Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

gabrlinka
18. říj 2007

Ahoj holky, já to taky u sebe nevidím na těhu,moje teploty jsou dosti nízké - http://www.fertilityfriend.com/home/1be3ac
Já to nevzdávám, jen to vidím reálně a dr. která se mnou mluvila po laparce měla pravdu, že já otěhotním po umělém, a to ještě možná, no ale to nebudu předbíhat, takže počítám radši s mrchou (25.10.)
Želviku, Ty máš teplotky krásně vysoko, tak ať se ti udrží 😉
Extro - my musíme být zase stejné,že?(teplotky, akorát je máš o stupínek výš) to by asi jinak už nebylo normální 😀
Motýlku, viděla jsem tvůj grafík a trošičku mně to dodalo malinkou naději, poněvadž Tys taky ty teplotky v té druhé fázi neměla nejvyšší, ale až pak kolem 32.dc se ti hodně zvýšily, tak držím palečky, aby ti to dr. potvrdila a aby bylo vše v pořádku 😉

extravaganca
18. říj 2007

ahoj gabrlinko 😵
Nop to by nebylo přece normální,kdybysme to měly každá jinak 😀 Jen je škoda,že nemám delší cyklus.Od příští mrchy už na tom nebudeme stejně ☹ Leda,kdyby tady ty těhu bacilky,kterýma nás těhulky poprskaly zabraly a my už žádnou mrchu 9 měsíců neměly 😀 Ale jsem taky realistka.Buď v neděli nebo v úterý čekám mrchu,která už klepe na dveře..
Jo a děkuji za IP 😵

gabrlinka
18. říj 2007

Nemáš zač 😉 Já Ti to i trošku závidím 😉 , myslím tu menší čekací lhůtu, já budu čekat ještě jednou tolik (ještě týden) ☹
Prosím Tě, nevíš, jak se označují ty pole na grafu, abych tam měla ta zelená a oranžová a aby se mi tam ukazovaly i ty dny po ovulaci v tom grafu?

extravaganca
18. říj 2007

To fakt nevím a taky by mě to zajímalo.Hned by ten graf vypadal líp,co 😀 Já to tak měla akorát 5 dní když jsem měla VIP

motylek
18. říj 2007

Gab, to bys musela mít zaplacený VIP ☹

extravaganca
18. říj 2007

Díky za info motýlku...já si to tak nějak myslela...škoda.

No nic,já se jdu pomalu připravit na odchod domů.Tak se mějte pěkně a vy naše těhulky na sebe dávejte pozor a hezky odpočívejte 😵
Pa

gabrlinka
18. říj 2007

Motýlku, díky.
Extro, měj se hezky,papa

jajicek
18. říj 2007

Ahoj, mooc prosím o radu, dostala jsem lék Utrogestan a nevím, zda lepší ho úžívat jako čípek nebo ústně??Díky za případnou odpověd..

zelvik
18. říj 2007

Ahoj Jajicku - to záleží na tobě (pokud ti to Dr. neupřesnila).Já ho např. polykám, nechci, aby to ze mě během dne vytékalo (protože ho beru 2xdenně - ráno a večer). Ptala jsem se i v lékárně, jetsli by bylo hodně ujetý ho ráno spolknout a večer zavést 🙂 a řekli mi, že to je trochu schíza.a že zavádění se doporučuje spíš při rizikovým těhu...
Takže za mně - polykat.Ale rozhodnutí je na tobě!!!!!!!

Extro, Gab, Fid, motýlku - no prostě - kočky moje 😉 mně pořád pobolívá jak před mrchou - ale ta dorazí až 28.10., chce se mi spát, jsem z práce jak praštěná.A v práci je to čím dál větší psycho 😠 Tolik už bych tam nechtěla muset...

hanca..
18. říj 2007

ahoj jajicku já polykala a po jsem zaváděla je to lepší a vydržet se to dá,ale zaleží na tobě a na lékaři co řekne 🙂

extravaganca
19. říj 2007

Krásné ráno sluníčka 😵
Tak dnes šla teplota opět dolů,takže mrcha dojde buď vzorově nebo o 1 den dřív,ale protože jsem to předpokládala,tak to beru v klidu.Naplánovala jsem si i podle toho program 😀 Dnes jak dojdu z práce,tak vyperu a pouklízím,abych o víkendu s mrchou nemusela nic dělat a mohla se jen válet.Mám nakoupené časáky a dobrotky,tak se rozvalím u TV a budu si lebedit 😀

