Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

gabi78
3. pro 2007

Ahoj Barag, děkuji moc, asi to budu potřebovat, bojím se špatných výsledků, no dr. mi neřekla, proč ten UZV ale když mi vypočítala v polovině cyklu přijít, tak asi jo, měření folíků a sliznice asi taky.Jsem jen na bylinkách, kontryhel a femigard, ale neberu to poctivě 😅
Tak to je fajn, že ovuluješ i bez léků, a nebuď poseroutka a vysaď to, když to nepotřebuješ, zbytečně do sebe cpeš hormony a je po něm nízká sliznice, pak zas baštit utroš a furt dokola. A můžu vědět, jak dlouho se snažíte? My rok a půl, v srpnu laparka a furt nic, už mně to neba, a jsem s tím už smířená, že asi ty // pod stromeček nebudou, ale opět ta blbá malá naděje tam je, chjo.

barag
3. pro 2007

my se snažíme už nějak dlouho, první společná myšlenka na mimi už asi před dvěma a půl lety, jenže za 5 let, co sem se léčila se štítnou žlázou mě doktoři nevarovali, že v mým případě je lepší štítnici odstranit,tudíž rok v čudu. pak aktivní snažení 8 měsíců, potrat, pak 4 měsíce zákaz - sem poseroutka a dodržela sem to, přitom těhotná sem byla malinko, žádný komplikace nebyly...trvalo to a dostala sem se do horších depresí než po potratu, takže sem s největší pravděpodobností ovulaci neměla asi tři cykly - hrozně se prodlužovaly, tak rovnou nasadil clostík. vzhledem k tomü, že sem už psychicky naprosto v pořádku, tak se jen domnívám, že tu ovulku bych měla i bez hormonů, další cyklus se asi vzepřu

neboj ten kontryhel je taky super věc a když si v pohodě, tak určitě ovulaci mít budeš. podle mě ta psychika hraje dost důležitou roli, já poprvý otěhotněla jedině díky tomu, že sem byla po strašně dlouhý době svobodná - výpověď, stěhování a tak. takže vím o čem mluvím. uvidíš, že tam nějakej uvidíte 😉

barag
3. pro 2007

nebo teda aspoň doufám, že si tak nějak v pohodě v rámci možností, pamatuju si, žes tu psala, že to tak neřešíš jak dřív. jenže ono se řekne a hůř udělá viď? taky sem před minulou MS "nevěřila" že budu těhu a když si MS dorazila se vší parádou, tak sem z toho byla vedle..

ty jsi učitelka viď? jsi spokojená? jestli teda nejsem moc otravná...já se ptám, protože sem celej život dělala v převážně ženským kolektivu - nejdřív nemocnice, pak 5 let v základní škole speciální vychovatelku a asistentku v auti třídě, takže mě to zajímá, protože v tom ženským kolektivu sem už ke konci byla uplně psychicky vyřízená...a věřím, že to otěhotnění se nedařilo kvůli tý práci a mý nespokojenosti z práce..

gabi78
3. pro 2007

Tak kolegyně některé jsou v poho a s těma jsem i v kabinetě, tak se i dost nasmějem, ale horší je to s těma děckama, jsou rozežrané a rozmazlené a myslí si, že můžou všechno, protože jsou tak vychovávané, rodič mu klidně řekni, když je ta učitelka blbá, tak se na ni vyprdni a tak. Ale to je jedno, s tím nic neudělám, ale najdou se i hodné děti.
Úplně si mě překvapila, mile, kolik si toho o mně pamatuješ, je to hezké od tebe, to já o tobě teda skoro nic 😅 jsem ostuda, ale jsi šikulka, když se tak dlouho snažíte a čím vším sis prošla, klobouk dolů 😕 Jenže, co člověku taky zbývá,že? Musíme být prostě silné a bojovat dál.

zelvik
3. pro 2007

Jéé, Barag - to vaše zvířectvo je pěkný, hafík se mi líbí a hrozně roztomilá je i koza, ony ty kozy tak krásně čučej.-)Máte veselo, co, než se tohle obhospodaří...
A jak píše Gabi, teda fakt klobouk dolů, potkalo tě toho už taky hodně - určo to tu někde padlo, ale můžu se zeptat, kolik ti je?
Máš pravdu, v práci v ženským kolektivu je to někdy ponorka. Nás je tam asi 16, copak o to, holky jsou fajn, jsme v podobným věku, takže nám občas "hrábne" a máme vychechtáno. Ale někdy je toho fakt trochu nezdravě moc... 😵

