Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

lucek83
27. kvě 2009

no super! Tak to jsi me potesila! Ja se v tom fakt zatim moc nevyznam, obzvlast kdyz ten muj graf je tak sileny! 😀 Jsem rada, ze mi to sedi s testama a ze mi naskocila hned prvni mesic. 😵

chrobacek
27. kvě 2009

lucek je šílený ale jestli ti už teplota neklesne a bude se ted držet tak je to OK 😉

lucek83
27. kvě 2009

kez by se drzela nahore uz porad 😀 Ale to bych prvni mesic asi chtela moc. 😅 Ne, ja mam radost, ze mi ovulka naskocila a ze vsechno mi funguje. To byl prvni hlavni krok a zbytek je ve hvezdach. A co ty? Porad cekate na MS?

chrobacek
27. kvě 2009

luc přesně tak krásná ovule no problem takže třeba budou na konci // 😉 čekám na mrchu a dnes klesla teplota, takže už je na cestě 🙂)))

lucek83
27. kvě 2009

super! A jak skonci, tak se jdete domluvit na presny termin? Nebo jak se potom postupuje?

hehena
30. kvě 2009

holky ahoj... nevíte jak je to s dostupností utrouše??? gyndař mi říkal, že ho teď v lékárnách nemají....

karol84
30. kvě 2009

ahoj, já jsem vyzvedávala v lékárně celkem nedávno a netvářily se, že by mělo jít zrovna o poslední krabičky...

kualalik
30. kvě 2009

Hehe, já mám doma ve skříni tři balení 😀 nejím to.. bylo mi po něm děsně zle,navíc cyklus mi ani po půl roce neupravil a blokoval mi ovulku 😒 páč ji mám až později.. tak že tomu nechávám volnej průběh bez Utroše 😵

hehena
30. kvě 2009

Karol.) ahoj... tak to jsi mě trochu zaskočila... i kamarádka mi říkala, že nemůže sehnat. jiné holčině gyndař předepisuje místo Utrouše Duphaston, bo Utrouš prý není ... tak nevím jestli je to jen kachna, že se přestává vyrábět.... 😕

hehena
30. kvě 2009

Kualalik ani po půl roce se ti cyklus neupravil??? no to jsem čekala, že je stopro spolehlivej.... 😕

kualalik
30. kvě 2009

Hehe,ani po půl roce.. mám stále cykly mezi 30-33 dny..

hehena
30. kvě 2009

Kualalik, ale to je úspěch... to jsou krásný cykly! takový jsi měla i předtím?

hehena
30. kvě 2009

nedal ti to gyndař spíše na něco jinýho?

hehena
30. kvě 2009

Karol a co ty? už se neopakoval ten mega cyklón???

kualalik
30. kvě 2009

Hehe, první dva cykly po HA jsem měla 40dní.. pak jeden cyklus 35... s utrošem jsem byla na 33.. bez něj ted pět cyklů 33 dní

hehena
30. kvě 2009

KUAL takže vlastně trochu pomohl... a ovulku jsi vypozorovala kdy?

hehena
30. kvě 2009

já zas měla po vysazení pár měsíců cykly celkem v pořádku, až na tu krátkou fázi po OVU - vlastně tak jak píšeš ty 30-33 dní.. pak se to nějak vykolejilo na jeden 47 dní dlouhý cyklus a pak se to na pár měsíců ustálilo na 40-42 dní a pak jeden výkyv (předminulý cyklus) 72 dní... to všechno by se mojemu gyndaři zdálo ještě celkem OK, ale mám pozdě OVU - 27 až 30 den cyklu a navíc byly jen dva cykly bez špinění... někdy to od OVU přejde až do MS...

takže dle gyndr. jde o nedostatečnou fci žlutýho tělíska a je malá pravděpodobnost otěhulení, bo se velmi brzo začíná odlučovat děložní sliznice a oplodněnej vajouch by se vůbec neuchytil...

karol84
30. kvě 2009

Ahoj Hehe, ty si mě pamatuješ 😉
Nene, megacyklon se neopakoval... po agolutinu na posledni chvili dorazila ms, i kdyz jsem myslela, ze uplne vykrvacim a od te doby jim utrogestan a ms chodi, tento cyklus se mi v grafiku dokonce objevila ovulace. jen jsem po nem hrozne ospala. rano to jeste jakz takz zvladnu, sice utlumena, ale neusnu, ale vecer jsem do hodiny tvrda...
a utrogestan jsem kupovala v praze, v lekarne na karlove namesti

karol84
30. kvě 2009

ten dlouhý cyklus ukončený vyvolávačkou měl nakonec přes 120 dní. doufám, že další takovéhle období mě čeká až v těhu (to bude teda delší 🙂

samson
30. kvě 2009

Zdravím holky 🙂
nevíte jak se projevuje nedostatek progesteronu (kromě hormonálního profilu)?

karol84
30. kvě 2009

Ahoj, u mě se např. postupně úplně vytratila menstruace

hehena
30. kvě 2009

Karol jj pamatuju .) to je bře, že už se to neopakovalo... kolik vůbec stojí Utrouš?

karol84
30. kvě 2009

Tak cenu nevím, já toho brala víc naráz a cenu jednotlivých položek jsem nesledovala

karol84
30. kvě 2009

No bůhví, jak by to vypadalo bez těch prášků... raději ani nevědět

samson
30. kvě 2009

jak jako ztratila - místo aby jsi krvácela tak jsi jen špinila...? 😕

samson
30. kvě 2009

karol a jaké máš hodnoty progesteronu ?

karol84
30. kvě 2009

nene, prostě vůbec nic, vůbec žádná menstruace několik měsíců - teda až do té doby, než jsem začala progesteron doplňovat práškama. hodnoty nevím, já nepatřím k těm, co si zapisují každé číslo z krevních testů 😉 a teď navíc beru prášky na doplnění progesteronu, takže s nima to bude asi ok.

samson
30. kvě 2009

aha - a tedy hodnota progesteronu ukazuje na sílu ms? mám to tak chápat

samson
30. kvě 2009

Mně je totiž divné, že já MS mívám tak 29-35 a mívám jí 6 dní a opravdu krvácím a poslední 2 dny špiním. Ale dříve ze mě odcházelo hodně sliznice a teď je to většinou skoro čistá krev a dle ultrazvuku jsem měla 10DC sliznici jen 4mm.JInak problémy se špiněním nemám vše v pohodě

samson
30. kvě 2009

a progesteron zhušťuje sliznici - ale kdyby nebyl dostatek progesteronu tak by nepřicházela sama MS...že 😕