BT ale právě jsem 1dc po utrogestanu.
http://www.fertilityfriend.com/home/1bb70f

Utroš pouze srovná periodu nebo má pozitivní vliv i na těhu? Obyčejně jsem měla cyklus 47 dní

fidorka81
8. říj 2007

leni, měl by ti srovnat cyklus a Utroš se dává i v prvním trimestru na podporu těhotenství 🙂

lenickan
8. říj 2007

na podporu udržení tehotenství?

fidorka81
8. říj 2007

jo 🙂

motylek
8. říj 2007

jo jo na podporu udržení 😉

gabrlinka
8. říj 2007

Ahoj holky, jak se máte? 😉 Co nového?
Želviku - zatím si z těch teplot nedělej zbytečně hlavu, jsi na začátku, třeba to zas klesne, mně se taky někdy stalo, že sem měla jednu teplotku výš než ty ostatní v první fázi cyklu, no uvidíš
Fid: díky, ale ovu ještě nebyla, ale i tak preventivně sme snažilkovali 😀
můj grafík:http://www.fertilityfriend.com/home/1be3ac

gabrlinka
8. říj 2007

tak vidím, že tu dnes chcípl pes, tak to pro dnešek balím, mějte se,papa 😉

zelvik
8. říj 2007

ahojky,
Gab - tak do dvou dnů ať je u tebe ovulka!!!!!
jinak, byla jsem statečná a objednala nás od CARu - jdeme na první konzultaci 5.12. Kéž bychom tam už nemuseli 😉
Gab - taky doufám, že se teplota ještě umoudří...

Tak snažilkování zdar🙂

fidorka81
9. říj 2007

Gabi, já to myslela do budoucna (na následujících pár dní 😉), zatím vypadáš na blížící se ovulku 🙂

zelvíku, tak vám přeju, aby jste tam jednak nemuseli a druhak, když se nezadaří a půjdete tam, tak ať je to úspěšný hnedka z kraje 🙂

extravaganca
9. říj 2007

Krásné ráno sluníčka 😵
Jsem tu jen na skok.Jdu dnes po obědě k té doktorce,tak musím do té doby udělat plno věcí.
Pěkně jsem si na dnešek naplánovala ovulku(ještě jsem měla radost,že v den ovulace půjdu k doktorce)a ona se na mě vybodla a podle dnešní teploty asi byla včera...no necháme se překvapit.Pokusím se u doktorky nepanikařit(jako vždy)a pokusím se jí zeptat na vše co mě zajímá.Zvažuju,že si udělám poznámky,kterých se budu držet,jen mám obavy,aby pak na mě nehleděla jak na vola 😀
Pokud budu mít zítra chvilku,tak vám dojdu říct,jak jsem dopadla.Tak se tu mějte krásně a nezlobte 😀
Pa a hezký den všem 😵

zelvik
9. říj 2007

Ahojky holky,
Extruško - držím palečky a pak se hend ozvi, jak jsi dopadla a co ti dr. říkala!!!!!!!!

Fid - děkuju. Dneska jsem ze svého grafu úplně zmatená...http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6 co vy na to?

fidorka81
9. říj 2007

Zelvíku, teda z toho nejsem vůbec moudrá. Počkej ještě pár dní a uvidíme.

Extro, tak držím pěsti a pak dej vědět na co ses ptala a co ti na to řekla. Já totiž nemám odvahu jít k dr. s papírkem 😀 (ale asi to taky budu muset udělat, vždycky na plno věcí zapomenu 😨)

motylek
9. říj 2007

Ahoj holky,
tak já jsem na tom dneska takto. By mě zajímalo, co to má znamenat ☹ , jestli MS dostanu takhle brzo, tak mě škrábne.

http://www.fertilityfriend.com/home/1ac1de

Zelviku, pokud by ten vzestup značil ovulku, tak y ten 6DC byl moc brzo, takže bych spíš počítala, že ti teplotka půjde ještě dolů 😉 .

Já jsem byla včera u dr. Mám těžkou bronchitidu a zaražený dutiny, dal mi hafo prášků, ale zatím je brát nebudu. Uvidím jestli to dneska nebo zítra dostanu. Nechci nic riskovat 😝 . Ale řekla bych, že je klidně můžu nasadit, že z toho nic nebude. Ale já nechci MS takhle brzo. Je možný, že by mi to utroš za tři měsíce takhle zkrátil???

Jinak všem přeji krásný den, my máme mít dneska (v Brně) slunečno, tak jsem zvědavá. Ráno jsem byla do práce hodit neschopenku a málem jsem umrzla 🙄 🙄 🙄

Tak páček a já jdu hajat 😝 😝 😝

zelvik
9. říj 2007

Motýlku - u nás je ošklivo a tma, taky bych hned zalezla do pelíšku. Ale tu chorobu ti nezávidím ☹ Bronchitidu sjem měla v únoru a šílený horčeky. Byla jsem jak mátoha...

Brala jsi Utroš? Já ho beru do 25.DC, pak teplota klesne jako tobě a MS dojde 28.DC (max. 29. ráno).