Gabi - hned se tu pak zítra ukaž a písni co a jak - čekáme na samé dobré zprávy!!! A jestli budeš OK, okamžitě do sebe naleju litr kontryhele🙂Dělali ti horm. profil? Já jen, abych věděla, jak podobnou nebo nepodobnou máme diagnózu...

extravaganca
4. pro 2007

Krásné ráno berušky 😵
No vy jste se večer rozkecaly 😀 Ale to je v pořádku 😉
Semnou parádně mává PMS...furt se mi chce brečet...dokonce jsem se málem rozbrečela v trolejbuse cestou do práce ☹ Ach jo..toto nesnáším. No a díky duphíkovi mě téměř pernamentně pobolívá v podbřišku.A to jsem se těšila,že to budu mít jak fidorka bez broblémů...
No a můj grafík taky nic moc 😒
http://www.fertilityfriend.com/home/190380
No a aby toho nebylo málo,tak dnes ráno jedu s šéfem na služebku...no fakt se mi strašně chce 😠 Zrovna s ním 😠
No doufám,že u vás je víc veselo než u mě 😉

A co fidorka...už je ve svojem 😵 By se taky mohla stavit na kus řeči a naspat,jak dopadlo stěhování 🙂

barag
4. pro 2007

dobré ránko holky, tak to koukám, že mě tam tu moji rodinu zatím nechaly, to sou hodný, přítele sem tam nedala, ale hlavně on je m rodina, ale asi by byl dost spruzenej, kdybych ho vystavovala, on to nemá rád.
gábi u nás byly děti hodný, ale to proto, že to nebyla normální základka, tak tam děti vesměs poslouchaly (když teda ne, tak to stálo za to). ale já vždycky říkala, že na normální základce bych dělat nemohla, protože by mě štvalo právě to, že některý děti fakt vůbec neviděj v učiteli tu autoritu. no, ať je takovejch hajzlíků co nejmíň.s kolegyněma to moc nešlo, protože tam byly takový náběhy k sektářství 😖

jo v dubnu mi bude 29, ale jak sem si tady pročítala diskuze, tak já sem pořád narozená pod šťastnou hvězdou, protože některý holky tady fakt prožily hrozný věci.
ale dík moc, ste hodný

tak Gábi doufám, že to bude dnes na kontrole ok, a ex, držím palce i Tobě, ať to přežiješ ´ve zdraví 😀

dasty
4. pro 2007

ahoj berušky.... 😉
Ted vás dočítám.Taky jste se berušky činily 😀 😀 😀
Gabi:hodně štěstíčka tfuj,tfuj,tfuj -myslíme na tebe všechny ať je vše o.k. 😵
Barag:není ten život jednoduchý,ale jsi statečňák,taky směkám-momentálně natáčku na hlavě 😀 😀 😀 ,to jen pro pobavení,ale pomyslnej klobouk.
Holkya já dělala v kolektivu kde nás bylo kolem 25-30 a to je teprve mazec,jak se kdo pomlouvá atd.Normálně po 7letech jsem myslela,že odejdu a otěhotněla jsem s Páťou ,jediný štěstí. 😀
Gabi úplně chápu,jak to mají dnešní učitelé těžký a hlavně bych asi zavedla uniformy,kvůli těm co mají peníze a myslí si,že si koupí vše.I když mám spoustu známýxch co jsem na tom dobře a jsou bezvadní,tak znám is poustu dětí co bych se asi jako učitelka neudržela ☹
Janičko Ex:tak se drž se šéfikem a buď hodná 😀 😀 😀
Mrcha mrchovatá tě zlobí,je mě to moc líto,ale jsi naše sluníčko 😵

dasty
4. pro 2007

holky píšu jak debil nezlobte se. 😀 😝 😝 😝

extravaganca
4. pro 2007

Aaaaa naše dojnice 😵 😀 Zdááár Verunko těhulko 😵
Už jsem zpět a vůbec jsem nezlobkala 😀 Mrcha ještě nezlobí,má dojít o víkendu...přesněji v neděli...teda pokud ještě furt platí,že mám luteální fázi 12 dní 😀 Ale nevím co semnou udělá duphík 😉
A nepíšeš jak debil 😀 To já si jak debil připadala ráno...jak jsem měla takovou plačtivou,tak jsem vystoupila o zastávku dřív a tak v duchu jsem přemlouvala Vendulku nebo Danečka,ať se už smilujou a přijdou ke mě(teda aspoň jeden z nich)...no fakt jsem švihlá 😀
A co malý?Jak mu je?

