Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

mimys
21. led 2012

@malinka_02 V tomhle ti neporadím, bohužel. Já jsem ho brala už jako těhotná, když jsem začala špinit, tak na udržení těhu. Asi to zafungovalo... mám 4 měsíčního kluka.

kamaradicek
10. únor 2012

Kdyby mel nekdo zajem, zbylo mi 45 tablet Ultragastanu..pouzitelne do 05/12

kaculkadraculka
28. únor 2012

ahoj holky, nezbyl vám Utrogestan? Koupím. Díky moc

maru75
16. bře 2012

@kaculkadraculka
Zbyli mi 2 krabičky utrogestanu, použitelnost do 6/12.

veromira
21. dub 2012

@mimys Ahoj,prosím tě když jsi brala utrogestan tak jsi ho zaváděla nebo polikala? Já ho zavádím, byla jsem na IVF a když chodím čůrat tak vidím že se třeba úplně nerozpustí a mám kousky v moči je to v pořádku?

mimys
23. dub 2012

@veromira ahoj... ja ho polikala, tak ti neporadim :-/

panisnazilka
10. kvě 2012

nezbyl někomu utrogestan? Kdyžtak do pošty, děkuji! 🙂

alcaafanda
16. srp 2012

Ahoj, potřebovala by jsem poradit. Vysadila jsem HA a MS se měla již před týdnem dostavit a stále nic. Zřejmě to bude tím, že mám angínu... Ale k mému dotazu - mám utrogestan a jednou mně dr.utrogestanem vyvolala MS, ale zapomněla jsem kolik jsem si těch pilulek brala? Je možné že 3 naráz? Díky moc

marta53
25. bře 2013

@jovi Dobry den,muzete mi nekdo poradit? Doktorka mi predepsala ted poprve utrogestan a mam ho zacit uzivat od 17 dne po dobu 10 dni... jenze ted nevim jestli 17 dni od zacati menstruace nebo skonceni menstruace... dekuji

vendy01
25. bře 2013

@marta53 Určitě od začátku MS. 1den MS je 1 den cyklu. 🙂

marta53
27. bře 2013

@vendy01 takze polopaticky 🙂 kdyz je mam zacit brat 17 den ciklu tak od 1 dne menstruace si pocitam 17 den a zacnu je brat... je to tak?jsem s toho nejaka zmatena a dekuji za odpoved 🙂

vendy01
27. bře 2013

@marta53 Presne tak. Prvni den menstuace je prvni den cyklu. Od toho se odviji vsechno🙂 Do toho se dostanes🙂 Utrogestan se zacina brat po ovulaci na pripadne udrzeni oplodneneho vajicka.. Proto az ten 17 den🙂

berule11
11. dub 2013

ahoj...jsem tu nova a prosim o radu...22.3. jsem byla na prvni IUI a 5 den zacala zavadet utrogestan 1-1-1 a menstruaci jsem mela dostat 7.4. ale zatim se nedostavila...je mozne ze utrogestan oddaluje menstruaci??...

cassis1
10. kvě 2013

Ahoj mám dotaz, jak je to se zaváděním a sexem, já polykám ale docela přemýšlím o zavádění jen by mě zajímalo zda to pak neškodí třeba sperniím a dostanou se pak tam kam mají?

rezinka9
24. kvě 2013

Zůstaly mi dvě balení Utrogestanu exp. 2/2014 a Clostilbegyt exp. 1/2014 😵

andy2110
29. lis 2013

Zdravím! Zajímalo by mě, zda je lepší polykat nebo zavádět? Mě to dr. předepsala a na tohle jsem se zapoměla zeptat... co myslíte?
Jinak se chci zeptat, otěhotněla jste některá po utrogestanu?

jana123123
6. led 2014

Ahoj holky muze se brat v ciklu menstruace utrgestan a zavadise nebo se polika dik za odpoved 😉

lucie1984
13. kvě 2014

Ahoj! Dostala jsem od doktorky Utrogestan, ale vzhledem k tomu, že nemenstruuju, tak nevím, jestli ho užívám správně. Dny cyklu v mém případě žádné nejsou... Myslíte, že mi to může ublížit, jestli jsem se třeba trefila do nějaké "blbé" fáze?

