Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

extravaganca
31. říj 2007

Motýlku těhulko 😵 tak to je super,že je mimiško v pořádku 😵 Takže pěkně si běž lehnout a pořádně odpočívej 😵

želviku,tak já utroši po posledních 2 cyklech přestala totálně věřit...to co semnou dělal bylo už fakt hrozné 😠 Ale pokud vám ostatním vyhovuje,tak je to v pořádku.Mě doktorka říkala,že ten utroš holt všem nesedí..

karla6
31. říj 2007

Motýlku, a proč bereš utrogestan? Tobě prokázalo vyšetření krve nedostatek vlastního progesteronu?

extravaganca
31. říj 2007

karla6:Utroš se bere v těhu proto,aby se miminko udrželo

zuzanic
31. říj 2007

dobrý den celý den.toho na mě bylo u doktorky moc, když vyvalila, že mi chybí oba ženské hormony...a tak nevím, jestli jsem pochopila správně dávkování. 5-10DC clostil 16-26DC dupha. a teď se vás děvčata ptám (bo vy my určitě poradíte;) ) ona mi to psala do kalendáře tak, že 16-26den včerně. tzn 11ks prášku.ale na tři měsíce je jich v paklíku 30. takže? pochopila jsem to špatně nebo mi na konci mají vážně tři chybět??? děkujíííí 🙂

extravaganca
31. říj 2007

zuzanic:Já Ti na to Tvůj dotaz reagovala už v dupahstonu 😉 Kolik máš brát denně prášků?

karla6
31. říj 2007

Extravaganca, ale když máš dost vlastního utrogestanu, tak se ti po utroší může zbytnět děloha natolik, že plod pohltí a ten se do ní vstřebá. Ano, stane se to, přestože tě Dr. ujišťuje, že to není možné. Stalo se to mně osobně teď koncem září a určitě nejsem jediná.
Takže pokud máš nedostatek vlastního progesteronu, je menší dávka utrogestanu v pořádku, ale pokud ti tělo vyrábí progesteronu dost, je zbytečné a pro dítě škodlivé to do sebe cpát.
Představ si, co dělá utrogestan s tebou - ty vedlejší účinky. A ty myslíš, že rvát to do miminka je v pořádku?

extravaganca
31. říj 2007

karla6:Já si hlavně myslím,že doktorka na základě mého hormonálního profilu ví proč mi utroš nasadila.A to,že mi po něm nebylo nejlíp spíš svědší o tom,že mému tělu neseděl,proto mi dala doktorka jiný,se stejnýma účinkama,jen šetrnější.

motylek
31. říj 2007

Karli, já jsem před tím trpěla nepravidelným cyklem, právě z nedostatku progesteronu. Teď jsem začala špinit, tak myslím, že to bude ok. A tobě ho dali proč??? A jakto, že se po něm mimi ztratí??? A jaký jsi měla dávkování???

karla6
31. říj 2007

Mně ho Dr. nasadila, protože ho automaticky nasazují někteří Dr., když žena otěhotní. Měla jsem už jeden potrat (prodělala jsem během prvního trimestru 4 silné virózy, ta poslední - to byly silné průjmy, asi listerka), tak prý aby to jistila. Ale já mám vlastního progesteronu dostatek, takže mi po těch dávkách navíc zbytněla děloha a plod se do ní jednoduše vstřebal. Proto myslím, že je zbytečné se cpát spoustou věcí navíc jen tak "pro jistotu" bez potvrzeného důvodu. A i pak s těmi hormony velmi opatrně.

karla6
31. říj 2007

Motylku, vidím, že jsi taky změnila ikonu. 🙂

zuzanic
31. říj 2007

jooo extravaganca já jsem dnes v práci a little bit in hurry taxem si nebyla jistá, jestli už jsem to někam psala a proto dvakrát. hm. 2denně

extravaganca
31. říj 2007

zuzanic:Já ho mám brát 15. - 26.DC.Začnu 15.DC a beru ho po dobu deseti dnů,takže poslední beru 25.DC.A dostala jsem od doktorky 3 balíčky po 30 tabl.

zuzanic
31. říj 2007

jj, úplně stejně já. tři balení po 20ti tabletách. no tak clostil už jsem vzala o tabletu víc. co už. ale dupha budu baštit jen po 25DC. děkujinkuju mnohokráte!