extravaganca
4. pro 2007

No tááák,kde jste?Já chci kecát 😀

gabi78
4. pro 2007

Ahoj děvčata, díky moc za podporu, moc ste mně povzbudily, už se mi to pomalu blíží, bojím,bojím. Jsem tu dnes výjimečně dopoledne, neboť stávkuji 😀

gabi78
4. pro 2007

Jo, jinak sem na tom takhle, včera byla asi ovu, i podle bolestí a teplotek http://www.fertilityfriend.com/home/1be3ac
Jani: ještě to nevzdávej s tím grafem, zatím je to dobrý 😉

extravaganca
4. pro 2007

Ahooooojjjjjjj stávkující 😀
To je super,že jsi tady...neboj,uvidíš,jak se Ti po náštěvě CARU uleví 😵 Dej na mě...my tam byli jen na spermiu a málem jsme pak oba učurávali blahem 😀

gabi78
4. pro 2007

Jani, my ještě nejdem do Caru, jen mě dr. objednala na UZV, konečně mi změří folíky a sliznici,no a uvidím, na jakém dalším postupu se domluvíme, asi až od ledna to vypadá na CAr. A jak Ty snášíš hormonky? V pohodě?

extravaganca
4. pro 2007

Jééé tak to jsem popleta 😅 promiň 😉
No clostil naprosto v pohodě,ale duphík trochu zlobká...pobolívá podbřišek,od víkendu se k tomu přidala občasná bolest prsou,ale není to tak hrozné...Jo a taky mám očas takový bílý hlen,či co 😅 😀

gabi78
4. pro 2007

já četla na netu, že ten bílý výtok, prý to vypadá jak krém, je známka těhu, ale neber to tak, že ti dělám falešné naděje, holt musíš vydržet, kolik dní ještě, jestli můžu vědět?

extravaganca
4. pro 2007

No 12.DPO bude v sobotu,takže mrchu čekám od neděle....
Ne,v poho..vím jak to myslíš...ale spíš je to duphíkem...nebo já nevím čím...před ovulkou jsem hlen zaregistrovala(druhy nerozlišuju...moc se tím nezaobírám)pak to ustalo,přišla ovulka a pár dní potom se začal zas objevovat hlen jako na začátku cyklu(teda skoro na začátku,abych byla přesnější),ale bylo to jakési tmavé,ne čiré jako před ovulkou no a posledních pár dnů,když se objeví,tak je naprosto čistě bílý....když jsem prvně po ovulce objevila ten hlen,tak jsem se i lekla,jestli vůbec byla ovu...ale podle teplot určo jo...no nevím,nějak se v tom nebabřu a snad chápeš co jsem napsala 😀 ,protože dkyž to čtu zpětně,tak vidím,že píšu jak debil 😀 Těhulka mě včera poprskala(Verunka)a místo abych byla těhu,tak píšu jak trotl jako ona(ikdyž já si nemyslím,že ona tak píše...ale tak tvrdí to 😀 )

gabi78
4. pro 2007

😀 😀 😀 tak se ti povedlo mě rozesmát, ne, nepíšeš jak trotl 😀
já si taky myslím, že to nemá cenu nějak se dopodrobna zaobírat hlenem, ještě dopadnem tak, že si koupíme domů mikroskopy 😀 😀
Janičko, díky za pokec, sluníčko, ale už se musím pomalu chystat, jdeme ještě s manžou na oběd, mně pozval. A pak ten UZV, večer tu písnu jak sem dopadla.měj se sluníčko,papa 🙂