Mám takový dotaz na ty z vás,které berete k utroši i clostil.Když vám posunuje ovu dopředu,nezkracuje vám to cyklus?Já mám ovu + - 12.-15.DC a luteální fázi 12 dní.Tak např.ovu přijde 12.DC(jako teď)+12 dní lut.fáze,tak mrcha 25.DC.No a kdyby mi clostil posunul ovu např.o 3 dny dopředu,tak to dostanu po 3 týdnech a to se mi zrovna moc nechce 😠
Prosím,pisněte co to dělá vám.Děkuji 😵

jajicek:Jak píšou holky,jde o to,co je Ti příjemnější.Já ho polikám.Půl roku nebyl krom únavy žádný problém,ale poslední 2 cykly je mi hrozně(únava+blivno)a jelikož ho zavádět fakt nechci,tak poprosím ať mi dá duphaston(snad to píšu správně 😅 ),ten prý nemá tolik vedlejších účinků.

motylek
19. říj 2007

Ahoj holky,
Extroušku, s clostilem ti neporadím, já ho nikdy nebrala, ale když se podívám na tvůj graf, tak je silně podobnej tomu mému, hlavně ty poslední 4 dny jsou naprosto stejný, akorát teda ty je máš o 2 desetinky výš 😉 😉 😉 . Nechci tu teda vyvolávat plané naděje, ale dokud tu mrchu nemáš, však to znáš 😀 😀 😀 . Já jsem taky byla 100% přesvědčená, že to dostanu (podle teplot) 😝 😝 😝 . Takže ti šíleně moc, z celého srdce a křečovitě u toho držím všechny pěsti přeju, aby nedorazila svině jedna červená 😵 .

Jajíčku, já jsem osobně zaváděla a neměla jsem u toho žádný nežádoucí účinky. Vždycky jsem si vzala slipku a bylo to v pohodě. Ale je to na tobě. Třeba můžeš jeden cyklus zavádět a jeden polykat a uvidíš, co je ti příjemnější.

extravaganca
19. říj 2007

Ahoj motýlku těhulko 😵
O planých nadějích jsme hodně debatily minulý měsíc.Bohužel své tělo znám až až a mrcha fakt klepe na dveře.Myslím,že budu ráda,když budu mít 12dní lut.fázi a mrcha přijde v neděli,páč se obávám,že mrcha přijde už zítra..
http://www.fertilityfriend.com/home/190380 toto opravdu těhu nedopadne.
Vím že mi držíte palečky(jako já vám netěhulkám...těhulkám držím palečky jinak),ale fakt mrcha dorazí.
Holt máme někde s manžou problém a jsem ráda,že jdem na to spermio a konečně se někam hnem.Ale na 90% jsem přesvědčená,že problém je u mě....

No a co zoubek zlatí...pořád zlobká?Ho zbijem,chceš 😀

extravaganca
19. říj 2007

Motýlečku těhulko,teď jsem mrkla na ty naše grafy a je to fakt stejný na chlup(až na teploty) 😀 To je prča 😀 😀 Škoda,že mi to pokazí ta mrcha,ale jinak je to suprové 😀 😀 Mě to dost pobavilo 😀 😀 Jééé a hned je před mrchou veseleji 😀 Jak málo stačí,co 😀

fidorka81
19. říj 2007

Ahojky holky, jen v rychlosi, dneska tu máme rozlučku s kolegou, jde do důchodu.
Včera jsem jela na tu gyndu - nebyla tam. Ona před 14ti dněma nevěděla, že bude za 2 týdny malovat?? Byla jsem s prominutím vytočená do vrtule. 😠 😠 Takže tam jdu buď v pondělí, nebo v úterý.

