Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

barag
17. pro 2007

marki já Tě chápu, protože sem tenhle cyklus taky byla trochu vyplašená, jestli si nevezmu utroš moc brzy a jeden měsíc tím bude opět zbytečně ztracený. a sem taky po potratu, takže chápu i to, že nechceš rioskovat (jsme na tom stejně), ale podle mě se s doktorem můžeš dohodnout ne? říkáš, že máš ovu až °18. den. jestli si měříš bazální teplotu, tak graf ukaž doktorovi a můžete se spolu domluvit. věřím, že jo. držím palce

lionesska
17. pro 2007

Len, já mám brát utroš v této dávce jen 10 dní, ale nejsem po IUI, tak proto možná. Přesto si musím utrogestan pochválit, nebolí mě prsa (vždy mě v rámci PMS velmi bolela, taková píchavá bolest) a nešpiním (špinila jsem vždycky tak 4 dny před nástupem MS). Takže mám zřejmě vhodnou dávku progesteronu, která mi sedí a dohnala mi ten deficit.
Teploty mám i po ovu ale docela nízké, na to že ho baštím.

Marki, ale ten clost by ti měl posunout ovulaci blíže ke 14 dni, pokud jsi ho brala 3-7.den. Přesto bych si ovulaci pohlídala (divím se, že ti nedělají kontrolní ultrazvuk) a měřila bych teploty a použila test (ovulační) abych měla jistotu, že ovulaci nezarazím.

len
17. pro 2007

Lion, tak to je dobrý, mě nikdy prsa nebolela, ale po Utr. dost silně 😀 Jinak taky nejsem po IUI (paradoxně po IUI jsem byla bez něj), ale na poslední folikulometrii holt udělal doktor pokus a nasadil mi ho - a když už, tak pořádně - 2-0-2 a rovnou 15 dní v kuse (čili vyberu kompletní 2 balení). Začátek 4.DPO a 15.DPO jsem si měla udělat test - kdyby byly //, tak hurá pro další dávku... Ale příště už do něj nejdu 😝

lionesska
17. pro 2007

Tak to je opravdu zvláštní, jak každá reagujeme jinak. Mě bolela prsa už kratičce po ovulaci (resp. po domnělé ovulaci) a pokaždé mi to dělalo naděje, že jsem těhotná, protože jsem se jich nemohla ani dotknout a blbě se mi spalo, prostě to co popisují těhulky.
Teď je mám trochu větší, ale nebolí! Jsem fakt ráda. Asi jsem tu jemnou dávku opravdu potřebovala.

len
17. pro 2007

Nojo, každá jsme jiná, někdo to snáší v poho a prospěje mu to, s někým to dělá hrozný věi a třeba mu to taky prospěje... No a se mnou to dělá hrozný věci a je mi to na nic 😀 Proto se divím, že mi kdysi jedna dr. řekla - nebojte, to s váma nic neudělá - sakra, jak to mohla vědět?

lionesska
17. pro 2007

mě zas děsily ty zkazky o tom, jaké to má vedlejší účinky, nervozitu, únava, dvojité vidění, závratě, mě nic není, je mi fajn.

Kéž by mi bylo fajn i po Clostíku.

len
17. pro 2007

No, já měla vedlejší účinky poněkud jiný, než psali v tom letáku, ale ničím jiným to být nemohlo 😒 No tak držím palce, ať to snášíš takhle dobře všecko 🙂

lionesska
17. pro 2007

Len, moc ti děkuju, přeju to nám všem... už abychom řešily taky něco jiného, třeby ty pokaděný plíny a lezoucí zuby ;)

gabi78
17. pro 2007

Ahoj holky, jak se máte? Kde jste všechny? Extruš, Želviku, Fid, Dasty...no, já vím, ta pravá se ptá,co? 😅 Vůbec sem neměla čas tu chodit, tak se omlouvám. Navíc i z důvodu psychického, nějak sem dostala chvilkovou alergii na diskuse o ovulacích, baz.teplotách apod. Myslím si, že to snad chápete. Taky sem pekla cukroví a na Vánoce jedeme s manžílkem za mým bráchou, poustevníkem 😀 do Sokolova, nočním vlakem lůžkovým, ty české dráhy to je děs, za jedno lůžko v 1. třídě chcou 400,-, takže nás oba to vyšlo celkem i se zpáteční cestou 3300,-. Hezký,co? 😠 Jinak hlásím, že mi mešká mrcha jeden den. Tak nevím na čem jsem, neboť sem přestala i měřit bt. 😕

lionesska
17. pro 2007

No, Gabi, tak třeba ti to trucování přinese // Držím palce 🙂

puzzi
17. pro 2007

Oriorin, díky moc za uklidnění, že to je normální brát to pořád. Kolik dní DPO Ti dorazila MS? Normálně nebo kvůli Utrogestanu později? Beru jen 1-0-1. Lionesska už mi koukám nepřímo odpověděla, že by MS blokovat neměl, tak jsem ráda.
Co se týče ovulace, tak si taky myslím, že se má brát až po ní. Mně ovulaci sledovali kvůli IUI a stejně jsem s Utrogestanem začala až 3. DPO.
Lionessko, píšeš, že máš docela nízké teploty po ovu i přes Utrogestan. Přesně tak já, např. dnes jen 36,8. Můj graf: http://www.fertilityfriend.com/home/Puzzi. Doufám, že i přesto bych mohla být těhu. A s těma prsama mám taky stejnou zkušenost. Normálně mě určitě týden před MS pobolívaly, teď s Utrogestanem vůbec. Únavu a další vedlejší účinky taky nemám. Clostíku se, Lionessko, taky neboj, brala jsem ho na jaře 3 měsíce (jako pokus od mé gynekoložky) a taky v pohodě.

