Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

fidorka81
15. srp 2007

Jéééé Dasty, kéž bych byla už v prosinci dávno těhule 😀 Teď se mi začíná strosovat přítel - 7.9. ho čeká spermio a on se strašně nervuje tím, jak to tam dopadne a hlavně jaký bude mít výsledky. Bojí se, že cituji "střílí slepýma" (já bych to takhle nikdy nenazvala 😕 ). Nevím už jak mu mám vysvětlit, že má být v pohodě a nestresovat se tím, že nám tím jenom nepomáhá. Já musím podle něj být v pohodě, ale on se stresovat musí. Chjo, brouček jeden. 😒 Pořád mu vysvětluju, že dostane hromadu vitamínů a za pár měsíců to bude OK. No já spíš doufám, že se nám teď podaří s tím Clostilem otěhotnět, to by tam pak nemusel 🙂

Ahojky Extro, koukám, že u všech je to v práci na oprátku. Nebo nejlépe na těhotenství 😀 😀 😀

zelvik
15. srp 2007

Ahoj holky -
Fidorko - jo s tím častějším chozením na WC při clostilu - to máš pravdu, to jse pozorovala taky. Hlavně v noci mě to budiko třeba 3x.Přes den chodím normálně hodně, protože hodně piju...

Holky, nevíte, jak ten Clostil funguje? Jako co se tam za tech 5 dní braní odehrávalo? Jako jak moc a jak yrchle nastartuje ty vajíčka...a tak?

Anýsku - tak jak? Doufám, že už jsi byla u doktora!!!!!!!!!!

Dasty - to s tou kámoškou je příšernýýýý, úplně mě zamrazilo. Hlavně že ji zachránili!!!!!!!!!! To se stane jen tak, nebo už k tomu nějaký sklony člověk má? Jako křečový žíly, nebo něco? dasty - napsala jsem ti IP.
Nemám moc času koukat do ostatních diskuzí, ale musím nastudovat měření BT. Měřím od pátku a pořád se plácám někde na 36,8 a teď už dva dny dokonce na 36,5...Tak jsem z toho jelen...

Lussi - a kolikátý DC jsi? Kdy máme být nejvíc napnuté a čekat od tebe zprávy o //?🙂

fidorka81
15. srp 2007

Zelvíku, já právě moc přes den nepiju, takže nejsem zvyklá tolik chodit a navíc to byly vždycky potoky. Jinak co se má s Clostilem uvnitř odehrávat to netuším. Máme naordinovanej sex od doktorky 14,16,18 DC a předtím pokud možno abstinovat, tak snad to vyjde. Dala tobě dr. rozpis, kdy na to máte "skočit"? 😀

lendiiik
15. srp 2007

Ahoj, od pondělka beru Utrogestan. Včera jsem měla tak příšernou motejlici a myslela jsem si, že by to mohl být příznak těhu. Dneska jsem jí měla taky. Je to skoro přesně hodinu po tom co si vezmu Utrogestan. Asi 20 min. jsem musela jen sedět a ani se nehnout, protože bych si nedošla ani na záchod. Je to hrůza. Teď se mi hlava ještě pořád motá, ale už je to lepší a lepší.. 😒

fidorka81
15. srp 2007

Lendíku, na mě má Utroš taky blbej vliv - bolí mě z něj žaludek a když se do hodiny nenajím, tak se hrozně dávím. A to tam má být mezi jídlem odstup dvě hodiny. Šílený. Ale zavádět se mi ho nechce. Ty ho polykáš?

lussi
15. srp 2007

zalviku teď jsem 20 DC, ale IUI mi dělali až 15 DC, takže testíkovat budu nejdříve 28.8 🙂
lendiiik to může být příznak těhu ne? 🙂 Kamarádce byla na samém počátku taky strašně moc zle 😉

fidorka81
15. srp 2007

Lussi, super, takže se budeme zase nervovat, jak to dopadne. Joooo, už se těším na ty nervy, jestli se zadařilo 😉 😀

lussi
15. srp 2007

fidorko já už jsem nervní teď 😀

lendiiik
15. srp 2007

lussi: to motání hlavy už vím přesně, že je po Utroge¨stanu, protože to začlo už druhý den stejně přesně skoro hodinu po tom co jem si ho vzala.
Proč mě ale od soboty bolelo a píchalo v podbříšku, bolela mě hlava a byla jsem utahaná nevím - jen doufám. Akorát mě štve, že nic z toho mi není dneska 😒 😀 (teda občas mě píchne v podbříšku). Budu muset čekat jestli MS nedorazí 😠

lussi
15. srp 2007

A bereš utroš první měsíc?
budu držet palce ať nedorazí 😉

fidorka81
15. srp 2007

Lussi, to Ti teda věřím!!! 🙂 koncem srpna nám tu budeš rozdávat těhubacily 😀

Lendi, já jsem po Utrogestanu ještě navíc hrozně unavená a ospalá. Celých 12 dní, kdy ho beru bych jen spala a odpočívala.

lussi
15. srp 2007

jo to je fakt, po utroši taky nějak moc spím, po práci si musím jít vždycky lehnout.
já doufám, že budu plivat dvojté těhubacily 😀

lendiiik
15. srp 2007

lussi: beru ho první měsíc a doufám, že jsem ho nezačala brát moc pozdě, protože ovulaci jsem mohla mít někdy mezi 4-6.srpnem a Utrouš jsem začala brát až v pondělí 22.DC.

