Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

karol84
30. kvě 2009

samson, to mi připadá jako úplně normální cyklus... ta sliznice určitě ještě doroste. kdyžtak ti sem i hodím odkaz na diskuzi ke sliznici...

karol84
30. kvě 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

a máš pravdu, že co doplňuju progesteron, tak vždycky odchází spousta sliznice... to jsem nikdy předtím nezažila.

samson
30. kvě 2009

no já jsem to tak mívala vždy, že ze mě padaly kusy sliznice - a to jsem měla nepravidelné cykly. Pak jsem dostala na 3 měsíce antikoncepci po vysazení jsem měla chemické těhu a menstruace mi začala chodit sama od sebe a ze 40dní jí mám po 29 😅 ale skoro s minimální sliznicí

samson
30. kvě 2009

díky za odkaz toto už mám asi tkaé nastudované...ale přemýšlím co jiného při menstruaci odchází krom krve a sliznice ...nic jiného

karol84
30. kvě 2009

a bereš nějaké vitamíny? já mám od dr. acidum folicum (silná listovka) a vitamín E, nevím, ale možná taky té sliznici trošku pomáhají

samson
30. kvě 2009

no listovku beru a E si chci kupovat - na té diskuzi si holky spíše stěžují, že kvůli nedostatečné sliznici nemají vůbec ms nebo velmi slabou...což u mně není. Jinak na pravidelnost mi pomohlo cvičení mojžíšovky pěkně se spodek prokrvil a je 😀

samson
30. kvě 2009

karol a tobě zjistili co? Že bereš utrogestan. Já jsem po laparce teď začnu closik a pak utrogestan. Po laparce jsem dostala agulitin

karol84
30. kvě 2009

a kolik máš té listovky?

samson
30. kvě 2009

jo a také chci zařadit do jídelníčku tento měsíc hodně fytoestrogenů - nevím zda jsem to napsala dobře ( přírodní progesteron) 😀

samson
30. kvě 2009

ty karol asi moc né byla to taková levná za 50kč - a ty máš jakou a jaký vitamín E Jo a ještě beru mateří kašičku

samson
30. kvě 2009

Počkej a když máš nějakou extrémě silnou listovku - tak to je dobrá k čemu víc než ta normál?

karol84
30. kvě 2009

jednak jsem měla nižší sliznici a jednak si ještě vaječníky nestihly uvědomit, že už neberu HA, ale snad se to spraví. mám k tomu trošku komplikace se štítnou žlázou, teď čekám na vyšetření na endokrinologii, tak snad pak budu vědět víc

samson
30. kvě 2009

tedy popravdě mně se menstruace srovnala po dobrná HAK za hooodně dlouho - nechci tě strašit - ale když tě dobře nastimulují tak je to v poho 🙂 😉

karol84
30. kvě 2009

zkusím kouknout do příbalového letáku...
mám brát 10 mg denně

karol84
30. kvě 2009

a za jak dlouho se ti ms srovnala? a sama od sebe? nebo s nějakýma práškama?

samson
30. kvě 2009

karol já už musím letět tak se tu určitě potkáme - budu ti držet pěsti 😵

karol84
30. kvě 2009

ok

lucek83
31. kvě 2009

Holky, mate nektera zkusenosti s bolestmi v podbrisku? Jsem 6 DPO a utrogestan beru zatim 5.den a uz od vcera me boli v podbrisku, chvilema jakoby me chytaly krece, presne jako pred MS. Mate s tim nektera zkusenosti? Utrogestan beru jen 1x denne.

dracekmracek
1. čer 2009

ahoj holky,koukám že diskuze pořád frčí tak se asi u vás neděje to co u nás.Ani v jedné z 5 lékáren jsem utrogestan nesehnala že prý se už nevyrábí 😅 i paní doktorka v caru mi říkala že není 😅 ještě ho mám asi na týden,tak jsem vás moc chtěla poprosit jestli ho některá neberete jestli byste mi ho neprodala.Děkuju

wrtulka
1. čer 2009

Katuško místo utrogestanu si můžeš koupit zaváděcí jako krém..
mám ho doma připravenej na IVF doktorka v Sanusu říkala že je to i lepší a že se zavádí jen jednou denně na noc..zkus se zeptat v lékárně..je to dražší (já platila kolem 500 na 14 dní)ale uvidíš..

dracekmracek
1. čer 2009

wrtulko o něm jsem slyšela ale mudr mi říkala že já bych to měla za 1000 což je jako mazec 😅 na utroš jsem navíc zvyklá a nechci přecházet z jednoho léku na druhý ☹

wrtulka
1. čer 2009

Katuško já za to neplatila 1000 to rozhodně ne..
no jo tak zkus jeslti by se nedal utroš sehnat na nějaký netový lékárně třeba..
to chápu že nechceš přecházet..
jak dlouho ho ještě musíš brát?

dracekmracek
1. čer 2009

wrtulko nejmíň do 18tt 😝 je to mazec no,nechápu jak ho můžou přestat distribuovat 😠 samozřejmě bych zaplatila i ten gel,zdraví Lukáška je pro mě nejdůležitější 🙂

wrtulka
1. čer 2009

Katuško to chápu 😉
já bych ti ten gel poslala ale když já ho sama budu potřebovat ☹
Takže už je to Lukášek? To je kráásný 😵 😵
Teda jak to že víte takhle brzo že to bude klučík? normálně se to ví až kolem 20tt?
Kouknu se doma jeslti ten utrogestan nemám - od bývalé kolegině jsem dostala balíček léků co měla na IUI je toho tam dost i nějké stimulační léky tak juknu jeslti by tam nebyl ale až doma

dracekmracek
1. čer 2009

to bys byla hodná beruško 🙂

paní doktorka říkala že to uvidí tak za 3 týdny ale najednou prcek roztáhnul nohy a bylo to 😀 genetik mi to potvrdil 🙂

ili5
1. čer 2009

Ahoj dráčku, vidím, že se daří dobře a bude to klučina Lukášek, super.
Já místo Utrošu dostala recept je to gel vaginální CRINONE a za jedno balení se doplácí 23 kč jen. Jinak stojí 481,48 kč. v jednom balení je 15 předplněných aplikátorů a zavádí se jednou denně v poledne. Dostala jsem 3 krabice. měla jsem ještě Utroš i z minula, tak jsem ho ve čtvrtek dobrala a nyní musím toto. Jsem po tom gelu ospalá. Zlatý Utroš teda.

katrin111
1. čer 2009

holky misto utrose muzete pouzit duphaston

dracekmracek
1. čer 2009

ili děkuju tak já si skočím příští týden sem do nemocnice ať mi ho napíšou....

ili5
1. čer 2009

Dracku, jedna dívčina z diskuze Kelišky z Fertimedu mi psala, že má Utroš jestli nechci, ale mám už gel 3 balení, tak ji napiš určitě se domluvíte. Je z Karviné, tak by Ti ho poslala.

katrin111
1. čer 2009

ili kdo???ja????ja uz nemam jestli myslis me