No v sobě se nevyznám - proč stoupá? Touhle dobou byla vždycky níž 😠

motylek
9. říj 2007

Zelviku, jsem právě první měsíc bez utroše, takže nevím, co mám čekat ☹ .
No je to divný, že místo toho, aby ti po MS teplotka klesla, tak leze nahoru. No ale MS si měla normální. Víš třeba bys mohla patřit k těm, co menstruujou i v těhulkovstí 😀 😀 😀 😀 . Uvidíš kam se pohne zítra. Test jsi si dělala. No já nevím, je to divnééééééééééééééé. 😅 😅 😅

fidorka81
9. říj 2007

Motýlku, přeju brzké uzdrvení a k MS - mě tentokrát MS dorazila 26DC (normálně 28-35DC). Utroš beru 15-26DC a už 5 měsíců. Vydrž a uvidíš, jak to dopadne. V každým případě, ti držím pěsti 🙂

zelvíku, třeba je to dobrý znamení 😉

zelvik
9. říj 2007

holky, tohle néééééééé. Já sice čekám na // jak na smilování bóží, ale pokud byste teď měly mít pravdu, tak je fakt NECHCI. Vždyť já do sebe naládovala 10 tablet Clostilu (5 dní po 2) ☹ To by byl průšvih!!!!!!!!!!!!!!

motylku - to by mi ale teplota neklesla před MS, ne?
Já už nevím. Test jsem nedělala...

extravaganca
9. říj 2007

Jen v rychlovce..jsem už na odchodu k doktorce...

želviku,kdybys byla těhu,tak by Ti teplota před MS neklesla.Len mi ukazovala grafy těhulek,které měly MS i v těhu a toploty měly furt nahoře.Takže je mi líto...u Tebe to těhu není...ale co není,na konci cyklu může být 😵

Tak já pádím..pa

zelvik
9. říj 2007

Extro - tebe jsem potřebovala - dííík, já bych jinak šílela, být těhu a narvaná Clostilem - to by mě kleplo 😕
Spíš se nebude konat ovulka, graf bude 2fázový a to je taky blbě...

Pa a dobře pořiď 😉

fidorka81
9. říj 2007

zelvíku, já tím myslela, že jako dobrý znamení na blížící se ovulku, ne že bys byla těhu. To bys měla vyšší teploty, který by ti stoupaly.

zelvik
9. říj 2007

Aháá, a Fid - není na ovu brzo?

fidorka81
9. říj 2007

Vzhledem k tomu, že jsi brala Clostil a OVU míváš kolem 13DC, tak by mohla klidně přijít dřív. Ale nejsem odborník 🙂 Mě po Clostilu přišla dřív. Normálně mi chodí 15-16DC a při Clostilu přišla 13DC.

extravaganca
10. říj 2007

Krásné ráno 😵
Tak jsem tu s novinkama...
Takže včera jsem byla ve 13hod.u doktorky.Papírek s dotazama jsem neměla a podle toho to i vypadalo 😀
Než mě začala vyšetřovat,tak se zeptala:"Tak co?" no a já říkám,že stále nic.Ona:"Dělali jsme spermiogram?" Mě se znatelně zúžilo hrdlo,žaludek jsem měla sevřený a srdíčko nastartované na infarkt.Říkám,že nedělali.Paní doktorka nasadí velmi rozjařený úsměv a povídá:"Tak uděláme...byste se divila,kolik chlapů má dnes problémy." To byla pro mě velmi "povzbuzující" informace..Paní doktorka zahlídne můj skleslý obličej a říká:"No musíme to spermio udělat.Kdybych vás chtěla dál posílat na nějaké vyšetření(z mnoha slov mi v hlavě utkvěla jen laparka),tak stejně by po nás chtěli spermio.Šak on je taky spolutvůrce,tak pro to musí taky něco udělat(prohodila laškovně)".
Dále následovalo mnou velmi "oblíbené" vyšetření,při kterém si doktorka brala i stěry na vyšetření.
Seberu všechny síly a ptám se(má první otázka po 5 minutách v ordinaci)."V čem by teda mohl být u mě problém?"Paní doktorka se nadechne a vychrlí spoustu informací,ze kterých mi utkvěly v hlavě 2!!!(sledujete ten posun k lepšímu..už 2 informace,jsem byla schopná zaregistrovat).Prý můžu mít problém s průchodností vaječníků nebo poruchy ovulace.V tom momentu jsem pookřála,v hlavě se mi ukázaly všechny mé krásné křivky a hrdě hlásím:"Ale já mám podle BT ovulaci.A navíc jsem dnes 13.DC a to zhruba mívám ovulaci."Paní doktorku má informace evidentně potěšila jako fór dne a prý se na to mrknem.
Tak se mrkla a našla mi plno foliků a jeden byl krásně veliký(mi ho i ukazovala)a měřil 18mm.Byla jsem tak natěšená,že jsem se ani nezeptala,co to znamená 😀
Tak a to byla má náštěva u doktorky 😎
Ještě vložím svůj grafík:
http://www.fertilityfriend.com/home/190380