extravaganca
4. pro 2007

Tak si nechte chutnat a držím palečky 😉 Neboj,bude to v pohodě...určo dojdeš nadšená,jaký máš krásný folíík 😀 Měj se zlatí a určo pisni 😵 Budu se těšit.Pa

barag
4. pro 2007

čau holky, tak Gábi, jestli včera byla ovulka tak tam bude na vaječníku jen stínek po, to si asi byla v první půlce cyklu taky na UZ ne? aspoň mě si takhle pozval před prasknutím a po prasknutí 🙂 a na prvním uz neviděl nic - ten vaječník co na něm byl folík prostě nenašel 😀 , skryl se nebo přilepil a na druhým UZ bylo po ovu a ten vaječník našel a jak říkám zbyl tam po něm stín, jizvička, bylo to dobře vidět, tak snad tam taky budeš mít stínek.

holky já se právě tento cyklus začala zaobírat i tím hlenem, i když se mi do toho nejdřív nechtělo, ale už sem zase napnutá jak při měření, jak to asi bude tentokrát a další den zase, no mám pocit, že při tom měřilko - snažilkování člověk docela zblbne 😝

jo a zajímalo by mě, jakto že se člověk snaží jako debil a nic, takovou dobu a my byly s naší malou kozenou u kozlíka, on se s tím vůbec nepáral, byl na ní asi 3 vteřiny a podle všeho se to asi podařilo - uplně napoprvý. se jí asi večer půjdu zeptat Dorotky jak je to jen možný 😀 😀

tak zatím, jdu zase na chvíli vyvíjet nějakou pracivní snahu

extravaganca
4. pro 2007

barak:TAk až Ti něco Dorotka poradí,tak se s námi poděl 😵 Ne že si to necháš pro sebe 😀 Jinak zvířecí rodinka je fakt krásná 😵

barag
4. pro 2007

ahoj, tak konečně zase jde koník ale já jdu na tanečky (orientální tance), tak se loučím
ex, ty kozy to maj většinou jednoduchý, strašně mečej - sou hrozně uřvaný - touhou, volaj oplodnitele, asi tři dny a ten druhej je dobrá doba pro odvoz ke kozímu manželovi, týjo kdyby se to dalo poznat podle toho kdy sem nejdřív uřvaná, tak to by bylo supééér 😀 😀

mějte se, spustily koníka, když musím valit na tanečky (orientální tance)

gabi78
4. pro 2007

Ahoj holky, tak vůbec nevím na čem jsem, byla jsem na tom UZ a nic tam nenašel, žádné vajíčka,jen tekutinu za dělohou(to už mohlo asi dojít k prasknutí vajíčka, včera jsem měla bolesti v podbřišku) ale není si jistý, že ovu byla, napsal do zprávy: ovulace není vyloučena, sliznice 6,5mm, ale k tomu mi řekl, že to zas tak podstatné není, takže v pondělí 10.12.(21.dc) jdu ráno na krev, na zjištění progesteronu v krvi a v úterý po 10. hodině budu vědět výsledky. Jo, a říkala mi dr. že měřit si bt je stresující a nelze se podle něj řídit, je to prý poválečná metoda 😀 tak mi doporučila ovulační testy.

gabi78
4. pro 2007

Nevím, ale jsem z toho dneška nějaká skleslá, tak jsem si koupila velkého plyšového medvěda 🙂 a rifle a kalhotky a ponožky, tak sem si chtěla udělat radost, ale nic moc. 😢 je to zvláštní, před laparkou mi našli na UZ plno malých nezralých vajíček a sliznici jen 4mm, tak aspoň nějaký pokrok.

zelvik
4. pro 2007

ahoj,
no to je dost, že už koník zase šlape...

Extruško, sluníčko, do CARu jdu já, ne Gabi 😉 už je toho tady nějak moc najednou, co?

Gabi - tu volnou tekutinu sestřičce při UTZ Dr. taky vždycky hlásí (že jí je tam do 5ml) a já se nikdy nezeptám, co to znamená 😒 Tak už to mám na papírku zítra do CARu.Třeba ovulka byla, nestresuj se myšlenkou, že by nebyla.Jooo, tak to radši budu měřit, než utrácet za ovu testy...

