Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

mmarky
20. lis 2006

brou 😉

zanetik
autor
7. pro 2006

Prosím jak berete Utrogestan? Myslím od kterého dne, jak máte dlouhý cyklus a kolikatý den OVU?

berruna
7. pro 2006

já jsem ho dostala předepsaný na každý den - jeden..

zanetik
autor
7. pro 2006

To já 2x denně, ale od kterého dne cyklu? Prý když se bere před ovumůže působit jako antikoncepce?? 😒

kalerat
7. pro 2006

Zanetik já ho beru od 16 DC 10 dní 2x denně.

kristi
7. pro 2006

a ja ho beru od 26 tydne 2ks na noc

zanetik
autor
7. pro 2006

Ajak máte dlouhé cykly a kolikátý den OVU? Myslíte, že zabraňuje ovu?

kalerat
7. pro 2006

zanetik 29 dnů, ale ovu asi pravděpodobně u mě neprobíhá

zanetik
autor
8. pro 2006

Kalerat já 30denní a ovu taky to teď zřejmě neprobíhala ach jo. 😢

kacici
8. pro 2006

ahoj holky,tak ja dostala Utrogestan ted v nemocnici pro podezreni na mimodelozni tehotenstvi.dneska me teprve pustili domu,vcera byl videt na vaginal.UZ gestacni vacek asi 3,1mm v deloze.Ty tri dny cekani byly silene.Mela jsem velke bolesti v podbrisku a strach co se vsechno muze stat.Beru 2 rano a 2 večer.

zanetik
autor
8. pro 2006

Ahoj Kacici konečně někdo z mého okolí 😉
A předtím si ho taky brala nebo nějaké jiné léky? Jak dlouho jste se snažily?
Takže teď je doufám u tebe vše v pořádku?

kacici
8. pro 2006

ahoj zanetik,ja jsem asi vyjimka,ja vysadila antikoncepci v zari,v rijnu jsem dostala menses po praskach,pak jsem se s manzelem nemilovala - odjel do ciziny,takze jsem mela mesic pauzu bez prasku a pak jsem za nim jela na navstevu do anglie a milovali jsme se jen 3x a to ve sprse,ve stoje a ono se to podarilo.vubec jsem to necekala,spis jsem si myslela,ze budeme mit problemy. a to mi zjistili poruchu stitne zlazy,kdyz jsem byla tehotna tyden,takze je mozne ze je to k tomu tehotenstvi,nekdy se stitna zlaza zblazni prave zmenou hormonu. Ted se musim hlavne setrit a davat na sebe pozor.a vy se snazite jak dlouho? ja jsem nikdy nebrala zadne leky,jen Calibrum babyplan asi od rijna pravidelne,ale jidelnicek jsem extra neupravovala,ted budu muset 🙂

zanetik
autor
8. pro 2006

Já skončila s HA na konci března s tím, že tak 3měsíce se ještě budem chránit abych se vyčistila (HA jsem brala 10let bez přestávky) pak jsem ukecala přítele přes léto (koupily jsme si zahradu) a od srpna jsme to vzaly naostro, jenže do té doby jsem MS dostala jen po vyvolávačce, tak mi dr. nasadil od září Clostilbegyt(na ovu) a Utrogestan (na MS)ten zabral, ale ovu asi nikde, tak mi teď znovu na 3měsíce zvýšil dávku, tak doufám, že už se to probere. Mě hned od vysazení HA dal kyselinu listovou a jím pořád stejně.

kacici
8. pro 2006

Zanetik mam kamaradku,ktera mela podobne potize jako ty a pevne verim,ze se vam to oboum co nejdriv podari a budete v jine diskuzi 😉 .Ja brala antikoncepci pres 10 let a gynekolog me rekl,ze staci pockat jen jeden mesic po vysazeni a snazit se hned potom,ze to je nejvetsi pravdepodobnost otehotnet,ale ja si myslim ze je to hodne individualni a u kazdeho uplne jinak.

zanetik
autor
8. pro 2006

No já myslím, že má dr. pravdu a teď už bych taky nečekala. Moje 2 skoro švagrový a kamarádka co ještě mimi nechtěla všechny otěhotněly hned první měsíc! Možná si nechám na 3měsíce HA napsat a pak na tohned vlítnem 😀

kacici
8. pro 2006

preju ti hodne stesti,aby Vam to co nejdriv vyslo 😉 🙂

zanetik
autor
8. pro 2006

DÍKY moc budeme se snažit 😀

kalerat
16. pro 2006

zanetik takže ty prášky na ovu ti nepomohly???

zanetik
autor
18. pro 2006

3 měsíce zatím asi ne, tak jsem je dostala znovu na 3měsíce, ale zvýšenou dávku na 3denně, tak doufám, že teď už snad jo!

wacinka
18. pro 2006

ahoj holky asi se budete smát, ale jsem prdlá. Dnes mi lékař předepsal utrogestan. Chci se zeptat zda ho polykáte či zavádíte, všimla jsem si že je na to i na to. ale myslím že dr, říkal polykat, tak nevím 😅

zanetik
autor
18. pro 2006

Waci taky polykám!

zanetik
autor
18. pro 2006

Ale prý když se zavádí, tak nejsou vedlejší účinky, tak uvidíš jak ho budeš snášet já čím dál líp.

wacinka
18. pro 2006

máš vedlejší příznaky,?? no nazdar to já budu mít snad všechny

zanetik
autor
18. pro 2006

Jen, že si mi dělat hodinu po požití trochu mžitky, trochu se mi motá hlava a mám návaly horka, ale nic co mi se nedalo přežít pro mimiska to překousnu!

wacinka
18. pro 2006

tak to je v pohodě bereš ráno a večer???

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
wacinka
18. pro 2006

magdi děkuji za radu, ale já mám problémy zavést i tampon, když budu mluvit narovinu. Pan doktor taky říkal že to má dobrý vliv na mimíska 😉

zanetik
autor
18. pro 2006

Waci beru jeden ráno a jeden večer a nevadilo by mi to zavádět, ale nesnáším jak pak vytíkají! 😝

mmarky
18. pro 2006

ahoj, ja beru taky rano a vecer, dr.mi rekla at ho zavadim - kvuli tem vedlejsim ucinkum nejspis. ale taky mi vadi, jak to potom vyteka 😖 . ale jsou i horsi veci. dnes uz mam utro 6.den (z 10), takze mi to brzy skonci 😉

kalerat
18. pro 2006

holky tak já utro taky polykám. Beru ho již třetí cyklus a až ten poslední jsem měla příznaky - ospalost. ale jinak po tom chodí MS jako hodinky. Po vysazení 3den, hned ráno. Taky bych chtěla aby už mrcha nepřišla, ale stále nic. Ono bude problém ještě v té ovu 😒