Jinak držím pěsti ať to vyjde 🙂

Kdy to máš dostat? Já snad někdy začátkem příštího týdne. Alespoň jsem to někde četla, že po dobrání má MS dorazit do 3-5dnů. Budeš testovat dřív nebo počkáš jestli dorazí?

fidorka81
15. srp 2007

Lussi, mě by stačil i jeden bacil 😀

Lendíku, mě MS přišela 2x druhý den po dobrání Utroše, minule, jak jsme tu z toho byly na nervy, že se už zadařilo, MS dorazila až 9 dní po dobrání.

lussi
15. srp 2007

lendi já mám vysadit utroš až podle výsledku testíku, takže jeslti bude negativní, pokud budou // tak se bere až do 12tt.¨ dostat nevím, kdy to mám, protože už to je pro mě španělská vesnice tady to počítání 😀
jinak mě přišla MS den po vysazení utroše, tak jak píše fidorka.
myslíš pondělí 13.8???

lendiiik
15. srp 2007

lussi: jo pondělí 13.8.07 No já si radši budu muset zavolat doktorovi. Taky se mi moc nezdá, že bych měla s Utrošem skončit už v pátek (mám ho jenom na pět dní) a v tý době stejně ještě nebudu vědětjestli jsem těhotná. Asi by bylo lepší ho brát až do doby než to dostanu. Třeba by ty tři-čtyři dny bez Utroše nevadily,ale já se hrozně bojím, kdybych byla, aby to zas nešlo pryč.

lussi
15. srp 2007

těch 5 dní přijde jako první blbost a začít brát utroš týden po ovulaci mi přijde jako druhá blbost 😒 ..já brala 5 dní Clostilbegyt, ten doktor si to snad popletl ne? 😅 Právě proto se utroš vysazuje až po výsledku testu, tak nechupu co ti to ten doktor napovídal...

zelvik
15. srp 2007

Fidorko - ne, Dr. mi neřekla žádný "rozpis", kdy na to skočit🙂 ani neřekla nic o abstinování. Takže se snažíme tak obden. Někdy se do toho i nutíme a mám strach, že to brzy zabředne jen do "MUSÍME" a ne CHCEME☹

lendiiik
15. srp 2007

lussi: už jsem mu napsala mailíka. Nechci ho otravovat, protože vím, že tam má moc práce. Je totiž z Prahy, musel mi udělat hormony a předepsal Utrogestan, protože moje gyn. by to neudělala, bylo pořád dost času. 😒

lussi
15. srp 2007

lendi a nechceš si zajít rovnou do nějakého CARu v Praze, když už máš gyndaře v Praze? V CARech jsou na to super vybavení. Jsem zvědavá co ti odepíše.

extravaganca
15. srp 2007

Teď mi šéf na chvilku odjel,tak jsem toho využila a hupsla jsem sem 😀

lussi:Proč Ti přijde jako blbost začít brát utroš týden po ovulaci?Já mám ovu kolem 11.DC a doktorka mi nakázala brát utroš od 16.DC do 26.DC pak vysadit a měla by dojít do 2 dnů MS.U mě teda přišla už většinou ten 26.DC.Takže ho beru blbě?

lussi
15. srp 2007

extravaganca: tak jestli to berete takhle, tak je to asi správně, já nejsem doktor, akorát mě zajímal důvod proč některé to berou hned po ovu a některé později víš 🙂 A jako blbost mi to přijde, protože mě Dr říkal, (beru z hlediska inseminace)...že utoroš se bere k podpoře žlutého tělska aby se případné těhu udrželo a k oplodnění dochází v době ovulace a za týden, si myslím, že už může být pozdě. Ale jak říkám, pokud vám to lékař takhle předepisuje, nejspíš má k tomu pádný důvod 😉

lendiiik
15. srp 2007

lussi: do CARu se chodí až když se to dlouho nevede, ne? Já mám normálně gyndaře v Mladý Boleslavi, ale jakmile otěhotním budu jezdit do Prahy k Apolináři, protože se léčím s ledvinama a vys. tlakem na Karláku a můj doktor chtěl, abych tam potom jezdila, protože budu mít těhotenství hodně rizikový. To že mi udělali hormony jsem si zařídila sama, protože mě u nás štvali tím jak mají dost času. Je pravda, že se snažíme od ledna (z toho dva měsíce jsme měli nařízenou pauzu), takže to může někomu připadat málo. Málo to ale není. Protože na dovolení mít mimčo jsem čekala víc jak tři roky. Njedřív jsme korigovali výsledky, pak prášky na tlak, který můžu brát v těhu. No a když už konečně můžu tak to zas nejde. Navíc to už dvakrát nedopadlo v 5-6tt.
Myslím si, že asi nebudu mít problém otěhotnět, když už se nám to dvakrát skoro povedlo,ale udržet to. Nebo pak jedině, že máme špatný sperma. Tam manžu pošlu, pokud to teď nedopadne.

lussi
15. srp 2007

to máš pravdu lendi, chodí se tam až po delší doby snažení, rok je prý optimální doba. Tak držím palce ať to do roka stihnete a do CARu nebudete muset.

fidorka81
15. srp 2007

Holky, nemáte zprávu od Anýska?? Vypadá to, že asi nakonec přecejen jela do špitálu. Jak jí asi je.

lussi
15. srp 2007

fidorko já na ní taky právě myslím, co s ní je☹

fidorka81
15. srp 2007

Snad je v pořádku a má jen plno práce a brzy se ozve.

lussi
15. srp 2007

to doufám

extravaganca
15. srp 2007

Když jsem to tu dnes pročítala,tak jsem si říkala,že mi tady chybí nějaké info,jak se má.Snad nám dá brzo vědět a hlavně doufám,že bude v pořádku.

lussi:Takže podlé Tvého názoru bych měla brát utroš už od toho 11.DC?Neblokuje náhodou utroš ovulaci?Ne vždy ji mám 11.DC

fidorka81
15. srp 2007

Extro, někde jsem četla, že Utroš ovulaci neblokuje, ale ruku do ohně bych za to nedala.