Barag - v příštím životě chci být koza (i když mě tak už pár blízkých občas nazvalo 😀 ).Teď mě napadlo - BARAG - není to Bára??? Pokud ano, tak všechno NEJ k svátku a hlavně // co nejdřív.

Kočky moje, myslete na me zítra ve 14:00 a jakmile se vrátím, písnu.

extravaganca
5. pro 2007

Krásné ráno berušky 😵

Tak v první řadě:želvíku náš milovanej,drtím palečky,aby vše bylo v pořádku,abyste na CARU dobře dopadli 😵 Moooooc na Tebe budem myslet,neboj 😉

Gábi,neboj,to je v poho,určitě jsi po ovulce,proto tam nic neviděl 😉 Nestresuj se tím zlatíčko 😵 Já kdybych tenkrát šla o den později na ultrazvuk,tak by tam taky nic neviděla 🙂 Neboj,je to v pořádku 😉 A souhlasím s želvikem,nebudu utrácet za ovu testy a budu raději měřit...pokud to někoho stresuje,tak ať měří dokud ff nevyznačí ovulu a pak na to kašlat(například)a nebo nedělat nic.. 😀 Já ty testy prubla a nikdy jsem pořádně ovulu nepoznala...škoda peněz 😀

barag:Tak od příštího cyklu budu denně řvat jak René z VV a až to bude mojemu rvat uši,tak mu řeknu,ať mě oplodní 😀 😀

Jinak,mě dnes krásně začal den 😵 Absolvovala jsem cestu kolem světa za 6 minut 😵 😀 Miláček na poslední chvíli zavelel,že nemám jít na trolejbus,že mě zaveze,tak jsme rázem měli 20 minut k dobru....tak nevyužijte toho 😀
A co se grafíku týče,tak jsem na tom takto:
http://www.fertilityfriend.com/home/190380

No a co je s ostatníma beruškama...s těhulkou motýlkem,stěhující se fidorkou,s berinkou a anýskem?Holky kde jste?

dasty:Verunko...dojdi zas zaperlit 😀

barag
5. pro 2007

ahoj holky, Gábi já jen nechápu...ty si byla na té folikulometrii za tenhle cyklus jen jednou? jestli jo a je už doba, kdy by měla být ovulka, tak je to v pohodě a ovulku si měla. já měla dva -první před ovulkou, druhý pár dnů po - aby měl srovnání, takhle je podle mě standartní postup, když si není jistej, jestli ovulku máš nebo ne, měl si tě pozvat na dvakrát. ale neboj, nestres, to ovulaci taky blokuje a brzdí, já si tipuju, že byla a že příští týden budeš mít dost progesteronu v krvi. 😉 a je dobře že sis něco hezkýho koupila, jen se rozmazluj
ty ovu testy jsou podle mě jen dobrým doplňkem, když to není jasný z teplot, můj gynekolog např. měl z mojí křivky móóóc velkou radost - já mu teda ještě vytiskla z wunsche - v MS kalendáři jsou ty rozmezí teplot nějaký nejasný, tak se tomu docela tlemil a řikal: "hm, to mi ještě nikdo nedones.."

zelviku, dík, uhádla si to 🙂 mě je vždycky trapně, na Báru si každej vzpomene, to je pak gratulací a já ty svátky vůbec nesleduju - ostuda ostudovič.
jó, koza má na sex chuť právě jen ty svý tři plodný dny, tak řve, tak to je potom pohoda to poznat, ale když člověk se naučil mít chuť na sex pořád, tak jak poznat ten okamžik? 😖 🙂 🙂
držím palce 😵

extruš, tak hlavně že dnešní ráno začalo hezky a ne jako to včerejší 😉

extravaganca
5. pro 2007

Baruš,tak já se teda dodatečně taky přidávám 😵 vše nej,hlavně hodně štěstíčka,lásky a brzo // 😵
Jo začalo 😵 A už se moc těším,až mi padne,protože pak budu zas s miláčkem...má dnes volno 😵 Tak si ho musím užít...půjdem kupavota Mikuláše pro děcka a pro rodiče a ještě nějaké dárky pro děcka pod stromeček 😵 Snad mi v práci nikdo náladu nepokazí 😅

extravaganca
5. pro 2007

Jéé baruš...admin nám tam ještě něchal ten náš zvěřinec 😀 To je super 😵