zelvik
19. říj 2007

Hezké páteční ránko berušky,
Extro - tebe nechám na pokoji, do tebe jsem ohledně mrchy nebo těhu "šila" minulý měsíc 😀 Aspoň že už máte před sebou nějakou vidinu, že s vámi budou něco dělat. My jdem až 5.12. na první konzultaci.Ptala ses na Clostil. No já nevím, já nic moc nepozoruju. Když jsem vysadila HA a než mi po 1/2 roce nasadila všechny tyhle prášky, měla jsem ukázkový cyklus - na den 28 dní (až jsem se divila, že po HA takhle funguju) - sice pěkný, ale jak se pak ukázalo, bez ovulace 😒 Pak mi dala Clostil (3.-7.DC) a k němu Utroš (18.-25.DC) - mrcha pak přijde opět 28.den.Takže u mě se cyklus (teda aspoň co se týče délky) nezměnil.A jestli vůbec je a kdy nějaká ovu - to si myslí jen FF, když ji tam vyznačuje. Tenhle měsíc bude zase marnej, tulení bylo moc brzo a pak už nic, protože myšáček má rýmu a hlavu jak střep a na sexík ani pomyšlení 😉

Fid - no to by mě dožralo, to ti teda povím, fakt príma...To si nemohla vymyslet lepší výmluvu než malování....

Jinak já dneska před chvílí vzala Utroš a jinak jsem na tom takto:http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6

lenickan
19. říj 2007

Hezký den holky mám dotaz.
Měla jsem svůj ex-ex-cyklus 47dc dlouhý ovulace 33dc
doktro mi nasadil utroš na zkrácení cyklu tzn. můj ex-cyklus byl 28dc dlouhý avšak anovulační i dle krve.
Současný cyklus jsem 12dc a FF mi v grafu zakreslil ovulaci již 8 DC. Je možné že utroš působí z cyklu do cyklu? Nebo jen v tom konrétním? Budu ráda za zkušenost🙂

zelvik
19. říj 2007

Lenickan - já teda nevím, ale co jsem kde četla a jak jsem to pochopila - podle mě Utroš není na ovulaci.Je to čistý ženský hormon a má ti jen tu hladinu zvyšovat, aby se případně těhu udrželo. Ovulaci mi má vyvolat právě Clostil...
ale můžu se mýlit...

elennka
19. říj 2007

Ahojky.. je to tak, že clostil vyvolává ovu.. a utrogestan potom mění sliznici dělohy a podporuje případné těhotenství.. Pěkný den

lenickan
19. říj 2007

utroš je na udržení těhu a na zvýšení progesteronu který vyvolá mrchu...což se stalo prý do 4 dnů od utroše bude mrcha a byla. Jen mám zmatek v hlavě zda je možné že bych následující cyklus měla ovu 8dc když předtím byla 33dc🙂 no ale uvidíme co řekne gyndr.

motylek
19. říj 2007

Extro, zoubek zlobí pořád, už ne tak hodně, ale pořád to bolí. Taky bych mu nejradši dala do držky, ale to by asi bolelo i mě 😀 😀 😀 . Budeme nečekat na tvou mrchu. Pokud dojde, tak jí řekni, že jsi ji nečekala a tudíž je nevítaným hostem. Slušně ji požádej ať odejde a dalších devět měsíců u dveří nezvoní, co ty na to?

Leničko, je škoda, že ti tam chybí ta středeční teplota, protože pokud by byla nízko, tak by mohla být ovulka až včera. Utroš by ti každopádně měl upravit cyklus natrvalo, takže asi působí jakoby z cyklu do cyklu (je to špatně napsaný, ale myslím to tak, že vlastně stimuluje to žlutý tělísko k tvorbě progesteronu, takže to si postupem času začně zvykat na to, kdy ten hormon má tvořit samo). No nevím jestli to chápeš, co tu píšu, ale tak nějak si myslím, že by to mělo být. Já jsem před rokem vysadila anču a po třech měsících se mi udělala cysta z toho, že mi právě žlutý tělísko netvořilo hormon, prý jsem asi byla i bez ovulace. Potom jsem teda zase půl roku jedla anču a v červenci jsem začala s utrošem, teď jsem první metr bez něj a hned jsem v tom 😀 😀 😀

lenickan
19. říj 2007

motýlku: rozumím ti a moc děkuji. Mne právě zajímalo jestli má utroš i dlouhotrvající účinek jako léčba, nebo zda mi jen v cyklu který jej beru zvedne hladinu ta vyvolá mrchu a hormony zase odplavou.
Já tam tu středeční teplotu mám bylo to 37,7 což byl šílený úlet, jelikož jsem měla v úterý žaludeční nevolnost - něco blbého jsem snědla tak po poradě s Len jsem ji dala potlačit

zelvik
19. říj 2007

Motýlku - a tu cystu ti zjistili při běžném UTZ? Já se jich bojím jak čert, ale když na žádném UTZ doktor nic nehlásil, tak snad tam není.....

