Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

zanetik
autor
21. srp 2008

Ahoj, promiňte že vám sem skáču,ale už je to dávno co jsem toho téma založila a asi tady už není nikdo z těch se kterými jsem si psala,ale jen jsem chtěla oznámit, že po tom co jsem našla po 2letech a 4měsících //, tak mi to dnes dr. potvrdil UZ a hned 2x 😵 , Utroš mi ale zatím nedal, že 3týdny jdu na kontrolu tak uvidíme...všem přeju rychlé otěhotnění, každá se jednou dočká 😉

kalka
22. srp 2008

len ahojky.. tak jsme dneska testla a test je negativní.. Večír jsme si zapomněla vzít Utrouše, tak už jsme si ho nevzala ani dneska.. počkám do pondělí.. a když mrcha nedorazí, tak si v pondělí ráno sjedu do Caru na krev a když to dostanu, tak se objednám na další IUI... Holky na koníkovi psaly, že po vysazení Utrouše se dostaví mercha do tří dnů.. teda pokud nejsem těhu... tak uvidíme.. papa 🙂

len
22. srp 2008

Zanetik, gratuluju 🙂

Kalko, to je mi líto, ale jednou to vyjde, uvidíš 🙂 Někde jsem četla, že sice nikdo neví proč, ale další IUI bývají úspěšnější 🙂 Já měla tehdy instrukce cca 15.-17. den po IUI (DPIUI? 😀 ) udělat test a když bude negativní, tak vysadit - takže vlastně jako ty 😉 No a jednou dorazila za tři a jednou za čtyři (čili čtvrtý a pátý den) dny po dobrání 🙂

lucina1
22. srp 2008

Ahojda holky vám všem tady🙂
hledala jsem a hledala po všech diskuzích a konečně našla tu vaši, ve které jsem se v podstatě dozvěděla zatím nejvíc a opravdu se jako jedna z mála stále motá kolem tématu,pro které byla založena, což je fajn. Beu Clostyllbegyt 5.-9. DC, Utroš 18.-28.DC. Mrcha vždycky dorazí 33DC, už 5x přesně na čas, úmornéé... Snažíme se od ledna a už bychom si moc přáli doma dalšího zlobílka..tomu prvnímu je už sedm pryč☹. Vždycky, když tady čtu, že se někomu zadařilo, mám skoro slzu v očích za vás🙂)...a s ostatními soucítím stejně, jako sama se sebou! Tak přeju nám všem hooodně zdaru!

mmmk
28. srp 2008

Ahoj, muzu se zeptat, je normalni, ze mam po utrousi jakoby silne MS bolesti (v podbrisku) a tlaceni, i kdyz jsem jeste utros nevysadila? Ja ho mam brat od potvrezne ovulace do krevniho testu, tak me jen zajima, jestli volat doktorce nebo ji s tim neotravovat. Jako jestli to neni treba nejaka komplikace. V pribalovem letaku jsem se docetla jen o citlivych bradavkach, ale nic o bolestech. Dik.

miluse
28. srp 2008

Martkét mě na to MUDr. řekl, že to není po utrouši, ale prý po clomíku, byla jsem na tom stejně.... a teďky čekám jak to bude vypadat tenhle měsíc,páč s tím práci moc být nemůžu, tu vždycky trpím jak zvíře ☹

macc
29. srp 2008

len: myslíš, že má smysl brát Utroš, když mám LF 14-16 dní ?

len
29. srp 2008

Macc, dle mého ne, ale možná bude mít tvůj dr. jiný názor, někteří to berou dost vážně 😉 Mně řekli, že ho nepotřebuju při LF 12 dní, ale měla jsem zkontrolovaný, že mám progesteronu dost 🙂

macc
29. srp 2008

já ho mám asi taky dost, když mám HP prý v pořádku, ale po IUI mi dali stejně ten Utroš

mmmk
29. srp 2008

Len, je normalni, ze mam po tom utrosi bolesti jako pri menstruaci? Asi chcipnu, ani nakupovat se mi nechce jit, jaky mam tlaky v podbrisku. Pritom jsem utrous jeste nevysadila, tak telo nevi, ze ma spustit ms, ne?

len
29. srp 2008

Mmmk, já nevím, já žádné bolesti neměla 😕 Ale jinak ne každému tu MS zpozdí, někdo ji dostane i přes něj 😉

mmmk
29. srp 2008

Len, jenze mne doktorka rikala, ze prave pres nej to JA nedostanu (nektere zenske mozna jo) 😅 Ono je to chvilema docela dobry, ale chvilema se to neda vydrzet a ja se rozhodla (asi pred mesicem), ze leky od bolesti budu brat jen na migrenu 😀

len
29. srp 2008

Podle mě to nikdy neodhadneš, jak přesně na to bude kdo reagovat 😉 Mně zase tvrdili, že mi to MS neoddálí 😀 Každopádně přeju, ať bolesti ustoupí a pokud budou přetrvávat, ať jsou spojené už jen s těhotenstvím 🙂

miluse
29. srp 2008

Markét, zkus čaj z rozmarýnu, mě někdy pomáhá 😉

mmmk
29. srp 2008

Prolivam se matovym a zabira to docela taky 🙂

Len, ona tak konstatovala nad vysledky krve z toho dne, tak ja ti nevim. V pristim zivote si preju byt chlapem a nebo byt zenskou a nemit PCO 😀