zuzanic
31. říj 2007

jo teď na to čumím....to není stejně, když ty máš 30tabl. a já dvacet. no každopádně mám jich tam dvacet. beru ho 2x denně, což na deset dní v měsíci po dobu třech měsíců vychází

extravaganca
31. říj 2007

zuzanic:Já si myslím,že doktorka myslela,abys ho brala 10 dní.I utroš se tak většinou bere...šak jí kdyžtak zavolej 😉

fidorka81
31. říj 2007

extro, když oni nevypadaj na to, že by se brzy odstěhovali. Mají na to už jen 4 týdny a nemají sbalenou ani skleničku či knížku ☹

Motýlku, děkujem za dobrý zprávy 🙂

gabrlinka
31. říj 2007

Ahoj holky, co nového? 😉 vy jste se tu zase rozepsaly, to budu číst ještě 2dny 😀

gabrlinka
31. říj 2007

Tak jsem to tu dočetla a hltala jsem řádky jak blázen.
Motýlku : drž se a odpočívej, hlavně žádný stres a napětí, já vím,že se to lehce radí a Ty sama to určitě víš nejlíp 😉

zuzanic
31. říj 2007

no jo extravaganca radši se zeptám vás, bo doktorka mi to vysvětlovala 4x a teď bych jí volala by si musela myslet, že jsem fakt magor :D clostil 5-10DC a dupha 16-26. takže pět a deset. každopádně ne 11 jaxem si myslela 😅
jo mimochodem motýlku taky congratulation. jsem se k vám lehounce vetřela a vůbec se ve vás neorientuju, ale gratulovat můžu ;)

fidorka81
31. říj 2007

Zuzo, jak počítám tak počítám a napočítala jsem 6 a 10 😕

gabrlinka
31. říj 2007

A já napočítala 6 a 11 😅

gabrlinka
31. říj 2007

já brala clostil 5.-9. dc 😉

fidorka81
31. říj 2007

gabi a zuzo, pardon, 6 a 11 😀

clostil jsem brala 3-7DC 2x denně a utroš 15-26DC 🙂

gabrlinka
31. říj 2007

Fid, a teď bereš něco? Já tento měsíc nic. Po clostilu jsem měla bolesti.

elennka
31. říj 2007

ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho po skončení užívání Utroše jste dostaly MS.. abych věděla, kdy čekat.. jestli cca za dva až dny dny jako po proveře.. díky za odpověď..
gabrlinko, já měla po clostilu taky bolesti, ale prý je to vcelku normální..

zelvik
31. říj 2007

holky, skoro všechny tu píšete, že jsme měly nepravidelnou MS, a proto máte Utroš. Už tomu neorzumímvůbec, já měla MS jak hodinky, podle hormon. profilu jsme měla hraniční hodnoty progesteronu, proto mi dala Utroš...ale s MS to nijak nesouviselo, nejspíš.

elennka
31. říj 2007

tu zelvik.. já jsem měla nepravidelnou MS, způsobenou nedostatečnou hladinou progesteronu.. protože hormonální profil jsem měla vcelku dobrý.. ale když mě dělala odběr progesteronu 22 DC, tak byl hluboce pod normou.. tak mě nasadila utroš/ no a clostil na začátek cyklu na stimalaci vaječníků/.. 😉

zelvik
31. říj 2007

elennka - tak ve výsledku to máme asi stejný, taky beru clostil a Utroš.a už toho mám pomalu plný zuby.-(

elennka
31. říj 2007

Hm.. já taky... včera jsem dobrala utroš/ byla jsem po něm jen unavená/.. a musím čekat jestli přijde MS nebo ne..
No dneska už letím do pelíšku, jsem na nohách od 5.30 a mám toho za dnešek až... až..

fidorka81
1. lis 2007

Gabi tenhle měsíc neberu nic, protože když jsem šla dr. pro prášky, tak malovala a zrovna ten den jsem měla začít Utroše brát. Tak jsem se na to vykašlala. V pondělí na 100% jdu na gyndu, tože jsem zvědavá a dneska si jdu pro výsledky imunologického vyš. a vyš. na protilátky proti chlamydiím, tož jsem zvědavá 😅

Elennko, po Utroši většině holek dorazí MS cca 2. den po vysazení. Mě to chodí pokaždý jinak jednou dokonce 2dny před vysazením 😒