motylek
19. říj 2007

Tak to jo, ale určitě funguje dlouhodobě, protože jinak by to nebylo léčebný, že, kdyby to ovlivňovalo jenom ten cyklus, co právě běží. Mě dr. říkala, že by mi to mělo upravit MS, protože předtím jsem ji bez vyvolávačky neměla, ale nemůžu posoudit jestli to funguje při mém jiném stavu. Jinak by to nefungovala, protože jsem MS nedostala 😀

lenickan
19. říj 2007

Motýlku: moc gratuluji k těhu. Takže mysliš že utroš by mi mohl pomoci k těhu?
Snažíme se už 6tý cyklus jenže jsem měla dlouhé cykly a ovulaci pozdě což je prý špatně jelikož je vajíčko přezrálé

lenickan
19. říj 2007

tak děkuji za zprávu, člověk už propadá beznaději.
Já HA vysadila již před rokem a půl a od té doby jsem měla ty mega dlouhé cykly pohytovalo se to mezi 38-48dní.
Takže hrůza. Ted mám za sebou první krátký - resp. normální cyklus za pomoci utroše..
myslíš že ovu 8dc je v pořádku?

motylek
19. říj 2007

Leni, myslím si že ovu 8 DC je moc brzo, na to bych moc nespoléhala. I když možný je všechno. Nechci tě strašit, ale myslím si že ten minulý cyklus ovu nebyla, že ti ty teploty zvedl utroš. Jestli pomáhá k těhu to nevím. Ale až se ti ustálí cyklus, tak je pravděbobnost otěhotnění samožřejmě vetší. Já jsem teda během braní utroše neotěhotněla. Ale mám dojem, že tu někdo psal, že jo. Jak dlouho ho budeš brát????

Zelviku achojky, já jsem šla tenkrát k dr. už s tím, že jsem si byla jistá, žemám cysty,a to jsem je předtím nikdy neměla, ale bolelo mě hodně břicho, kolikrát jsem nemohla ani sedět, nedostala jsem menses, měla jsem zpodění už 3 týdny a těhu testy byly negativní. no mrkla na mě vaginálním ultrazvukem a byla ta sviňucha jedna, dala mi na to proveru, pak mi píchla vyvolávačku a na další kontrole už tam bylo čisto 😀 😀 😀 , takže se neboj, to by jsi zjistila a když se to ujistí brzo, tak ani nemusíš na operaci. Já jí měla 3,5 cm a ještě mi dala hormony.

motylek
19. říj 2007

Leni hlavně uvidíš co ti bude dělat teplota v dalších dnech, teď je ještě brzo soudit ☹ ☹ ☹ jestli to opravdu byla ovulka.

lenickan
19. říj 2007

Motýlku ten minulý cyklus ovu nebyla - řekla to i krev.
Nevím jak dlouho jej budu brát jdu ve čtvrtek na další sono a vyšetření tak se uvidí co řekne gyndr. On rozhodně těhu při utroši nevylučuje naopak. Myslím taky že je to moc brzy na ovu, že to ještě klesne nebo krev zase vyloučí že proběhla.
Takže dostanu ještě Clostylbegyt na podporu ovu pravděpodobně.

lenickan
19. říj 2007

Říkám si že ještě jsem v sobě mohla mít něco z úterka jak mi bylo špatně. Uvidíme v příštím týdnu🙂
Ten minulej cyklus mi jí bloknul utroš jelikož bych jí bez něj měla až okolo 33dc a utroš jsem jedla 20-24dc. No a v tomto cyklu to vypadá zase takto, tak jsem z toho jelen