lionesska
17. pro 2007

puzzi, koukám že jsi o den napřed než já 🙂

moje křivka: http://www.fertilityfriend.com/home/18f1bd

jak dlouho máš brát ten utrogestan? Já 10 dní, takže zítra večer končím. Pak budu čekat co dál...

lionesska
17. pro 2007

Puzzi, přála bych ti, aby ten pokles 8DPO byl implantační 😵

puzzi
17. pro 2007

Lionessko, Utrogestran mám brát pořád, dokud to nedostanu. Právě jsem to tady řešila, nikde jsem se s tím pořádně nesetkala 🙂. Tak doufám, že ho budu brát ty tři měsíce 🙂)).

lionesska
17. pro 2007

jojo promiň, to jsi ty která to tu řešila 🙂
ber to jak řekl doktor, oni zas nejsou úplně blbí 😀 😀 😀
hele tady ještě jeden inspirativní graf z FF:

http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/786...

nízky teplotky a jak skončily...

lionesska
17. pro 2007

koukni na to ve °C...

puzzi
17. pro 2007

Super graf, taky občas hledám něco podobného jako mám já, co skončilo dobře. Naděje umírá přece poslední, ne? Akorát že já už jsem 11 DPO, už by ty teploty mohly trošku růst.

lionesska
17. pro 2007

já viděla brutální pokles 11DPO a přece se ta holka nenechala zlomit a druhej den testla 🙂

kolikátý měsíc jsi na utrogestanu?

puzzi
17. pro 2007

Teprve první měsíc, teď jsem měla 1. IUI. Ty už máš delší zkušenosti? Mimochodem, Ty se snažíš zatím jen s Utroušem nebo taky IUI či IVF?

puzzi
17. pro 2007

Jinak ještě k těm teplotám. Předminulý měsíc mi dělali v CARu hormonální profil, 4. DC a potom 20. DC. Prokázali ovulaci, všechny hormony ok. A přesto graf na fertility ovulaci ten měsíc vůbec nepoznal, docela mi to v té druhé fázi taky občas skočilo dolů. Takže možná jsou i jiné vlivy na teplotu, uklidňuju se tím 🙂.

lionesska
17. pro 2007

Mě nasadili utrogestan kvůli špinění před MS, prý to svědčilo o nedostatku progesteronu. Mám ho teprve první cyklus a to ještě trochu neplánovaně, protože mě ta ovu trochu překvapila. Už jsem to tu psala.
Po vánocích nás čeká první IUI...

puzzi
17. pro 2007

Tak to se těšíš na IUI, viď? Já se těšila moc a bylo to fajn, vlastně pořád je 🙂. Takový pocit, že třeba fakt už jsem těhotná. Sice je šance asi jen 10-15%, ale když si vezmu, že ovu dle UZ byla, podpořená Pregnylem, spermie stříkly přímo k vajíčku, tak to přece musí vyjít! Aspoň doufám 😎

lionesska
17. pro 2007

jo to se těším, určitě je ta šance větší a taky budu moc doufat. Tak a nesvrbí tě ruce ne test? 😀

lionesska
17. pro 2007

máš nějaký příznak? I když vím že je ještě brzy, tak řece jen hodně těhulí něco poci´tovalo...

puzzi
17. pro 2007

Testovat budu v pátek, ve čtvrtek si koupím test, dřív ne, takže smůla 🙂. Kupodivu mě to teď ještě ani neláká, mám strach z jedné čárky, chci ještě pár dní doufat. Divný, dřív jsem vždycky byla na test celá nedočkavá. Ale teď bojím. S utroušem ani nevím, jestli to teoreticky dostanu cca 14 DPO (což je ve čtvrtek) nebo později. Achjo, tenhle týden bude rozhodně těžkej. Mám stavy naděje a potom zase smutku, protože jestli nic, tak budu dost zklamaná.
Příznaky vůbec nemám, jen cca 6. DPO škrundání po stranách, že by zahnízďování? Nebo střeva 🙂.

lionesska
17. pro 2007

tak škrundání nemám, jen mě občas jemně pobolívá podbřišek, už týden.
Ty stavy znám, a když přijde MS, je to vždycky celý den na palici 😝
tak si budem držet palce! do pátku je to sice ještě dlouhý, ale ne zas tak horzně! ;)

puzzi
17. pro 2007

No jasně. Přes den v práci to uteče, Vánoce se blíží, takže na dárky ještě vyrazím, myslím, že to uteče rychleji než jindy! Taky Ti držím palce, ať už IUI není vůbec potřeba. Ať nám pomůže jen Utrogestan a štěstí 🙂.

lionesska
17. pro 2007

tak jo 🙂 tak si půběžně písnem co a jak 🙂
jdu vařit, tak papa a zahnizďuj v klidu ;)

puzzi
17. pro 2007

Jasně, měj se, kdyby něco, dám vědět 🙂.

gabi78
17. pro 2007

Ahoj Lion, díky 😉 i tobě přeji co nejdřív // 🙂