hankamisa
22. črc 2014

Ahojky. beru utrogestan 18–25dc s tím, že mi ms dojde 3–4den po vysazení. když ho budu brát o dva dny déle (do 27dc) posune se mi i ms o ty dva dny později?

jde o to, že mi ms vychází na sobota a neděle. tudíž ovu bude sobota nebo neděle za 13–14 dní po ms. jenže dr. tam je až od pondělí (15dc) po ovu a já bych nerada ovu prošvihla, protože musím chodit na pregnyl, folikuly totiž samy nepraskají a k cizí dr. jít nechci. nerada bych propásla cyklus.jsem po hydrolaparoskopii a chci zkusit štěstí. takže kdyby se mi ms o dva dny posunula později tudíž by se posunula i ovulace akorát na dny kdy se dr. vrátí z dovolené.

hankamisa
12. srp 2014

nevíte jestli utrogestan nebo pregnyl může zvýšit bazální teplotu?

lencivit
5. zář 2014

Ahoj holky, prosím o radu, mám problémy ve druhé části cyklu, kdy se mi v 07/14 už 20. den začala MS. Zašla jsem za dr. a ta mi nasadila Orgametril 15x1 a po dobrání tohoto léku se dostavila MS brzy, následně jsem měla od 16.-25. dne nasadit Utrogestan, ale opět mi 20. den začala MS :( nějak jsem brala ale utrogestan dále (nevím proč). Začalo to v Po a v Pá stále červenám... a chci se zeptat, pokud mi nebude navazovat další MS, jakože po dobrání Utrogestanu - mám již od Po počítat dny v cyklu, abych od 16.dne opět začala s novou dávkou Utrogestanu po ovulaci? Od října 2013 do tohoto července jsem bez antikoncepce a s cyklem nebyl žádný problém. V červenci proběhl první pokus o početí a začaly problémy :( Jsem ještě "nováček", tak prosím o názor/radu/info od zkušenějších žen, děkuji ;)

lucie1984
3. pro 2014

Ahoj, zbyl mi Utrogestan. Kdybyste měla některá zájem, písněte mi do pošty.

lucie_83
11. únor 2015

Ahoj Luci, mela bych o zbyly Utrogestan zajem. Mas ho jeste?
Diky
Lucka

misul89
8. zář 2015

Ahoj holky, jsem po laparoskopii, museli jsme 3 měsíce počkat než se vše zahoji a teď se už 2 měsíce snazime. 3 měsíce (kdy jsme se nesměli pokoušet) jsem měla ovulaci pravidelnou. Pak jsem šla k doktorovi a ten mi napsal utrogestan,když se chceme začít snažit. Mám ho brát 16DC 10 dni. Od té doby poslední 2 měsíce nemám ovulaci. Cyklus mám celkem pravidelný - 28-30 DC. Myslíte, že utrogestan mohl způsobit, že teď nemám ovulaci? Za 3 dny bych ho měla vzít ale zvažují to ☹

lukycu
19. říj 2015

Holky neprodavate někdo utrogestan?

sephorka
30. lis 2015

Holky, nečetla jsem diskuzi, tak doufám, že můj příspěvek není úplně mimo… jsem 14+6 a zbyla mi krabička utrogestanu, kterou ráda někomu daruji emoticon

bobbyna
2. kvě 2016

Ma prosim jeste nekdo utrogestan?

mailinka4
22. říj 2016

@salopa ahojky,mam presne ten isty problem,ze mi dr povedala brat Utrogestan od 12.dna cyklu,pricom ani len ja netusim kedy ovulujem lebo mam nepravidelnu menstruaciu.Citala som si co ste si popisali s uzivatelkou len a zaujima ako,ako to s tebou skoncilo?poradil ti druhy gynekolog nieco? Inak mam ten samy problem,ze doktorky sa tam striedaju kazdy den,co je hruza,ale nemam na vyber :/

misulkari
4. črc 2018

Holky mám dotaz, jsem po IUI a byl mi nasazen utrogestan 1-0-1 a v CAR mi bylo řečeno brát do příchodu menstruace. Všude se ale dočítám, že se má před menstruací vysadit, tak fakt nevím, jestli není možné, že jsem to špatně pochopila, ale i na krabičku mi sestra napsala od 21.6. do menzes. Děkuji za rady.