len
29. srp 2008

No, PCO sice nemám, ale on si člověk nevybere, těch možných komplikací jsou tisíce 😀
Taky mě zkoumali horem dolem, 18tidenní kompletně prošpiněný cyklus nazvali anomálií, která se stane každému, a teprve když jsem zažila naprosto stejný podruhé, oba cyklus po vysazení Utrogestanu, zkonstatovali, že to teda ještě neviděli a asi na to holt reaguju jinak, než bývá obvyklé 😀

marikap
29. srp 2008

ahoj holky, tak vcera mi moje doktorka taky predepsala utrogestan. jenze mi nerekla jestli ho mam zavadet nebo peroralne... me se vic libi to druhe 😝

len
29. srp 2008

Mariko, holky, co polykají, si častěji stěžují na velké vedlejší účinky (únava, malátnost), ale zase je to pohodlnější. Já zaváděla, při tom prý žádné vedlejší účinky nebývají, ale stejně jsem je měla - ovšem kdo ví, jak bych reagovala při polykání, třeba bych umřela 😀 Vyzkoušej, co je ti bližší, a pokud to nebudeš snášet dobře, radši zaváděj 😉

marikap
29. srp 2008

Len, diky, uvidime, jak na to budu reagovat, napred to zkusim polykat 😵

mmmk
29. srp 2008

Mariko, tak ja prvne utro polykala a celkem nic mi to nedelalo. Ale pak doktorka vyslovne chtela, at to zavadim, ze to min namaha jatra. Beru to snad uz 4. cyklus a az ted me to zacalo zlobit - viz vys. Takze fakt asi tezko rict, co je lepsi 😉

petkula
1. zář 2008

ahoj, beru taky Utrogestan a Divinu (kvuli hormonalni nerovnovaze). Jinak, z Utrogestanu se mi taky toci dost hlava, nekdy min, nekdy vic (polykam ho). Predtim jsem brala jeden cyklus DUPHASTON ale ten mi pak zmenil za Utrog., ze pry je ucinnejsi.
Bohuzel nevim, jestli mam ovulaci, merila jsem si ji OVU-testy, jednou se mi objevily 2 carky, z toho jedna byla slabsi. Nechce se mi ale kupovat tolik testu a merit si ji kazdy den. Nevite nekdo, jestli mereni folikulu patri ke standartnimu vysetreni? Zminila jsem se svemu gyn. a ten mi rekl, ze na to nema cas 😒 Pritom si myslim, ze tohle asi nejspolehlivejsi metoda, jak urcit ovulaci, ne? Rekl mi, at si koupim OVU-testy a hotovo.
Jinak, pokud jste nektera z Opavy, neznate nejakeho dobreho gynekologa? Chci sveho zmenit, protoze se mi snazi pokazde neco prodat (jednou vitaminy, pak zas OVU-testy) a kdyz jsem mu rekla, ze ty testy si prece muzu koupit i v lekarne (mimochodem byly levnejsi nez u neho) tak se nastval a uz se pak se mnou nechtel o nicem bavit 😲

Diky za pripadnou odpoved, hlavne za toho gynekologa v Opave. Peta

marikap
5. zář 2008

ahoj, ctvrty den beru Utrogestan a vcera jsem mela silne bolesti v podbrisku. uz mam davno po OVU a ty bolesti trvaly dost dlouho a byly nezvykle silne.
muze to byt Utrogestanem?... jinak hlava se mi zatim nemota 😀

dostalova42
9. zář 2008

Ahojky já jsem ho brala také zavádíš ho nebo polikáš . Jestli ho zavádíš tak ho polikej a bolesti přejdou

marikap
9. zář 2008

dostalova42: prave ze polykam... uz je to trochu lepsi, ale porad se citim nejak divne, coz je u me normalni 😀
mam 23 DC, takze jako vzdycky mam uplne vsechny tehotenske priznaky 😝

vladka1
15. zář 2008

ahojky holky 😉
já utrogestan nesnesla, nechala jsem si napsat Duphaston. Je sice o něco dražší, ale nedá s s tím utrošem vůbec srovnat.

pekika
16. zář 2008

Ahoj holky, odedneška beru Utrogestan. Závádím si ho, protože Dr. neřekl jestli polykat, nebozavádět. Ale jak tady čtu, tak je to možná dobře, protože většina tady píše, že když polykala, tak měly závratě atd. Já tedy NIC 😎 Ale možná je to jen zatím. 😅 Dal mi ho na upravení cyklu ( 27,42,31,29,33 😝 ) Dostaly jste MS po Utroši načas ?? Možná blbá a individuální otázka, ale když už sem tady 😉

macc
19. zář 2008

holky myslíte, že nevadí, když utroš beru ráno a večer a ráno ho polikám a večer zavádím, smí se to střídat ? mě vadí v práci, jak to ze mě vytejká pak skoro celý den, ale kdybyž je polikám , tak se mi zas točí hlava jako když jsem zfetovaná a to v práci taky nic moc 😖

len
19. zář 2008

Macc, já si vzala do práce slipovku a dalo se, myslím, že asi není úplně ono to kombinovat 😒

macc
19. zář 2008

aha, tak já nevím, slipovky mám taky, ale stejně to mokro tam je celý den, což zas není moc dobrý, když sem náchylná na mykozy 😒 a když budu jen polikat, tak ze mě bude regulérní feťák a asi v práci usnu 😔

len
19. zář 2008

Tak si zkus ty slipovky měnit, ono toho stejně většina vyteče už na tu první 😉